5 nejlepších běžných přírodních produktů proti stárnutí

Ing. Zdeněk Rozehnal

Stárnutí, které lze definovat jako „zhoršení fyziologických funkcí potřebných k přežití a plodnosti v závislosti na čase“, je proces, který by většina lidí chtěla zpomalit (1).

Některé z jeho hlavních příčin zahrnují akumulované poškození buněk způsobené reaktivními molekulami známými jako volné radikály a zkrácení telomer, což jsou struktury umístěné na koncích chromozomů, které hrají důležitou roli v buněčném dělení (1).

I když je stárnutí nevyhnutelné, vědecký výzkum se po desetiletí soustřeďuje na prodloužení délky života člověka a tím zpomalení procesu stárnutí.

V rámci tohoto výzkumu vědci identifikovali velké množství látek, které mají vlastnosti proti stárnutí, z nichž mnohé lze považovat za dobré doplňky stravy pro ty, kteří hledají přirozené způsoby, jak zpomalit proces stárnutí a zabránit chorobám spojeným s věkem.

Zde je 5 běžných přírodních produktů s prokázanými vlastnostmi proti stárnutí.

1. Kurkumin

Kurkumin - to je hlavní účinná látka v kurkumě - bylo prokázáno, že má silné anti-aging vlastnosti, které jsou připisovány jeho silnému antioxidačnímu potenciálu. Je také velice účinné přírodní antibiotikum.

Buněčná stárnutí nastane, když se buňky přestanou dělit. Jak stárnete, senescentní buňky se hromadí, což vede k urychlení stárnutí a progresi nemocí (2, 3).

Výzkum prokazuje, že kurkumin aktivuje určité proteiny, včetně sirtuinů a AMP-aktivované proteinové kinázy (AMPK), což pomáhá oddalovat buněčné stárnutí a tím zvyšovat délku života (4, 5).

Navíc bylo prokázáno, že kurkumin bojuje s poškozením buněk a výrazně zvyšuje životnost octomilek, škrkavek a myší. Bylo prokázáno, že tato sloučenina u lidí oddaluje onemocnění související s věkem a zmírňuje také nechtěné symptomy související s věkem (6, 7).

To může být důvod, proč byl příjem kurkuminu také spojen se sníženým rizikem úbytku mentálních schopností u lidí (8).

Příjem kurkuminu můžete zvýšit hlavně užíváním doplňků stravy s kurkuminem. Nejúčinnější je jeho fytosomální forma, která má nejvyšší biologickou dostupnost pro tělo.

Shrnutí:

  • Kurkumin je hlavní aktivní složkou kurkumy. Zpomaluje stárnutí aktivací určitých proteinů a ochranou před poškozením buněk.

2. Epigalokatechin galát

Epigalokatechin galát (EGCG) je dobře známá polyfenolová sloučenina koncentrovaná v zeleném čaji. Nabízí působivé zdravotní přínosy, přičemž výzkum podporuje jeho použití ke snížení rizika určitých druhů rakoviny a dalších zdravotních stavů, jako jsou srdeční choroby (9, 10, 11).

Mezi rozmanité spektrum potenciálních vlastností podporujících zdraví EGCG patří jeho schopnost podporovat dlouhověkost a chránit před vývojem nemocí souvisejících s věkem.

EGCG zpomaluje stárnutí obnovením mitochondriální funkce v buňkách.

To také vyvolává autofagii, proces, kterým vaše tělo odstraňuje poškozený buněčný materiál (12).

Pití zeleného čaje je spojeno se sníženým rizikem úmrtnosti ze všech příčin, cukrovky, cévní mozkové příhody a úmrtí na srdeční choroby. Studie na zvířatech navíc prokázaly, že EGCG chrání před stárnutím kůže a zmírňuje vrásky způsobenými ultrafialovým (UV) zářením (13, 14, 15).

EGCG lze získat pitím zeleného čaje, ale abyste získali jeho terapeutické účinky, především konzumováním koncentrovaných doplňků stravy.

Shrnutí:

  • EGCG je polyfenolová sloučenina koncentrovaná v zeleném čaji, která může zlepšit mitochondriální funkci a podpořit autofagii. Příjem EGCG je spojeno se sníženým rizikem úmrtnosti ze všech příčin.

3. Koenzym Q10

Koenzym Q10 (CoQ10) je antioxidant, který vaše tělo produkuje. Hraje zásadní roli při tvorbě energie a chrání před poškozením buněk (16).

Výzkum potvrdil, že hladiny CoQ10 se s věkem snižují až v pozdním věku do nuly a bylo prokázáno, že jeho doplňování stravou zlepšuje určité aspekty zdraví především starších jedinců.

Například studie u 443 dospělých ve vyšším věku prokázala, že doplňování CoQ10 a selenu během 4 let zlepšilo jejich celkovou kvalitu života, snížilo pobyty v nemocnici a zpomalilo zhoršení fyzické a duševní výkonnosti (17).

Doplňky CoQ10 pomáhají snižovat oxidační stres, stav charakterizovaný akumulací volných radikálů a dalších reaktivních molekul, které urychlují proces stárnutí a nástup nemocí souvisejících s věkem (18, 19).

Shrnutí:

  • CoQ10 je důležitý antioxidant, který vaše tělo přirozeně produkuje. Některé výzkumy ukazují, že jeho doplnění může zpomalit fyzický úbytek související s věkem a zlepšit kvalitu života starších dospělých.

4. Kolagen

Kolagen je propagován jako pramen mládí, protože snižuje potenciál stárnutí kůže.

Je to nedílná součást vaší pokožky, která pomáhá udržovat strukturu pokožky. Jak stárnete, produkce kolagenu se zpomaluje, což vede ke ztrátě kolagenu v pokožce, která urychluje známky stárnutí, jako jsou vrásky.

Některé výzkumy potvrzují, že doplňování kolagenem může snížit známky stárnutí, včetně vrásek a suché kůže.

Například studie z roku 2019 u 72 žen prokázala, že užívání doplňku stravy, který obsahoval 2,5 gramu kolagenu - spolu s několika dalšími složkami, včetně biotinu - denně po dobu 12 týdnů, výrazně zlepšilo hydrataci kůže, její jemnost a pružnost (20).

Další studie u 114 žen zjistila, že konzumace 2,5 gramů kolagenových peptidů po dobu 8 týdnů významně snížila oční vrásky a došlo ke zvýšení hladiny kolagenu v kůži (21).

Ačkoli tyto výsledky jsou slibné, mějte na paměti, že mnoho studií kolagenu je financováno společnostmi, které vyrábějí kolagenové produkty, což může ovlivnit výsledky studií.

Na trhu je mnoho typů doplňků stravy s kolagenem, včetně prášků a tobolek.

Shrnutí:

  • Kolagen je oblíbený doplněk stravy, který může zabránit stárnutí pleti tím, že zvyšuje hladinu kolagenu v kůži.

5. Nikotinamid ribosid a nikotinamid mononukleotid

Nicotinamid ribosid (NR) a nikotinamid mononukleotid (NMN) jsou prekurzory nikotinamid adenin dinukleotidu (NAD +).

NAD + je sloučenina, která se nachází v každé buňce vašeho těla a podílí se na mnoha kritických procesech, včetně energetického metabolismu, opravy DNA a genové exprese (22, 23).

Hladiny NAD + s věkem klesají a předpokládá se, že tento pokles je spojen s urychleným fyzickým poklesem a nástupem nemocí souvisejících s věkem, jako je Alzheimerova choroba (23).

Studie na zvířatech ukázaly, že doplňování prekurzorů NAD + NMN a NR obnovuje hladiny NAD + a zabraňuje fyzickému úbytku souvisejícímu s věkem.

Například studie na stárnoucích myších ukázala, že orální doplnění NMN bránilo genetickým změnám spojeným s věkem a zlepšilo energetický metabolismus, fyzickou aktivitu a citlivost na inzulín (24).

Studie z roku 2019 u 12 mužů s průměrným věkem 75 let navíc ukázala, že doplnění 1 gramem NR denně po dobu 21 dnů zvýšilo hladiny NAD + v kosterním svalu a snížilo hladinu zánětlivých proteinů v těle (25).

Jeden z autorů výše uvedené studie však vlastní akcie a slouží jako poradce společnosti, která vyráběla studovaný doplněk NR, tudíž studie mohla mít zkreslené výsledky (25).

Řada dalších studií na zvířatech prokázala pozitivní výsledky související s doplňováním NR i NMN. Než však bude možné učinit silné závěry o účincích proti stárnutí NR a NMN (26, 27), je třeba více výzkumu u lidí.

Shrnutí:

  • Doplnění o NMR a NR může pomoci zvýšit hladinu NAD + ve vašem těle a zabránit genetickým změnám souvisejícím s věkem.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života