10 prokázaných zdravotních přínosů kakaového prášku

- Pixabay

Barbora Nová

Mezi zdraví prospěšné účinky kakaa patří snížení zánětů, zlepšení zdraví srdce a mozku a kontrola hladiny cukru v krvi a hmotnosti.

Předpokládá se, že kakao poprvé použila mayská civilizace ve Střední Americe, přičemž do Evropy ho přivezli španělští dobyvatelé v 16. století a rychle si ho oblíbili jako lék podporující zdraví.

Kakaový prášek se vyrábí rozdrcením kakaových bobů a odstraněním tuku neboli kakaového másla.

Dnes je kakao nejznámější díky své roli při výrobě čokolády. Moderní výzkum však odhalil, že skutečně obsahuje důležité sloučeniny, které mohou prospívat vašemu zdraví.

Následuje 10 zdravotních přínosů kakaového prášku.

1. Kakaový prášek je bohatý na polyfenoly, které přinášejí několik zdraví prospěšných účinků

Polyfenoly jsou přirozeně se vyskytující antioxidanty, které se nacházejí v potravinách, jako je ovoce, zelenina, čaj, čokoláda a víno.

Jsou spojovány s řadou zdravotních přínosů, včetně snížení zánětů, lepšího průtoku krve, nižšího krevního tlaku a zlepšení hladiny cholesterolu a cukru v krvi (1).

Kakao je jedním z nejbohatších zdrojů polyfenolů. Je obzvláště bohaté na flavanoly, které mají silné antioxidační a protizánětlivé účinky.

Zpracování a zahřívání kakaa však může způsobit ztrátu jeho prospěšných vlastností. Často se také upravuje alkalicky, aby se snížila jeho hořkost, což má za následek 60% snížení obsahu flavanolů (1).

Ačkoli je tedy kakao skvělým zdrojem polyfenolů, ne všechny výrobky obsahující kakao vám poskytnou stejné výhody.

Shrnutí:

 • Kakao je bohaté na polyfenoly, které mají významné účinky na zdraví, mj. snížení zánětů a zlepšení hladiny cholesterolu. Zpracování kakaa do čokolády nebo jiných výrobků může podstatně snížit obsah polyfenolů.

2. Kakao může snižovat vysoký krevní tlak zlepšením hladiny oxidu dusnatého

Kakao, a to jak v práškové formě, tak ve formě hořké čokolády, může pomáhat snižovat krevní tlak (2).

Tento účinek byl poprvé zaznamenán u ostrovních obyvatel Střední Ameriky, kteří pili kakao a měli mnohem nižší krevní tlak než jejich příbuzní na pevnině, kteří kakao nepili (3).

Předpokládá se, že flavanoly obsažené v kakau zlepšují hladinu oxidu dusnatého v krvi, což může zlepšit funkci cév a snížit krevní tlak (2, 3).

V jednom přehledu bylo analyzováno 35 pokusů, při nichž bylo pacientům podáváno 1,4-105 gramů kakaových výrobků, což představuje zhruba 30-1 218 mg flavanolů. Bylo zjištěno, že kakao způsobilo malé, ale významné snížení krevního tlaku o 2 mmHg.

Navíc byl tento účinek větší u lidí, kteří již měli vysoký krevní tlak, než u těch, kteří ho neměli, a u starších lidí ve srovnání s mladšími (3).

Je však důležité si uvědomit, že zpracování kakaových bobů výrazně snižuje počet flavanolů, takže účinky se u průměrné tabulky čokolády s největší pravděpodobností neprojeví.

Shrnutí:

 • Studie odhalily, že kakao je bohaté na flavanoly, které snižují krevní tlak tím, že zlepšují hladiny oxidu dusnatého a funkce krevních cév. Kakao obsahující mezi 30-1 218 mg flavanolů může snížit krevní tlak v průměru o 2 mmHg.

3. Kakaový prášek může snížit riziko infarktu a mrtvice

Zdá se, že kromě snížení krevního tlaku má kakao i další vlastnosti, které mohou snížit riziko infarktu a mrtvice (1, 4, 5).

Kakao bohaté na flavanol zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v krvi, který uvolňuje a rozšiřuje tepny a cévy a zlepšuje průtok krve (2, 5).

Navíc bylo zjištěno, že kakao snižuje hladinu "špatného" LDL cholesterolu, má podobný účinek na ředění krve jako aspirin, zlepšuje hladinu cukru v krvi a snižuje záněty (2, 4, 6).

Tyto vlastnosti jsou spojeny s nižším rizikem srdečního infarktu, srdečního selhání a mrtvice (1, 5, 7, 8).

Přehled devíti studií na 157 809 osobách ukázal, že vyšší konzumace čokolády je spojena s významně nižším rizikem srdečních onemocnění, mrtvice a úmrtí (9).

Dvě švédské studie zjistily, že konzumace čokolády je spojena s nižším výskytem srdečního selhání při dávkách do jedné porce 19-30 gramů čokolády denně, ale při konzumaci vyššího množství se tento účinek neprojevil (10, 11).

Tyto výsledky naznačují, že častá konzumace malého množství čokolády bohaté na kakao může mít ochranný vliv na vaše srdce.

Shrnutí:

 • Kakao může zlepšit průtok krve a snížit hladinu cholesterolu. Konzumace až jedné porce čokolády denně může snížit riziko srdečního infarktu, srdečního selhání a mrtvice.

4. Polyfenoly zlepšují průtok krve mozkem a jeho funkci

Několik studií zjistilo, že polyfenoly, například ty obsažené v kakau, mohou snižovat riziko neurodegenerativních onemocnění tím, že zlepšují funkci mozku a průtok krve.

Flavanoly mohou procházet hematoencefalickou bariérou a podílejí se na biochemických drahách, které vytvářejí neurony a důležité molekuly pro funkci vašeho mozku.

Flavanoly navíc ovlivňují tvorbu oxidu dusnatého, který uvolňuje svaly cév, čímž zlepšuje průtok krve a prokrvení mozku (12, 13).

Dvoutýdenní studie na 34 seniorech, kterým bylo podáváno kakao s vysokým obsahem flavanolů, zjistila, že průtok krve mozkem se po jednom týdnu zvýšil o 8 % a po dvou týdnech o 10 % (14).

Další studie potvrzují, že denní příjem kakaových flavanolů může zlepšit mentální výkonnost u lidí s mentálním postižením i bez něj (15, 16, 17).

Tyto studie naznačují pozitivní vliv kakaa na zdraví mozku a možné pozitivní účinky na neurodegenerativní onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Shrnutí:

 • Flavanoly obsažené v kakau mohou podpořit tvorbu neuronů, funkci mozku a zlepšit průtok krve a zásobování mozkové tkáně. Mohou hrát roli v prevenci věkem podmíněné degenerace mozku, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

5. Kakaový prášek může různými způsoby zlepšovat náladu a příznaky deprese

Kromě pozitivního vlivu kakaa na mentální degeneraci související s věkem může jeho působení na mozek také zlepšit náladu a příznaky deprese (2).

Pozitivní účinky na náladu mohou být způsobeny flavanoly obsaženými v kakau, přeměnou tryptofanu na přirozený stabilizátor nálady serotonin, obsahem kofeinu nebo jednoduše smyslovým požitkem z konzumace čokolády (12, 18, 19).

Jedna studie zaměřená na konzumaci čokolády a úroveň stresu u těhotných žen zjistila, že častější konzumace čokolády byla spojena se snížením stresu a zlepšením nálady u dětí (20).

Jiná studie navíc zjistila, že pití kakaa s vysokým obsahem polyfenolů zlepšuje klid a spokojenost (12).

Studie u starších mužů navíc ukázala, že konzumace čokolády souvisí se zlepšením celkového zdravotního stavu a lepší psychickou pohodou (21).

Výsledky těchto prvních studií jsou sice slibné, ale než bude možné vyvodit jednoznačnější závěry, je třeba provést další výzkum vlivu kakaa na náladu a depresi.

Shrnutí:

 • Kakao může mít určité pozitivní účinky na náladu a příznaky deprese tím, že snižuje stres a zlepšuje klid, spokojenost a celkovou psychickou pohodu.

6. Flavanoly mohou zlepšovat příznaky diabetu 2. typu

Ačkoli nadměrná konzumace čokolády rozhodně není dobrá pro kontrolu hladiny cukru v krvi, kakao má ve skutečnosti určité antidiabetické účinky.

Studie v laboratoři ukazují, že kakaové flavanoly mohou zpomalit trávení a vstřebávání sacharidů ve střevech, zlepšit sekreci inzulínu, snížit zánět a stimulovat vstřebávání cukru z krve do svalů (22).

Některé studie prokázaly, že vyšší příjem flavanolů, včetně těch z kakaa, může vést ke snížení rizika vzniku cukrovky 2. typu (22, 23).

Přehled studií na lidech navíc ukázal, že konzumace hořké čokolády bohaté na flavanol nebo kakaa může zlepšit citlivost na inzulín a kontrolu hladiny cukru v krvi a snížit zánět u diabetiků i nediabetiků. (22).

Navzdory těmto slibným výsledkům jsou ve výzkumu rozpory, přičemž některé studie zjistily pouze omezený účinek, mírně horší kontrolu diabetu nebo žádný účinek (22, 24, 25).

Nicméně tyto výsledky v kombinaci s konkrétnějšími pozitivními účinky na zdraví srdce naznačují, že kakaové polyfenoly mohou mít pozitivní vliv na prevenci i kontrolu cukrovky.

Shrnutí:

 • Kakao a hořká čokoláda mohou snižovat riziko vzniku cukrovky a udržovat zdravou krevní hladinu cukru. Ve vědeckých studiích však existují některé rozporuplné výsledky, takže je zapotřebí dalšího výzkumu.

7. Kakaový prášek může napomáhat kontrole hmotnosti mnoha překvapivými způsoby

Poněkud paradoxně může konzumace kakaa, a to i ve formě čokolády, pomoci kontrolovat vaši hmotnost.

Předpokládá se, že kakao může pomáhat tím, že reguluje spotřebu energie, snižuje chuť k jídlu a záněty a zvyšuje oxidaci tuků a pocit sytosti (26, 27).

Populační studie zjistila, že lidé, kteří konzumovali čokoládu častěji, měli nižší BMI než lidé, kteří ji jedli méně často, přestože první skupina jedla také více kalorií a tuku (28).

Studie hubnutí pomocí nízkosacharidové diety navíc zjistila, že skupina, které bylo denně podáváno 42 gramů 81% kakaové čokolády, hubla rychleji než skupina s běžnou stravou (29).

Jiné studie však zjistily, že konzumace čokolády zvyšuje hmotnost. Mnohé z nich však nerozlišovaly mezi druhem konzumované čokolády - bílá a mléčná čokoláda nemají stejný přínos jako hořká (30, 31).

Celkově se zdá, že kakao a výrobky bohaté na kakao mohou být užitečné při dosahování úbytku hmotnosti nebo při udržování hmotnosti.

Shrnutí:

 • Kakaové výrobky jsou spojovány s nižší hmotností a přidání kakaa do vaší stravy může pomoci dosáhnout rychlejšího úbytku hmotnosti.

8. Kakao múže mít ochranné účinky proti rakovině

Flavanoly obsažené v ovoci, zelenině a dalších potravinách přitahují velký zájem díky svým protirakovinným vlastnostem, nízké toxicitě a malému množství nežádoucích vedlejších účinků.

Kakao má ze všech potravin nejvyšší koncentraci flavanolů v přepočtu na hmotnost a může významně přispět k jejich množství ve stravě (32).

Studie na složkách kakaa ukázaly, že mají antioxidační účinky, chrání buňky před poškozením reaktivními molekulami, bojují proti zánětu, inhibují růst buněk, vyvolávají smrt rakovinných buněk a pomáhají předcházet jejich šíření (32, 33).

Studie na zvířatech využívající stravu bohatou na kakao nebo kakaové extrakty zaznamenaly pozitivní výsledky při snižování výskytu rakoviny prsu, slinivky břišní, prostaty, jater a tlustého střeva a také leukémie (32).

Studie u lidí prokázaly, že strava bohatá na flavanoly je spojena se snížením rizika vzniku rakoviny (34, 35, 36).

Malé studie na lidech týkající se kakaa a rakoviny potvrzují, že kakao může být silným antioxidantem a může hrát roli v prevenci rakoviny. Je však zapotřebí provést mnohem více výzkumů (37).

Shrnutí:

 • Flavanoly obsažené v kakau mají slibné protirakovinné účinky, které byly prokázány ve studiích.

9. Obsah teobrominu a teofylinu může pomoci lidem s astmatem

Astma je chronické zánětlivé onemocnění, které způsobuje obstrukci a zánět dýchacích cest a může být život ohrožující (38, 39).

Předpokládá se, že kakao může být prospěšné pro lidi s astmatem, protože obsahuje antiastmatické sloučeniny, jako je teobromin a teofylin.

Theobromin je podobný kofeinu a může pomáhat při úporném kašli. Kakaový prášek obsahuje asi 1,9 gramu této sloučeniny na 100 gramů (38, 39, 40).

Teofylin pomáhá rozšiřovat plíce, uvolňovat dýchací cesty a snižuje zánět (39).

Studie na zvířatech prokázaly, že kakaový extrakt může snížit zúžení dýchacích cest i tloušťku tkáně (38).

Tyto poznatky však zatím nebyly klinicky testovány u lidí a není jasné, zda je kakao bezpečné používat s jinými antiastmatickými léky.

Shrnutí:

 • Kakaový extrakt prokázal ve studiích na zvířatech některé antiastmatické vlastnosti. Než jej však bude možné doporučit jako léčebný prostředek, je třeba provést studie na lidech.

10. Antibakteriální a imunitu stimulující vlastnosti kakaa mohou prospět vašim zubům a pokožce

Několik studií zkoumalo ochranné účinky kakaa proti zubnímu kazu a onemocnění dásní.

Kakao obsahuje mnoho sloučenin, které mají antibakteriální, antienzymatické a imunostimulační vlastnosti, které mohou přispívat k jeho účinkům na zdraví ústní dutiny.

V jedné studii se u potkanů infikovaných bakteriemi v dutině ústní, kterým byl podáván extrakt z kakaa, výrazně snížil výskyt zubních kazů ve srovnání s potkany, kterým byla podávána pouze voda (2).

Neexistují však žádné významné studie na lidech a většina kakaových výrobků, které lidé konzumují, obsahuje také cukr. V důsledku toho bude třeba vyvinout nové výrobky, aby bylo možné vyzkoušet příznivé účinky kakaa na zdraví ústní dutiny.

Navzdory rozšířenému názoru není kakao v čokoládě příčinou akné. Ve skutečnosti bylo zjištěno, že kakaové polyfenoly mají významný přínos pro vaši pleť (2).

Bylo prokázáno, že dlouhodobý příjem kakaa přispívá k ochraně před sluncem, prokrvení pokožky a zlepšuje povrchovou strukturu a hydrataci pokožky (41, 42, 43).

Shrnutí:

 • Kakao může podporovat zdravé zuby tím, že bojuje proti bakteriím, které způsobují zubní kazy, ačkoli toto neplatí pro výrobky obsahující cukr. Podporuje také zdravou pokožku tím, že ji chrání před slunečním zářením a zlepšuje krevní oběh, povrchovou strukturu kůže a hydrataci pokožky.

Kakao se snadno se zařazuje do jídelníčku

Přesné množství kakaa, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, abyste dosáhli příznivých účinků na zdraví, není jasné.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin doporučuje pro dosažení příznivých účinků na zdraví srdce 2,5 gramu kakaového prášku s vysokým obsahem flavanolů nebo 10 gramů hořké čokolády s vysokým obsahem flavanolů obsahující nejméně 200 mg flavanolů denně (44).

Toto číslo však jiní vědci považují za příliš nízké a tvrdí, že k dosažení prospěšných účinků je zapotřebí vyšší množství flavanolů (1, 45).

Celkově je důležité vybírat si zdroje kakaa s vysokým obsahem flavanolů - čím méně zpracované, tím lépe.

Následují zábavné způsoby, jak přidat kakao do svého jídelníčku:

 • Jezte hořkou čokoládu: Ujistěte se, že je kvalitní a obsahuje alespoň 70 % kakaa.
 • Horké/studené kakao: Smíchejte kakao s s oblíbeným mléčným nebo nemléčným mlékem pro přípravu čokoládového koktejlu.
 • Smoothies: Kakao může být přidat do svého oblíbeného receptu na zdravé smoothie, abyste mu dodali bohatší a čokoládovou chuť.
 • Pudinky: Do domácích pudinků, jako jsou chia pudinky k snídani nebo rýžový pudink, můžete přidat surový kakaový prášek (ne holandský).
 • Veganská čokoládová pěna: Zpracujte avokádo, kakao, mandlové mléko, čokoládu, sladidlo, například datle, a připravte si hustou veganskou čokoládovou pěnu.
 • Posypte ovoce: Kakaem je obzvlášť dobré posypat banány nebo jahody.
 • Granola tyčinky: Přidejte kakao do oblíbených müsli tyčinek, abyste zvýšili jejich zdraví prospěšné účinky a obohatili jejich chuť.

Shrnutí:

 • Pro zdraví srdce přidejte 2,5 gramu kakaového prášku nebo 10 gramů čokolády s vysokým obsahem flavanolu. Přidání kakaa může dodat pokrmům lahodnou čokoládovou chuť.

Závěr

Kakao okouzluje svět již tisíce let a v podobě čokolády je velkou součástí moderní kuchyně.

Mezi zdravotní přínosy kakaa patří snížení zánětů, zlepšení zdraví srdce a mozku, kontrola hladiny cukru v krvi a hmotnosti a zdravé zuby a pokožka.

Je výživné a snadno se přidává do jídelníčku kreativními způsoby. Pokud však chcete maximalizovat zdravotní přínosy, ujistěte se, že používáte nealkalizovaný kakaový prášek nebo hořkou čokoládu obsahující více než 70 % kakaa.

Nezapomeňte, že čokoláda stále obsahuje značné množství cukru a tuků, takže pokud se ji chystáte používat, držte se rozumné velikosti porcí a kombinujte ji se zdravou vyváženou stravou.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života