Proč je šťáva z červené řepy tak skvělá pro vaše zdraví?

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Když se řekne zelenina, jako první se nám často vybaví listová zelenina, jako je zelí, kapusta, špenát nebo brokolice. I když je listová zelenina skutečně výživná a plná zdraví prospěšných látek, při plánování jídel byste měli myslet i na jiné druhy zeleniny, například kořenovou.

Na rozdíl od listové zeleniny je kořenová zelenina plodinou, která roste pod zemí. Mezi nejoblíbenější kořenové plodiny patří mrkev, cibule, česnek, ředkvičky, tuřín, sladké brambory a červená řepa. Ačkoli je botanici dále dělí na kořenové (mrkev, tuřín, ředkvičky, červená řepa), hlízové (sladké brambory) a cibulové (cibule, česnek), obecně se všechny považují za kořenovou zeleninu (1).

Kořenová zelenina je skvělým doplňkem zdravého jídelníčku, protože je neuvěřitelně bohatá na živiny. Zejména kořenové kořeny, jako je mrkev a řepa, nejenže pomáhají ukotvit rostliny hluboko pod zemí, ale jsou také často upraveny jako zásobárna potravin (2). Protože kořeny rostou hluboko v půdě, jsou schopny absorbovat vodu a živiny, které ukládají pro pozdější využití při fotosyntéze (3).

Podle chemické analýzy je kořenová zelenina, jako jsou kořeny, bohatá na vlákninu, bílkoviny, vitaminy, minerální látky, vodu a sacharidy, což z ní činí mimořádně sytou, energii dodávající potravinu. Mají také přirozeně nízký obsah tuku a při správném skladování mohou vydržet celé měsíce (4). Co však dělá kořenovou zeleninu výjimečnou a zdraví prospěšnou, je množství účinných fytonutrientů.

Pokud si všimnete, kořeny taporů patří k nejbarevnějším kořenovým zeleninám, které můžete najít, protože se vyskytují v různých odrůdách a odstínech. Například mrkev může být kromě obvyklé oranžové barvy také bílá, žlutá, červená, purpurová nebo fialová (5). Stejně tak červená řepa se vyrábí nejen v rubínově červené, ale také v bílé, zlaté, růžové, a dokonce v cukrově pruhované variantě (6).

Za zářivé odstíny těchto řepných stonků vděčíme rostlinným sloučeninám, jako jsou antokyany, beta-karoten a betalainy, což jsou přirozeně se vyskytující barviva s zdraví prospěšnými vlastnostmi. Antokyany jsou silné antioxidanty, které existují jako modré, červené a fialové pigmenty. Mnoho superpotravin, jako jsou borůvky, červené hrozny, granátová jablka a červené zelí, vděčí za své zářivé barvy a prospěšné vlastnosti právě antokyanům (7, 8).

Beta-karoten je zase známý tím, že dává rostlinám žlutou nebo červenooranžovou barvu. Tento karotenoid slouží také jako antioxidant a prekurzor vitaminu A v lidském těle (9). Betalainy jsou zase zodpovědné za červenofialovou (betacyaniny) nebo žlutou (betaxanthiny) barvu některých druhů ovoce a zeleniny (10). Stejně jako betakaroten jsou betalainy silnými antioxidanty, které mají také úžasné účinky na srdce (11).

Podle výzkumu existuje pouze několik zdrojů betalainů ve stravě. Mezi nejznámější patří červená řepa, zrnitý nebo listový amarant, dračí ovoce (červená pitaya) a barevný švýcarský mangold. Z nich je červená řepa považována za jeden z nejspolehlivějších zdrojů betalainů. To však není vše, co tato kořenová zelenina nabízí: Kromě antioxidačních pigmentů je řepa také bohatým zdrojem základních živin a dalších zdraví prospěšných fytonutrientů (12).

Červená řepa je zdrojem živin

Červená řepa označuje kuželovitou část rostliny Beta vulgaris. Tato kvetoucí rostlina z čeledi amarantovitých je hojně pěstována pro svůj silný masitý kořen, který má obvykle purpurově červenou barvu (13). Řepa je skvělou zahradní zeleninou, protože je odolná vůči mrazu a její kůlový kořen je všestrannou kulinářskou přísadou (14). Jíst se dají i vrcholky.

Pokud uvažujete o zařazení červené řepy do svého jídelníčku, zkuste ji přidat do salátů, zdravých dipů, jako je hummus, nebo oblíbených smoothies (15). Červená řepa je výživným doplňkem každého receptu a nabízí spoustu zdraví prospěšných látek. Výzkumy zjistily, že fyzicky aktivním jedincům prospěje i pití šťávy z červené řepy před tréninkem nebo cvičením (16).

Následuje seznam základních živin, které můžete získat z jedné porce (136 g) syrové červené řepy (17):

 • Vláknina, 14 % referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vitamin B1 (thiamin), 4 % RHP
 • Vitamin B2 (riboflavin), 4 % RHP
 • Vitamin B3 (niacin), 3 % RHP
 • Vitamin B5 (kyselina pantotenová), 4 % RHP
 • Vitamin B6 (pyridoxin), 5 % RHP
 • Vitamín B9 (kyselina listová), 37 % RHP
 • Vitamín C, 7 % RHP
 • Vápník, 2 % RHP
 • Měď, 11 % RHP
 • Železo, 6 % RHP
 • Hořčík, 7 % RHP
 • Mangan, 19 % RHP
 • Fosfor, 4 % RHP
 • Draslík, 9 % RHP
 • Selen, 2 % RHP
 • Sodík, 5 % RHP
 • Zinek, 4 % RHP

Stejná porce červené řepy poskytuje také 4 % RHP bílkovin a následujících aminokyselin:

 • Histidin, 3 % RHP
 • Izoleucin, 4 % RHP
 • Leucin, 3 % RHP
 • Lysin, 3 % RHP
 • Threonin, 4 % RHP
 • Tryptofan, 6 % RHP
 • Valin, 4 % RHP
 • Fenylalanin a Tyrosin, 4 % RHP
 • Metionin a Cystein, 2 % RHP

Kromě těchto živin můžete z červené řepy získat také řadu prospěšných fytonutrientů, jako je beta-karoten, cholin, betain, betanin (betacyanin), rostlinné steroly (fytosteroly) a anorganické dusičnany. Získávání těchto fytonutrientů je jednou z nejlepších součástí konzumace červené řepy, protože tyto bioaktivní sloučeniny stojí za některými úžasnými zdravotními účinky této kořenové zeleniny.

9 důvodů, proč zařadit šťávu z červené řepy do svého denního režimu

Pití šťávy z červené řepy je nejjednodušší způsob, jak si vychutnat mnoho zdraví prospěšných vlastností červené řepy. Přestože je řepa k dostání po celý rok, lze ji ve většině obchodů se zdravou výživou zakoupit také ve formě prášku. Prášek ze šťávy z červené řepy můžete snadno přidat do sklenice vody a připravit si tak osvěžující a povzbuzující nápoj nebo jej můžete přimíchat do svých oblíbených koktejlů či smoothies a zvýšit tak příjem živin.

Zařazení šťávy z červené řepy do každodenního režimu je jedním z nejlepších rozhodnutí, které můžete z hlediska výživy udělat, protože obsahuje mnoho základních složek správné stravy. A aby toho nebylo málo, studie prokázaly, že pravidelná konzumace šťávy z červené řepy přináší následující výhody:

 • Podporuje zdravé srdce - Šťáva z červené řepy je bohatá na fytonutrienty, které podporují zdravé srdce. Fytosteroly jsou přirozeně se vyskytující sloučeniny, které se nacházejí v buněčných membránách rostlin. Jejich přítomnost umožňuje šťávě z červené řepy podporovat zdravou hladinu cholesterolu v krvi, která je již v normě (18). Zároveň betanin, betalain a hlavní rostlinné barvivo v červené řepě, může díky svým antioxidačním účinkům podporovat zdravé cévy. Podle studie publikované v časopise Critical Reviews in Food Science and Nutrition je betanin vynikajícím vychytávačem volných radikálů, který dokáže chránit lipidy před oxidací (19). Její prevence je jedním z klíčů k udržení zdravé funkce cév. Mezitím bylo studiemi zjištěno, že anorganické dusičnany obsažené ve šťávě z červené řepy podporují zdravou hladinu krevního tlaku, která je již v normě (20).
 • Podpora optimální výkonnosti mozku - Šťáva z červené řepy je také dobrým zdrojem fytonutrientů podporujících mozek. Beta-karoten obsažený v červené řepě je silný antioxidant, který může chránit před oxidačním stresem, jedním z hlavních faktorů přispívajících k poklesu kognitivních funkcí (21). Podle výsledků studie Physicians' Health Study II, randomizované klinické studie, která trvala deset let, je dlouhodobá suplementace beta-karotenem skvělým způsobem, jak podpořit optimální výkonnost mozku u dospělých (22). Anorganické dusičnany obsažené ve šťávě z červené řepy jsou rovněž prospěšné pro mozek (23). Dusitany jsou prekurzorem oxidu dusnatého, přirozeně se vyskytující chemické látky, která podporuje normální funkci krevních cév. Oxid dusnatý slouží také jako chemický posel v mozku, který je důležitý pro podporu učení a paměti (24).
 • Podporuje zdravou funkci imunitního systému - Jak již bylo zmíněno, karotenoid beta-karoten působí jako prekurzor vitaminu A, základní mikroživiny. Spolu s vitaminem C obsaženým ve šťávě z červené řepy vám vitamin A může pomoci udržet zdravý imunitní systém tím, že podporuje optimální funkce různých imunitních buněk (25). Studie publikovaná v časopise Nutrition Journal také uvádí, že antioxidanty ve stravě, zejména antioxidační vitaminy, jako jsou vitaminy A a C, mohou podporovat zdravé imunitní reakce tím, že chrání vaše imunitní buňky před oxidačním poškozením (26).
 • Podpora zdravého trávicího systému - Konzumace červené řepy je pro váš trávicí systém skvělá, protože je bohatá na rozpustnou i nerozpustnou vlákninu (27). Podle studií pomáhá rozpustná vláknina prospívat prospěšným bakteriím ve střevech, protože jim slouží jako hlavní zdroj uhlíku a energie (28). Nerozpustná vláknina mezitím pomáhá urychlit průchod potravy vaším trávicím traktem, a tím podporuje pravidelnou stolici (29).
 • Podporuje zdravou funkci jater - Betain, známý také jako trimethylglycin, je aminokyselina, která je široce rozšířená v rostlinách, živočiších i lidech. Kromě toho, že jej získáváte ze zdrojů stravy, jako je například řepa, si vaše tělo může betain vyrábět také z cholinu přijímaného v potravě. Jako osmolyt může betain podporovat zdravé buňky a jejich bílkovinné složky, zatímco jako lipotrop - živina potřebná pro normální metabolické funkce - pomáhá betain katalyzovat odbourávání tuků, což je důležité pro udržení zdravé funkce jater (30, 31).
 • Podpora zdravé funkce očí - jako dobrý zdroj betakarotenu, který se v těle přeměňuje na vitamin A, je šťáva z červené řepy skvělou superpotravinou pro podporu optimálního zdraví očí. Vitamin A i beta-karoten pomáhají udržovat povrch očí vlhký a zdravý. Podle výzkumů může nedostatek vitaminu A způsobit suchost očí, což může vést k dalším očním problémům (32). Chcete-li si udržet dobrý zrak, nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na prekurzory vitaminu A, jako je například šťáva z červené řepy.
 • Podporuje optimální sportovní výkon - Šťáva z červené řepy je díky vysokému obsahu anorganických dusičnanů velmi doporučovaným nápojem pro sportovce a fyzicky aktivní jedince. Studie ukazují, že oxid dusnatý získaný přeměnou dusičnanů podporuje zdravou svalovou kontrakci, průtok krve a kardiorespirační vytrvalost, což může pozitivně ovlivnit výkon při cvičení (33). Studie publikovaná v časopise Journal of the International Society of Sports Nutrition také zjistila, že pití šťávy z červené řepy je vynikajícím způsobem, jak podpořit normální resyntézu fosfokreatinu, chemické látky, která dodává energii svalům během kontrakce (34). Podporou zdravé hladiny oxidu dusnatého vám šťáva z červené řepy může pomoci maximalizovat váš trénink nebo cvičení.
 • Podporuje rozumné plány na regulaci hmotnosti - Červená řepa má vysoký obsah vlákniny a obsahuje slušné množství bílkovin. To znamená, že vám mohou pomoci dosáhnout rozumných cílů v oblasti regulace hmotnosti, zejména pokud konzumujete červenou řepu jako součást vyvážené stravy a pravidelně cvičíte. Podle studií vám potraviny bohaté na vlákninu a bílkoviny mohou zajistit pocit sytosti na delší dobu, což vám zase může pomoci sníst méně jídla a vyhnout se nezdravému mlsání mezi jídly (35, 36).
 • Přirozeně zlepšuje náladu - Živina cholin je obsažena nejen v potravinách, jako je červená řepa, ale je také přirozeně produkována játry, i když v malém množství. Kromě toho, že hraje důležitou roli při syntéze buněčných membrán, je cholin potřebný také pro ovládání svalů a regulaci nálady a paměti (37, 38). Spolu s aminokyselinou tryptofanem, prekurzorem hormonu serotoninu, který stabilizuje náladu, může cholin obsažený v červené řepě přirozeně přispět k zlepšení nálady (39).

Červená řepa umí porazit rakovinu

- Pixabay

Jonathan Landsman

Červená řepa je již dlouho známa jako zdravý zdroj živin, ale až dnes nám vědecké důkazy poskytují jistotu, že je také přírodním lékem proti rakovině. „Chemoterapie červenou řepou“ se na základě současného vědeckého výzkumu stala metodou, kdy bylo dosaženo remise u pacientů s rakovinou (návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci), kterým byl podáván koncentrovaný výtažek z kořene červené řepy.

Tato kořenová zelenina dobře známá svou červenou barvou je již odedávna uznávána jako přírodní zdroj železa, stejně jako draslíku, fosforu, vápníku, síry, hořčíku, jódu a mnoha dalších stopových prvků. Avšak díky vzájemným kombinacím a koncentracím těchto složek se dnes červená řepa ukazuje být významným prostředkem při prevenci i léčbě rakoviny.

Vědecké důkazy dokládají léčebné schopnosti červené řepy

Autorem jedné z nejčastěji citovaných studií o protirakovinných účincích červené řepy je maďarský vědec Dr. Alexander Ferenczi. Ten koncem 50. let minulého století dosáhl překvapujících výsledků remise u pacientů s rakovinou, když jim předepsal dietu, založenou pouze na syrové červené řepě. Až o desítky let později byla jeho práce publikována v The Australian International Clinical Nutrition Review.

V jednom z takovýchto doložených případů byl 50-letý muž s rakovinou plic léčen dietou podle Dr. Ferencziho. Již v průběhu šesti týdnů se jeho nádor ztratil a za další čtyři měsíce tento muž nabral zpět svoji ztracenou váhu a výsledky jeho krevních testů dokládaly jeho vyléčení.

V rámci jiné studie byl sledován pacient s rakovinou prostaty a pacientka s rakovinou dělohy. Při přijímání do nemocnice měli oba stejnou váhu. Muž měl pak předepsanou řepnou léčivou dietu, ale u ženy lékař tuto léčbu nedoporučil. Ačkoliv byl muž upoután na lůžko a bylo nutné mu zavést cévku, už po prvním měsíci začal chodit a katetr mu byl odstraněn. Jeho váha se mu začala vracet. V případě ženy docházelo k dalším váhovým úbytkům a po třech měsících již mezi nimi byl rozdíl vyšší než 23 liber (libra = 0,454 kg).

Skutečnost, že jiné potraviny bohaté na železo nemají podobný léčivý účinek, by mohla vést k předpokladu, že tajemství, proč červená řepa léčí rakovinu, spočívá v její červené barvě. Dr Ferenczi spolu se svým spolupracovníkem Dr. S. Schmidtem vyjádřili domněnku, že rozhodující jsou v tomto ohledu stopová množství rubidia a césia.

Tito vědci také jako první přišli s názorem, že lidské tělo má schopnost vstřebávání železa hlavně z červené řepy a mnohem méně z ostatních potravin, jež jsou rovněž bohaté na železo. Zdůvodňovali to přítomností katalyzátorů v řepě, které zprostředkovávají snadné vstřebávání železa.

Nejlepší způsob konzumace červené řepy pro léčbu rakoviny

Jelikož je červená řepa prospěšnou zeleninou při léčbě rakoviny, je nejvýhodnější pít její šťávu, přičemž se nemusíte vůbec obávat škodlivého působení v případě nadměrné spotřeby. Pro léčbu rakoviny je nejlépe užívat červenou řepu v co nejkoncentrovanější podobě. Kořen červené řepy je v prodeji v mnoha různých formách, přičemž je to nejčastěji prášek a lze jej koupit ve většině prodejen se zdravou výživou.

Pro zvýšení odolnosti proti rakovině se doporučuje denně jedna polévková lžíce tohoto prášku rozpuštěná ve sklenici vody nebo džusu a vypitá ráno těsně před snídaní. Pro nemocné rakovinou je doporučováno užívat až trojnásobné množství. V každém případě je ale potřeba vždy při požití této koncentrované podoby zařadit nějaké jídlo, prášek z červené řepy by neměl být konzumován na lačno!

Upozornění: neužívejte najednou příliš velké množství koncentrované červené řepy, která velmi rychle ničí rakovinné buňky. Zvláště opatrní musí být pacienti, kteří se již léčí na rakovinu a měli by spolupracovat s kvalifikovaným léčitelem. Důsledkem totiž může být příliš velké množství uvolňovaných toxinů, které musí tělo vylučovat. Někteří léčitelé doporučují před touto kúrou aplikovat čistící kúry pro tlusté střevo a játra. Tak je možné zabránit zdravotním potížím, vyvolávaným prudkým uvolňováním odpadních produktů z těla nemocného.

Aby mohlo dojít k úplnému vyléčení z rakoviny, je nezbytné, aby u pacienta byly zajištěny optimální trávicí a vylučovací funkce.

Nemocný by měl podstoupit detoxikační kůru, vyřešit své emoční záležitosti a stresující situace, jako jsou problémy se zuby, chronické infekce a nevystavovat se nadměrnému elektromagnetickému záření

Originál: https://www.naturalnews.com/050378_beets_anti-cancer_foods_scientific_evidence.html

THE JOURNAL OF THE CZECH AND SLOVAK ONCOLOGICAL SOCIETIES

"KLINICKÁ ONKOLOGIE"- ročník 33|2020|číslo 6 - vyšlo 15.12.2020
 

Imunostimulační a protinádorový účinek extraktů z Reishi a Coriolusu na úrovni klinických studií a stav jejich zavedení do praxe

Neuwirthová J., Gál B., Urbánková P., Smilek P. - Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku LF UK a FN sv. Anny v Brně

Souhrn

Východiska:

Houby  Reishi  a  Coriolus  se  dlouhodobě  užívají  v  Asii  k  léčbě  různých  onemocnění,  především respiračních infekcí, plicních onemocnění a v posledních letech navíc i k léčbě nádorů. Za jejich hlavní bio aktivní komponenty se považují POLYSACHARIDY a TRITERPENY. Preklinické i klinické studie  na  lidech  u  nich  prokázaly  jak  imunomodulační,  tak  přímý  protinádorový  účinek.  Extrakty  z těchto hub jsou proto v Asii užívány v období po onkologické léčbě anebo i během ní v kombinaci s chemoterapií a radioterapií. Extrakty z Coriolusu jsou již přes 30 let oficiálně schváleny v Japonsku  a  Číně  jako  účinný  a  současně  netoxický  imunostimulační  doplněk  léčby,  podávaný  zejména  adjuvantně  po  operaci  nádorových  onemocnění

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  bio logickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby. Totéž se týká i ostatních hub, včetně Coriolusu. Ideální je aplikovat dvojitý extrakt (v alkoholu a vodě) s garancí množství účinných látek, tedy s Certifikátem.

Celý odborný článek

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze