9 hlavních zdravotních přínosů rybího oleje pro zdraví

 

 

 

 

 

 

Rybí olej

- Pixabay

Barbora Nová

Rybí olej je jedním z nejčastěji užívaných doplňků stravy, protože je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které jsou velmi důležité pro vaše zdraví. V případě, že nejíte mnoho tučných ryb, užívání doplňku stravy s rybím olejem by vám mohlo pomoci získat dostatek omega-3 mastných kyselin.

Co je rybí tuk?

Rybí tuk je tuk nebo olej, který se získává z rybí tkáně, přičemž obvykle pochází z tučných ryb, jako jsou sledi, tuňáci, ančovičky a makrely. Někdy se však vyrábí také z jater jiných ryb, jako je tomu v případě oleje z tresčích jater.

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje konzumovat 1-2 porce ryb týdně. Důvodem je skutečnost, že omega-3 mastné kyseliny obsažené v rybách poskytují mnoho zdraví prospěšných látek, včetně ochrany před řadou onemocnění.

Pokud však nejíte 1-2 porce ryb týdně, mohou vám dostatek omega-3 pomoci doplňky stravy s rybím olejem, případně konzumace lněného semínka nebo lněného oleje.

Přibližně 30% rybího oleje tvoří omega-3, zatímco zbývajících 70% tvoří ostatní tuky. Rybí tuk navíc obvykle obsahuje i určité množství vitaminu A a D.

Je důležité si uvědomit, že typy omega-3 obsažené v rybím tuku mají větší zdravotní účinky než omega-3 obsažené v některých rostlinných zdrojích.

Hlavními typy omega-3 v rybím oleji jsou kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA), zatímco typem omega-3 obsaženým v rostlinných zdrojích je především kyselina alfa-linolenová (ALA).

Přestože ALA je esenciální mastná kyselina, EPA a DHA mají mnohem více zdraví prospěšných účinků (1, 2).

Důležité je také přijímat dostatek omegy-3, protože západní strava nahradila mnoho omegy-3 jinými tuky, hlavně například omegou-6. Tento narušený poměr mastných kyselin může přispívat k řadě onemocnění (3, 4, 5, 6).

Následuje 9 hlavních zdravotních přínosů rybího oleje.

1. Rybí olej podporuje zdravé srdce

Srdeční choroby jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí (7).

Studie ukazují, že lidé, kteří jedí hodně ryb, mají mnohem nižší výskyt srdečních onemocnění (8, 9).

Předpokládá se, že konzumace ryb nebo rybího oleje snižuje více rizikových faktorů srdečních onemocnění. Mezi výhody rybího oleje pro zdravé srdce patří např:

 • Zlepšení hladiny cholesterolu. Může zvýšit hladinu HDL cholesterolu a může také snížit hladinu LDL cholesterolu (10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17).
 • Snížení triglyceridů. Může snížit triglyceridy o 15-30% (12, 16, 18).
 • Snížení krevního tlaku. I v malých dávkách pomáhá snižovat krevní tlak u lidí se zvýšenou hladinou (19, 20, 21).
 • Prevence vzniku plaku. Může zabránit tvorbě plaků, které mohou způsobit kornatění tepen, a také zajistit větší stabilitu a bezpečnost tepenných plátů u těch, kteří je již mají (22, 23, 24).

Doplňky stravy s rybím tukem mohou zlepšit mnoho rizikových faktorů srdečních onemocnění (25).

Shrnutí:

 • Doplňky stravy s rybím olejem mohou snižovat některé rizikové faktory spojené s onemocněním srdce.

2. Rybí olej podporuje zdravé očí

Stejně jako váš mozek, i vaše oči jsou závislé na omega-3 tucích. Důkazy ukazují, že lidé, kteří nemají dostatek omega-3, mají vyšší riziko očních onemocnění (26, 27).

Tento pozitivní vliv však nebyl zjištěn zejména u onemocnění suchých očí (syndrom suchého oka) (28).

Oči se začínají zhoršovat ve vyšším věku, což může vést k věkem podmíněné makulární degeneraci (AMD). Konzumace ryb je spojována se sníženým rizikem vzniku AMD, ale výsledky doplňků stravy s rybím tukem jsou méně přesvědčivé (29, 30).

Jedna starší studie zjistila, že konzumace vysoké dávky rybího oleje po dobu 19 týdnů zlepšila vidění u lidí s AMD. Jednalo se však o velmi malou studii (31).

Dvě větší studie z roku 2013 zkoumaly kombinovaný účinek omega-3 a dalších živin na AMD. Jedna studie prokázala pozitivní účinek, zatímco druhá nezjistila žádný účinek. Výsledky jsou tedy nejasné (32, 33).

Shrnutí:

 • Konzumace ryb může pomoci předcházet očním onemocněním. Není však jasné, zda stejný účinek mají i doplňky stravy s rybím tukem.

3. Rybí olej snižuje zánět v těle

Zánět je způsob, jakým váš imunitní systém bojuje s infekcí a léčí zranění, ale chronický zánět je však spojován se zdravotními potížemi, jako je obezita, cukrovka, deprese a srdeční choroby (34, 35).

Snížení zánětu může pomoci léčit příznaky těchto onemocnění. Protože rybí olej má protizánětlivé vlastnosti, může pomoci léčit stavy zahrnující chronický zánět (36).

Například zvýšená hmotnost nebo stres mohou někdy přispívat k vyšší hladině zánětu.

Ve dvou starších studiích - jedné u lidí s obezitou a druhé u lidí zažívajících stres - bylo zjištěno, že rybí olej snižuje produkci a genovou expresi zánětlivých molekul zvaných cytokiny (37, 38).

Doplňky stravy s rybím olejem navíc mohou výrazně snížit bolest kloubů, ztuhlost a potřebu léků u lidí s revmatoidní artritidou, která způsobuje bolest kloubů (39, 40).

Zánětlivé onemocnění střev (IBD) je sice také vyvoláno zánětem, ale neexistují jasné důkazy o tom, že by rybí tuk zlepšoval jeho příznaky (41).

Shrnutí:

 • Rybí olej má silné protizánětlivé účinky a může pomoci zmírnit příznaky zánětlivých onemocnění, zejména revmatoidní artritidy.

4. Rybí olej má pozitivní vliv na pokožku

Kůže je největším orgánem v těle a obsahuje velké množství omega-3 mastných kyselin (42).

Zdraví kůže se může v průběhu života zhoršovat, zejména ve stáří nebo po přílišném slunění. Přesto mohou být doplňky stravy s rybím olejem prospěšné při řadě kožních onemocnění, včetně lupénky a dermatitidy (43, 44).

Shrnutí:

 • Vaše pokožka může být poškozena stárnutím nebo přílišným vystavováním se slunečnímu záření. Doplňky stravy s rybím olejem mohou pomoci udržet zdravou pokožku.

5. Rybí olej může snižovat množství jaterního tuku

Vaše játra zpracovávají většinu tuku v těle a mohou hrát roli při přibývání na váze.

Stále častěji se vyskytují jaterní onemocnění - zejména nealkoholické ztukovatění jater (NAFLD), při kterém se v játrech hromadí tuk (45).

Doplňky stravy s rybím olejem mohou zlepšit funkci jater a zánět, což může pomoci snížit příznaky NAFLD a množství tuku v játrech (46).

Shrnutí:

 • Onemocnění jater je u lidí s obezitou běžné. Doplňky stravy s rybím olejem mohou pomoci snížit množství tuku v játrech a příznaky NAFLD.

6. Rybí olej může zlepšit příznaky deprese a při léčbě některých duševních onemocnění

Váš mozek je tvořen téměř ze 60% tukem a velkou část tohoto tuku tvoří omega-3 mastné kyseliny. Proto jsou omega-3 nezbytné pro typickou funkci mozku (47, 48).

Očekává se, že deprese se do roku 2030 stane druhou nejčastější příčinou onemocnění (49).

Některé studie dokonce potvrzují, že lidé s určitými duševními poruchami mají nižší hladinu omega-3 v krvi (50, 51).

Také starší studie ukázaly, že lidé s těžkou depresí mají  nižší hladinu omega-3 v krvi (52, 53, 54).

Výzkumy také potvrzují, že omega-3 mohou zabránit vzniku některých duševních onemocnění nebo zlepšit jejich příznaky. Například mohou snížit pravděpodobnost vzniku psychotických poruch u osob, které jsou jimi ohroženy (55, 56).

Kromě toho může doplňování rybího oleje ve vysokých dávkách zmírnit některé příznaky schizofrenie i bipolární poruchy (56, 57).

Některé studie navíc ukázaly, že oleje bohaté na EPA pomáhají snižovat příznaky deprese více než DHA (58, 59).

Shrnutí:

 • Doplňky stravy s rybím olejem - zejména ty bohaté na EPA - mohou pomoci zlepšit příznaky deprese a některých duševních onemocnění.

7. Rybí olej může zlepšit pozornost a hyperaktivitu u dětí

Řada neurovývojových stavů u dětí, jako je například porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD), zahrnuje hyperaktivitu a nepozornost.

Vzhledem k tomu, že omega-3 tvoří významnou část mozku, může být jejich dostatečný příjem důležitý pro prevenci těchto stavů v raném věku (60).

Doplňky stravy s rybím olejem mohou u dětí zlepšit vnímanou hyperaktivitu, nepozornost, impulzivitu a agresivitu. To může být prospěšné pro učení v raném věku (61, 62).

Shrnutí:

 • Neurovývojové stavy u dětí mohou ovlivnit jejich učení a vývoj. Bylo prokázáno, že doplňky stravy s rybím olejem pomáhají snižovat hyperaktivitu, nepozornost a další související chování.

8. Rybí olej může pomoci předcházet příznakům mentálního úpadku

S přibývajícím věkem se funkce mozku zpomalují a zvyšuje se riziko Alzheimerovy choroby. U lidí, kteří jedí více ryb, dochází ve stáří k pomalejšímu poklesu mozkových funkcí (63, 64).

Studie o doplňcích stravy s rybím tukem u starších osob však nepřinesly jasné důkazy o tom, že by mohly zpomalit pokles mozkových funkcí (65, 66).

Nicméně některé velmi malé studie prokázaly, že rybí tuk může u zdravých seniorů zlepšit paměť (67, 68, 69).

Shrnutí:

 • Lidé, kteří jedí více ryb, mají pomalejší úbytek duševních schopností související s věkem. Není však jasné, zda doplňky stravy s rybím tukem mohou zabránit nebo zlepšit mentální úpadek u seniorů.

9. Rybí olej může zlepšit zdraví kostí

Ve stáří mohou kosti začít ztrácet důležité minerály a stávají se náchylnějšími k lámání. To může vést k onemocněním, jako je osteoporóza a osteoartritida.

Vápník, hořčík a vitamin D jsou pro zdraví kostí velmi důležité, ale některé studie ukazují, že prospěšné mohou být i omega-3 mastné kyseliny, potože lidé s vyšším příjmem omega-3 a jejich vyšší hladinou v krvi mívají lepší hustotu kostních minerálů (BMD) (70).

V jedné studii vědci zjistili, že suplementace omega-3 zvyšuje BMD u žen bez příznaků nebo bolesti kostí, ale nezdá se, že by tak činila u žen s osteoporózou (71).

Řada malých, starších studií potvrzuje, že doplňky stravy s rybím tukem snižují markery odbourávání kostí, což může předcházet kostním onemocněním (72).

Shrnutí:

 • Vyšší příjem omega-3 je spojen s vyšší hustotou kostí, což by mohlo pomoci předcházet kostním onemocněním.

Užívání

Pokud nejíte 1-2 porce tučných ryb týdně, můžete zvážit užívání doplňku stravy s rybím olejem (73).

Následuje doporuření, které je třeba při užívání doplňku stravy s rybím olejem zvážit:

Dávkování

Doporučené dávkování EPA a DHA se liší v závislosti na vašem věku a zdravotním stavu.

Pro většinu dospělých doporučuje WHO denní příjem 1,1-1,6 g (1100-1600 mg) omega-3 mastných kyselin. Dávkování však může být nutné zvýšit, pokud jste těhotná, kojíte nebo vám hrozí srdeční onemocnění (74).

Forma

Doplňky stravy s rybím olejem se dodávají v několika formách, včetně etylesterů, triglyceridů, reformovaných triglyceridů, volných mastných kyselin a fosfolipidů.

Vaše tělo nevstřebává etylestery tak dobře jako jiné formy, proto se snažte vybrat doplněk stravy s rybím olejem, který je dodáván v některé z ostatních uvedených forem (75).

Koncentrace

Mnoho doplňků stravy obsahuje až 1 000 mg rybího oleje v jedné dávce, ale pouze 300 mg EPA a DHA. Přečtěte si etiketu a vyberte si doplněk stravy, který obsahuje alespoň 500 mg EPA a DHA na 1 000 mg rybího oleje.

Čerstvost

Omega-3 mastné kyseliny jsou náchylné k oxidaci, která způsobuje jejich žluknutí. Abyste tomu předešli, můžete si vybrat doplněk stravy, který obsahuje antioxidant, například vitamin E. Doplňky stravy také uchovávejte mimo dosah světla - ideálně v chladničce.

Nepoužívejte doplněk stravy s rybím olejem, který má žluklý zápach nebo je prošlý.

Načasování

Vstřebávání omega-3 mastných kyselin mohou zlepšit i jiné tuky ve stravě (76).

Proto je nejlepší užívat doplněk stravy s rybím olejem s jídlem, které obsahuje tuk.

Shrnutí:

 • Při čtení etiket rybího oleje se ujistěte, že jste si vybrali doplněk stravy, který má vysokou koncentraci EPA a DHA.

Závěr

Omega-3 přispívají k typickému vývoji mozku a očí. Bojují proti zánětům a mohou pomáhat předcházet srdečním onemocněním a poklesu mozkových funkcí.

Protože rybí olej obsahuje velké množství omega-3, mohou z jeho užívání těžit lidé, kteří jsou těmito zdravotními potížemi ohroženi.

Konzumace plnohodnotných potravin je však téměř vždy lepší než užívání doplňků stravy a konzumace dvou porcí tučných ryb týdně vám může zajistit dostatek omega-3.

Ve skutečnosti jsou ryby stejně účinné jako rybí olej v prevenci mnoha onemocnění, ne-li účinnější.

Přesto jsou doplňky stravy s rybím olejem dobrou alternativou, pokud ryby nejíte.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Herbík - sirup pro děti na podporu imunity - unikátní složení

Herbík - sirup pro děti na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Osm složek synergicky spojených v blahodárný...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

PROTOKOL PRO PREVENCI

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze