Jakých 5 živin nejvíce lidem chybí?

 

 

 

 

 

 

Losos

- Pixabay

Barbora Nová

Mnoho živin je pro zdraví nezbytných. Přestože většinu z nich je možné získat z vyvážené stravy, tak typická západní strava zpravidla obsahuje málo několika velmi důležitých živin.

Následuje 5 živin, které nejvíce lidem chybí.

1. Vitamin D

Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích, který v těle funguje jako steroidní hormon, přičemž prochází krevním řečištěm do buněk a říká jim, aby zapínaly nebo vypínaly geny. Téměř každá buňka ve vašem těle má receptor pro vitamin D.

Vitamin D se vytváří z cholesterolu v kůži při vystavení slunečnímu záření. Lidé, kteří žijí daleko od rovníku, ho tedy budou mít pravděpodobně nedostatek, pokud nebudou mít dostatečný příjem ve stravě nebo nebudou vitamin D doplňovat (1, 2).

Ve Spojených státech může mít nedostatek tohoto vitaminu přibližně 42% lidí. Toto číslo se zvyšuje na 74% u seniorů a 82% u lidí s tmavou pletí, protože jejich kůže logicky produkuje méně vitaminu D v reakci na sluneční záření (3, 4).

Nedostatek vitaminu D není obvykle zřejmý, protože jeho příznaky jsou nenápadné a mohou se vyvíjet roky nebo desetiletí (5, 6).

U dospělých, kteří mají nedostatek vitaminu D, se může vyskytnout svalová slabost, úbytek kostní hmoty a zvýšené riziko zlomenin. U dětí může způsobit opoždění růstu a měknutí kostí (křivici) (7, 8, 9).

Nedostatek vitaminu D také hraje roli ve snížené funkci imunitního systému a zvýšeném riziku vzniku rakoviny (10).

I když jen velmi málo potravin obsahuje významné množství tohoto vitaminu, nejlepšími zdroji v potravě jsou (11):

 • Olej z tresčích jater. Jedna polévková lžíce (15 ml) obsahuje 227% RHP.
 • Tučné ryby. Losos, makrela, sardinky a pstruh jsou bohaté na vitamin D. 85 gramů vařeného lososa poskytuje 75% RHP.
 • Vaječné žloutky. Jeden velký vaječný žloutek obsahuje 7% RHP.

Lidé, kteří mají nedostatek vitaminu, mohou užívat doplňky stravy nebo se více vystavovat slunečnímu záření. Pouze stravou je obtížné získat dostatečné množství.

Shrnutí:

 • Nedostatek vitaminu D je velmi častý. Mezi příznaky patří svalová slabost, úbytek kostní hmoty, zvýšené riziko zlomenin a u dětí měknutí kostí. Je velmi obtížné získat dostatečné množství vitaminu pouze stravou.

2. Hořčík

Hořčík je klíčovým minerálem v těle. Je nezbytný pro stavbu kostí a zubů a podílí se také na více než 300 enzymových reakcích (12).

Téměř 70% obyvatel USA mladších 71 let a přibližně 80% obyvatel starších 71 let přijímá méně než potřebné množství hořčíku. (13).

Nízký příjem a nízká hladina hořčíku v krvi jsou spojeny s několika onemocněními, včetně cukrovky 2. typu, metabolického syndromu, srdečních onemocnění a osteoporózy (14).

Nízké hladiny jsou zvláště časté u hospitalizovaných pacientů. Některé studie zjistily, že u 9-65% z nich je ho nedostatek (15, 16, 17).

Nedostatek může být způsoben nemocí, užíváním léků, sníženou funkcí trávicího traktu nebo nedostatečným příjmem hořčíku (18).

Mezi hlavní příznaky závažného nedostatku hořčíku patří poruchy srdečního rytmu, svalové křeče, syndrom neklidných nohou, únava a migrény (19, 20, 21).

Mezi nenápadnější, dlouhodobé příznaky, kterých si nemusíte všimnout, patří inzulínová rezistence a vysoký krevní tlak.

Mezi dietní zdroje hořčíku patří (22):

 • Celozrnné obiloviny. Jeden šálek (170 gramů) ovsa obsahuje 74% RHP.
 • Ořechy. Dvacet mandlí obsahuje 17% RHP.
 • Hořká čokoláda. 30 gramů hořké čokolády obsahuje 15% RHP.
 • Tmavě zelená listová zelenina. 30 gramů syrového špenátu poskytuje 6% RHP.

Shrnutí:

 • Nedostatek hořčíku je v západních zemích běžný a jeho nízký příjem je spojen s mnoha zdravotními potížemi a nemocemi.

3. Železo

Železo je základní minerální látka. Je velkou součástí červených krvinek, ve kterých se váže s hemoglobinem a přenáší kyslík do buněk.

V potravě se vyskytují dva druhy železa:

 • Hemové železo. Tento typ železa se velmi dobře vstřebává. Vyskytuje se pouze v živočišných potravinách, přičemž červené maso ho obsahuje obzvlášť velké množství.
 • Nehemové železo. Tento typ, který se nachází v živočišných i rostlinných potravinách, je běžnější. Nevstřebává se tak snadno jako hemové železo.

Nedostatek železa je jedním z nejčastějších nedostatků živin na světě, trpí jím více než 25% lidí na celém světě (23, 24).

U dětí předškolního věku tato hodnota stoupá až na 47%. Pokud děti nedostávají potraviny bohaté na železo nebo obohacené železem, je velmi pravděpodobné, že jim železo chybí.

Přibližně 30% menstruujících žen může mít nedostatek železa také v důsledku měsíční ztráty krve a až 42% mladých těhotných žen může mít nedostatek železa také.

Vegetariáni a vegani mají navíc zvýšené riziko nedostatku, protože konzumují pouze nehemové železo, které se nevstřebává tak dobře jako železo hemové (25, 26).

Nejčastějším důsledkem nedostatku železa je anémie, při níž klesá počet červených krvinek a schopnost krve přenášet kyslík. Mezi příznaky obvykle patří únava, slabost, oslabení imunitního systému a zhoršená funkce mozku (27, 28).

Mezi nejlepší zdroje hemového železa ve stravě patří (22):

 • Červené maso. 85 gramů mletého hovězího masa poskytují téměř 30% referenční hodonty příjmu (RHP).
 • Vnitřnosti. Jeden plátek (80 gramů) jater dodá více než 50% RHP.
 • Korýši a měkkýši. Mlži, slávky a ústřice jsou vynikajícím zdrojem hemového železa, přičemž 85 gramů vařených ústřic představují zhruba 50% RHP.
 • Konzervované sardinky. Jedna plechovka o hmotnosti 106 gramů obsahuje 34% RHP.

Mezi nejlepší zdroje nehemového železa patří:

 • Fazole. 85 gramů vařených fazolí poskytuje 33% RHP.
 • Semínka. Dýňová, sezamová a dýňová semínka jsou dobrým zdrojem nehemového železa. 28 gramů pražených dýňových nebo dýňových semínek obsahuje 11% RHP.
 • Tmavá listová zelenina. Brokolice, kapusta a špenát jsou bohaté na železo. 28 gramů čerstvé kapusty poskytuje 5,5% RHP.

Nikdy byste však neměli železo doplňovat, pokud ho skutečně nepotřebujete. Příliš mnoho železa může být velmi škodlivé.

Pozoruhodné je, že vitamin C může zvýšit vstřebávání železa. Konzumace potravin bohatých na vitamin C, jako jsou pomeranče, kapusta a paprika, spolu s potravinami bohatými na železo může pomoci maximalizovat vstřebávání železa.

Shrnutí:

 • Nedostatek železa je velmi častý, zejména u mladých žen, dětí a vegetariánů. Může způsobovat anémii, únavu, oslabení imunitního systému a zhoršení mozkových funkcí.

4. Jód

Jód je nezbytný minerál pro normální funkci štítné žlázy a tvorbu hormonů štítné žlázy (29).

Hormony štítné žlázy se podílejí na mnoha tělesných procesech, jako je růst, vývoj mozku a udržování kostí. Regulují také rychlost metabolismu. Nedostatek jódu je jedním z nejčastějších nedostatků živin a postihuje téměř třetinu světové populace (30, 31, 32).

Nejčastějším příznakem nedostatku jódu je zvětšená štítná žláza, známá také jako struma. Může také způsobovat zrychlení srdeční frekvence, dušnost a přibývání na váze (29).

Závažný nedostatek jódu je spojen s vážným poškozením zdraví, zejména u dětí. Může způsobit mentální retardaci a vývojové abnormality (29, 31).

Mezi vhodné zdroje jódu ve stravě patří (22):

 • Mořské řasy. Pouhý 1 gram mořských řas obsahuje 460-1 000% RHP.
 • Ryby. 85 gramů pečené tresky poskytují 66% RHP.
 • Mléčné výrobky. Jeden kelímek (245 gramů) obyčejného jogurtu nabízí přibližně 50% RHP.
 • Vejce. Jedno velké vejce obsahuje 16% RHP.

Tato množství se však mohou značně lišit. Protože se jód nachází hlavně v půdě a oceánské vodě. Pokud bude půda chudá na jód za následek budou plodiny s nízkým obsahem jódu.

Některé země nařizují obohacování kuchyňské soli jódem, čímž se podařilo snížit výskyt jeho nedostatku (33).

Shrnutí:

 • Jód je jedním z nejčastějších nedostatků živin na světě. Může způsobit zvětšení štítné žlázy. Těžký nedostatek jódu může u dětí způsobit mentální retardaci a vývojové abnormality.

5. Vitamin B12

Vitamin B12, známý také jako kobalamin, je vitamin rozpustný ve vodě, přičemž je nezbytný pro tvorbu krve a také pro funkci mozku a nervů.

Každá buňka ve vašem těle potřebuje ke svému normálnímu fungování vitamin B12, ale vaše tělo si ho nedokáže vyrobit. Proto ho musíte získávat z potravy nebo doplňků stravy.

B12 se v dostatečném množství vyskytuje pouze v živočišných potravinách, i když některé druhy mořských řas ho mohou poskytovat malé množství. Lidé, kteří nejedí živočišné produkty, jsou proto vystaveni zvýšenému riziku nedostatku.

Studie ukazují, že až 80-90% vegetariánů a veganů může mít nedostatek vitaminu B12 (34, 35).

Více než 20% seniorů může mít také nedostatek tohoto vitaminu, protože jeho vstřebávání se s věkem snižuje (36, 37, 38).

Vstřebávání B12 je složitější než u jiných vitaminů, protože mu napomáhá bílkovina známá jako vnitřní faktor. Některým lidem tento protein chybí, a proto mohou potřebovat injekce B12 nebo vyšší dávky doplňků stravy.

Jedním z častých příznaků nedostatku vitaminu B12 je megaloblastická anémie, což je porucha krvetvorby, při které se zvětšují červené krvinky. Mezi další příznaky patří zhoršená funkce mozku a zvýšená hladina homocysteinu, který je rizikovým faktorem pro řadu onemocnění (39, 40).

Mezi dietní zdroje vitaminu B12 patří (22):

 • Korýši a měkkýši. Mlži a ústřice jsou bohaté na vitamin B12. Tříuncová (85gramová) porce vařených škeblí poskytuje 1 400% RHP.
 • Vnitřnosti. Jeden 60gramový plátek jater obsahuje více než 1 000% RHP.
 • Maso. Hovězí steak o hmotnosti 170 gramů představuje 150% RHP.
 • Vejce. Jedno celé vejce představuje přibližně 6% RHP.
 • Mléčné výrobky. Jeden šálek (240 ml) plnotučného mléka obsahuje asi 18% RHP.

Vitamin B12 není ve velkém množství považován za škodlivý, protože se často špatně vstřebává a snadno se vylučuje.

Shrnutí:

 • Nedostatek vitaminu B12 je velmi častý, zejména u vegetariánů, veganů a seniorů. Mezi nejčastější příznaky patří poruchy krvetvorby, zhoršená funkce mozku a zvýšená hladina homocysteinu.

Závěr

Je možné mít nedostatek téměř každé živiny. Přesto jsou výše uvedené zdaleka nejčastější.

Zdá se, že největší riziko několika nedostatků mají děti, mladé ženy, senioři, vegetariáni a vegani.

Nejlepším způsobem, jak nedostatku živin předejít, je jíst vyváženou stravu, která zahrnuje plnohodnotné potraviny bohaté na živiny. Doplňky stravy však mohou být nezbytné pro ty, kteří nemohou získat dostatek živin pouze ze stravy.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

PROTOKOL PRO PREVENCI

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze