Brusinky a jejich zdravotní účinky, výživové údaje

- Pixabay

Barbora Nová

Brusinky jsou dobrým zdrojem některých vitaminů a minerálních látek a také několika jedinečných rostlinných sloučenin, které mohou pomáhat předcházet infekcím močových cest, rakovině žaludku a srdečním onemocněním.

Nejčastěji pěstovaným druhem je severoamerická brusinka (Vaccinium macrocarpon), ale v přírodě se vyskytují i jiné druhy.

Kvůli velmi ostré a kyselé chuti se brusinky zřídka jedí syrové.

Ve skutečnosti se nejčastěji konzumují ve formě šťávy, která se obvykle přislazuje a míchá s jinými ovocnými šťávami.

Mezi další produkty na bázi brusinek patří omáčky, sušené brusinky a prášky a extrakty používané v doplňcích stravy.

Brusinky jsou bohaté na různé zdravé vitaminy a rostlinné sloučeniny, z nichž některé se ukázaly jako účinné proti infekcím močových cest (UTI).

Následuje vše, co potřebujete vědět o brusinkách, včetně jejich výživových údajů a zdravotních přínosů.

Výživová fakta

Čerstvé brusinky obsahují téměř 90 % vody, ale zbytek jsou převážně sacharidy a vláknina.

Hlavní živiny v 1 šálku (100 g) syrových neslazených brusinek jsou:

 • Kalorie: 46
 • Voda: 87 %
 • Bílkoviny: 0,4 g
 • Sacharidy: 12,2 gramů
 • Cukr: 4 gramy
 • Vláknina: 4,6 gramů
 • Tuk: 0,1 gramu

Sacharidy a vláknina

Brusinky se skládají především ze sacharidů a vlákniny.

Jedná se především o jednoduché cukry, jako je sacharóza, glukóza a fruktóza (1).

Zbytek tvoří nerozpustná vláknina - například pektin, celulóza a hemicelulóza - která projde střevem téměř neporušená.

Brusinky obsahují také rozpustnou vlákninu. Z tohoto důvodu může nadměrná konzumace brusinek způsobit zažívací příznaky, jako je například průjem.

Na druhou stranu brusinkový džus neobsahuje prakticky žádnou vlákninu a obvykle je ředěn jinými ovocnými šťávami - a slazen přidaným cukrem (2).

Vitamíny a minerály

Brusinky jsou bohatým zdrojem několika vitaminů a minerálních látek, zejména vitaminu C.

 • Vitamin C. Vitamin C, známý také jako kyselina askorbová, je jedním z dominantních antioxidantů v brusinkách. Je nezbytný pro udržení pokožky, svalů a kostí.
 • Mangan. Mangan, který se nachází ve většině potravin, je nezbytný pro růst, metabolismus a antioxidační systém vašeho těla.
 • Vitamín E. Patří mezi základní antioxidanty rozpustné v tucích.
 • Vitamin K1. Vitamin K1, známý také jako fylochinon, je nezbytný pro srážlivost krve.
 • Měď. Stopový prvek, kterého je v západní stravě často málo. Nedostatečný příjem mědi může mít nepříznivé účinky na zdraví srdce (3).

Shrnutí:

 • Brusinky jsou tvořeny především sacharidy a vlákninou. Mohou se pochlubit také několika vitaminy a minerály, včetně manganu, mědi a vitaminů C, E a K1. Mějte na paměti, že brusinkový džus neobsahuje téměř žádnou vlákninu.

Další rostlinné sloučeniny v brusinkách

Brusinky mají velmi vysoký obsah bioaktivních rostlinných látek a antioxidantů - zejména flavonolových polyfenolů (1, 4, 6).

Mnohé z těchto rostlinných sloučenin jsou koncentrovány ve slupce - a v brusinkové šťávě je jich výrazně méně (2).

 • Quercetin. Nejhojněji zastoupený antioxidační polyfenol v brusinkách. Ve skutečnosti patří brusinky mezi hlavní ovocné zdroje quercetinu (5, 7, 8).
 • Myricetin. Myricetin, hlavní antioxidační polyfenol v brusinkách, může mít řadu příznivých účinků na zdraví (8, 9)
 • Peonidin. Vedle kyanidinu je peonidin zodpovědný za sytě červenou barvu brusinek a některé jejich zdravotní účinky. Brusinky patří mezi nejbohatší zdroje peonidinu ve stravě (5, 7).
 • Kyselina ursolová. Kyselina ursolová je triterpenová sloučenina, která se koncentruje ve slupce. Je složkou mnoha tradičních rostlinných léčiv a má silné protizánětlivé účinky (10, 11).
 • Proanthokyanidiny typu A. Těmto polyfenolům se také říká kondenzované třísloviny a předpokládá se, že jsou účinné proti infekcím močových cest (8, 12, 13).

Shrnutí:

 • Brusinky jsou bohatým zdrojem různých bioaktivních rostlinných látek. Některé z nich, například proanthokyanidiny typu A, mohou pomáhat předcházet UTI.

Prevence infekcí močových cest

Infekce močových cest patří mezi nejčastější bakteriální infekce - zejména u žen (14).

Nejčastěji je způsobuje střevní bakterie Escherichia coli (E. coli), která se uchytí na vnitřním povrchu močového měchýře a močových cest.

Brusinky obsahují unikátní fytonutrienty známé jako proanthokyanidiny typu A neboli kondenzované taniny.

Proantokyanidiny typu A zabraňují E. coli přichytit se na sliznici močového měchýře a močových cest, a brusinky tak představují potenciální preventivní opatření proti infekci močových cest (12, 15, 16, 17, 18).

Brusinky totiž patří mezi nejbohatší ovocné zdroje proantokyanidinů - zejména typu A (13, 19).

Řada studií na lidech prokazuje, že pití brusinkové šťávy nebo užívání brusinkových doplňků stravy může snížit riziko infekce močových cest u dětí i dospělých (20, 21, 22, 23, 24, 25, 26).

Systematické přehledy a metaanalýzy tato zjištění podporují, zejména u žen s opakovanými infekcemi močových cest (27, 28, 29).

Naopak několik studií nezjistilo žádný významný přínos (30, 31, 32).

Ne všechny brusinkové výrobky jsou účinné proti infekci močových cest. Proantokyanidiny se totiž mohou během zpracování ztrácet, takže v mnoha výrobcích nejsou detekovatelné (33).

Na druhou stranu mohou být užitečnou preventivní strategií doplňky brusinek, které obsahují dostatečné množství proanthokyanidinů typu A.

Pokud máte podezření na infekci močových cest, poraďte se se svým lékařem. Základním léčebným postupem by měla být antibiotika.

Mějte na paměti, že brusinky nejsou účinné při léčbě infekcí. Pouze snižují riziko, že je vůbec dostanete.

Shrnutí:

 • Brusinková šťáva a doplňky stravy mohou snížit riziko infekce močových cest. Tuto infekci však neléčí.

Další potenciální přínosy brusinek

Brusinky mohou mít řadu dalších příznivých účinků na zdraví.

Prevence rakoviny žaludku a vředů

Rakovina žaludku je celosvětově častou příčinou úmrtí souvisejících s rakovinou (34).

Infekce bakterií Helicobacter pylori (H. pylori) je považována za hlavní příčinu rakoviny žaludku, zánětů žaludku a vředů (35, 36, 37, 38).

Brusinky obsahují jedinečné rostlinné sloučeniny známé jako proanthokyanidiny typu A, které mohou snížit riziko rakoviny žaludku tím, že brání H. pylori v přilnutí ke sliznici žaludku (39, 40, 41, 42).

Jedna studie na 189 dospělých osobách ukázala, že pití 500 ml brusinkové šťávy denně může významně snížit počet infekcí způsobených H. pylori (43).

Jiná studie na 295 dětech zjistila, že každodenní konzumace brusinkové šťávy po dobu 3 týdnů potlačila růst H. pylori přibližně u 17 % infikovaných (39).

Zdraví srdce

Srdeční choroby jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí.

Brusinky obsahují různé antioxidanty, které mohou být prospěšné pro zdraví srdce. Patří mezi ně antokyany, proanthokyanidiny a quercetin (44, 45, 46, 47).

Ve studiích na lidech se ukázalo, že brusinková šťáva nebo výtažky jsou prospěšné pro různé rizikové faktory srdečních onemocnění. Brusinkové výrobky mohou pomoci tím, že (48, 49, 50, 51, 52, 53):

 • zvyšují hladinu HDL (dobrého) cholesterolu.
 • snížení hladiny LDL (špatného) cholesterolu u lidí s cukrovkou.
 • ochrana LDL (špatného) cholesterolu před oxidací
 • snížení ztuhlosti cév u lidí se srdečním onemocněním
 • snížení krevního tlaku
 • snížení hladiny homocysteinu v krvi, a tím snížení rizika zánětu cév.

Shrnutí:

 • Pravidelná konzumace brusinek nebo brusinkové šťávy může snížit riziko rakoviny žaludku. Šťáva a extrakt také zlepšují některé rizikové faktory srdečních onemocnění, včetně hladiny cholesterolu a krevního tlaku.

Bezpečnost a nežádoucí účinky

Brusinky a brusinkové produkty jsou pro většinu lidí obvykle bezpečné, pokud jsou konzumovány s mírou.

Nadměrná konzumace však může způsobit žaludeční potíže a průjem - a u náchylných jedinců může také zvýšit riziko vzniku ledvinových kamenů.

Ledvinové kameny

Ledvinové kameny vznikají, když určité minerály v moči dosáhnou vysoké koncentrace. Často jsou velmi bolestivé.

Riziko můžete minimalizovat prostřednictvím své stravy.

Většina ledvinových kamenů je tvořena šťavelanem vápenatým, takže nadměrné množství šťavelanu v moči je jedním z hlavních rizikových faktorů (54).

Brusinky - zejména koncentrované brusinkové extrakty - mohou obsahovat vysoké množství oxalátů. Z tohoto důvodu jsou při konzumaci vysokého množství považovány za rizikový faktor vzniku ledvinových kamenů (55, 56, 57).

Studie na lidech však poskytly rozporuplné výsledky a tato problematika vyžaduje další výzkum (55, 57).

Náchylnost ke vzniku ledvinových kamenů se u jednotlivých osob liší. U většiny lidí brusinky pravděpodobně tvorbu ledvinových kamenů významně neovlivňují.

Přesto, pokud jste náchylní ke vzniku ledvinových kamenů, může být rozumné omezit konzumaci brusinek a dalších potravin s vysokým obsahem oxalátů.

Shrnutí:

 • Vysoká konzumace brusinek může u predisponovaných jedinců zvyšovat riziko vzniku ledvinových kamenů.

Závěr

Brusinky se hojně konzumují sušené, ve formě šťávy nebo v doplňcích stravy.

Jsou dobrým zdrojem několika vitaminů a minerálních látek - a mimořádně bohaté na několik unikátních rostlinných sloučenin.

Některé z těchto látek mohou pomáhat předcházet infekcím močových cest, rakovině žaludku a srdečním onemocněním.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 14 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života