9 zdravotních přínosů grapefruitu, ale ne pro každého. Interakce s léky

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Grapefruit je tropický citrusový plod známý svou sladkou, ale zároveň trpkou chutí. Je bohatý na živiny, antioxidanty a vlákninu. Díky tomu je jedním z nejzdravějších citrusových plodů, které můžete jíst.

Výzkum navíc ukazuje, že grapefruit může mít některé silné zdravotní účinky. Patří mezi ně například snížení hmotnosti a snížení rizika srdečních onemocnění.

Následuje 9 podložených zdravotních přínosů grapefruitu.

1. Má nízký obsah kalorií, ale vysoký obsah živin

Grapefruit je skvělou potravinou, kterou můžete zařadit do vyváženého jídelníčku. To proto, že má vysoký obsah živin, ale nízký obsah kalorií. Ve skutečnosti patří mezi ovoce s nejnižším obsahem kalorií.

Kromě více než 15 prospěšných vitamínů a minerálů poskytuje slušné množství vlákniny. Následují některé z hlavních živin, které se nacházejí v polovině středně velkého grapefruitu (1):

Kalorie: 52
Sacharidy: 13 gramů
Bílkoviny: 1 gram
Vláknina: 2 gramy
Vitamín C: 64% referenční hodnoty příjmu (RHP)
Vitamin A: 28% RHP
Draslík: 5% RHP
Thiamin: 4% RHP
Folát: 4% RHP
Hořčík: 3% RHP

Kromě toho je bohatým zdrojem některých silných antioxidačních rostlinných sloučenin, které jsou velice pravděpodobně zodpovědné za mnoho jeho zdraví prospěšných účinků.

Shrnutí:

 • Grapefruit má nízký obsah kalorií a poskytuje významné množství vlákniny, vitaminů, minerálních látek a antioxidantů.

2. Prospívá vašemu imunitnímu systému

Pravidelná konzumace grapefruitu je prospěšná pro váš imunitní systém. Je ceněn pro svůj vysoký obsah vitaminu C. Vitamin C má antioxidační vlastnosti, o kterých je známo, že chrání vaše buňky před škodlivými bakteriemi a viry (2).

Studie navíc prokázaly, že vitamin C je prospěšný pro rychlejší zotavení lidí z nachlazení (3).

Mnoho dalších vitamínů a minerálů obsažených v grapefruitu je známo jako látky příznivě působící na imunitu, včetně vitamínu A. Bylo prokázáno, že vitamín A pomáhá chránit před záněty a několika infekčními onemocněními (4).

Grapefruit také obsahuje malé množství vitaminů skupiny B, zinek, měď a železo. Ty všechny v těle společně podporují funkci imunitního systému. Pomáhají také udržovat celistvost pokožky, která funguje jako ochranná bariéra proti infekcím (5, 6, 7).

Shrnutí:

 • Grapefruit prospívá vašemu imunitnímu systému. Obsahuje několik vitaminů a minerálů, které jsou známé svou úlohou při ochraně organismu před infekcemi.

3. Grapefruit má účinky na hubnutí

Grapefruit je potravina vhodná pro hubnutí, protože má několik vlastností spojených s hubnutím, zejména obsah vlákniny. Ta pomáhá podporovat pocit sytosti a snižovat příjem kalorií (8, 9).

Grapefruit obsahuje slušné množství vlákniny - 2 gramy v polovině středně velkého plodu.

Kromě toho grapefruit obsahuje málo kalorií, ale hodně vody, což je další vlastnost, o které je známo, že pomáhá při hubnutí (10).

Několik studií zjistilo účinky na snižování hmotnosti spojené s konzumací grapefruitů. Jedna studie například zjistila, že se účastníkům zmenšil obvod pasu, pokud grapefruit konzumovali denně s jídlem (11).

Nebyly však zjištěny žádné významné rozdíly ve snížení velikosti pasu mezi účastníky studie, kteří pili vodu, těmi, kteří jedli grapefruit, a těmi, kteří pili grapefruitovou šťávu.

To neznamená, že by grapefruit sám o sobě vedl k úbytku hmotnosti, ale jeho přidání k již vyvážené, výživné stravě se může ukázat jako prospěšné.

Shrnutí:

 • Konzumace grapefruitu před jídlem může pomoci při hubnutí. Jeho obsah vlákniny a vody může podpořit pocit sytosti a snížit příjem kalorií.

4. Grapefruit může pomoci předcházet inzulínové rezistenci a cukrovce

Pravidelná konzumace grapefruitů může mít potenciál zabránit inzulínové rezistenci, která může vést k cukrovce. Inzulínová rezistence vzniká, když vaše buňky přestanou reagovat na inzulín.

Inzulín je hormon, který reguluje mnoho procesů ve vašem těle. Podílí se na mnoha aspektech vašeho metabolismu, ale nejznámější je jeho role při kontrole hladiny cukru v krvi (12).

Inzulínová rezistence v konečném důsledku vede k vyšší hladině inzulínu a cukru v krvi, což jsou dva hlavní rizikové faktory cukrovky 2. typu (12).

Konzumace grapefruitu může pomoci kontrolovat hladinu inzulinu, což znamená, že může mít schopnost snížit pravděpodobnost vzniku inzulinové rezistence (13).

V jedné studii došlo u osob, které snědly před jídlem polovinu čerstvého grapefruitu, k významnému snížení hladiny inzulinu i inzulinové rezistence ve srovnání se skupinou osob, které grapefruit nejedly (13).

Navíc konzumace ovoce vcelku je obecně spojena s lepší kontrolou hladiny cukru v krvi a snížením rizika vzniku cukrovky 2. typu (14).

Shrnutí:

 • Grapefruit může pomoci snížit inzulinovou rezistenci, což může snížit riziko vzniku diabetu 2. typu.

5. Konzumace grapefruitů může zlepšit zdraví srdce

Předpokládá se, že pravidelná konzumace grapefruitů zlepšuje zdraví srdce tím, že snižuje rizikové faktory srdečních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak a cholesterol.

V jedné studii došlo u lidí, kteří jedli grapefruity třikrát denně po dobu 6 týdnů, v průběhu studie k významnému snížení krevního tlaku. Zlepšila se také hladina celkového cholesterolu a LDL cholesterolu (15).

Tyto účinky jsou pravděpodobně způsobeny důležitými živinami, které grapefruit obsahuje a které se podílejí na správném fungování srdce.

Za prvé, grapefruit má poměrně vysoký obsah draslíku, prvkuu, který je zodpovědný za mnoho aspektů zdraví srdce. Půlka grapefruitu poskytuje asi 5% denní potřeby draslíku (16).

Dostatečný příjem draslíku je spojen se snížením rizika vysokého krevního tlaku. Navíc bylo prokázáno, že snižuje riziko úmrtí na srdeční onemocnění (17).

Za druhé, vláknina obsažená v grapefruitech může také podpořit zdraví srdce, vzhledem k tomu, že vysoký příjem vlákniny je spojen s nižším krevním tlakem a hladinou cholesterolu.

Celkově vědci tvrdí, že zařazení vlákniny a ovoce bohatého na antioxidanty, jako je grapefruit, do zdravé stravy pomáhá chránit před onemocněními, jako jsou srdeční choroby a mrtvice (18).

Shrnutí:

 • Grapefruit obsahuje živiny a antioxidanty, které prokazatelně pomáhají chránit srdce tím, že regulují krevní tlak a hladinu cholesterolu.

6. Má vysoký obsah účinných antioxidantů

Grapefruit obsahuje několik různých antioxidantů, které poskytují různé zdravotní výhody, včetně snížení rizika několika onemocnění (19, 20).

Antioxidanty chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály, což jsou nestabilní molekuly, které mohou v těle způsobit škodlivé reakce (21).

Následuje přehled nejdůležitějších antioxidantů v grapefruitu:

 • Vitamin C. Jedná se o silný antioxidant rozpustný ve vodě, který je v grapefruitech obsažen ve vysokém množství. Může chránit buňky před poškozením, které často vede k srdečním chorobám a rakovině (22).
 • Beta-karoten. V těle se přeměňuje na vitamin A a předpokládá se, že pomáhá snižovat riziko některých chronických onemocnění, včetně srdečních chorob, rakoviny a poruch souvisejících s očima, jako je makulární degenerace (23).
 • Lykopen. Ten je známý pro svou potenciální schopnost předcházet vzniku některých typů rakoviny, zejména rakoviny prostaty. Může také pomáhat zpomalovat růst nádorů a snižovat vedlejší účinky běžné léčby rakoviny (24, 25).
 • Flavanony. Bylo prokázáno, že jejich protizánětlivé vlastnosti snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu, čímž snižují riziko srdečních onemocnění (26).

Shrnutí:

 • Grapefruit obsahuje několik druhů antioxidantů, které mohou pomáhat předcházet vzniku některých chronických onemocnění, včetně srdečních chorob a rakoviny.

7. Může snižovat riziko vzniku ledvinových kamenů

Konzumace grapefruitu může snížit riziko vzniku ledvinových kamenů, které vznikají v důsledku hromadění odpadních látek v ledvinách. Tyto odpadní látky jsou produkty metabolismu, které jsou obvykle filtrovány ledvinami a z těla odstraňovány močí.

Když však v ledvinách vykrystalizují, stávají se z nich kameny. Větší ledvinové kameny mohou způsobit ucpání močového systému, což může být nesmírně bolestivé. Nejčastějším typem ledvinových kamenů jsou oxalátové kameny vápníku. Kyselina citronová, organická kyselina obsažená v grapefruitu, může být účinnou prevencí jejich vzniku tím, že se váže s vápníkem v ledvinách a vyplavuje ho z těla ven (27).

Kyselina citronová má také schopnost zvyšovat objem a pH moči, čímž vytváří prostředí méně příznivé pro tvorbu ledvinových kamenů (28).

Shrnutí:

 • Kyselina citronová obsažená v grapefruitu může přispět ke snížení tvorby ledvinových kamenů z oxalátu vápenatého.

8. Grapefruit má hydratační účinky

Grapefruit obsahuje velké množství vody, a proto je velmi hydratační. Voda totiž tvoří většinu hmotnosti tohoto ovoce. V polovině středně velkého grapefruitu je téměř 120 ml vody, což představuje asi 88% jeho celkové hmotnosti.

I když je pití velkého množství vody nejlepším způsobem, jak si udržet hydrataci, pomáhá také konzumace potravin bohatých na vodu.

Shrnutí:

 • Grapefruit má vysoký obsah vody, která pomáhá udržovat hydrataci.

9. Grapefruit má blahodárné účinky na pleť

Grapefruit obsahuje vitamin C, který pomáhá chránit pokožku před poškozením sluncem, stárnutím a záněty (29).

Vitamin C se často používá v sérech, která hojí pleť, rozjasňují tmavé skvrny a vyhlazují povrch pokožky. Studie však také ukazují, že zvýšený příjem vitaminu C prostřednictvím potravin, jako je grapefruit, může pomoci při hyperpigmentaci, změně barvy a známkách stárnutí (29).

Vitamin C pomáhá tělu produkovat více kolagenu, který prokazatelně příznivě působí na hydrataci pokožky a vrásky (30).

Grapefruit obsahuje také kyselinu citronovou, jablečnou a vinnou. To všechno jsou různé typy alfa-hydroxykyselin (AHA). AHA se často používají v přípravcích pro péči o pleť díky řadě svých výhod, včetně zlepšení struktury a pružnosti pleti (31, 32).

Shrnutí:

 • Grapefruit obsahuje několik složek, které mají širokou škálu výhod a ochranných účinků na pleť.

Snadno ho zařadíte do svého jídelníčku

Grapefruit nevyžaduje téměř žádnou přípravu, takže je poměrně snadné ho přidat do svého jídelníčku.

I když žijete náročným životním stylem, kdy jste na cestách, můžete si grapefruit pravidelně dopřávat, aniž byste se museli obávat, že vám zabere příliš mnoho času pro přípravu.

Následuje několik způsobů, jak si můžete grapefruit vychutnat:

 • Svačte samotné plátky grapefruitu.
 • Jezte ho jako alternativu k dezertním jídlům, která jsou méně výživná.
 • Vyzkoušejte salát, který kombinuje grapefruit s rukolou a pekanovými ořechy.
 • Rozmixujte ho do smoothie s dalším ovocem a zeleninou.
 • Zařaďte ho do snídaňového parfaitu s jogurtem a medem.

Shrnutí:

 • Grapefruit je výživná potravina, kterou snadno zařadíte do svého jídelníčku.

Grapefruit není vhodný pro každého

Existuje několik důvodů, proč by se někteří lidé měli konzumaci grapefruitu vyhnout.

Interakce s léky

U některých lidí může konzumace grapefruitu a jeho šťávy vést k lékovým interakcím (33).

Obsahuje totiž látky, které inhibují cytochrom P450, enzym, který vaše tělo používá k metabolizaci některých léků. Pokud budete jíst grapefruit a zároveň užívat tyto léky, vaše tělo je nemusí být schopno odbourat. To by mohlo způsobit předávkování a další nežádoucí účinky (34).

Mezi léky, které se s grapefruitem nejčastěji vzájemně ovlivňují, patří (34):

Pokud užíváte některý z těchto léků, poraďte se před zařazením grapefruitu do jídelníčku se svým lékařem.

Eroze zubní skloviny

V některých případech může konzumace grapefruitu vést k erozi zubní skloviny. Kyselina citronová, která se nachází v citrusových plodech, je častou příčinou eroze skloviny, zejména pokud ji konzumujete v nadměrném množství (35).

Pokud máte obzvláště citlivé zuby, možná se budete muset kyselému ovoci vyhnout. Existuje však několik věcí, které můžete udělat, abyste si zachovali zubní sklovinu a přitom si grapefruit vychutnali:

 • Nikdy necucejte grapefruit ani jiné kyselé ovoce a nepřikládejte je přímo k zubům.
 • Po konzumaci ovoce si vypláchněte ústa vodou ale s případným čištěním zubů počkejte 30 minut.
 • K ovoci snězte sýr. To pomáhá neutralizovat kyselost v ústech a zvýšit produkci slin.

Shrnutí:

 • Pokud užíváte některé léky nebo máte citlivé zuby, možná budete muset omezit konzumaci grapefruitů nebo se jim zcela vyhnout.

Závěr

Grapefruit je jedním z nejzdravějších druhů ovoce na světě. Je bohatý na důležité vitaminy, minerály a antioxidanty.

Celkově je grapefruit chutný a neuvěřitelně snadno se zařazuje do jídelníčku.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           DUBEN 2024 - 31 článků

                KVĚTEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života