Zdravotní výhody konzumace ovesných vloček a ovsa

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Oves patří mezi nejzdravější obiloviny na světě. Jsou bezlepkovou celozrnnou obilovinou a skvělým zdrojem důležitých vitaminů, minerálů, vlákniny a antioxidantů, přičemž studie ukazují, že oves a ovesné vločky mají mnoho zdraví prospěšných účinků. Patří mezi ně například snížení hmotnosti, nižší hladina cukru v krvi a nižší riziko srdečních onemocnění.

Co je oves a ovesné vločky?

Oves je celozrnná potravina, vědecky známá jako Avena sativa. Ovesné kroupy, které jsou neporušenější a nejplnější formou ovsa, se dlouho vaří. Z tohoto důvodu dává většina lidí přednost ovesným vločkám.

Instantní (rychlý) oves je nejlépe zpracovaný druh. Vaří se sice nejkratší dobu, ale jejich struktura může být kašovitá.

Oves se běžně konzumuje k snídani ve formě ovesných vloček, které se připravují vařením ovsa ve vodě nebo mléce. Ovesné vločky se často označují jako ovesná kaše.

Často jsou také součástí muffinů, müsli tyčinek, sušenek a dalšího pečiva.

Shrnutí:

 • Oves je celozrnná obilovina, která se běžně konzumuje ke snídani jako ovesná kaše (ovesné vločky).

Následuje 9 důkazy podložených zdravotních přínosů konzumace ovesných vloček a ovsa.

1. Oves je neuvěřitelně výživný

Složení živin v ovsu je dobře vyvážené. Jsou dobrým zdrojem sacharidů a vlákniny, včetně účinné vlákniny beta-glukanu (1).

Jsou také dobrým zdrojem kvalitních bílkovin s dobrým poměrem esenciálních aminokyselin (2).

Oves je nabitý důležitými vitaminy, minerály a antioxidačními rostlinnými sloučeninami. Půl šálku (80 g) suchého ovsa obsahuje (3):

 • Mangan: 63,91% referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Fosfor: 13,3% RHP
 • Hořčík: 13,3% RHP
 • Měď: 17,6% RHP
 • Železo: 9,4% RHP
 • Zinek: 13,4% RHP
 • Folát: 3,24% RHP
 • Vitamín B1 (thiamin): 15,5% RHP
 • Vitamin B5 (kyselina pantotenová): 9,07% RHP
 • Menší množství vápníku, draslíku, vitaminu B6 (pyridoxin) a vitaminu B3 (niacin).

Oves obsahuje 51 g sacharidů, 13 g bílkovin, 5 g tuků a 8 g vlákniny v 1 šálku. Stejná porce má pouze 303 kalorií. To znamená, že oves patří mezi potraviny s nejvyšším obsahem živin.

Shrnutí:

 • Oves je bohatý na sacharidy a vlákninu, ale zároveň obsahuje více bílkovin a tuků než většina ostatních obilovin. Mají velmi vysoký obsah mnoha vitaminů a minerálních látek.

2. Celý oves je bohatý na antioxidanty, včetně avenanthramidů

Celý oves má vysoký obsah antioxidantů a prospěšných rostlinných sloučenin zvaných polyfenoly. Nejvýznamnější je unikátní skupina antioxidantů zvaná avenanthramidy, které se nacházejí téměř výhradně v ovsu (4).

Starší i novější výzkumy zjistily, že avenanthramidy mohou pomáhat snižovat hladinu krevního tlaku tím, že zvyšují produkci oxidu dusnatého. Tato molekula plynu pomáhá rozšiřovat (dilatovat) cévy a vede k lepšímu průtoku krve (5, 6, 7, 8).

Kromě toho mají avenanthramidy protizánětlivé a protisvědivé účinky (7, 9, 10).

Shrnutí:

 • Oves obsahuje mnoho účinných antioxidantů, včetně avenanthramidů. Tyto sloučeniny mohou pomáhat snižovat krevní tlak a poskytovat další prospěšné účinky.

3. Oves obsahuje účinnou rozpustnou vlákninu zvanou beta-glukan

Oves obsahuje velké množství beta-glukanu, což je druh rozpustné vlákniny. Beta-glukan se částečně rozpouští ve vodě a ve střevech vytváří hustý gelovitý roztok.

Mezi zdraví prospěšné účinky beta-glukanové vlákniny patří:

 • snížení hladiny LDL a celkového cholesterolu (11)
 • snížení hladiny cukru v krvi a inzulinové reakce (12)
 • zvýšený pocit sytosti (13)
 • výšený růst dobrých bakterií v trávicím traktu (14)

Shrnutí:

 • Oves má vysoký obsah rozpustné vlákniny beta-glukanu, která má řadu výhod. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporuje zdravé střevní bakterie a zvyšuje pocit sytosti.

4. Mohou snižovat hladinu cholesterolu a chránit LDL cholesterol před poškozením

Srdeční choroby jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí. Jedním z hlavních rizikových faktorů je vysoká hladina cholesterolu v krvi.Mnohé studie prokázaly, že beta-glukanová vláknina v ovsu účinně snižuje hladinu celkového i LDL cholesterolu (15).

Beta-glukan může zvýšit uvolňování žluči bohaté na cholesterol, což snižuje cirkulující hladinu cholesterolu v krvi.

Oves může také chránit LDL cholesterol před oxidací.

K oxidaci LDL cholesterolu dochází při jeho reakci s volnými radikály. Jedná se o další zásadní krok v postupu srdečních onemocnění. Vyvolává zánět v tepnách, poškozuje tkáně a může zvyšovat riziko infarktu a mrtvice.

Shrnutí:

 • Oves může snižovat riziko srdečních onemocnění tím, že snižuje celkový i LDL (špatný) cholesterol a také tím, že chrání LDL před oxidací.

5. Oves může zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi

Cukrovka 2. typu je časté onemocnění, které se vyznačuje výrazně zvýšenou hladinou cukru v krvi. Obvykle je důsledkem snížené citlivosti na hormon inzulín.

Oves může pomoci snížit hladinu cukru v krvi, zejména u lidí s nadváhou nebo u těch, kteří mají cukrovku 2. typu. Beta-glukan obsažený v ovsu i ječmeni může také zlepšovat citlivost na inzulin (16, 17).

V randomizované klinické studii z roku 2016 však nebylo zaznamenáno žádné zlepšení citlivosti na inzulín (18).

Tyto účinky se připisují především schopnosti beta-glukanu vytvářet hustý gel, který zpomaluje vyprazdňování žaludku a vstřebávání glukózy do krve (16).

Shrnutí:

 • Díky rozpustné vláknině beta-glukanu může oves zlepšovat citlivost na inzulin a pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi.

6. Ovesné vločky jsou velmi syté a mohou vám pomoci zhubnout

Ovesné vločky (kaše) jsou nejen chutnou snídaňovou potravinou, ale také velmi sytou (13).

Konzumace sytých potravin vám může pomoci sníst méně kalorií a zhubnout.

Tím, že beta-glukan obsažený v ovesných vločkách zpožďuje dobu, za kterou se žaludek vyprázdní od jídla, může zvýšit váš pocit sytosti (19).

Beta-glukan může také podporovat uvolňování peptidu YY (PYY), hormonu produkovaného ve střevech v reakci na jídlo. Bylo prokázáno, že tento hormon sytosti vede ke snížení příjmu kalorií a může snížit riziko obezity (20, 21).

Shrnutí:

 • Ovesné vločky vám mohou pomoci zhubnout tím, že vám dodají pocit většího nasycení. Děje se tak tím, že zpomaluje vyprazdňování žaludku a zvyšuje produkci hormonu sytosti PYY.

7. Jemně mletý oves může pomoci při péči o pleť

Není náhodou, že oves najdeme v mnoha přípravcích pro péči o pleť. Výrobci těchto produktů často označují jemně mletý oves jako "koloidní ovesné vločky".

Úřad FDA schválil koloidní ovesné vločky jako látku chránící pokožku již v roce 2003. Ve skutečnosti se však oves již dlouho používá při léčbě svědění a podráždění u různých kožních onemocnění (22).

Kožní přípravky na bázi ovsa mohou například zlepšit nepříjemné příznaky ekzému (23).

Přínosy pro péči o pokožku se týkají pouze ovsa aplikovaného na pokožku, nikoliv toho, který se konzumuje.

Shrnutí:

 • Koloidní ovesné vločky (jemně mletý oves) se již dlouho používají k léčbě suché a svědivé pokožky. Může pomoci zmírnit příznaky různých kožních onemocnění, včetně ekzémů.

8. Mohou snižovat riziko vzniku dětského astmatu

Astma je nejčastějším chronickým onemocněním u dětí (24).

Je to zánětlivé onemocnění dýchacích cest - trubic, které vedou vzduch do plic a z plic.

Ačkoli ne všechny děti mají stejné příznaky, mnoho z nich se potýká s opakovaným kašlem, sípáním a dušností.

Starší výzkumy ukazují, že například včasné zavedení ovsa do pravidelné stravy může děti skutečně chránit před rozvojem astmatu (25, 26).

Jedna studie uvádí, že podávání ovsa kojencům před dosažením věku 6 měsíců je spojeno se snížením rizika vzniku dětského astmatu (27).

Shrnutí:

 • Některé výzkumy ukazují, že oves může při podávání malým dětem pomáhat předcházet astmatu u dětí.

9. Oves může pomoci zmírnit zácpu

Se zácpou se setkávají lidé všech věkových kategorií a populací. Jedná se o zřídkavé, nepravidelné vyprazdňování, které je obtížné.

Zácpou trpí téměř 16 ze 100 dospělých a přibližně 33 ze 100 dospělých, kteří jsou ve věku 60 let a více (28).

Studie potvrzují, že ovesné otruby, vnější vrstva zrna bohatá na vlákninu, mohou u seniorů pomoci zmírnit zácpu (29, 30).

Jedna studie zjistila, že se zlepšila pohoda u 30 seniorů, kteří denně po dobu 12 týdnů konzumovali polévku nebo dezert obsahující ovesné otruby (31).

A co víc, 59% těchto lidí dokázalo po tříměsíční studii přestat užívat projímadla, zatímco v kontrolní skupině se celkové užívání projímadel zvýšilo o 8%.

Bylo také prokázáno, že ovesné otruby snižují gastrointestinální příznaky a napomáhají trávení u lidí trpících ulcerózní kolitidou (32).

Nicméně zatímco rozpustná vláknina v ovsu je obecně účinná proti zácpě, bylo zjištěno, že je méně účinná proti zácpě vyvolané opioidy, protože neovlivňuje pohyb tlustého střeva, který mohou léky potlačovat (33).

Shrnutí:

 • Studie potvrzují, že ovesné otruby mohou pomoci snížit zácpu u seniorů, což výrazně snižuje potřebu používat projímadla.

Jak zařadit oves do jídelníčku

Oves si můžete vychutnat několika způsoby. Nejoblíbenějším způsobem je jednoduše snídat ovesné vločky (ovesnou kaši).

Následuje, co potřebujete k přípravě ovesné kaše:

Potřebujete:

 • 1/2 šálku ovesných vloček
 • 1 šálek (250 ml) vody nebo mléka
 • špetku soli

Smíchejte ingredience v hrnci a přiveďte je k varu. Snižte teplotu na minimum a ovesné vločky za občasného míchání vařte, dokud nezměknou.

Aby byla ovesná kaše chutnější a ještě výživnější, můžete do ní přidat skořici, ovoce, ořechy, semínka a řecký jogurt.

Ovesné vločky jsou také často součástí pečiva, müsli, müsli a chleba.

Ačkoli oves přirozeně neobsahuje lepek, někdy bývá lepkem kontaminován. Je to proto, že mohou být sklízeny a zpracovávány na stejném zařízení jako jiné obiloviny, které lepek obsahují (33).

Pokud trpíte celiakií nebo citlivostí na lepek, vybírejte si ovesné výrobky, které jsou certifikovány jako bezlepkové.

Shrnutí:

 • Oves může být skvělým doplňkem zdravé stravy. Lze je jíst jako ovesnou kaši k snídani, přidávat do pečiva a podobně.

Závěr

Oves je neuvěřitelně výživná potravina plná důležitých vitaminů, minerálů a antioxidantů. Kromě toho má ve srovnání s jinými obilovinami vyšší obsah vlákniny a bílkovin.

Oves obsahuje některé jedinečné složky - zejména rozpustnou vlákninu beta-glukan a antioxidanty zvané avenanthramidy, přičemž mezi jejich výhody patří nižší hladina cukru a cholesterolu v krvi, ochrana před podrážděním kůže a snížení zácpy.

Kromě toho jsou velmi syté a mají mnoho vlastností, které by z nich měly učinit potravinu užitečnou při hubnutí.

Nakonec oves patří mezi potraviny s vysokým obsahem živin.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života