Výživové a zdravotní přínosy mrkve

Barbora Nová

Mrkev (Daucus carota) je kořenová zelenina, o které se často tvrdí, že je dokonalou zdravou potravinou. Je křupavá, chutná a vysoce výživná.

Mrkev je zvláště dobrým zdrojem beta-karotenu, vlákniny, vitamínu K1, draslíku a antioxidantů. Navíc mají nízký obsah kalorií.

Má také několik zdravotních výhod, které jsou spojovány se snížením hladiny cholesterolu a zlepšením zdraví očí. A co víc, jejich karotenové antioxidanty byly spojeny se sníženým rizikem rakoviny.

Mrkev se vyskytuje v mnoha barvách, včetně žluté, bílé, oranžové, červené a fialové. Oranžová mrkev získává svou jasnou barvu z beta karotenu, antioxidantu, který vaše tělo přeměňuje na vitamín A.

Násleuje vše, co potřebujete vědět o mrkvi.

Nutriční hodnoty mrkve

Obsah vody v mrkvi se pohybuje od 86 % do 95 % a jedlá část se skládá z přibližně 10 % sacharidů (1, 2).

Mrkev obsahuje velmi málo tuku a bílkovin.

Nutriční údaje pro dvě malé až střední syrové mrkve nebo 100 gramů jsou (3):

 • Kalorie: 41
 • Voda: 89 %
 • Bílkoviny: 0,8 g
 • Sacharidy: 9,0 g
 • Vláknina: 2,7 g
 • Tuk: 0,1 g

Sacharidy

Mrkev se skládá hlavně z vody a sacharidů.

Sacharidy se skládají ze škrobu a cukrů, jako je sacharóza a glukóza. Jsou také relativně dobrým zdrojem vlákniny, přičemž jedna středně velká mrkev (61 g) poskytuje 1,9 g.

Mrkev má nízký glykemický index (GI), což je měřítko toho, jak rychle potraviny po jídle zvyšují hladinu cukru v krvi. Její GI se pohybuje od 30 do 85, zatímco glykemická nálož se pohybuje od 2,0 do 4,25. Je nejnižší u syrové mrkve a vyšší u vařené.

Konzumace nízkoglykemických potravin je spojena s mnoha zdravotními přínosy a je považována za zvláště prospěšnou pro lidi s diabetem (4).

Vláknina

Pektin je hlavní formou rozpustné vlákniny v mrkvi.

Rozpustná vláknina může snížit hladinu cukru v krvi tím, že zpomalí trávení cukru a škrobu.

Může také krmit přátelské bakterie ve vašem střevě, což může vést ke zlepšení zdraví a snížení rizika onemocnění.

A co víc, některá rozpustná vláknina může zhoršit vstřebávání cholesterolu z vašeho trávicího traktu a snížit hladinu cholesterolu v krvi.

Hlavní nerozpustná vlákna v mrkvi jsou celulóza, hemicelulóza a lignin. Nerozpustná vláknina může snížit riziko zácpy a podpořit pravidelné vyprazdňování.

Vitamíny a minerály

Mrkev je dobrým zdrojem několika vitamínů a minerálů, zejména biotinu, draslíku a vitamínů A (z beta karotenu), K1 (fylochinonu) a B6.

 •  Vitamín A: Mrkev je bohatá na beta-karoten, který vaše tělo přemění na vitamín A. Tato živina podporuje dobré vidění a je důležitá pro růst, vývoj a imunitní funkce.
 • Biotin: Vitamín B dříve známý jako vitamín H, biotin hraje důležitou roli v metabolismu tuků a bílkovin.
 • Vitamín K1: Také známý jako fylochinon, vitamín K1 je důležitý pro srážení krve a může podporovat zdraví kostí.
 • Draslík: Základní minerál, draslík, je důležitý pro řízení krevního tlaku.
 • Vitamín B6: Vitamín B6 se podílí na přeměně potravy na energii. 

Jiné rostlinné sloučeniny

Mrkev nabízí mnoho rostlinných sloučenin, včetně karotenoidů.

Jedná se o látky se silnou antioxidační aktivitou, které jsou spojovány se zlepšením imunitních funkcí a snížením rizika mnoha onemocnění, včetně srdečních chorob, různých degenerativních onemocnění a některých typů rakoviny.

Beta karoten, hlavní karoten v mrkvi, se může ve vašem těle přeměnit na vitamín A. Tento proces převodu se však může u jednotlivých osob lišit. Konzumace tuku s mrkví vám může pomoci absorbovat více beta karotenu.

Hlavní rostlinné složky v mrkvi jsou:

 • Beta karoten: Oranžová mrkev má velmi vysoký obsah beta karotenu. Absorpce je lepší, pokud je mrkev vařená.
 • Alfa-karoten: Jedná se o antioxidant, který se stejně jako beta-karoten ve vašem těle částečně přeměňuje na vitamín A.
 • Lutein: Jeden z nejběžnějších antioxidantů v mrkvi, lutein se nachází převážně ve žluté a oranžové mrkvi a je důležitý pro zdraví očí.
 • Lykopen: Jedná se o jasně červený antioxidant, který se nachází v mnoha červeném ovoci a zelenině, včetně červené a fialové mrkve. Lykopen může snížit riziko rakoviny a srdečních onemocnění. Vaření mrkve pomáhá uvolňovat lykopen a zlepšuje vstřebávání.
 • Polyacetyleny: Nedávný výzkum identifikoval bioaktivní sloučeniny v mrkvi, které mohou pomoci chránit před leukémií a jinými druhy rakoviny.
 • Antokyany: Jedná se o silné antioxidanty, které se nacházejí v tmavě zbarvené mrkvi.

Zdravotní přínosy mrkve

Velká část výzkumu mrkve se zaměřila na karotenoidy.

Snížené riziko rakoviny

Strava bohatá na karotenoidy může pomoci chránit před několika typy rakoviny. Patří sem rakovina prostaty, tlustého střeva a žaludku.

Ženy s vysokými hladinami karotenoidů v oběhu mohou mít také snížené riziko rakoviny prsu (5).

Bylo zjištěno, že karotenoidy chrání před rakovinou plic, ale k potvrzení korelace je nutný další výzkum (6).

Snižuje hladinu cholesterolu v krvi

Vysoká hladina cholesterolu v krvi je dobře známým rizikovým faktorem srdečních onemocnění.

Konzumace mrkve je spojena se snížením hladiny cholesterolu.

Úbytek hmotnosti

Jako nízkokalorické jídlo může mrkev zvýšit plnost a snížit příjem kalorií v následujících jídlech.

Z tohoto důvodu může být užitečným doplňkem účinné diety na hubnutí.

Zdraví očí

Jedinci s nízkou hladinou vitaminu A mají větší pravděpodobnost, že zažijí šeroslepost, což je stav, který se může zmírnit konzumací mrkve nebo jiných potravin bohatých na vitamin A nebo karotenoidy.

Karotenoidy mohou také snížit vaše riziko věkem podmíněné makulární degenerace.

Bio vs. konvenčně pěstovaná mrkev

Ekologické zemědělství využívá přirozené metody pro pěstování plodin, i když je třeba poznamenat, že ekologické plodiny mohou být ošetřeny přírodními pesticidy vyrobenými z rostlin.

Studie z roku 2012, která porovnávala organickou a konvenčně pěstovanou mrkev, nenašla žádný rozdíl v množství karotenoidů nebo obsahu a kvalitě antioxidantů (7).

Konvenčně pěstovaná mrkev však obsahuje zbytky pesticidů. Dlouhodobé zdravotní účinky nízkého příjmu pesticidů jsou nejasné, ale někteří vědci vyjádřili obavy. Umytím a oloupáním mrkve před konzumací syrovou nebo vařením účinně odstraníte veškeré zbytky (8).

"Dětská" mrkev

Baby mrkev je stále oblíbenější svačinkou.

Dva druhy mrkve se nazývají baby mrkev, což může být zavádějící:

 • protože celá mrkev je sklizená ještě malá
 • baby-krájená mrkev, což jsou kousky z větších mrkví, které byly strojově nakrájeny na preferovanou velikost, poté doloupány, vyleštěny a někdy před zabalením omyty v malém množství chlóru

Mezi běžnou a dětskou mrkví je velmi malý rozdíl v živinách a měly by mít stejné účinky na zdraví, ale v ceně ano.

Individuální obavy

Mrkev je obecně považována za bezpečnou, ale u některých lidí může mít nepříznivé účinky.

Navíc konzumace příliš velkého množství karotenu může způsobit, že vaše pokožka bude trochu žlutá nebo oranžová, ale to je neškodné.

Alergie

Podle studie z roku 2001 může mrkev způsobit alergické reakce související s pylem až u 25 % jedinců s potravinovou alergií (9).

Alergie na mrkev je příkladem zkřížené reaktivity, při které proteiny v určitém ovoci nebo zelenině způsobují alergickou reakci kvůli jejich podobnosti s proteiny nacházejícími se v určitých typech pylu.

Pokud jste citliví na pyl břízy nebo pelyňku, můžete reagovat na mrkev.

To může způsobit brnění nebo svědění v ústech. U některých lidí může vyvolat otok hrdla nebo těžký alergický šok, známý jako anafylaxe.

Kontaminace

Mrkev pěstovaná v kontaminované půdě nebo vystavená kontaminované vodě může obsahovat větší množství těžkých kovů, což může ovlivnit její bezpečnost a kvalitu.

Závěr

Mrkev je skvělá svačina – křupavá, plná živin, nízkokalorická a sladká.

Je spojena se zdravím srdce a očí, lepším trávením a dokonce i hubnutím.

Tato kořenová zelenina se dodává v několika barvách, velikostech a tvarech, z nichž všechny jsou skvělým doplňkem zdravé výživy.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života