7 potravin, které vám mohou ubírat energii

- Pixabay

Barbora Nová

Je normální, že hladina energie během dne mírně stoupá a klesá, přičemž tento přirozený příliv a odliv může ovlivnit řada faktorů. Patří mezi ně úroveň spánku a stresu, úroveň vaší fyzické aktivity a potraviny, které jíte.

Obecně platí, že po jídle nebo svačině obvykle doplníte energii a budete se cítit energičtěji. Některá jídla však mohou vaši energii spíše ubrat.

Následuje sedm potravin, které mohou vaši energii ubírat.

1. Bílý chléb, těstoviny a rýže

Obiloviny jsou bohaté na sacharidy, které tělu poskytují dobrý zdroj energie.

Zpracované obiloviny, jako jsou například bílý chléb, těstoviny a bílá rýže, však mohou ve skutečnosti způsobit více škody než užitku, pokud jde o hladinu vaší energie.

Částečně je to proto, že při zpracování je odstraněna vnější vrstva zrna obsahující vlákninu, tzv. otruby. Z tohoto důvodu obsahují zpracované obiloviny méně vlákniny a mají tendenci se trávit a vstřebávat rychleji než celá zrna (1).

Z tohoto důvodu jídlo bohaté na zpracované obiloviny obvykle způsobí rychlý vzestup hladiny cukru a inzulínu v krvi a následný pokles energie.

Naproti tomu celozrnné obiloviny pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a pomáhají udržovat stálou energii po celý den (2).

Zpracované obiloviny také postrádají další důležitou část zrna: klíček. Klíček obsahuje mnoho důležitých živin, které mohou také hrát roli při udržování hladiny energie.

Klíček je například obzvláště bohatý na vitaminy skupiny B, které vaše tělo může využít k tvorbě energie (3).

Vyhýbání se zpracovaným obilovinám nebo jejich nahrazení celozrnnými alternativami proto může vašemu tělu poskytnout více živin a zabránit energetickým výkyvům a pádům.

Shrnutí:

  • Zpracované obiloviny se nacházejí v potravinách, jako je bílý chléb, těstoviny a bílá rýže. Obsahují méně živin a mohou zvyšovat hladinu cukru v krvi, což vám může snižovat hladinu energie.

2. Snídaňové cereálie, jogurty a další potraviny s přidanými cukry

Mnoho potravin na trhu je zatíženo přidanými cukry, které se při příliš časté konzumaci mohou podepsat na vaší energetické hladině.

Mnoho lidí například považuje snídaňové cereálie za důležitou součást zdravé a energii dodávající snídaně. Mnoho druhů však ve skutečnosti nedokáže poskytnout očekávaný energetický start do nového dne.

Je to proto, že většina snídaňových cereálií obsahuje velmi málo vlákniny, ale zato značné množství přidaných cukrů. Ve skutečnosti tvoří cukry až 50% celkového obsahu sacharidů, které se nacházejí v mnoha oblíbených snídaňových cereáliích (4, 5, 6, 7).

Tato kombinace vysokého obsahu cukru a nízkého obsahu vlákniny může zvýšit hladinu cukru a inzulínu v krvi, což vede k nárůstu energie a následnému pádu.

Některé výzkumy navíc ukazují, že konzumace potravin s vysokým obsahem přidaných cukrů může zvýšit pravděpodobnost, že budete mít chuť na další sladké potraviny, což může vést k vytvoření cyklu vyčerpávajícího energii (8).

Abyste se vyhnuli efektu ztráty energie, který způsobují cereálie plné cukru, vybírejte si druhy bez přidaného cukru, které obsahují alespoň 4-5 gramů vlákniny v jedné porci.

Mezi další oblíbené snídaňové potraviny, které obvykle obsahují velké množství přidaných cukrů, patří ochucené jogurty, džusy, muffiny, müsli tyčinky a dokonce i některé druhy chleba.

Pokud si chcete udržet vysokou hladinu energie, pravděpodobně vám prospěje, když se jim vyhnete nebo si najdete méně sladké alternativy.

Shrnutí:

  • Potraviny s vysokým obsahem přidaných cukrů mohou vaši energii spíše snížit než zvýšit. Mohou také zvýšit vaši chuť na další sladké potraviny, což může způsobit začarovaný kruh, který ubírá energii.

3. Alkohol

Alkohol je známý svým uvolňujícím účinkem. Ve skutečnosti mnoho lidí uvádí, že trocha alkoholu k večeři nebo večer jim obvykle pomáhá snadněji usnout. Ačkoli to může znít pozitivně, nemusí tomu tak nutně být.

Alkohol totiž může ve skutečnosti snižovat kvalitu a délku spánku, což vede k celkově méně klidnému spánku (9).

Ačkoli vám tedy alkohol může pomoci cítit se uvolněněji nebo snadněji usnout, v závislosti na množství, které zkonzumujete, může ve skutečnosti vyčerpat vaši energii tím, že se druhý den ráno probudíte méně odpočatí.

Nicméně se předpokládá, že nízká až střední konzumace alkoholu nemá na kvalitu a délku spánku velký vliv (10).

Chcete-li se tedy vyhnout účinkům alkoholu na úbytek energie, dbejte na to, abyste jeho konzumaci udržovali v nízkých až středních hodnotách.

Ta je definována jako jeden nebo méně standardních nápojů denně u žen a dva nebo méně nápojů u mužů. Jeden standardní nápoj odpovídá 350 ml piva, 150 ml vína nebo 50 ml lihovin.

Shrnutí:

  • Přílišná spotřeba alkoholu, zejména před spaním, může snížit kvalitu a délku vašeho spánku a pravděpodobně způsobí, že se druhý den budete cítit neodpočatí.

4. Káva

Při umírněné konzumaci může mít káva pozitivní fyzické i psychické účinky.

Studie například ukazují, že káva může pomoci snížit riziko vzniku neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba, o 26-34% (11, 12).

Přehled 18 studií dále uvádí, že každý šálek kávy, který člověk denně vypije, může snížit riziko vzniku cukrovky 2. typu až o 7% (13).

Uvádí se také, že kofein, stimulant obsažený v kávě, vytváří krátkodobý příliv energie a mozkových funkcí, na což se mnoho lidí spoléhá, když se cítí unavení (14, 15).

Pravidelné pití kávy však způsobí, že si vaše tělo vytvoří postupně toleranci, což sníží sílu jejích účinků. A co je ještě důležitější, pravidelné spoléhání se na kávu namísto správné výživy nebo spánku může časem vyčerpat vaši energii (16).

Příliš mnoho kofeinu může také negativně ovlivnit kvalitu vašeho spánku, což může dlouhodobě snižovat hladinu vaší energie (17, 18).

Ti, kdo konzumují kávu, by měli její příjem omezit na přibližně čtyři šálky denně (19).

Shrnutí:

  • Při přiměřené konzumaci může káva zvýšit hladinu energie a poskytnout řadu dalších výhod. Pravidelné spoléhání se na kávu pro zvýšení hladiny energie, než na správnou výživu a spánek, se může z dlouhodobého hlediska vymstít.

5. Energetické nápoje

Nelze popřít, že energetické nápoje vám mohou krátkodobě dodat energii. Několik studií totiž ukazuje, že energetické nápoje mohou kromě snížení ospalosti zvýšit koncentraci a paměť přibližně o 24% (20, 21, 22).

Výrobci energetických nápojů zahrnují do svých přípravků koktejl povzbuzujících složek. Vědci však většinu účinků zvyšujících energii připisují cukru a kofeinu, které tyto nápoje obsahují (23).

Pokud jde o cukr, mnoho energetických nápojů ho obsahuje směšně vysoké množství - někdy až 10 čajových lžiček (52 gramů) v jednom balení.

Jak již bylo zmíněno, konzumace velkého množství přidaných cukrů může způsobit, že vaše energie prudce stoupne a poté prudce klesne, což může způsobit, že se budete cítit unavenější než před konzumací nápoje.

Stejně jako v případě kávy si navíc ti, kdo pravidelně konzumují energetické nápoje, mohou na kofein v nich obsažený vytvořit toleranci. To znamená, že piják musí konzumovat stále větší množství, aby pocítil stejné účinky zvyšující energii (24).

Některé výzkumy navíc ukazují, že energetické nápoje mohou snižovat délku a kvalitu spánku. Pokud se tak děje příliš často, očekávejte, že to sníží vaši energetickou hladinu (25).

Za zmínku také stojí, že energetické nápoje někdy obsahují výrazně více kofeinu než stejné množství kávy.

To může u některých konzumentů energetických nápojů způsobit překročení doporučeného denního limitu 400 mg kofeinu, což může způsobit nervozitu, úzkost a bušení srdce. Může také způsobit záchvaty paniky (17, 18, 19).

Shrnutí:

  • Energetické nápoje mohou poskytnout krátkodobé zvýšení hladiny energie. Jejich vysoký obsah cukru a kofeinu však mohou zkrátit délku a kvalitu vašeho spánku a způsobit, že se vaše hladina energie propadne a vy se budete cítit vyčerpaní.

6. Smažená a rychlá jídla

Smažená a rychlá jídla mohou také vyčerpat vaši energii. Je to proto, že mají obecně vysoký obsah tuku a nízký obsah vlákniny, což jsou dva faktory, které mohou zpomalit vaše trávení.

Pomalejší trávení může snížit rychlost, s jakou se do těla dostávají živiny dodávající energii, a tím zpozdit nárůst energie, který byste po jídle mohli očekávat (26).

Smažená a rychlá jídla navíc obvykle obsahují málo vitaminů, minerálů a dalších důležitých živin. Potraviny bohaté na živiny pomáhají zvyšovat a udržovat hladinu energie, ale příliš častá konzumace smažených a rychlých jídel je může z vašeho jídelníčku vytlačit.

Konzumace příliš velkého množství tučných jídel najednou může také způsobit, že se budete cítit příliš plní. V některých případech vám to může ubrat energii nebo chuť cokoli dělat po několik následujících hodin.

Shrnutí:

  • Smažená a rychlá jídla často obsahují málo živin, hodně tuku a málo vlákniny. Mohou zpomalit váše trávení a vytěsnit z vaší stravy živiny, které zvyšují energii, což může dlouhodobě snižovat vaši energetickou hladinu.

7. Nízkokalorické potraviny

Když přijde čas jídla, někteří lidé si vybírají nízkokalorické verze svých oblíbených potravin v domnění, že jsou zdravější volbou.

Zařazení příliš velkého množství těchto potravin do jídelníčku však může vést k tomu, že během dne sníte nedostatečný počet kalorií, což může výrazně snížit vaši energetickou hladinu.

Kalorie jsou měrnou jednotkou, která slouží k odhadu, kolik energie dodá potravina vašemu tělu po jejím strávení. Vaše tělo využívá kalorie k udržení základních funkcí, jako je dýchání, myšlení a srdeční tep.

Zkonzumované kalorie zahrnují také energii, kterou během dne vydáte na pohyb, včetně kalorií, které spálíte při cvičení.

Pravidelné dodávání tělu podstatně méně kalorií, než potřebuje, může způsobit hormonální nerovnováhu a zpomalit metabolismus, takže se budete cítit vyčerpaní (27, 28).

Konzumace příliš malého množství kalorií při jídle může také zvýšit chuť na jídlo. To vás může vést k přejídání při dalším jídle, takže se budete cítit příliš plní a pomalí (29, 30, 31).

Shrnutí:

  • Nízkokalorické potraviny nejsou účinné při zvyšování hladiny energie. Mohou také způsobit, že za den zkonzumujete méně kalorií, než vaše tělo potřebuje a tím může narušit vaši hormonální rovnováhu a metabolismus a objeví se pocit vyčerpanosti.

Závěr

Jídlo a pití jsou obecně považovány za účinné způsoby, jak zvýšit hladinu energie.

Záleží však na tom, co jíte. Přesněji řečeno, sedm výše uvedených potravin a nápojů vaši energetickou nádrž spíše vyčerpá, než aby ji znovu doplnilo.

Konzumace těchto potravin zřídka nebo s mírou pravděpodobně nebude mít dlouhodobé negativní účinky. Pokud však máte neustále nízkou hladinu energie, může být pro vás výhodné se těmto potravinám zcela vyhnout.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... Únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  bio logickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 11.2.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1204

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1750

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze