9 zdravotních přínosů konzumace vajec

- Pixabay

Barbora Nová

Vejce jsou jednou z mála potravin, které by se měly řadit mezi "superpotraviny". Jsou plná živin, z nichž některé jsou v moderní stravě vzácné. Následuje 9 zdravotních přínosů vajec, které byly potvrzeny studiemi na lidech.

1. Vejce jsou neuvěřitelně výživná

Vejce patří mezi nejvýživnější potraviny na světě.

Celé vejce obsahuje všechny živiny potřebné k tomu, aby se z jediné buňky stalo kuřecí mládě.

Jedno velké vařené vejce obsahuje (1, 2):

 • Vitamín A: 8 % RHP (referenční hodnoty příjmu)
 • Folát: 6 % RHP
 • Kyselinu pantotenovou (vitamin B5): 14 % RHP
 • Vitamín B12: 23 % RHP
 • Riboflavin (vitamín B2): vitamín B2: 20 % RHP
 • Fosfor: 7 % RHP
 • Selen: 28 % RHP

Vejce obsahují také dostatečné množství vitaminu D, vitaminu E, vitaminu B6, vápníku a zinku.

Obsahuje 78 kalorií, 6 gramů bílkovin a 5 gramů tuku.

Vejce obsahují také různé stopové živiny, které jsou důležité pro zdraví.

Vejce jsou vlastně dokonalou potravinou. Obsahují trochu téměř všech živin, které potřebujete.

Pokud se vám podaří sehnat vejce z pastevního chovu nebo obohacená o omega-3, jsou ještě bohatší na živiny. Obsahují větší množství omega-3 tuků a mají mnohem vyšší obsah vitaminu A a E (2, 3).

Shrnutí:

 • Celá vejce patří k nejvýživnějším potravinám na světě, protože obsahují trochu téměř všech potřebných živin. Vejce obohacená o omega-3 anebo vejce z pastevního chovu obsahují více některých živin.

2. Vejce mají vysoký obsah cholesterolu, ale nemají většinou negativní vliv na hladinu cholesterolu v krvi

Je pravda, že vejce mají vysoký obsah cholesterolu. Ve skutečnosti jedno vejce ho obsahuje 186 mg (1).

Je však důležité mít na paměti, že cholesterol ve stravě nemusí mít nutně vliv na hladinu cholesterolu v krvi nebo riziko srdečních onemocnění (4, 5, 6).

Játra ve skutečnosti produkují velké množství cholesterolu každý den. Když jíte více cholesterolu, vaše játra mají schopnost regulovat hladinu cholesterolu tím, že ho produkují méně, aby se vyrovnala jeho hladina (4, 6).

Nicméně reakce na konzumaci vajec se u jednotlivých lidí liší (7):

 • U 70 % lidí nemusí konzumace cholesterolu zvýšit hladinu cholesterolu v krvi nebo ji zvýší jen mírně (tzv. "hyporespondeři").
 • U zbývajících 30 % populace (označovaných jako "hyperreaktoři") mohou vejce nebo jiné zdroje cholesterolu v potravě vést k velkému zvýšení hladiny cholesterolu v krvi.

Lidé s genetickými poruchami, jako je familiární hypercholesterolemie, nebo nositelé varianty genu APOE4 však mohou zvážit konzumaci vajec s mírou.

Shrnutí:

 • Vejce mají vysoký obsah cholesterolu, ale u většiny lidí nemá jejich konzumace negativní vliv na hladinu cholesterolu v krvi.

3. Zvyšte hladinu HDL ("dobrého") cholesterolu

HDL je zkratka pro lipoproteiny s vysokou hustotou. Často je označován jako "dobrý" cholesterol (8).

Lidé, kteří mají vyšší hladinu HDL, mají obvykle nižší riziko srdečních onemocnění, mrtvice a dalších zdravotních problémů (9, 10, 11).

Konzumace vajec je skvělým způsobem, jak zvýšit HDL. V jedné studii se při konzumaci 1-3 vajec denně po dobu čtyř týdnů zvýšila hladina HDL u mladých zdravých dospělých osob o 6-13 % (12, 13, 14).

Shrnutí:

 • Konzumace vajec trvale vede ke zvýšení hladiny HDL ("dobrého") cholesterolu, který je historicky spojován s nižším rizikem mnoha onemocnění.

4. Vejce obsahují cholin - důležitou živinu, které většina lidí nemá dostatek

Cholin je živina, o jejíž existenci většina lidí ani neví, přesto se jedná o neuvěřitelně důležitou látku, která je často řazena do skupiny vitaminů skupiny B.

Cholin se používá k výstavbě buněčných membrán a má roli při tvorbě signálních molekul v mozku spolu s různými dalšími funkcemi (15).

Příznaky nedostatku cholinu jsou závažné, takže se naštěstí u většiny zdravých lidí vyskytuje jen zřídka, a to hlavně proto, že tělo si cholin samo vyrábí.

Vynikajícím zdrojem cholinu jsou celá vejce. Jedno vejce obsahuje více než 100 mg této velmi důležité živiny.

Shrnutí:

 • Vejce patří k nejlepším potravinovým zdrojům cholinu, živiny, která je nesmírně důležitá, ale většina lidí jí nemá dostatek.

5. Vejce jsou spojovány se sníženým rizikem srdečních onemocnění

LDL cholesterol je obecně známý jako "špatný" cholesterol.

Je dobře známo, že vysoká hladina LDL cholesterolu je spojena se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění (16, 17).

Mnoho lidí si však neuvědomuje, že LDL cholesterol se dělí na podtypy podle velikosti částic.

Existují malé, husté částice LDL a velké částice LDL.

Mnoho studií prokázalo, že lidé, kteří mají převážně malé, husté částice LDL, mají vyšší riziko srdečních onemocnění než lidé, kteří mají převážně velké částice LDL (18, 19).

I když mají vejce u některých lidí tendenci mírně zvyšovat hladinu LDL cholesterolu, předpokládá se, že konzumace vajec má tendenci zvyšovat hlavně hladinu velkých (neboli "plavnějších") LDL místo malých, hustých LDL částic, což může vysvětlovat souvislost se sníženým rizikem srdečních onemocnění (20, 21).

Některé nedávné studie však zjistily, že konzumace vajec je spojena se zvýšeným rizikem úmrtí na srdeční onemocnění, takže výzkumy jsou nejednotné a k potvrzení prospěšnosti konzumace vajec pro zdraví srdce je zapotřebí více randomizovaných kontrolovaných studií (22, 23, 24).

Shrnutí:

 • Zdá se, že konzumace vajec mění strukturu LDL částic z malých, hustých LDL (špatných) na velké LDL, což je spojeno se snížením rizika srdečních onemocnění. Je však zapotřebí dalšího výzkumu.

6. Vejce obsahují lutein a zeaxantin - antioxidanty, které mají velký přínos pro zdraví očí

Jedním z důsledků stárnutí je, že se zrak má tendenci zhoršovat.

Existuje několik živin, které pomáhají působit proti některým degenerativním procesům, které mohou ovlivnit naše oči.

Dvě z nich se nazývají lutein a zeaxantin. Jsou to silné antioxidanty, které se hromadí v oční sítnici (24, 25).

Studie ukazují, že konzumace dostatečného množství těchto živin může výrazně snížit riziko vzniku šedého zákalu a makulární degenerace, dvou velmi častých očních onemocnění (26, 27).

Vaječné žloutky obsahují velké množství luteinu i zeaxanthinu.

V jedné starší studii zvýšila konzumace 1 vejce denně po dobu 5 týdnů u starších osob hladinu luteinu v krvi o 26 % a zeaxanthinu o 38 % (28).

Vejce mají také vysoký obsah vitaminu A, který si zde zaslouží další zmínku. Nedostatek vitaminu A je nejčastější příčinou slepoty na světě (29).

Shrnutí:

 • Antioxidanty lutein a zeaxantin jsou velmi důležité pro zdraví očí a mohou pomoci předcházet makulární degeneraci a šedému zákalu. Vejce jsou dobrým zdrojem obou antioxidantů.

7. Omega-3 nebo vejce z pastevního chovu snižují hladinu triglyceridů

Ne všechna vejce jsou stejná. Jejich nutriční složení se liší podle toho, jak byly slepice krmeny a chovány.

Vejce od slepic, které byly chovány na pastvě anebo krmeny krmivy obohacenými o omega-3, mají obvykle mnohem vyšší obsah omega-3 mastných kyselin.

Je známo, že omega-3 mastné kyseliny snižují hladinu triglyceridů v krvi, což je známý rizikový faktor srdečních onemocnění (30, 31).

Studie potvrzují, že konzumace vajec obohacených o omega-3 je velmi účinným způsobem, jak snížit hladinu triglyceridů v krvi. V jedné starší studii se při konzumaci pouhých pěti vajec obohacených omega-3 týdně po dobu tří týdnů snížily triglyceridy o 16-18 % (32).

Nedávno provedená malá studie z roku 2020 na 20 účastnících zjistila, že konzumace 2 vajec obohacených omega-3 denně po dobu pěti týdnů snižuje triglyceridy o 10 % (33).

Shrnutí:

 • Vejce obohacená o omega-3 a vejce z pastevního chovu mohou obsahovat významné množství omega-3 mastných kyselin. Konzumace těchto druhů vajec je účinným způsobem, jak snížit hladinu triglyceridů v krvi.

8. Vejce mají vysoký obsah kvalitních bílkovin se všemi esenciálními aminokyselinami ve správném poměru

Bílkoviny jsou hlavními stavebními kameny lidského těla.

Vytvářejí se z nich nejrůznější tkáně a molekuly, které slouží ke strukturálním i funkčním účelům.

Dostatek bílkovin ve stravě je velmi důležitý a studie ukazují, že v současnosti doporučované množství může být příliš nízké (34, 35).

Vejce jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, přičemž jedno velké vejce jich obsahuje šest gramů.

Vejce také obsahují všechny esenciální aminokyseliny ve správném poměru, takže vaše tělo je dobře připraveno na plné využití bílkovin v nich obsažených.

Konzumace dostatečného množství bílkovin může pomoci například při hubnutí, zvyšování svalové hmoty, snižování krevního tlaku a optimalizaci zdraví kostí (36, 37, 38, 39).

Shrnutí:

 • Vejce mají poměrně vysoký obsah kvalitních živočišných bílkovin a obsahují všechny esenciální aminokyseliny, které člověk potřebuje.

9. Vejce jsou sytá a mají tendenci vás nutit jíst méně kalorií, což vám pomáhá hubnout

Vejce jsou neuvěřitelně sytá. Patří mezi potraviny s vysokým obsahem bílkovin a bílkoviny jsou zdaleka nejsytější makroživinou (40, 41, 42).

Vejce dosahují vysokých hodnot na stupnici zvané index sytosti, která měří schopnost potravin vyvolat pocit sytosti a snížit pozdější příjem kalorií (43).

V jedné studii, které se zúčastnilo 50 dospělých s nadváhou a obezitou, se při konzumaci vajec a toastů místo cereálií a mléka s pomerančovým džusem snížil pocit hladu po jídle, prodloužilo se období, kdy neměli hlad, a při obědě o 4 hodiny později snědli o ~180 kalorií méně (44).

V jiné studii byla konzumace vajec spojena s o 38 % nižším rizikem nadměrného tělesného tuku a o 34 % nižším rizikem centrální obezity neboli viscerálního tuku v oblasti břicha, což je známý rizikový faktor metabolického syndromu (45).

Shrnutí:

 • Vejce jsou velmi sytá a mohou snížit příjem kalorií v pozdějších fázích dne. Pravidelná konzumace vajec může podpořit hubnutí.

Závěr

Studie jasně ukazují, že konzumace až tří celých vajec denně je zcela bezpečná.

Neexistují žádné důkazy o tom, že by překročení této hranice bylo škodlivé - je to jen "neprobádané území", protože nebylo studováno.

Vejce jsou v podstatě dokonalou přírodní potravinou.

Kromě všeho ostatního jsou také levná, snadno se připravují, hodí se téměř ke každému jídlu a skvěle chutnají.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života