Jak jsou cherry rajčata prospěšná

- Pixabay

Barbora Nová

Cherry rajčata, která jsou proslulá svou výživovou hodnotou a použitím v kuchyni po celém světě, jsou odrůdou rajčat, která pravděpodobně pochází z Jižní a Střední Ameriky.

Tyto malé, šťavnaté plody hýří barvami a chutí. Ačkoli je mnoho odrůd červených, vyskytují se také v odstínech oranžové, žluté, fialové a zelené.

Nejvýraznějším rozdílem mezi cherry rajčaty a ostatními rajčaty je jejich velikost - mohou být malá jako haléř nebo velká jako golfový míček v průměru.

Následují komplexní informace o jejich přínosu pro vaše zdraví.

Výživné látky v cherry rajčatech

Rajčata všech typů jsou neuvěřitelně bohatá na živiny, mohou se pochlubit vitaminy, minerály, aminokyselinami, mastnými kyselinami, karotenoidními antioxidanty, fytosteroly a fenolovými sloučeninami (1, 2, 3).

Cherry rajčata nejsou jiná. Pouhých 1/2 šálku (114 g) celých cherry rajčat obsahuje (4, 5):

 • Kalorie: 31
 • Sacharidy: 6 gramů
 • Bílkoviny: 0 gramů
 • Tuk: 0 gramů
 • Vláknina: 2 gramy
 • Cukr: 5 gramů
 • Sodík: 144 mg
 • Vitamin A: 86 % denní referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vitamin C: 14 % RHP
 • Železo: 8 % RHP
 • Draslík: 7 % RHP
 • Vápník: 3 % RHP

Jsou slušným zdrojem vlákniny, zejména pokud je ponechána slupka, která tvoří asi 7 % DV. Protože cherry rajčata mají vysoký obsah vlákniny a nízký obsah kalorií, mohou pomáhat při hubnutí tím, že vás zasytí a hydratují (6, 7, 8).

Bohaté na mikroživiny

Rajčata bývají skvělým zdrojem vitaminů A, C a E a také vitaminu B folátu (2, 3, 9, 10).

Zejména cherry rajčata jsou bohatá na minerální látky vápník, mangan, fosfor a draslík. Mají také vysoký obsah karotenoidů, což je druh antioxidantů, které se nacházejí v červeném, oranžovém a žlutém ovoci a zelenině (11, 12, 13, 14).

Nejvýznamnější karotenoidy v cherry rajčatech jsou:

 • Lykopen. Tato sloučenina dodává rajčatům sytě červený odstín a může přispívat ke snížení rizika srdečních onemocnění. Výzkumy v laboratoři naznačují také protirakovinné účinky (15, 16, 17).
 • Beta karoten. Váš organismus může tento antioxidant přeměnit na vitamin A. Beta karoten může také chránit před srdečními chorobami a rakovinou (18, 19).
 • Lutein. Tento antioxidant je nejznámější pro své protizánětlivé vlastnosti, které chrání funkci očí a zdraví mozku (20, 21).

Množství karotenoidů a dalších živin v cherry rajčatech se liší. Například fialová cherry rajčata mají vyšší obsah antokyanů a fenolových sloučenin, zatímco oranžové odrůdy mají vysoký obsah betakarotenu, ale nižší obsah lykopenu (22).

Srovnání cherry rajčat s jinými odrůdami

Všechny druhy rajčat jsou výživné. Většina z nich obsahuje podobný poměr živin, jako je voda, cukry a bílkoviny (23).

Přesto se cherry rajčata vyznačují vyšší koncentrací antioxidantů, jako jsou karotenoidy, flavonoidy a fenolové sloučeniny (18, 24, 25, 26).

Nicméně i další odrůdy rajčat mají zdravotní výhody. Některé druhy fialových rajčat se mohou pochlubit větším množstvím karotenoidů než červená cherry rajčata (12).

Mějte na paměti, že stejně jako u většiny produktů se nutriční obsah rajčat výrazně liší v závislosti na podmínkách jejich pěstování, zpracování a skladování, a dokonce i na tom, kdy byla sklizena (13, 19, 27, 28).

Proto může být konzumace široké škály rajčat nejlepším způsobem, jak maximalizovat příjem živin.

Shrnutí:

 • Cherry rajčata mají nízký obsah kalorií, ale vysoký obsah vlákniny, vitaminů A a C a karotenoidních antioxidantů, jako je lutein, lykopen a beta karoten.

Zdravotní přínosy cherry rajčat

Cherry rajčata jsou výživným doplňkem vašeho jídelníčku a mají několik specifických zdravotních přínosů.

Ochrana před nemocemi

Sloučeniny v cherry rajčatech mohou bojovat proti oxidačnímu stresu, což je nerovnováha mezi antioxidanty a volnými radikály v těle, která může být částečně zodpovědná za onemocnění, jako je rakovina, cukrovka a nemoci srdce a ledvin (1, 29).

Dvě živiny v cherry rajčatech, které hrají obzvláště velkou roli v boji proti nemocem, jsou naringin a naringenin. Tyto flavonoidy mohou být účinné díky své antioxidační a protizánětlivé povaze (30, 31, 32, 33).

Mohou zlepšit zdraví srdce

Rostlinné sloučeniny v cherry rajčatech mohou bojovat proti srdečním chorobám tím, že chrání endotelové buňky, které lemují stěny cév. Zabraňují také shlukování krevních destiček v krvi, což může nakonec vést ke vzniku krevních sraženin a zvýšenému riziku infarktu nebo mrtvice (34).

Navíc lykopen může ovlivňovat způsob, jakým vaše tělo tráví cholesterol a ukládá tuk, což obojí velmi souvisí se zdravím srdce (35, 36).

Nízká hladina lykopenu v krvi je dokonce spojována se zvýšeným rizikem infarktu a mrtvice. Jedna studie na více než tisícovce mužů zjistila, že ti, kteří měli v krvi nejvyšší hladinu této sloučeniny, měli o 55 % nižší pravděpodobnost, že je postihne mrtvice (37, 38).

Kyselina chlorogenová v cherry rajčatech navíc může ovlivňovat metabolismus tuků a studie zjistily, že pravidelná konzumace potravin bohatých na fenolovou kyselinu může pomáhat snižovat krevní tlak (39, 40).

A konečně, konzumace většího množství potravin obsahujících draslík, jako jsou cherry rajčata, může snižovat krevní tlak a riziko srdečních onemocnění. To platí zejména tehdy, když potraviny s vysokým obsahem sodíku nahradíte potravinami bohatými na draslík (41, 42, 43, 44).

Mohou se pyšnit protirakovinnými účinky

Cherry rajčata mohou mít protinádorové vlastnosti, zejména proti rakovině prsu a prostaty (45, 46, 47, 48).

Přehled výzkumu z roku 2013 spojuje vysoký příjem syrových nebo vařených rajčat s mírným snížením výskytu rakoviny prostaty (49).

Také přehled z roku 2012 naznačil souvislost mezi vyšší hladinou beta-karotenu v krvi - jednoho z hlavních karotenoidů v cherry rajčatech - a nižším rizikem rakoviny prsu (48).

Mohou podporovat zdraví pokožky

S přibývajícím věkem může ultrafialové (UV) záření způsobovat vysušování kůže, vrásky, změnu barvy a další kožní projevy (50).

Potraviny, které obsahují karotenoidy, polyfenoly a antioxidanty - jako cherry rajčata - mohou pomáhat chránit před škodlivými účinky UV záření tím, že zvlhčují pokožku a regulují signální dráhy, jakož i prostřednictvím dalších mechanismů (50, 51).

Opět se zdá, že hlavní roli hrají primární karotenoidy v cherry rajčatech, lykopen a beta karoten (52, 53).

Shrnutí:

 • Cherry rajčata mohou chránit zdraví srdce, snižovat riziko některých onemocnění a podporovat zdravou pokožku.

Nevýhody cherry rajčat

U některých skupin obyvatelstva může být při konzumaci cherry rajčat nutná opatrnost (54).

Mohou způsobovat alergické reakce

Alergie na cherry rajčata - nebo na rajčata jakéhokoli druhu - je sice neobvyklá, ale možná (55).

Alergie na rajčata může způsobit příznaky, jako jsou kožní vyrážky, svědění, kýchání, bolesti žaludku nebo dokonce anafylaxi (uzavření dýchacích cest) ve velmi závažných případech.

Lidé s alergií na trávy, pyl nebo latex mohou mít větší pravděpodobnost, že budou mít alergii na rajčata (56, 57, 58).

Může způsobit reflux kyseliny

Pálení žáhy a gastroezofageální refluxní choroba (GERD) jsou důsledkem chronického refluxu kyseliny - oslabení svalů v jícnu, které brání zpětnému pohybu kyseliny ze žaludku do jícnu.

Kyselé potraviny, jako jsou cherry rajčata, mohou reflux kyseliny a jeho příznaky zhoršovat (59, 60).

Lidé s GERD nebo těžkým refluxem kyseliny se proto možná budou muset vyhýbat cherry rajčatům nebo omezit jejich konzumaci.

Mohou být kontaminována salmonelou

Stejně jako mnoho jiných druhů produktů mohou být cherry rajčata kontaminována salmonelou během zpracování nebo distribuce (61).

Salmonela je škodlivá bakterie, která může způsobit otravu jídlem s příznaky zahrnujícími horečku a bolest žaludku (62).

Největší riziko vážného onemocnění salmonelou mají obvykle malé děti, starší dospělí a lidé s oslabeným imunitním systémem.

Pečlivé opláchnutí cherry rajčat a všech čerstvých produktů vodou před konzumací je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit jakémukoli typu onemocnění z potravin.

Shrnutí:

 • Ačkoli mají cherry rajčata velmi málo vedlejších účinků, mohou zhoršovat reflux kyselin. Ve vzácných případech mohou také vést k alergickým reakcím nebo otravě jídlem.

Nejlepší způsoby konzumace cherry rajčat

Cherry rajčata jsou chutná jak syrová, tak tepelně upravená. Navíc je lze snadno vypěstovat doma a často jsou k dostání v obchodech s potravinami a na farmářských trzích.

Nápady na recepty se syrovými cherry rajčaty

Syrová cherry rajčata můžete použít do celé řady pokrmů, např:

 • saláty nebo salátové poháry
 • sendviče a wrapy
 • grilované špízy a kebaby
 • těstovinové saláty
 • čerstvé pico de gallo
 • tacos (na posypání)
 • saláty caprese
 • jogurt (na zálivku)
 • sýr cottage (na posypání)
 • prkénka s uzeninami

Nápady na recepty pro vařená cherry rajčata

Chuť cherry rajčat se pozná jednoduše tak, že je upečete v troubě, ugrilujete nebo orestujete na plotně. Vyzkoušejte cherry rajčata v následujících pokrmech:

 • rajčatové omáčky
 • pokrmy z těstovin
 • rýžové pilafy
 • kuřecí a rybí pokrmy
 • bruschetty nebo toasty
 • quiche
 • koláče
 • pizza (jako příloha)
 • kari
 • polévky a dušené maso

V neposlední řadě lze z cherry rajčat získat šťávu. Jen nezapomeňte, že odšťavňování snižuje obsah vlákniny a dužiny v čerstvých produktech.

Jak vaření ovlivňuje výživu

Je důležité vědět, že některé způsoby vaření mohou ovlivnit obsah živin v cherry rajčatech.

Začněme tím, že ve slupce je soustředěno mnoho mikroživin tohoto ovoce. Rajčata se slupkou tak mohou být výživnější než rajčata loupaná (14, 63, 64).

Podobně může sušení a konzervování cherry rajčat ovlivnit koncentraci antioxidantů a fenolických látek (65).

Zajímavé je, že jejich vaření může zvýšit biologickou dostupnost - množství, které vaše tělo vstřebá - lykopenu, naringeninu a kyseliny chlorogenové, zatímco snižuje koncentraci betakarotenu a luteinu (14, 66, 67).

Tyto změny však závisí na způsobu a délce vaření rajčat. Konzumace cherry rajčat na různé způsoby může být tedy prospěšná.

Shrnutí:

 • Cherry rajčata můžete jíst jak vařená, tak syrová. Jsou oblíbená zejména v polévkách, salátech, pizze a rajčatové omáčce.

Závěr

Cherry rajčata jsou malé, ale výživově bohaté ovoce, které se skvěle hodí do svačin, salátů, těstovin a dalších pokrmů.

Ve srovnání s jinými druhy rajčat jsou obzvláště bohatá na antioxidanty, které mohou pomáhat chránit před rakovinou, srdečními chorobami a poškozením kůže.

Někteří lidé se mohou muset cherry rajčatům vyhýbat v důsledku alergií nebo refluxu kyselin. V opačném případě je konzumace těchto plodů - nebo jakýchkoli rajčat - skvělým způsobem, jak využít jejich prospěšné účinky v boji proti nemocem.

Stále platné nutriční doporučení od expertů z Harvardu už z roku 2011. 1/3 zeleniny denně ve stravě!

Odborníci z Harvard School of Public Health uveřejnili v roce 2011 nové nutriční doporučení ve formě tzv. talíře zdravého stravování, který byl určen americkému ministerstvu zemědělství a dalším odborníkům. Univerzita touto novou směrnicí nahradila překonanou a zavádějící potravinovou pyramidu, protože ta byla ovlivněna finančními zájmy, mj. "mléčnou" lobby. V této souvislosti konstatovali:

Američané jsou dnes nejbohatším národem na světě, ale zároveň nejtlustším a nejnemocnějším

Tato nová "pyramida" shrnuje nejlepší dietní informace, které jsou dnes k dispozici a nejsou vytesané do kamene, protože vědci nepochybně objeví v následujících letech nové informace pro zdravé stravování.

Doporučení pro denní stravování:

 • 50% zelenina (2/3) a ovoce (1/3) (nepočítat do toho brambory), omezeně brambory, protože mají negativní dopad na hladinu cukru v krvi (mají vysoký glykemický index).
 • 25% celozrná strava, nižší vliv na hladinu krevního cukru a inzulínu oproti rafinovaným obilovinám.
 • 25% protein - bílé maso, fazole a ořechy, přičemž omezte červené maso a vyhněte se zpracovanému jako je například slanina a klobásy.

Používejte zdravé rostlinné oleje a vyhýbejte se částečně hydrogenovaným olejům, které obsahují nezdravé trans-tuky. Pijte vodu, kávu nebo čaj. Vyhýbejte se sladkým nápojům, vyřaďte - omezte mléko a mléčné výrobky - jedna až dvě porce denně jen pokud si to přejete a omezte džusy - maximálně malá sklenice denně.

Pamatujte: s nízkým obsahem tuku neznamená zdravé

Nová "zdravá výživa" doporučuje opak nízkotučného poselství propagovaného po desetiletí nejen v USA

Experti z Harvardu doporučují vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky s tím, že k získávání vápníku pro lidský organismus je mnohem vhodnější například zelenina jako je kapusta, brokolice nebo květák, případně ze sojového mléka nebo luštěnin a ořechů.

Zdroj: Harvard - Healthy Eating Plate

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života