Zdravé stravování je lidské: Radosti, výzvy a 3 věci, které můžete udělat

Ariane Lang, doktorka farmacie, MBA

Ariane Langová získala bakalářský titul v oboru výživy a dietetiky na Univerzitě lékařských věd v San José v Kostarice a magisterský titul v oboru obchodní administrativy. Je také spolumajitelkou společnosti Workplace Balance, která poskytuje služby v oblasti firemní výživy, a instruktorkou pilates. Ariane ráda žije aktivně a zdravě a také vzdělává své pacienty a klienty v tom, jak sami vést vyvážený životní styl.

Když se zeptáte skupiny lidí, co pro ně znamená zdravé stravování, pravděpodobně dostanete pokaždé jinou odpověď.

Pro někoho zdravé stravování znamená omezit návyk na rychlé občerstvení nebo konzumovat více ovoce a zeleniny, zatímco pro jiného to může znamenat, že si občas dopřeje kousek dortu bez výčitek svědomí.

Přesto si lidé, kteří trpí určitými zdravotními potížemi nebo dokonce potravinovými alergiemi, mohou pojem zdravé stravování představovat po svém.

Stručně řečeno, neexistuje jediná správná odpověď na to, co znamená zdravé stravování. Zdravé stravování je lidské a jako lidé máme všichni různá přání a potřeby, které nevyhnutelně ovlivňují náš výběr potravin. A co víc, to, co pro vás zdravé stravování znamená, se může v průběhu různých etap vašeho života dokonce měnit, jak rostete a přizpůsobujete se svým neustále se měnícím potřebám.

V tomto článku se zabývám lidskou stránkou zdravého stravování a uvádím své vlastní tipy, které vám to usnadní.

Co pro mě znamená zdravé stravování

Definice zdravého stravování se pro mě za posledních několik let několikrát změnila. V době, kdy jsem byla na vysoké škole, znamenalo zdravé stravování dodržování výživových doporučení a dělání všeho podle předpisů. Znamenalo to však, že se změnil můj pohled na jídlo na talíři. Z jídla, které mi chutnalo, se stalo jídlo, ve kterém jsem viděla pouze živiny.

Z tradičního kostarického gallo pinto - neboli rýže a fazole - jsem najednou viděla komplexní sacharidy a rostlinné bílkoviny.

Když jsem pak začala vykonávat praxi nutriční terapeutky, představa, že dietář by měl vypadat určitým způsobem nebo zapadat do určitého tělesného typu, mě vedla k přesvědčení, že zdravé stravování znamená měřit si jídlo, abych přesně věděla, co jím. Mohla jsem jíst, na co jsem měla chuť, pokud jsem měla v jídelníčku potřebné živiny.

Dávala jsem svému tělu vše, co potřebovalo, aby bylo zdravé, ale zdravé stravování přesahuje rámec živin. Jde také o to, jak se při něm cítíte, a vzhledem k tomu, že jídlo je podstatnou součástí kultury a společenských událostí, mělo by být jídlo něčím, co nás baví.

Dnes mám ke zdravému stravování jiný přístup. Jsem v jídle mnohem flexibilnější a chápu, že klíčem k výživě a spokojenosti s jídlem je rovnováha.

Zdravé stravování nyní znamená, že většinou dbám na to, aby se na mém talíři objevily potraviny ze všech skupin, aniž bych cokoli měřila nebo přemýšlela o rostlinných vs. živočišných bílkovinách nebo jednoduchých vs. složitých sacharidech.

Znamená to také, že si mohu dopřát od všeho trochu - včetně sladkostí, rychlého občerstvení a dezertů - s mírou a bez nutnosti odměřovat nebo počítat.

Jak vidíte, najít rovnováhu, která mi vyhovuje, se nepodařilo ze dne na den. Naopak, moje definice zdravého stravování se měnila s tím, jak jsem procházela různými etapami svého života.

Pokud se budete snažit vyživovat své tělo a naslouchat tomu, co potřebuje, můžete dát zdravému stravování i vlastní smysl, protože zdravé stravování je pro každého.

Shrnutí:

 • Zdravé stravování pro mě znamená vyživovat své tělo a zároveň být v klidu s jídlem. Vaše definice zdravého stravování se může časem měnit, jak budete dospívat a měnit své priority.

Pohled z širší perspektivy

Stejně jako mnoho jiných věcí v životě, ani zdravé stravování nemusí vždy dopadnout podle vašich představ.

Možná se vám stane, že uvíznete v práci pozdě večer nebo jste příliš unavení na to, abyste si připravili domácí večeři, a to neznamená, že byste si neměli objednat jídlo s sebou a skutečně si na něm pochutnat.

Pokud zdravé stravování znamená být flexibilní v tom, co jíte, budete se muset naučit přizpůsobit okolnostem, což se může stát častěji než jindy.

V případech, kdy si vybírám jídlo na základě momentální situace, se snažím volit nejlepší volbu z toho, co dostanu. Kdykoli mohu, snažím se objednat si něco, co se nejvíce blíží domácímu jídlu, nebo se rozhodnu pro sendvič, salát nebo mísu.

Přesto mám někdy chuť na pizzu - tak si ji dám a vychutnám si ji také!

V takových chvílích si uvědomuji, že je třeba vidět širší souvislosti. Totiž že zdravé stravování není definováno jednotlivými jídly, ale volbami, které děláme den po dni.

Jeden můj blízký přítel mi kdysi řekl přísloví, které zní: "Jedno špatné jídlo tě neudělá nemocným, stejně jako jedno dobré jídlo tě neudělá zdravým".

Shrnutí:

 • Pokud jde o zdravé stravování, jedno jídlo neurčuje vaše návyky - rozhoduje celkový výběr potravin.

Někdy to může být náročné

Když jste dietolog, mnoho lidí si myslí, že jíst zdravě je pro vás přirozené. Přesto jsme také lidé a jako každý jiný milujeme zákusky a máme chuť na jídlo.

V mém případě bylo jednou z největších výzev, kterým jsem musela čelit, když jsem se musela vzdát většiny potravin obsahujících sacharidy, abych zvládla opakující se infekce.

Sacharidy jsou obsaženy v mnoha skupinách potravin, včetně obilovin, škrobové zeleniny, luštěnin, ovoce a mléčných výrobků. Jsou také přítomny ve zpracovaných potravinách a sladkostech.

Odborníci je často rozdělují do dvou skupin podle obsahu vlákniny (1):

 • Celozrnné obiloviny: zachovávají si přirozeně se vyskytující vlákninu.
 • Rafinované sacharidy: jsou zpracovány tak, aby se z nich odstranila vláknina, a obsahují přidaný cukr.

Teoreticky jsem měla vyřadit rafinované sacharidy, což je podle některých lidí to nejzdravější, co mohu udělat.

V praxi jsem se však nakonec vzdala všech druhů zpracovaných sacharidů, včetně celozrnného chleba a těstovin, spolu se škrobovou zeleninou, obilovinami a mléčnými výrobky.

Seznam potravin bohatých na sacharidy, které jsem mohla jíst, se tak omezil na ovoce, oves, quinou a luštěniny - čočku, fazole, cizrnu a edamame (nezralá sója).

Někteří lidé mi říkali, že tento přechod pro mě jako dietologa nebude tak těžký. Chvíli mi však trvalo, než jsem si na nový stravovací režim zvykla, zejména při plánování svačin na cestách nebo při jídle venku.

Naučila jsem se, že klíčem ke zvládání mých stravovacích potřeb je organizace a kreativita.

Shrnutí:

 • Bez ohledu na důvod je změna stravovacích návyků náročná pro každého.

3 věci, které dělám já a které byste mohli dělat i vy

Jak jsem se zmínila výše, organizace a kreativita mi pomáhají každý den si vybrat to nejlepší jídlo. Je to proto, že z mého pohledu je zdravé stravování volbou, kterou děláme při každém jídle.

Z tohoto důvodu se snažím rozhodovací proces při výběru jídla nebo svačiny co nejvíce usnadnit. Díky tomu si mohu i nadále vybírat to, co je pro mě nejlepší.

Zde jsou tři věci, které dělám denně nebo týdně a které mi usnadňují zdravé stravování.

Příprava jídla

I když to může znít jako klišé, příprava jídla předem na celý týden mi opravdu pomáhá.

Vaření může zabrat spoustu času, ale když mám jídlo, které stačí jen ohřát a naservírovat, mám výživné jídlo připravené během několika minut.

Jedním z mých tipů na přípravu jídla je uvařit si dávku bílkovin - obvykle kuřecího nebo jiného libového masa, které mohu naporcovat a zmrazit na více než týden a jen rozmrazit, když je potřebuji.

Dbám také na to, abych si na celý týden připravila zeleninu. Díky tomu se nemusím dvakrát rozmýšlet, než si ke každému jídlu dám salát nebo uvařím zeleninovou přílohu.

Snažím se je připravovat na různé způsoby, abych se vyhnula tomu, že mě omrzí a rozhodnu se je nejíst.

Například pokud jde o mrkev nebo cuketu, nakrájím je buď na plátky, kostičky, nastrouhám nebo spiralizuji, což mi pomáhá snadno je začlenit do jídla.

Mějte ovoce na dosah ruky

Když mám ovoce na očích, připomíná mi to, abych ho během dne jedla.

Výzkumy ukazují, že s největší pravděpodobností sníte více jakýchkoli potravin, které si umístíte do své blízkosti, bez ohledu na to, zda se jedná o ovoce nebo sladkosti (2, 3, 4).

Tuto zásadu uplatňuji denně a rozhoduji se mít ovoce vystavené na stole a svačiny a sladkosti uložené stranou.

Dodržujte rutinu

I když oficiálně neplánuji týdenní jídelníček, mám určitý soubor jídel, kterých se držím při každém jídle.

Například moje snídaně obvykle zahrnuje:

 • kostarickou klasiku gallo pinto s vejci
 • toast s arašídovým máslem a vajíčkem
 • ovesné vločky s ovocem
 • ovesné palačinky

Totéž platí i pro ostatní jídla a svačiny, kde mám na výběr nejméně tři různé možnosti, aniž bych o tom dlouho přemýšlela.

Mít předem stanovený soubor jídel, o kterých vím, že mi chutnají, mi šetří čas, který bych musela věnovat rozhodování, co si dám, a umožňuje mi to střídat jídla podle toho, jestli mám chuť na něco sladkého nebo slaného.

Je to také velmi výhodné pro nakupování potravin, protože už víte, co si s největší pravděpodobností dáte ke každému jídlu.

Shrnutí:

 • Příprava jídel, udržování ovoce na dosah ruky a dodržování rutiny jsou tři věci, které dělám pro zdravé stravování a které byste mohli dělat i vy.

Závěr

Všichni jsme lidé, kteří se neustále vyvíjejí a přizpůsobují změnám, a stejně tak se mění i naše pojetí zdravé výživy.

Zde jsem se s vámi podělila o to, jak se pro mě v průběhu let měnila definice zdravého stravování, o největší výzvu na mé cestě za zdravým stravováním a o své tipy a triky, které mi zdravé stravování usnadňují.

Můj způsob však rozhodně není "správný" - nebo jediný - způsob, jak se zdravě stravovat. Je to pouze to, co funguje pro mě, a může, ale nemusí fungovat i pro vás.

Zdravé stravování je lidské a pro každého z nás vypadá jinak. Zvažte, co byste mohli udělat ve svém vlastním režimu, abyste si nastavili podmínky pro úspěch ve zdravém stravování.

Pokud si nejste jisti, kde začít, zvažte spolupráci s registrovaným výživovým dietologem, protože vám může pomoci vytvořit koncepci udržitelného, výživného stravovacího plánu, který bude vyhovovat vašim konkrétním potřebám a životnímu stylu.

Zdroj: healthline.com

Více:

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života