7 vědecky podložených výhod papriky

- Pixabay

Barbora Nová

Paprika je barevné koření, které obsahuje vitamin A, kapsaicin a karotenoidní antioxidanty. Ty mohou mimo jiné pomáhat předcházet zánětům a zlepšovat hladinu cholesterolu, zdraví očí a cukru v krvi.

Paprika je koření vyráběné ze sušených paprik rostliny Capsicum annuum.

Vyrábí se ve sladkých, uzených a pálivých variantách a také v různých barvách, jako je červená, oranžová a žlutá. Paprika se používá po celém světě, zejména do rýžových pokrmů a dušených jídel.

Je bohatá nejen na antioxidanty, ale také na vitaminy a minerály.

Následuje 7 vědecky podložených zdravotních přínosů papriky.

1. Paprika je nabitá živinami

Paprika je plná mikroživin a prospěšných látek, 1 polévková lžíce sušené papriky (6,8 g) jí dodává (1):

 • Kalorie: 19
 • Bílkoviny: méně než 1 gram
 • Tuk: méně než 1 gram
 • Sacharidy: 4 gramy
 • Vláknina: 2 gramy
 • Vitamin A: 19 % referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vitamin E: 13 % RHP
 • Vitamin B6: 9 % RHP
 • Železo: 8 % RHP

Je pozoruhodné, že toto malé množství představuje téměř 20 % denní potřeby vitaminu A.

Toto koření obsahuje také řadu antioxidantů, které bojují proti poškození buněk reaktivními molekulami zvanými volné radikály.

Poškození volnými radikály je spojeno s chronickými onemocněními, včetně srdečních chorob a rakoviny. Konzumace potravin bohatých na antioxidanty proto může pomoci těmto onemocněním předcházet (2).

Hlavní antioxidanty v paprice patří do skupiny karotenoidů a zahrnují betakaroten, kapsaicin, zeaxantin a lutein (3, 4, 5, 6).

Shrnutí:

 • Paprika je bohatá na několik vitamínů, minerálů a antioxidantů. 1 polévková lžíce (6,8 gramů) představuje 19 % denní potřeby vitaminu A.

2. Paprika může podporovat zdravý zrak

Paprika obsahuje několik živin, které mohou podpořit zdraví očí, včetně vitaminu E, beta-karotenu, luteinu a zeaxanthinu (7).

Studie totiž spojují vysoký příjem některých z těchto živin ve stravě se snížením rizika věkem podmíněné makulární degenerace (AMD) a šedého zákalu (8, 9).

Zejména lutein a zeaxantin, které působí jako antioxidanty, mohou zabránit poškození očí (10).

Ve studii provedené na více než 1 800 ženách byla u těch, které měly ve stravě nejvyšší příjem luteinu a zeaxanthinu, o 32 % nižší pravděpodobnost vzniku katarakty než u žen s nejnižším příjmem (9).

Jiná studie na 4 519 dospělých osobách podobně zjistila, že vyšší příjem luteinu a zeaxanthinu byl spojen se sníženým rizikem vzniku AMD (8).

Shrnutí:

 • Obsah živin v v paprice, zejména lutein a zeaxantin, jsou spojovány s lepšími očními funkcemi. a nižším rizikem šedého zákalu a AMD.

3. Paprika může snižovat zánět

Některé druhy paprik, zejména pálivé, obsahují sloučeninu kapsaicin (11, 12).

Předpokládá se, že kapsaicin se váže na receptory na nervových buňkách a snižuje tak zánět a bolest (13, 14, 15).

Proto může chránit před řadou zánětlivých a autoimunitních onemocnění, včetně artritidy, poškození nervů a zažívacích problémů (13, 16).

Několik studií ukazuje, že krémy na lokální použití s kapsaicinem pomáhají snižovat bolest způsobenou artritidou a poškozením nervů, ale výzkumy týkající se kapsaicinových tablet jsou omezenější (13).

Ve studii provedené na 376 dospělých osobách s gastrointestinálními onemocněními pomohly doplňky stravy s kapsaicinem zabránit zánětu a poškození žaludku (17).

Jiná studie na potkanech odhalila, že desetidenní užívání kapsaicinových doplňků snižovalo zánět spojený s autoimunitním onemocněním nervů (18).

Shrnutí:

 • Protizánětlivá sloučenina kapsaicin v paprice může léčit bolest a bojovat proti zánětům, které souvisejí s různými negativními zdravotními stavy.

4. Paprika může zlepšit hladinu cholesterolu

Paprika může mít příznivý vliv na hladinu cholesterolu.

Zejména kapsaicin, karotenoid obsažený v tomto oblíbeném koření, může zvyšovat hladinu HDL (dobrého) cholesterolu, který je spojován s nižším rizikem srdečních onemocnění (19, 20, 21).

Jedna dvoutýdenní studie zjistila, že u potkanů krmených paprikou a kapsaicinem došlo k významnému zvýšení hladiny HDL ve srovnání s potkany na kontrolní stravě (20).

Karotenoidy obsažené v paprice mohou také přispívat ke snížení hladiny celkového a LDL (špatného) cholesterolu, které jsou spojovány se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění (19).

Ve 12týdenní studii na 100 zdravých dospělých osobách, které užívaly doplněk stravy obsahující 9 mg karotenoidů z papriky denně, byla hladina LDL (špatného) a celkového cholesterolu výrazně nižší než u těch, které dostávaly placebo (22).

Shrnutí:

 • Studie potvrzují, že karotenoidy obsažené v paprice mohou přispívat ke snižování hladiny LDL (špatného) cholesterolu a zvýšit hladinu HDL (dobrého) cholesterolu, a tím zlepšit zdraví srdce.

5. Paprika může mít protirakovinné účinky

Četné sloučeniny v paprice mohou chránit před rakovinou.

Bylo prokázáno, že některé karotenoidy v paprice, včetně beta-karotenu, luteinu a zeaxanthinu, bojují proti oxidačnímu stresu, který pravděpodobně zvyšuje riziko vzniku některých druhů rakoviny (23, 24).

Pozoruhodné je, že ve studii provedené na téměř 2000 ženách měly ty, které měly v krvi nejvyšší hladinu beta karotenu, luteinu, zeaxantinu a celkového množství karotenoidů, o 25-35 % nižší pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu (25).

Navíc kapsaicin obsažený v paprice může inhibovat růst a přežívání rakovinných buněk tím, že ovlivňuje expresi několika genů (26).

Shrnutí:

 • Sloučeniny včetně karotenoidů a kapsaicinu, mohou blokovat růst rakovinných buněk a bojovat proti oxidačnímu stresu souvisejícímu s rizikem vzniku rakoviny.

6. Paprika může zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi

Kapsaicin obsažený v paprice může pomáhat při léčbě cukrovky.

Kapsaicin totiž může ovlivňovat geny podílející se na kontrole hladiny cukru v krvi a inhibovat enzymy, které v těle štěpí cukr. Může také zlepšovat citlivost na inzulín (27, 28).

Ve čtyřtýdenní studii na 42 těhotných ženách s cukrovkou užívání denního doplňku stravy s 5 mg kapsaicinu významně snížilo hladinu cukru v krvi po jídle ve srovnání s placebem (29).

Jiná 4týdenní studie u 36 dospělých osob zjistila, že strava s chilli papričkami obsahujícími kapsaicin významně snížila hladinu inzulinu v krvi po jídle ve srovnání se stravou bez chilli. Nižší hladina inzulinu obvykle znamená lepší kontrolu hladiny cukru v krvi (30).

Shrnutí:

 • Kapsaicin v paprice může přispívat ke snížení hladiny cukru a inzulínu v krvi, což by mohlo být zvláště výhodné pro lidi s cukrovkou.

7. Paprika je důležitá pro zdravou krev

Paprika je bohatá na železo a vitamin E, dvě mikroživiny důležité pro zdravou krev.

Železo je důležitou součástí hemoglobinu, bílkoviny v červených krvinkách, která pomáhá roznášet kyslík po celém těle, zatímco vitamin E je potřebný k vytvoření zdravých membrán těchto buněk (31, 32).

Nedostatek některé z těchto živin proto může snížit počet červených krvinek. To může způsobit anémii, stav, který se vyznačuje únavou, bledou kůží a dušností (31, 32, 33).

Jedna studie na 200 mladých ženách spojila nízký příjem železa s téměř šestinásobně vyšším rizikem anémie ve srovnání s dostatečným příjmem (34).

Studie na zvířatech navíc ukazují, že vitamin E je velmi účinný při opravě poškození červených krvinek - a že nedostatek tohoto vitaminu může vést k anémii (35, 32).

Shrnutí:

 • Paprika má vysoký obsah železa a vitaminu E, které pomáhají vytvářet zdravé červené krvinky a tím mohou zabránit chudokrevnosti.

Paprika se snadno přidává do jídelníčku

Paprika je všestranné koření, které lze použít do mnoha pokrmů.

Vyrábí se ve třech hlavních druzích, které se liší chutí a barvou v závislosti na pěstování a zpracování papriky.

Sladká paprika má kromě sladké chuti i nádech kouřovosti. Lze ji použít jako koření do masa, bramborového salátu a vajec.

Naopak pálivá paprika je ostřejší a často se přidává do polévek a dušených pokrmů, jako je maďarský guláš.

Sladká, kouřová chuť uzené papriky se nejlépe hodí k rýži, čočce a fazolím.

Papriku můžete přidat i do jednoduchých každodenních jídel a posypat jí vajíčka uvařená natvrdo, nakrájenou zeleninu, dipy, vařenou rýži, pečené brambory a saláty.

Stejně tak jsou k dispozici i paprikové doplňky stravy.

Shrnutí:

 • Tři druhy papriky - sladké, pálivé a uzené - lze přidávat do masových pomazánek, polévek, vajec, fazole, rýži a mnoho dalších pokrmů.

Závěr

Paprika je barevné koření získávané z mletých paprik.

Nabízí řadu prospěšných látek, včetně vitaminu A, kapsaicinu a karotenoidních antioxidantů. Tyto látky mohou mimo jiné pomáhat předcházet zánětům a zlepšovat hladinu cholesterolu, zdraví očí a cukru v krvi.

Toto koření můžete přidávat do různých pokrmů, včetně masa, zeleniny, polévek a vajec.

Stále platné nutriční doporučení od expertů z Harvardu už z roku 2011!

Odborníci z Harvard School of Public Health uveřejnili v roce 2011 nové nutriční doporučení ve formě tzv. talíře zdravého stravování, který byl určen americkému ministerstvu zemědělství a dalším odborníkům. Univerzita touto novou směrnicí nahradila překonanou a zavádějící potravinovou pyramidu, protože ta byla ovlivněna finančními zájmy, mj. "mléčnou" lobby. V této souvislosti konstatovali:

Američané jsou dnes nejbohatším národem na světě, ale zároveň nejtlustším a nejnemocnějším!

Tato nová "pyramida" shrnuje nejlepší dietní informace, které jsou dnes k dispozici a nejsou vytesané do kamene, protože vědci nepochybně objeví v následujících letech nové informace pro zdravé stravování.

Doporučení pro denní stravování:

 • 50% zelenina a ovoce (nepočítat do toho brambory), omezeně brambory, protože mají negativní dopad na hladinu cukru v krvi (mají vysoký glykemický index).
 • 25% celozrná strava, nižší vliv na hladinu krevního cukru a inzulínu oproti rafinovaným obilovinám.
 • 25% protein - bílé maso, fazole a ořechy, přičemž omezte červené maso a vyhněte se zpracovanému jako je například slanina a klobásy.

Používejte zdravé rostlinné oleje a vyhýbejte se částečně hydrogenovaným olejům, které obsahují nezdravé trans-tuky. Pijte vodu, kávu nebo čaj. Vyhýbejte se sladkým nápojům, vyřaďte - omezte mléko a mléčné výrobky - jedna až dvě porce denně jen pokud si to přejete a omezte džusy - maximálně malá sklenice denně.

Pamatujte: s nízkým obsahem tuku neznamená zdravé

Nová "zdravá výživa" doporučuje opak nízkotučného poselství propagovaného po desetiletí nejen v USA

Experti z Harvardu doporučují vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky s tím, že k získávání vápníku pro lidský organismus je mnohem vhodnější například zelenina jako je kapusta, brokolice nebo květák, případně ze sojového mléka nebo luštěnin a ořechů.

Zdroj: Harvard - Healthy Eating Plate

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 14 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života