10 prokazatelných zdravotních přínosů kokosového oleje

- Pixabay

Barbora Nová

Kokosový olej může pomoci snížit hlad, zlepšit zdraví ústní dutiny, případně snížit výskyt záchvatů a další. Přestože má kokosový olej několik potenciálních výhod, nemusí být vhodný pro zdraví vašeho srdce.

Kokosový olej je stále oblíbenějším olejem na vaření, přičemž mnoho lidí si ho chválí pro jeho zdravotní přínosy, včetně antimikrobiálních a antioxidačních vlastností, zlepšení zdraví pokožky a ústní dutiny a potenciálu pro hubnutí.

Následuje 10 důkazy podložených zdravotních přínosů kokosového oleje a několik zvláštních doporučení, která je třeba mít na paměti, pokud jej chcete zařadit do svého jídelníčku.

1. Kokosový ole může podporovat spalování tuků

Kokosový olej je bohatým zdrojem triglyceridů se středně dlouhým řetězcem (MCT), což je druh nasyceného tuku.

Obecně se nasycené tuky dělí do tří podskupin, z nichž každá má ve vašem těle jiné účinky. Tyto podskupiny jsou (1):

 • s dlouhým řetězcem
 • se středně dlouhým řetězcem
 • s krátkým řetězcem

Vědci zkoumají triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, včetně těch, které se nacházejí v kokosovém oleji, kvůli jejich potenciálním zdravotním přínosům.

Některé důkazy například ukazují, že konzumace MCT může zvýšit počet kalorií, které vaše tělo spálí. Tím může přispět k podpoře hubnutí (2, 3).

Vzhledem k tomu, že tuky v kokosovém oleji tvoří 65 % MCT, mohou mít vlastnosti spalování tuků podobné čistému MCT oleji (1).

V současné době však neexistují dobré důkazy o tom, že by konzumace kokosového oleje sama o sobě zvyšovala počet spálených kalorií.

Ve skutečnosti studie o potenciálu MCT při hubnutí dokonce vyzývají k opatrnosti při interpretaci výsledků, protože je stále zapotřebí větších a kvalitnějších studií (2, 3).

I když MCT mohou zvýšit počet spálených kalorií, mějte na paměti, že kokosový olej je velmi kalorický a při konzumaci velkého množství může snadno vést k přibírání na váze.

Shrnutí:

 • Vědci zjistili, že konzumace druhu nasycených tuků obsažených v kokosovém oleji, nazývaných MCT, může zvýšit počet kalorií, které spálíte.

2. Kokosový olej funguje jako rychlý zdroj energie

MCT obsažené v kokosovém oleji poskytují rychlý přísun energie.

Při konzumaci triglyceridů s dlouhým řetězcem (LCT) jsou molekuly tuku transportovány krví do tkání, které je potřebují, jako jsou svaly nebo tuková tkáň (4).

Naproti tomu MCT putují přímo do jater a stávají se rychlým zdrojem energie podobně jako sacharidy - preferovaný zdroj energie pro vaše tělo (5).

Ve skutečnosti se MCT již dlouho používají v produktech sportovní výživy pro sportovce, kteří potřebují zdroj energie, který jejich tělo dokáže rychle vstřebat a využít (1, 5).

Shrnutí:

 • Kokosový olej má vysoký obsah MCT, které tělo metabolizuje jinak než LCT. MCT jsou rychlým zdrojem energie, kterou tělo dokáže vstřebat a využít rychleji než jiné typy nasycených tuků.

3. Kokosový olej má antimikrobiální účinky

Kokosový olej má antimikrobiální a protiplísňové účinky díky obsahu MCT - konkrétně kyseliny laurové (1).

Kyselina laurová je mastná kyselina, která tvoří asi 50 % MCT v kokosovém oleji.

Výzkum potvrzuje, že má kokosový olej antimikrobiální účinky proti mikroorganismům způsobujícím nemoci, jako jsou (1, 6):

 • Staphylococcus aureus
 • Streptococcus mutans
 • Streptococcus pyogenes
 • Escherichia coli
 • Helicobacter pylori

Studie ukazují, že kyselina laurová může působit bakteriostaticky. Jedná se o látku, která zabraňuje množení bakterií, aniž by bakterie zabíjela.

Může také působit jako bakteriocidní látka, která některé bakterie ničí (1, 7).

Kromě toho může také inhibovat růst mikroorganismů, které jsou škodlivé pro rostliny (6).

Shrnutí:

 • Kyselina laurová obsažená v kokosovém oleji má antimikrobiální vlastnosti proti řadě škodlivých mikroorganismů.

4. Kokosový olej pomáhá snižovat hlad

Jednou ze zajímavých vlastností MCT je, že mohou pomáhat snižovat příjem potravy (8, 9).

To může souviset s tím, jak je tělo rozkládá. Část MCT, které sníte, se rozkládá v procesu, při kterém vznikají molekuly zvané ketony (1).

Ketony snižují chuť k jídlu buď přímým působením na chemické posly v mozku, nebo změnou hladiny hormonů vyvolávajících hlad, jako je například ghrelin (10).

Ketony možná znáte v souvislosti s ketogenní dietou, která je v dnešní době poměrně populární. Lidé, kteří drží keto dietu, nejedí mnoho sacharidů, ale často jedí hodně tuků. Z tohoto důvodu má jejich tělo tendenci využívat ketony jako palivo.

Přestože je však kokosový olej jedním z nejbohatších přírodních zdrojů MCT, neexistuje žádný důkaz, že by kokosový olej sám o sobě snižoval chuť k jídlu více než jiné oleje. Ve skutečnosti jedna studie uvádí, že kokosový olej zasytí méně než MCT olej (11).

Shrnutí:

 • MCT mohou pomáhat snižovat příjem potravy tím, že snižují pocit hladu.

5. Kokosový olej může pomoci snížit výskyt záchvatů

Lidé již dlouho používají keto dietu, která má velmi nízký obsah sacharidů a vysoký obsah tuků, k léčbě různých poruch, včetně epilepsie rezistentní na léky. Bylo prokázáno, že pomáhají snižovat četnost záchvatů (12, 13).

Vědci se domnívají, že nedostatek dostupné glukózy pro pohon mozkových buněk je možným vysvětlením snížení četnosti záchvatů u lidí s epilepsií, kteří užívají ketogenní dietu (12).

Celkově však chybí důkazy pro použití keto stravy u dospělých a kojenců s epilepsií, takže je zapotřebí dalšího výzkumu (14).

Snížení příjmu sacharidů snižuje hladinu glukózy v krvi a zvýšení příjmu tuků vede k výraznému zvýšení koncentrace ketonů. Váš mozek může ketony využívat jako zdroj energie místo glukózy (1).

V poslední době lidé zjistili, že mohou účinně léčit epilepsii dodržováním modifikované keto diety, která zahrnuje MCT a štědřejší přísun sacharidů k navození ketózy (12, 13).

Výzkumy ukazují, že MCT obsažené v kokosovém oleji se dostávají do jater a mění se na ketony (15).

Shrnutí:

 • MCT v kokosovém oleji mohou zvýšit koncentraci ketolátek v krvi, což může pomoci snížit frekvenci záchvatů.

6. Kokosový olej podporuje zdraví pokožky

Kokosový olej má mnoho využití, která mají jen málo společného s jídlem. Mnoho lidí ho používá ke kosmetickým účelům, aby zlepšili zdraví a vzhled své pokožky.

Studie ukazují, že kokosový olej může zvýšit obsah vlhkosti v suché pokožce. Může také zlepšovat funkci pokožky, pomáhat zabraňovat nadměrné ztrátě vody a chránit vás před vnějšími vlivy, jako jsou infekční agens, chemické látky a alergeny (16, 17, 18, 19).

Nedávná studie prokázala, že nanesení 6-8 kapek panenského kokosového oleje na ruce a jeho ponechání přes noc může být účinnou prevencí suché pokožky způsobené častým používáním dezinfekčních prostředků na ruce na bázi alkoholu (20).

Může také snížit závažnost mírných až středně závažných příznaků atopické dermatitidy, chronického kožního onemocnění charakterizovaného zánětem kůže a poruchami funkce kožní bariéry (18, 21, 22).

Shrnutí:

 • Kokosový olej pomáhá hydratovat pokožku a zlepšit funkci kožní bariéry.

7. Kokosový olej chrání vaše vlasy

Kokosový olej může také chránit před poškozením vlasů.

Jedna studie například zjistila, že vzhledem k tomu, že kokosový olej proniká hluboko do vlasových vláken, činí je pružnějšími a zvyšuje jejich pevnost, čímž zabraňuje jejich lámání pod napětím (23).

Podobně jiná studie zjistila, že kokosový olej vyživuje vlasová vlákna a snižuje jejich lámavost, což vlasy dále posiluje (24).

Shrnutí:

 • Kokosový olej posiluje vaše vlasy tím, že zvyšuje pružnost a snižuje lámavost vlasových pramenů.

8. Kokosový olej může zlepšit zdraví ústní dutiny

Důkazy potvrzují, že používání kokosového oleje jako ústní vody - proces zvaný oil pulling - prospívá ústní hygieně nákladově efektivním způsobem (25, 26).

Při převalování se kokosový olej v ústech používá jako ústní voda. Může výrazně snížit počet škodlivých bakterií v ústech - konkrétně S. mutans - ve srovnání s běžnou ústní vodou (27, 28).

Předpokládá se, že je to díky antibakteriálním vlastnostem kyseliny laurové (27, 28).

Kyselina laurová v kokosovém oleji navíc reaguje se slinami a vytváří látku podobnou mýdlu, která zabraňuje vzniku zubního kazu a pomáhá snižovat tvorbu zubního plaku a zánětů dásní (28, 29).

V přehledových studiích se však uvádí, že důkazy na toto téma jsou omezené a že převalování oleje v ústech nenahrazuje zubní terapii (28).

Shrnutí:

 • Kokosový olej může být díky obsahu kyseliny laurové nákladově efektivním způsobem, jak zlepšit zdraví ústní dutiny.

9. Kokosový olej může pomoci zmírnit příznaky Alzheimerovy choroby

Alzheimerova choroba je nejčastější příčinou demence (1).

Toto onemocnění snižuje schopnost mozku využívat glukózu k získávání energie. Vědci se však domnívají, že ketony mohou kompenzovat počáteční příznaky mírné až středně těžké Alzheimerovy choroby tím, že poskytují mozkovým buňkám alternativní zdroj energie (1, 30, 31).

Z tohoto důvodu byly jednotlivé potraviny, jako je kokosový olej, zkoumány z hlediska jejich potenciální role při zvládání Alzheimerovy choroby (1).

Shrnutí:

 • Vzhledem k tomu, že kokosový olej je bohatý na MCT, které významně zvyšují hladinu ketolátek v krvi, může potenciálně pomoci při příznacích Alzheimerovy choroby.

10. Kokosový olej je dobrý zdroj antioxidantů

Kokosový olej je dobrým zdrojem antioxidantů, které pomáhají neutralizovat škodlivé molekuly zvané volné radikály. To zase pomáhá odvrátit řadu chronických a degenerativních onemocnění (32).

Mezi hlavní druhy antioxidantů obsažených v kokosovém oleji patří (33, 34):

 • tokoferoly
 • tokotrienoly
 • fytosteroly
 • flavonoidy
 • polyfenoly

Antioxidanty obsažené v kokosovém oleji mu propůjčují potenciální protizánětlivé a mozek chránící účinky (1, 35, 36).

Jedna studie také naznačuje možnou roli kokosového oleje, zejména kyseliny laurové MCT, při snižování sekundárních diabetických komplikací (35).

Shrnutí:

 • Kokosový olej je dobrým zdrojem antioxidantů, které poskytují protizánětlivé, antidiabetické a mozek chránící účinky.

Další možné přínosy kokosového oleje

V posledních letech se o kokosovém oleji hovoří jako o prospěšném pro zdraví srdce. To proto, že podle některých důkazů může snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu a zvyšovat hladinu HDL (dobrého) cholesterolu.

Důkazy o účincích kokosového oleje na hladinu cholesterolu v krvi jsou však rozporuplné.

Další výzkumy zjistily, že ve skutečnosti může výrazně zvyšovat hladinu LDL cholesterolu - což zvyšuje riziko srdečních onemocnění (1, 37, 38).

Jedním z možných vysvětlení rozporuplných výsledků mohou být rozdílné metody jednotlivých studií. Některé studie například srovnávají účinky kokosového oleje s jinými zdroji nasycených rostlinných tuků, zatímco jiné ho srovnávají s nasycenými živočišnými tuky - například máslem (1).

Ve srovnání s rostlinnými tuky zvyšuje kokosový olej ve větší míře hladinu LDL i celkového cholesterolu. Toto zvýšení je však ve srovnání s máslem menší (1, 39).

Zvýšení hladiny HDL cholesterolu ve skutečnosti snižuje riziko srdečních onemocnění, takže byste si mohli myslet, že zvýšení HDL z kokosového oleje by mohlo být prospěšné.

Americká kardiologická asociace (AHA) však zjistila, že zvýšení HDL způsobené dietou nebo farmakoterapií zřejmě přímo nesouvisí se změnami rizika srdečních onemocnění (40).

Zvýšení hladiny LDL cholesterolu tedy zastiňuje přínosy. Proto AHA nedoporučuje jeho užívání pro zdraví srdce (40).

To však nutně neznamená, že byste se měli kokosovému oleji zcela vyhýbat. Jen se snažte omezit jeho příjem v rámci současných doporučení pro příjem nasycených tuků, což je méně než 10 % z celkového množství kalorií za den (39, 41).

Shrnutí:

 • O prospěšnosti kokosového oleje pro zdraví srdce existují rozporuplné důkazy. Nicméně AHA nedoporučuje jeho konzumaci ke snížení rizika srdečních onemocnění. Snažte se omezit jeho příjem na 10 % denního příjmu kalorií.

Závěr

Kokosový olej má řadu nově se objevujících přínosů pro vaše zdraví, a to jak v případě, že jej přidáte do svého jídelníčku, tak v případě, že jej používáte ke kosmetickým účelům.

Dbejte však na to, abyste ho konzumovali s mírou. Odborníci doporučují udržovat jeho příjem v umírněné míře, abyste se vyhnuli zvýšení rizika srdečních onemocnění.

Může být kokosový olej tajemným lékem proti Alzheimerově chorobě?

David Gutierrez

Lékařka tvrdí, že každodenní užívání 4 čajových lžiček kokosového oleje odvrátilo demenci u jejího manžela.

Mary Newport je ředitelkou lékařské péče v oddělení intenzivní péče novorozenců v the Spring Hill Regional Hospital na Floridě. V roce 2003 se u jejího manžela Steva poprvé projevily příznaky Alzheimerovy choroby.

„Mezi příznaky Alzheimerovy choroby patří progresivní mentální degenerace, charakteristická neschopností vykonávat denní aktivity, ztráta rozlišovacích schopností a paměti,“ takto popisuje tuto nemoc Tom Bohager ive své knížce Everything You Need to Know About Enzymes.

Alzheimerova choroba choroba bývá fatální a není na ni žádná léčba. Různé léky, dostupné na trhu, prokázaly pouze omezené účinky při zpomalování progrese této nemoci. A také u manžela paní Newportové se stav zhoršoval i po předepsání tří různých léků.

„Mnoho dní, často i několik dnů v řadě byl manžel jako v mlze; nebyl schopen najít lžičku nebo si vzpomenout, jak si může vytáhnout vodu z chladničky,“ vzpomíná si M. Newportová.

Začala tedy studovat mechanismus této choroby v naději, že najde nějakou alternativní léčbu. A zjistila, že vědci přičítají mnoho příznaků nemoci tomu, že některé mozkové buňky strádají, neboť ztratily schopnost zpracovávat glukózu.

Vědci tedy začali zkoušet, zda zásobování mozku dalšími zdroji energie z alternativních zdrojů by mohlo zabránit umírání buněk a tím i zastavit nemoc. Nejjednodušší cestou, jak tělu umožnit tvorbu potřebné energie pro mozek je konzumovat triglyceridy se středně dlouhým molekulovým řetězcem (medium-chain triglycerides – MCT), které bývají obsaženy v tucích.

M. Newportová tak došla až k poznatkům, že olej MTC, získávaný z kokosových ořechů nebo palmových semen, je velkým příslibem pro léčbu Alzheimerovy choroby. Začala proto svému manželovi podávat kokosový olej. A už během dvou dní se u něj projevily známky zlepšení! A po 60 dnech už byl zase vnímavým, šťastným a vtipným. A v průběhu jednoho roku se u něj vrátila zpět schopnost vykonávat běžné úkony, běhat, velmi se mu zlepšilo chápání čteného textu i krátkodobá paměť.

Snímky mozku pana Newporta pak potvrdily, že atrofie se úplně zastavila

Originál: https://www.naturalnews.com/030919_coconut_oil_Alzheimers.html

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 14 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života