Nutriční droždí a zdraví

- Pixabay

Barbora Nová

Nutriční droždí je inaktivovaná verze kvasnic, které se používají k výrobě chleba nebo piva. Má pikantní nebo umami chuť a může pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, posilovat imunitní systém a další.

Nutriční kvasnice jsou oblíbeným potravinářským výrobkem často používaným ve veganské kuchyni.

Studie ukazují, že nutriční droždí nabízí několik potenciálních zdravotních výhod, od nižšího cholesterolu až po ochranu před poškozením buněk, které vede k nemocem.

Následuje vysvětlení, co je to nutriční droždí, popisuje přehled jeho zdravotních přínosů a navrhuje kreativní způsoby jeho použití.

Co je to nutriční droždí?

Nutriční kvasnice jsou druh kvasinek známý jako Saccharomyces cerevisiae, což je stejný druh kvasinek, který se používá k pečení chleba a vaření piva (1).

Nutriční kvasnice jsou však inaktivovanou verzí, což znamená, že pokud byste se je pokusili použít k výrobě chleba nebo piva, nefungovaly by dobře a pravděpodobně by byly příliš hořké na to, abyste si je mohli vychutnat.

Srovnání s jinými druhy droždí

Tři hlavní typy kvasnic, které pocházejí z S. cerevisiae, jsou:

 • Pekařské kvasnice. Pekařské droždí se používá ke kynutí chleba. Droždí se při vaření zničí, ale dodává mu zemitou, kvasnicovou příchuť.
 • Pivovarské kvasnice. Pivovarské kvasnice se používají k vaření piva. Mrtvé kvasničné buňky, které zůstaly po procesu vaření piva, lze užívat jako doplněk stravy, ale mají velmi hořkou chuť.
 • Nutriční kvasnice. Tato verze se pěstuje speciálně pro použití jako potravinářský výrobek. Kvasinkové buňky jsou při výrobě usmrceny, a proto je toto droždí neaktivní. Používá se při vaření nebo jako koření, které nabízí pikantní nebo (pátá chuť) umami chuť.

Druhy výživného droždí

Při výrobě potravinářských kvasinek se buňky S. cerevisiae pěstují několik dní na médiu bohatém na cukr, například na melase. Poté se kvasinky deaktivují teplem, sklidí se, promyjí, usuší, rozdrtí a zabalí k distribuci.

Existují dva druhy potravinářského droždí - neobohacené a obohacené:

 • Neobohacené. Tento typ neobsahuje žádné přidané vitaminy ani minerály. Obsahuje pouze vitaminy a minerály, které přirozeně produkují kvasinkové buňky při svém růstu.
 • Obohacené. Tento typ obsahuje syntetické vitaminy přidávané během výrobního procesu za účelem zvýšení obsahu živin. Veškeré další vitaminy jsou uvedeny v seznamu složek.

Obohacené nutriční droždí je nejběžnějším typem a nabízí nejvíce výhod.

Výživné droždí se prodává ve formě tenkých vloček, granulí nebo prášku. Má světle žlutou barvu a může být baleno v sáčku, šejkru nebo plastové nádobě.

Tato přísada se hodí téměř ke každé dietě nebo stylu stravování. Má přirozeně nízký obsah sodíku a kalorií, je bez tuku, cukru, lepku a je veganská.

Shrnutí:

 • Nutriční droždí je veganský potravinářský výrobek s pikantní, umami příchutí. Dodává se v obohacených i neobohacených variantách.

Výživné látky a zdravotní účinky výživového droždí

Nutriční droždí je skvělým zdrojem rostlinných bílkovin, vitaminů skupiny B a stopových minerálů.

Obohacené potravinářské droždí obsahuje více vitaminů skupiny B než neobohacené druhy, protože se při výrobě přidává další množství.

Pouhé 2 čajové lžičky (5 gramů) obohaceného potravinového droždí obsahují (2):

 • Kalorie: 20
 • Bílkoviny: 3 gramy
 • Tuk: 0 gramů
 • Sacharidy: 2 gramy
 • Cukr: 0 gramů
 • Vláknina: 4 % referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Riboflavin (vitamín B2): 246 % RHP
 • Niacin (vitamín B3): 109 % RHP
 • Vitamin B6: 212 % RHP
 • Foláty (vitamin B9): 59 % RHP
 • Vitamín B12: 313 % RHP
 • Železo: 2 % RHP
 • Draslík: 2 % RHP

Pozoruhodné živiny

Mezi hlavní nutriční přínosy potravinářského droždí patří:

 • Bílkoviny. Nutriční kvasnice obsahují všech devět esenciálních aminokyselin, které musíte získat z potravy. Je také zdrojem vysoce kvalitních rostlinných bílkovin (2).
 • Vitamíny skupiny B. Obohacené potravinářské droždí je obzvláště bohaté na vitaminy skupiny B, včetně thiaminu (B1), riboflavinu (B2), niacinu (B3) a B6 a B12 (2).
 • Stopové minerály. Patří mezi ně zinek, selen, mangan a molybden, které se podílejí na regulaci genů, metabolismu, růstu a imunitě (2, 3, 4).

Přesné nutriční hodnoty se u jednotlivých značek liší, proto vždy čtěte etikety a najděte si takovou variantu, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Abyste získali co nejvíce zdraví prospěšných látek, kupujte obohacené verze, zejména pokud používáte noochu k doplnění stravy o další vitamíny a minerály. Pokud používáte nutriční droždí pouze pro jeho chuť, možná se méně zajímáte o to, zda je obohacené.

Shrnutí:

 • Obohacené potravinové kvasnice jsou veganským zdrojem bílkovin, vitaminů skupiny B a stopových minerálů, které podporují optimální zdraví.

Obsahuje vitamin B12

Jedním z největších výživových problémů lidí dodržujících veganskou stravu, která vylučuje všechny živočišné produkty, je dostatek vitaminu B12 (5, 6).

Tento vitamin je nezbytný pro udržení zdravé krve a nervových buněk. Pomáhá také vytvářet DNA a předcházet megaloblastické anémii, což je krevní onemocnění, při kterém se cítíte slabí a unavení (5, 6).

Nejspolehlivějším a nejstálejším zdrojem vitaminu B12 při veganské stravě je doplněk stravy. Pomoci však může i konzumace potravin obohacených o tento vitamin, jako jsou například potravinářské kvasnice.

Pouhé 2 čajové lžičky potravinářského droždí obsahují neuvěřitelných 313 % RHP vitaminu B12 (2).

Shrnutí:

 • Obohacené potravinářské droždí je velmi bohatým zdrojem vitaminu B12 - základní živiny, které byste se měli snažit přijímat dostatek, zejména pokud dodržujete veganskou stravu.

Obsahuje silné antioxidanty

Antioxidanty jsou sloučeniny, které při konzumaci bojují proti nestabilním molekulám zvaným volné radikály, které mohou zvyšovat riziko onemocnění (7, 8).

Studie ukazují, že nutriční droždí obsahuje silné antioxidanty glutathion a selenometionin (9, 10).

Tyto sloučeniny mohou pomáhat chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály a těžkými kovy a pomáhají tělu odstraňovat toxiny z životního prostředí (11, 12).

Konzumace potravin bohatých na antioxidanty, jako jsou například potravinové kvasnice, může také snížit riziko chronických onemocnění, včetně (13):

 • srdečních chorob
 • rakoviny
 • makulární degenerace

Shrnutí:

 • Nutriční kvasnice obsahují antioxidanty glutathion a selenometionin, které mohou chránit vaše tělo před chronickými onemocněními.

Mohou posílit imunitní systém

Nutriční kvasnice obsahují dva hlavní sacharidy: alfa mannan a beta glukan.

Studie na zvířatech naznačují, že tyto sacharidy mají antibakteriální a protiplísňové účinky, které mohou chránit váš organismus před infekcemi (14, 15, 16, 17).

Konkrétně beta glukan může působit tak, že aktivuje imunitní buňky a působí na střevní mikrobiom, čímž podporuje imunitu a celkové zdraví (18, 19).

Shrnutí:

 • Nutriční kvasnice obsahují sacharidy alfa mannan a beta glukan, které podle studií mohou posilovat imunitu.

Může pomoci snížit hladinu cholesterolu

Beta glukan obsažený v potravinovém droždí může také pomáhat snižovat hladinu cholesterolu.

V osmitýdenní studii se u mužů s vysokou hladinou cholesterolu, kteří denně užívali 15 gramů beta glukanu získaného z kvasnic, snížila hladina celkového cholesterolu o 6 % (20).

Beta glukan se nachází i v dalších potravinách, například v ovsu a ječmeni.

Rozsáhlý výzkum ukazuje, že beta glukan z ovsa může významně snížit hladinu cholesterolu, jehož vysoká hladina je rizikovým faktorem srdečních onemocnění (21, 22, 23, 24).

Ačkoli se chemická struktura beta glukanu v ovsu mírně liší od struktury tohoto sacharidu v kvasnicích, starší výzkumy naznačují, že mají podobné účinky na snižování hladiny cholesterolu (25).

Shrnutí:

 • Beta glukan v potravinářském droždí může pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, což může být prospěšné pro zdraví srdce.

Jak používat výživové kvasnice

Nutriční droždí byste měli uchovávat na chladném a tmavém místě, aby se zachoval obsah vitamínů. Kromě toho nádobu pevně uzavřete, aby se do ní nedostala vlhkost. Při správném skladování může vydržet až 2 roky.

Následuje několik způsobů použití nutriční kaše:

 • jako koření do popcornu, těstovin, salátů nebo zapékaných pokrmů.
 • jako umami příchuť do polévek, dušeného masa nebo chilli.
 • jako pikantní sýrová příchuť do veganských omáček.
 • jako zahušťovadlo do polévek a omáček
 • jako přísada do koktejlů
 • jako přísada do krmiva pro domácí zvířata

Velikost porce nutričního droždí závisí na receptu, ale obvykle se používají 2-4 čajové lžičky (5-10 gramů).

Shrnutí:

 • Nutriční droždí je při správném skladování trvanlivé až 2 roky. Můžete je přidávat do mnoha krmiv, abyste získali oříškovou, sýrovou nebo slanou chuť a také další obsah vitamínů a minerálů.

Nežádoucí účinky a bezpečnost

Používání výživového droždí je bezpečné v umírněné míře, obvykle do několika polévkových lžic (10-30 gramů) denně.

Bylo by zapotřebí poměrně velkého množství výživového droždí, aby došlo k překročení tolerovatelné horní hranice příjmu (UL) pro různé vitaminy a minerály, které obsahuje.

Přesto studie naznačují, že každý, kdo je na kvasnice alergický, by se jim měl vyhnout (26, 27).

Ti, kteří mají problémy s metabolismem kyseliny listové, například lidé s mutací genu MTHFR, by měli pečlivě číst etikety a možná by si měli vybrat neobohacené potravinářské droždí (28).

Shrnutí:

 • Nutriční kvasnice jsou většinou považovány za bezpečné, i když někteří lidé na ně mohou být alergičtí. Osoby s určitou genovou mutací mohou kupovat pouze neobohacené verze.

Závěr

Nutriční droždí je vysoce výživný veganský potravinářský produkt s mnoha potenciálními zdravotními přínosy.

Díky němu můžete do jídel snadno přidat další bílkoviny, vitaminy, minerály a antioxidanty. Běžně se používá jako ochucovadlo veganských sýrových omáček a také jako přísada do polévek a salátů.

Studie ukazují, že nutriční droždí může pomáhat snižovat hladinu cholesterolu a podporovat imunitu.

Imunita - Glutathion - MUDr. David Frej

S-Acetyl-L-Glutathion - nejvyšší  biologická využitelnost Glutathionu

Ing. Zdeněk Rozehnal

Glutathion je nejsilnější antioxidant, který se v těle přirozeně tvoří a s věkem jeho tvorba ubývá, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání glutathionu.

K molekule glutathionu byla přidána funkční skupina zvaná acetyl, aby se překonaly běžné potíže se vstřebáváním v trávicím traktu, což umožňuje glutathionu vstupovat přímo do buněk. Podle výzkumů má acetylovaný glutathion větší stabilitu v krevním řečišti a zvyšuje hladinu glutathionu v buňkách účinněji než běžný glutathion. Díky stabilitě molekuly může glutathion překonávat i hematoencefalickou bariéru (působí přímo v mozku).

Z hlediska stability a biologické dostupnosti je acetylovaný glutathion novinkou v suplementaci glutathionu, která se vyrovná intravenóznímu podávání glutathionu. Ve srovnání s intravenózním podáváním glutathionu je však mnohem cenově výhodnější a snadněji se podává. Díky vysoké stabilitě SAG se může udržovat v trávicím traktu bez degradace a zvyšovat množství glutathionu přímo v buňce.

Jak S-acetyl-L-Glutathion tělu prospívá

Skládá se ze tří aminokyselin: kyseliny glutamové, cysteinu a glycinu a je nejsilnějším antioxidantem. Ačkoli je produkován všemi buňkami v těle, glutathion hraje obzvláště důležitou roli v játrech. Díky tomu chrání červené krvinky (v mitochondriích) před oxidačním poškozením tím, že vychytává reaktivní formy kyslíku (volné radikály), které neustále vznikají při metabolismu červených krvinek.

Vyšší hladina glutathionu v buňkách je proto spojena s vyšší produkcí buněčné energie a lepším zdravím buněk. Glutathion hraje také důležitou roli ve funkci imunitního systému a detoxikaci. S přibývajícím věkem se snižuje vlastní produkce glutathionu, stejně jako jeho tvorba vlivem špatné stravy, nadměrné konzumace alkoholu, stresu, infekcí, toxinů a znečištění životního prostředí. V důsledku nedostatku glutathionu v těle jsme náchylnější k infekcím a nemocem, protože nejsme schopni účinné detoxikace.

 

 890,- Kč

Složení v jedné kapsli:

 • S-acetyl-l-glutathion 120 mg
 • Resveratrol 50 mg
 • Acerola  50 mg
 • Quercetin 50 mg

100% čisté extrakty, neobsahuje plnidla ani konzervační látky.
HPMC rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany.

Balení: 90 kapslí

Dávkování:

 • Užívejte 1 kapsli denně nalačno ráno nebo večer.
 • V případě oslabené imunity nebo nachlazení 2 kapsle.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze