6 důvodů, proč ráno nemusíte mít hlad

Všichni jsme slyšeli, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Ale to, že je to oblíbené rčení, ještě neznamená, že se ráno cítíte hladoví. A pokud tomu tak není, může vám zdravá snídaně připadat jako výzva.

Ačkoli v některých případech může být nedostatek hladu po ránu známkou vážného problému, s největší pravděpodobností je zcela normální a není důvodem k obavám.

6 základních možných důvodů, proč ráno nemusíte mít pocit hladu:

1. Snědli jste velkou večeři nebo pozdní noční svačinu

Jedním z hlavních důvodů, proč se po probuzení nemusíte cítit hlad, je, že jste předešlou noc snědli velkou večeři nebo svačinu.

To může platit zejména v případě, že jste jedli jídlo s vysokým obsahem tuku nebo bílkovin. Tyto makroživiny mohou zpomalit vyprazdňování žaludku a udržet vás déle syté - dokonce i do dalšího rána (1, 2).

Zejména bílkoviny mohou také významně změnit hladinu hormonů, které regulují váš hlad a chuť k jídlu, včetně ghrelinu, glukagonu podobného peptidu-1, peptidu YY a cholecystokininu (3).

Stejně tak jídla s vysokým obsahem tuku mohou měnit hladiny některých hormonů spojených s chutí k jídlu a pocitem sytosti, což vede ke snížení pocitu hladu (4, 5).

Pokud si raději dopřejete vydatnou večeři a druhý den ráno vynecháte nebo odložíte snídani, je to naprosto v pořádku - pokud se postaráte o přísun potřebných živin a hydrataci v průběhu dne.

Shrnutí:

 • Požitek z vydatné večeře nebo pozdních nočních svačinek může způsobit, že se druhý den ráno budete cítit méně hladoví. To může platit zejména v případě, že sníte jídlo s vysokým obsahem bílkovin nebo tuků.
 • Dodržujte biorytmy - správné je jíst nejpozději v 18 hodin.

2. Hladina vašich hormonů se přes noc mění

Přes noc a během spánku kolísá hladina několika hormonů ve vašem těle. To může změnit vaši chuť k jídlu.

Výzkumy ukazují, že zejména hladina epinefrinu, známého také jako adrenalin, bývá ráno vyšší. Předpokládá se, že tento hormon potlačuje chuť k jídlu tím, že zpomaluje rychlost vyprazdňování žaludku a zvyšuje odbourávání sacharidů uložených v játrech a svalech, které slouží jako zdroj energie pro vaše tělo (6, 7).

Jedna studie navíc pozorovala, že hladina ghrelinu, hormonu hladu, byla ráno nižší než večer předtím. To by také mohlo vysvětlovat, proč se po probuzení cítíte méně hladoví (8).

A konečně, některé výzkumy naznačují, že hladina leptinu, hormonu, který podporuje pocit sytosti, může být ráno také vyšší. Studie však přinesly smíšené výsledky (9).

Všimněte si, že tyto denní výkyvy hormonů jsou naprosto přirozené a obvykle nejsou důvodem k obavám. Pokud však pociťujete náhlé nebo extrémní změny hladu nebo chuti k jídlu, zvažte konzultaci s odborníkem.

Shrnutí:

 • Hladiny hormonů, jako je adrenalin, ghrelin a leptin přes noc a ráno kolísají, což může způsobit, že po probuzení máte menší pocit hladu.

3. Cítíte se úzkostně nebo depresivně

Úzkost i deprese mohou výrazně ovlivnit hladinu vašeho hladu. Kromě příznaků, jako jsou poruchy spánku, únava a ztráta zájmu, může deprese způsobit změny chuti k jídlu (10).

Úzkost přitom může zvyšovat hladinu některých stresových hormonů, které snižují chuť k jídlu (11).

Úzkost a deprese však na lidi působí různě. Některé studie zjistily, že tyto stavy jsou u některých lidí naopak spojeny se zvýšenou chutí k jídlu a následně příjmem potravy (12, 13).

Pokud trpíte úzkostí nebo depresí a máte podezření, že by to mohlo ovlivňovat vaši chuť k jídlu nebo jiné aspekty vašeho zdraví, poraďte se s odborníkem, který určí nejlepší způsob léčby.

Shrnutí:

 • V některých případech mohou úzkost a deprese způsobit ztrátu chuti k jídlu, což může způsobit, že ráno budete mít menší hlad.

4. Těhotenství

Ranní nevolnost je běžný problém, který se vyznačuje nevolností a zvracením. Během těhotenství postihuje přibližně 80 % žen (14).

Ačkoli vás ranní nevolnost může postihnout kdykoli během dne, často se vyskytuje ráno - odtud její název. Ve většině případů se zlepší nebo zmizí po 14 týdnech těhotenství (14).

Ranní nevolnost může snížit vaši chuť k jídlu. V jedné studii provedené na 2 270 těhotných ženách 34 % z nich uvedlo, že během raného těhotenství jedí méně (15).

Kromě ranní nevolnosti může těhotenství způsobit i další příznaky snižující chuť k jídlu, jako jsou zažívací potíže, nadýmání a opožděné vyprazdňování žaludku (16).

Hydratace, dodržování malých dávek jídla, vyzkoušení určitých receptů, dostatek spánku a dobré větrání domácnosti, abyste se vyhnuli vůním, které vyvolávají nevolnost, to vše jsou strategie, které mohou zmírnit příznaky a zlepšit chuť k jídlu.

Pokud pociťujete přetrvávající ranní nevolnost nebo jiné příznaky raného těhotenství, zvažte provedení těhotenského testu.

Shrnutí:

 • Pokud jste těhotná, můžete pociťovat ranní nevolnost nebo jiné příznaky, které mohou způsobit, že po probuzení bude mít menší hlad.

5. Je vám špatně

Pocit nevolnosti často způsobuje snížení chuti k jídlu a hladiny hladu. Zejména infekce dýchacích cest, jako je nachlazení, chřipka a zápal plic, jsou známé tím, že se cítíte méně hladoví (17, 18, 19).

V některých případech tyto infekce také omezují vaše chuťové a čichové vjemy, což může snižovat vaši chuť k jídlu (20).

Některé infekce, například chřipka, mohou také způsobit příznaky, které snižují hlad a chuť k jídlu, včetně nevolnosti a zvracení (21).

Mějte na paměti, že v době nemoci je obzvláště důležité udržovat hydrataci a dodávat tělu energii, i když nemáte pocit hladu. Polévka, horký čaj, banány a krekry jsou některé z možností, které jsou nenáročné na žaludek a které můžete vyzkoušet, když se necítíte dobře.

Shrnutí:

 • Některá onemocnění mohou snížit vaši chuť k jídlu kvůli příznakům, jako je nevolnost, zvracení a ztráta chuti.

6. Další základní příčiny

Kromě běžnějších faktorů uvedených výše existuje několik dalších možných důvodů, proč nemusíte mít po probuzení pocit hladu.

Zde je několik dalších možných příčin sníženého hladu po ránu:

 • Užíváte některé léky. Mnoho typů léků, včetně diuretik a antibiotik, může snižovat hlad a chuť k jídlu (22, 23).
 • Stárnete. Snížená chuť k jídlu je u seniorů běžná a může být způsobena změnami energetických potřeb, hormonů, chuti nebo čichu a sociálními okolnostmi (24).
 • Máte problémy se štítnou žlázou. Ztráta chuti k jídlu může být známkou hypotyreózy neboli snížené funkce štítné žlázy (25).
 • Máte ovulaci. Estrogen, ženský pohlavní hormon, který se během ovulace zvyšuje, může potlačovat vaši chuť k jídlu (26).
 • Máte chronické onemocnění. Některá onemocnění, jako je onemocnění jater, srdeční selhání, onemocnění ledvin, HIV a rakovina, mohou způsobovat ztrátu chuti k jídlu (27, 28, 29, 30, 31).

Pokud máte podezření, že k nedostatku hladu po ránu může přispívat nějaké onemocnění, poraďte se s odborníkem.

Shrnutí:

 • Stárnutí, ovulace, problémy se štítnou žlázou, chronické zdravotní potíže a užívání některých léků mohou způsobovat ztrátu chuti k jídlu. Pokud máte podezření na příčinu ranního nedostatku hladu, poraďte se s odborníkem.

Co dělat

 • Pokud necítíte hlad hned po probuzení, je naprosto v pořádku, když se snídaní chvíli počkáte.
 • Někdy se může stát, že než se osprchujete, obléknete a začnete se chystat na celý den, budete mít hlad a budete se chtít najíst.
 • Pokud se stále necítíte hladoví, můžete zkusit sníst něco malého a výživného, co povzbudí vaši chuť k jídlu. Zůstat u známých oblíbených pokrmů nebo experimentovat s novými ingrediencemi vás také může nadchnout pro snídani a vyvolat ve vás chuť k jídlu.

Zde je několik nápadů na zdravé a chutné snídaně:

 • jogurt s bobulemi a müsli
 • ovesná kaše s plátky banánů a medem
 • smoothie se špenátem, čerstvým ovocem a proteinovým práškem
 • omeleta s houbami, rajčaty, paprikou a sýrem
 • avokádový toast s vajíčkem

Pokud je pro vás snídaně obtížná, protože se cítíte úzkostně nebo depresivně, může být její zařazení do ranního režimu prospěšné.

Vemte také na vědomí, že je zcela v pořádku, pokud snídani raději úplně vynecháte. Jen dbejte na to, abyste později během dne získali potřebné živiny, řádně se hydratovali a neignorujte případné negativní účinky ranního nejedení, jako jsou bolesti hlavy, únava nebo podrážděnost.

A nakonec, pokud máte podezření, že by ke ztrátě chuti k jídlu mohlo přispívat nějaké základní zdravotní onemocnění, poraďte se s odborníkem, který určí nejlepší způsob léčby.

Shrnutí:

 • Počkejte chvíli před snídaní, snězte něco malého a výživného, experimentujte s novými ingrediencemi a zařaďte snídani do svého ranního režimu, to vše jsou způsoby, jak ráno povzbudit chuť k jídlu.

Závěr

Existuje mnoho důvodů, proč nemusíte mít hned po probuzení pocit hladu.

V některých případech může jít o důsledek vydatné večeře předešlý večer, přirozených výkyvů hladiny hormonů, těhotenství nebo špatného počasí.

Někdy může jít o příznak závažnějšího problému, jako je úzkost, deprese nebo jiný základní zdravotní stav. Pokud máte podezření, že by se mohlo jednat o tento případ, obraťte se na odborníka.

Počkat chvíli, než se nasnídáte, experimentovat s novými přísadami nebo si vytvořit zdravé návyky tím, že si vytvoříte ranní režim, který může pomoci zvýšit váš ranní hlad. Zdravým návykem je také jíst naposledy v 18 hodin.

Ashwagandha: Starověká indická superhrdinka, která omlazuje vaše tělo a mozek

Pokud byste uvízli na opuštěném ostrově a mohli byste si vybrat jen jednu léčivou rostlinu, Ashwagandha (Withania somnifera), by byla jednou z nejlepších možností, kterou byste mohli udělat. Ashwagandha (Withania somnifera), známá také jako indický ženšen, dělá téměř vše, co se týče zlepšování zdraví.

Doslova. Pozitivně ovlivňuje téměř každý systém v těle, a proto ho osvícení starověcí hinduisté považovali za jeden z nejlepších bylinných léků, které jsou člověku známy. Ashwagandha, která je v indické ajurvédské lékařské tradici více než 4 000 let, je jednou z nejmocnějších adaptogenních bylin na světě, což znamená, že obnovuje rovnováhu mezi tělem a myslí bez ohledu na to, na jakém konci spektra se nacházíte.

Omlazování celého těla, dlouhověkost a boj proti rakovině

Pokud jste nervózní, Ashwagandha vás uklidní; Pokud jste neustále unavení, Ashwagandha posílí vaši energii a vytrvalost. Je to skoro jako by tato bylina měla hlubokou inteligenci, která nějak ví přesně, co vaše tělo potřebuje k rovnováze, a dá vám jen to. Z tohoto a dalších důvodu je považována za rasayanu v ájurvédské tradici, která se volně překládá za „omlazující bylinu“. Ve skutečnosti vědecké studie jasně prokázaly, že prodlužuje délku života u myší (což obvykle naznačuje podobné účinky u většiny savců) a snižuje růst některých typů rakovinných buněk u lidí.

Vědci v Indii nedávno provedli buněčné studie, které ukazují, že jednou z výhod Ashwagandhy je to, že její extrakt narušuje schopnost rakovinných buněk reprodukovat se u určitých typů rakoviny, a laboratorní analýza ukazuje, že extrakt Withania somnifera má určitou úroveň protinádorové aktivity a může zmírnit mnoho negativních účinků chemoterapie [1-7]. Poměrně také silně stimuluje imunitní systém, zvyšuje produkci a aktivitu bílých krvinek bojujících s nemocí a zvyšuje hladiny superoxiddismutázy a glutathionperoxidázy, dvou z nejsilnějších antioxidantů a látek podporujících zdraví, které jsou člověku známy. Ale tam, kde účinky Ashwagandhy skutečně zářily, jsou její účinky na mozek, nervový a endokrinní systém a její schopnost uvést mysl, tělo a ducha do rovnováhy a harmonie.

Pozitivní účinky na náladu a stres

Jednou z nejcennějších výhod Ashwagandhy je její pozitivní vliv na stres, úzkost a náladu. Několik studií prokázalo, že užívání extraktu Ashwagandhy s vysokou účinností po dobu pěti dnů vyvolalo účinky zmírňující úzkost stejně silné jako na předpis sedativní lorazepam a antidepresivní účinky podobné účinkům na předpis antidepresiva imipramin, bez jakýchkoli negativních účinků nebo závislosti. Ukázalo se také, že Withania somnifera snižuje účinky stresu na mozek až o 80% a v některých případech i více, což z ní činí klíčovou bylinu pro každého, kdo cítí vyhoření nebo žije a pracuje ve vysokém stresujícím prostředí. Ve skutečnosti se také ukázalo, že Ashwagandha snižuje v průměru o 26% hladiny kortizolu, klíčového hormonu souvisejícího se stresem.

Regenerace mozku a nervového systému

Ale výhod je více, protože je to prvotřídní bylina prodlužující život. Jednou z výhod Ashwagandhy je to, což se potvrdilo v rámci výzkumných studií na univerzitách v Japonsku, že regeneruje nervové buňky a dendrity (dendrity jsou krátké výběžky neuronu dostředivého typu, které přijímají vstupní informaci - nervový vzruch), což ji řadí na přední místo v léčbě neurodegenerativních chorob, jako je Alzheimer a Parkinson. Ashwagandha také zlepšuje komunikaci mezi nervovými buňkami a stimuluje tělo k hojení poškozeného nervového systému. Je to bylina pro každého, kdo hledá výraznou podporu zdraví.

Psychospirituální efekty

V ajurvédské filosofii je jednou z výhod Ashwagandhy to, že se říká, že zvyšuje cirkulaci ojas, volně přeloženo jako energie životní síly, což je životně důležitá jemná energie, na kterou je jídlo přeměněno a která pohání naše tělo, mysl a ducha. V souladu s myšlenkou Jing (vitální esence) v čínské medicíně Ashwagandha obnovuje tyto dvě základní energie v těle, což zvyšuje celkovou pohodu a má účinek doslova regenerující a omlazující tělo zevnitř ven.

Ájurvédští praktici také tradičně používali Ashwagandhu k vyvážení, posílení a otevření kořenové čakry, což z ní činí užitečnou bylinu pro podporu různých duchovních praktik týkajících se kundaliní (kundaliní, tzv. hadí síla, je kosmická a současně lidská energie známá v hinduismu, tantrismu a v józe) a vyvážení energetických systémů těla.

Dávkování a omezení

Bylinné léčivé biodynamické a ekologické přípravky jsou nejlepší, pokud jde o kvalitu, účinnost a čerstvost, a mají tendenci mít nejvyšší úrovně léčivých látek a energie životní síly (ojas a jing). Ashwagandha roste divoce v mnoha částech světa a jsou k dispozici i kvalitní volně prodejné produkty - extrakty s garancí množství withanolidů.

Ačkoli je jakákoli dávka Ashwagandhy poměrně bezpečná, je to jedna z nejsilnějších psychoaktivních bylin, které jsou k dispozici, a proto se doporučuje začít pomalu a užívat vyšší dávky, dokud nezjistíte, jak vaše tělo na její užívání reaguje.

Ashwagandha je neuvěřitelná bylina, ale těhotné ženy by ji neměly nikdy užívat. Různé chemické složky Withanie somnifera mohou vést k potratu plodu. Je to poněkud ironické, protože se často používá ke korekci neplodnosti, ale její používání musí být přerušeno, jakmile žena počne. Pokud si nejste jista, kontaktujte prosím před použitím svého naturopata.

ASHWAGANDHA

GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

PATENTOVANÝ EXTRAKT

90 kapslí x 500 mg

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

Zdroje:

1. Hahm ER, Singh SV. Withaferin A-induced apoptosis in human breast cancer cells is associated with suppression of inhibitor of apoptosis family protein expression. Cancer Lett. 2013;334(1):101-8.

2. Jayaprakasam B, Zhang Y, Seeram NP, Nair MG. Growth inhibition of human tumor cell lines by withanolides from Withania somnifera leaves. Life Sci. 2003;74(1):125-32.

3. Lee J, Sehrawat A, Singh SV. Withaferin A causes activation of Notch2 and Notch4 in human breast cancer cells. Breast Cancer Res Treat. 2012;136(1):45-56.

4. Widodo N, Kaur K, Shrestha BG, et al. Selective killing of cancer cells by leaf extract of Ashwagandha: identification of a tumor-inhibitory factor and the first molecular insights to its effect. Clin Cancer Res. 2007;13(7):2298-306.

5. Singh Narendra, Bhalla Mohit, de Jager Prashanti, Gilca Marilena. An overview on Ashwagandha: a Rasayana (Rejuvenator) of ayurveda. Afr J Tradit Complement Altern Med. 2011;8(S):208–213.

6. Devi PU. Withania somnifera Dunal: potential plant source of a promising drug for cancer chemotherapy and radiosensitization. Indian J Exp Biol. 1996;34(10):927-32.

7. Biswal BM, Sulaiman SA, Ismail HC, Zakaria H, Musa KI. Effect of Withania somnifera on the development of chemotherapy-induced fatigue and quality of life in breast cancer patients. Integr Cancer Ther. 2013;12(4):312-22.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života