8 zdravotních výhod pistácií

- Pixabay

Barbora Nová

Pistácie jsou bohaté na řadu živin a mohou podporovat hubnutí, zdraví střev, kontrolu hladiny cukru v krvi a zdraví srdce. Jsou také všestranné a lze si je vychutnat v mnoha receptech.

Pistáciové ořechy jsou nejen chutné, ale také vysoce výživné.

Ve skutečnosti tato jedlá semena stromu Pistacia vera obsahují zdravé tuky a jsou dobrým zdrojem bílkovin, vlákniny a antioxidantů (1).

A co víc, obsahují několik základních živin a mohou pomoci hubnutí a zdraví srdce a střev.

Zajímavé je, že důkazy o příjmu pistácií lze vysledovat až 300 000 let. V dnešní době jsou velmi populární v mnoha pokrmech, včetně zmrzliny a dezertů (1).

Následuje 8 důkazně podložených zdravotních výhod pistácií.

1. Pistácie mají mnoho živin

Pistácie jsou velmi výživné, protože 28 gramů, což je v průměru asi 49 pistácií, obsahuje následující živiny (2):

 • Kalorie: 159
 • Sacharidy: 8 g
 • Vláknina: 3 g
 • Bílkoviny: 6 g
 • Tuk: 13 g
 • Draslík: 6% referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Fosfor: 11% RHP
 • Vitamin B6: 28% RHP
 • Thiamin: 21% RHP
 • Měď: 41% RHP
 • Mangan: 15% RHP

Zejména pistácie jsou jednou z nejvíce dostupných potravin bohatých na vitamín B6.

Vitamin B6 je důležitý pro několik tělesných funkcí, včetně regulace krevního cukru a tvorby hemoglobinu, molekuly, která přenáší kyslík v červených krvinkách (3).

Pistácie jsou také bohaté na draslík, protože 28 gramů pistácií obsahuje více draslíku než polovina velkého banánu (4).

Shrnutí:

 • Pistácie mají vysoký obsah bílkovin, vlákniny a antioxidantů. Mohou se také pochlubit několika dalšími důležitými živinami, včetně vitamínu B6 a draslíku.

2. Pistácie mají vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty jsou životně důležité pro vaše zdraví, protože zabraňují poškození buněk a hrají klíčovou roli při snižování rizika některých onemocnění, jako je rakovina (5).

Pistácie jsou dobrým zdrojem antioxidantů a podle některých starších studií obsahují vyšší množství než mnoho jiných odrůd ořechů a semen (6, 7).

Pistácie jsou obzvláště bohaté na lutein a zeaxanthin, což jsou oba velmi důležité antioxidanty pro zdraví očí (8).

Tyto sloučeniny chrání vaše oči před poškozením způsobeným modrým světlem a věkem podmíněnou makulární degenerací, což je stav, při kterém máte poškozené nebo ztracené centrální vidění (9, 10).

V jedné studii z roku 2010 měli lidé, kteří jedli buď jednu nebo dvě porce pistácií denně po dobu 4 týdnů, vyšší obsah dvou antioxidantů, luteinu a vitaminu E, ve srovnání s těmi, kteří pistácie nejedli (11).

Kromě toho dvě z nejrozšířenějších skupin antioxidantů v pistáciích – polyfenoly a tokoferoly – mohou pomoci při ochraně před rakovinou a srdečními chorobami (12, 13, 14, 15).

Zajímavé je, že antioxidanty v pistáciích jsou vysoce biologicky dostupné. Proto je pravděpodobnější, že se vstřebají během trávení (16).

Shrnutí:

 • Pistácie patří mezi nejvíce dostupné ořechy bohaté na antioxidanty. Mají vysoký obsah luteinu a zeaxanthinu, přičemž oba podporují zdraví očí.

3. Pistácie mají nízký obsah kalorií, ale vysoký obsah bílkovin

Zatímco konzumace ořechů má mnoho zdravotních výhod, obvykle mají vysoký obsah kalorií.

Nicméně pistácie patří mezi ořechy s nejnižším obsahem kalorií.

Každých 28 g pistácií obsahuje 159 kalorií, oproti 185 kaloriím ve vlašských ořeších a 196 kaloriím v pekanových ořeších (2, 17, 18).

Vzhledem k tomu, že bílkoviny tvoří asi 14% jejich kalorického obsahu, jsou pistácie druhé hned po mandlích, pokud jde o obsah bílkovin (2, 19).

Navíc jsou pistácie bohaté na esenciální aminokyseliny, což jsou aminokyseliny, které musí být získány prostřednictvím stravy, protože vaše tělo není schopno je produkovat (1).

Shrnutí:

 • Pistácie obsahují méně kalorií a více bílkovin než mnoho jiných druhů ořechů. Jsou také dobrým zdrojem esenciálních aminokyselin, které se musí získávat prostřednictvím stravy.

4. Pistácie mohou pomoci k hubnutí

Přestože jsou ořechy energeticky vydatnou potravinou, jsou jednou z potravin, které jsou nejšetrnější k hubnutí.

Je to proto, že pistácie jsou bohaté na vlákninu a bílkoviny, což obojí zvyšuje pocit plnosti a pomáhá vám jíst méně (20, 21).

Zatímco jen málo studií se zabývalo účinky pistácií na hmotnost, ty, které existují, jsou slibné.

Podle jednoho přehledu 11 studií může být pravidelná konzumace pistácií spojena se snížením indexu tělesné hmotnosti, který se používá k odhadu tělesného tuku. Přehled však také poznamenal, že pistácie nebyly spojeny se změnami tělesné hmotnosti nebo břišního tuku (22).

Další starší 24týdenní studie u jedinců s nadváhou ukázala, že ti, kteří konzumovali 20% kalorií z pistácií, ztratili o 1,5 centimetru více ze svého pasu než ti, kteří pistácie nejedli (23).

Jedním z faktorů, který může přispívat k vlastnostem pistácií při hubnutí, je skutečnost, že jejich obsah tuku nemusí být plně absorbován (22).

Ve skutečnosti několik studií prokázalo malabsorpci tuků z ořechů. Je to proto, že část jejich obsahu tuku uvízla v jejich buněčných stěnách, což zabraňuje jeho trávení ve střevech (12, 24, 25).

A co víc, pistácie ve skořápkách jsou dobré pro uvědomělé stravování, protože vylupování ořechů zabere čas a zpomaluje rychlost stravování. Zbytky skořápek vám také poskytují vizuální představu o tom, kolik ořechů jste snědli (26).

Jedna studie z roku 2011 ukázala, že jedinci, kteří jedli pistácie ze skořápek, konzumovali o 41% méně kalorií než ti, kteří jedli již vyloupané pistácie (27).

Shrnutí:

 • Jíst pistácie může pomoci při hubnutí. Pistácie ve skořápce jsou obzvláště prospěšné, protože podporují uvědomělé stravování.

5. Pistácie podporují zdravé střevní bakterie

Pistácie mají vysoký obsah vlákniny, přičemž jedna porce obsahuje 3 g (2).

Vláknina se pohybuje vaším trávicím systémem většinou nestrávená a některé typy vlákniny jsou tráveny dobrými bakteriemi ve střevě, které působí jako prebiotika (28, 29).

Střevní bakterie pak vlákninu fermentují a přeměňují ji na mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které mohou mít několik zdravotních výhod, včetně sníženého rizika rozvoje zažívacích poruch, rakoviny a onemocnění srdce (30, 31, 32).

Butyrát je snad nejpřínosnější z těchto mastných kyselin s krátkým řetězcem.

V jedné studii z roku 2014 bylo prokázáno, že konzumace pistácií zvyšuje počet bakterií produkujících butyrát ve střevě ve větší míře než konzumace mandlí (33).

Shrnutí:

 • Pistácie mají vysoký obsah vlákniny, což je dobré pro vaše střevní bakterie. Konzumace pistácií může zvýšit počet bakterií, které produkují prospěšné mastné kyseliny s krátkým řetězcem, jako je butyrát.

6. Pistácie mohou snižovat cholesterol a krevní tlak

Pistácie mohou různými způsoby snižovat riziko srdečních onemocnění.

Kromě toho, že pistácie mají vysoký obsah antioxidantů, mohou snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zlepšovat krevní tlak, a tím snižovat riziko onemocnění srdce (34).

Několik studií ve skutečnosti prokázalo účinky pistácií na snižování cholesterolu (35, 36).

Mnoho studií o pistáciích a krevních lipidech je prováděno nahrazením části kalorií ve stravě pistáciemi. Až 67% z těchto studií prokázalo snížení celkového a LDL (špatného) cholesterolu a zvýšení HDL (dobrého) cholesterolu (37).

Mezitím žádná z těchto studií nepozorovala, že konzumace pistácií poškozuje profil krevních lipidů (37).

V další 4týdenní studii u lidí s vysokým LDL cholesterolem měli účastníci konzumovat 10% jejich denních kalorií z pistácií. Studie ukázala, že strava snížila LDL cholesterol o 9%. A co víc, strava sestávající z 20% kalorií z pistácií snížila LDL cholesterol o 12% (38).

V jiné studii z roku 2010 32 mužů dodržovalo středomořskou dietu po dobu 4 týdnů. Pak byly do této diety přidány pistácie místo obsahu mononenasycených tuků, celkem asi 20% jejich denního příjmu kalorií. Po 4 týdnech na této dietě zaznamenali 23% snížení LDL cholesterolu, 21% snížení celkového cholesterolu a 14% snížení triglyceridů (39).

Navíc se zdá, že pistácie snižují krevní tlak více než jiné ořechy.

Z přezkumu 21 studií vyplynulo, že konzumace pistácií snižuje systolický krevní tlak o 1,82 milimetru rtuti (mmHg) a snižuje diastolický krevní tlak o 0,8 mmHg (40).

Shrnutí:

 • Studie ukazují, že konzumace pistácií může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. Může také snížit krevní tlak více než jiné ořechy.

7. Pistácie mohou podporovat zdraví krevních cév

Endotelium je vnitřní výstelka krevních cév. Je důležité, aby správně fungovalo, protože endoteliální dysfunkce je rizikovým faktorem srdečních onemocnění (41).

Vazodilatace je rozšíření nebo rozšíření krevních cév. Endoteliální dysfunkce je charakterizována sníženou vazodilatací, která vede ke snížení krevního průtoku a zvýšení krevního tlaku (42).

Oxid dusnatý je sloučenina, která hraje důležitou roli při vazodilataci. Způsobuje rozšíření krevních cév signalizací uvolnění hladkých buněk v endoteliu (43).

Stejně jako většina ořechů jsou i pistácie zdrojem aminokyseliny L-argininu, která se v těle přeměňuje na oxid dusnatý. Proto mohou tyto drobné ořechy hrát důležitou roli při podpoře zdraví krevních cév (44, 45).

Jedna studie na 42 lidech, kteří konzumovali 40 g pistácií denně po dobu 3 měsíců, ukázala zlepšení ukazatelů endoteliální funkce a ztuhlosti cév (46).

Další 4týdenní studie zahrnovala 32 mužů, kteří konzumovali stravu skládající se z 20% kalorií z pistácií. Zjistila, že vazodilatace závislá na endotelu se zlepšila o 30% ve srovnání s dobou, kdy dodržovali středomořskou dietu (39).

Správné prokrvení je důležité pro mnoho tělesných funkcí, včetně erektilní funkce.

V jedné studii byla pravidelná konzumace ořechů, včetně pistácií, spojena se zlepšením sexuální touhy a orgasmické funkce u mužů (47).

Shrnutí:

 • Pistáciové ořechy mohou hrát důležitou roli při podpoře zdraví krevních cév. To proto, že jsou bohaté na L-arginin, který po přeměně na oxid dusnatý pomáhá dilatovat cévy.

8. Pistácie mohou pomoci snížit hladinu cukru v krvi

Přestože mají pistácie vyšší obsah sacharidů než většina ořechů, mají nízký glykemický index, což znamená, že nezpůsobují velké výkyvy hladiny cukru v krvi (48, 49).

Snad není překvapením, že studie prokázaly, že konzumace pistácií může pomoci podpořit hladinu zdravého cukru v krvi.

Jedna recenze šesti studií dospěla k závěru, že pistácie by mohly významně snížit hladinu cukru v krvi nalačno a zlepšit inzulinovou rezistenci u lidí s diabetem 2. typu, prediabetem nebo metabolickým syndromem (50).

V jiné studii z roku 2014 jedinci s diabetem 2. typu vykázali 9% snížení hladiny cukru v krvi nalačno po konzumaci 25 g pistácií jako svačiny dvakrát denně po dobu 12 týdnů (51).

Kromě toho, že pistáciové ořechy mají vysoký obsah vlákniny a zdravých tuků, jsou bohaté na antioxidanty, karotenoidy a fenolové sloučeniny, což vše je prospěšné pro kontrolu hladiny cukru v krvi (12, 51).

Proto pouhé přidání pistácií do vašeho jídelníčku může pomoci dlouhodobě řídit hladinu cukru v krvi.

Shrnutí:

 • Pistácie mají nízký glykemický index, což může podporovat nižší hladinu cukru v krvi.

Pistácie jsou lahodné

Pistácie si můžete vychutnat různými způsoby. Patří mezi ně svačina, salátová ozdoba, nebo poleva na pizzu, nebo dokonce při pečení, přidávání krásné zelené nebo fialové barvy do různých dezertů a jídel.

Mezi některé lahodné a zeleně zbarvené dezerty patří pistáciové gelato nebo tvarohový koláč.

Navíc, stejně jako jiné ořechy, mohou být použity k výrobě pesta nebo ořechového másla.

Můžete je dokonce zkusit posypat vaší oblíbenou rybou pečenou v troubě, přidat je do ranní granoly nebo si udělat vlastní dezertní kůrku.

A konečně, pistácie si můžete vychutnat sami jako pohodlnou, chutnou a zdravou svačinu.

Shrnutí:

 • Kromě toho, že jsou pistácie skvělou svačinou, mohou být použity při pečení a vaření a přidávají zelenou nebo fialovou barvu do různých pokrmů.

Závěr

Pistácie jsou skvělým zdrojem zdravých tuků, vlákniny, bílkovin, antioxidantů a různých živin, včetně vitaminu B6 a thiaminu.

Jejich zdravotní účinky mohou zahrnovat výhody při hubnutí, snížení hladiny cholesterolu a cukru v krvi a zlepšení zdraví střev, očí a cév.

A co víc, jsou lahodné, všestranné a je zábavné je jíst. Pro většinu lidí je zařazení pistácií do jejich stravy skvělým způsobem, jak si zlepšit celkové zdraví.

Stále platné nutriční doporučení od expertů z Harvardu

Odborníci z Harvard School of Public Health uveřejnili v roce 2011 nové nutriční doporučení ve formě tzv. talíře zdravého stravování, který byl určen americkému ministerstvu zemědělství a dalším odborníkům. Univerzita touto novou směrnicí nahradila překonanou a zavádějící potravinovou pyramidu, protože ta byla ovlivněna finančními zájmy, mj. "mléčnou" lobby. V této souvislosti konstatovali:

Američané jsou dnes nejbohatším národem na světě, ale zároveň nejtlustším a nejnemocnějším

Tato nová "pyramida" shrnuje nejlepší dietní informace, které jsou dnes k dispozici a nejsou vytesané do kamene, protože vědci nepochybně objeví v následujících letech nové informace pro zdravé stravování.

Doporučení:

 • 50% zelenina a ovoce (nepočítat do toho brambory), omezeně brambory, protože mají negativní dopad na hladinu cukru v krvi (mají vysoký glykemický index)
 • 25% celozrná strava, nižší vliv na hladinu krevního cukru a inzulínu oproti rafinovaným obilovinám
 • 25% protein - bílé maso, fazole a ořechy, přičemž omezte červené maso a vyhněte se zpracovanému, jako je například slanina a klobásy

Používejte zdravé rostlinné oleje a vyhýbejte se částečně hydrogenovaným olejům, které obsahují nezdravé trans-tuky. Pijte vodu, kávu nebo čaj. Vyhýbejte se sladkým nápojům, vyřaďte - omezte mléko a mléčné výrobky - jedna až dvě porce denně jen pokud si to přejete a omezte džusy - maximálně malá sklenice denně.

S nízkým obsahem tuku neznamená zdravé

Experti z Harvardu doporučují vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky s tím, že k získávání vápníku pro lidský organismus je mnohem vhodnější například zelenina jako je kapusta, brokolice nebo květák, případně ze sojového mléka nebo luštěnin a ořechů.

Zdroj: Harvard - Healthy Eating Plate

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života