12 potravin, které vám mohou uškodit, když je konzumujete v nesprávném čase

 
Ing. Zdeněk Rozehnal
 

Průměrný člověk dnes podle výzkumu konzumuje asi o 20% kalorií více, než konzumovali jeho předkové v minulém století. A přestože si lidé více uvědomují, co jedí, ne vždy je snadné správně sestavit pravidla zdravého stravování.

Například, konzumace jablek v nesprávném čase vám může ve skutečnosti namísto zlepšení trávení způsobit střevní problémy.

Naštěstí nejde o jadernou fyziku a řídit se základními pravidly není nic složité.

Jak zvolit správný čas na konzumaci vašich oblíbených potravin tak, abyste z nich měli co největší užitek.

1. Banány

Přestože vám banány mohou připadat jako dobrá volba po probuzení, ale pokud se konzumují nalačno, mohou ve skutečnosti v konečném důsledku hladinu vaší energie snižovat.

Díky jejich vysokému obsahu cukru pocítíte zřejmě nejprve příval energie, ale po několika hodinách se budete pravděpodobně cítit unavení a znovu hladoví.

Konzumace banánů může také představovat hrozbu pro lidi trpící syndromem dráždivého tračníku a může jim způsobovat průjem.

Pokud nejste připraveni vzdát se banánů ke snídani, zkombinujte je s některými jinými potravinami, nejlépe s takovými, které obsahují zdravé tuky, jako je třeba arašídové máslo nebo lněné semínko.

2. Káva

Dát si kávu hned po probuzení je pro některé lidi ta nejpřirozenější věc, ale ve skutečnosti pro tělo nežádoucí.

Výzkum totiž ukázal, že pití kávy před jídlem zlepšuje naši toleranci kofeinu. V první hodině po probuzení vytváří vaše tělo kortizol a je velmi důležité nenarušovat tento proces a naše přirozené biologické rytmy, právě pitím kávy.

Proto s vychutnáním si svého šálku kávy raději trochu počkejte. Mějte však na paměti, že je lepší nepřekračovat doporučený denní příjem kofeinu a hlavně nepít kávu navečer, abyste předešli případné nespavosti.

Nejlépe jako první nápoj dne je vypití sklenice vlažné čisté pramenité vody s citronem.

3. Rýže

Když si po dlouhém pracovním dni dáme sushi či indické jídlo, obsahující rýži, nemusí jít také o nejlepší volbu.

Rýže totiž obsahuje mnoho komplexních sacharidů, které pro trávení potřebný dlouhý čas. Nicméně jsou dobré, protože nás dlouhou dobu zásobují energií.

Kvůli nim má však rýže vysoký obsah kalorií, ale když ji zařadíme do večeře, tak potenciálně může vést k nechtěnému tloustnutí.

Proto je nejlepším časem na zařazení rýže do vaší stravy období oběda. V těchto hodinách funguje váš metabolismus nejrychleji a vaše tělo bude tento produkt snadněji trávit.

A co víc, abyste byli přes den výkonní, budete potřebovat hodně energie a komplexní sacharidy vám v tom dokáží pomoci.

4. Cukr

Pokud se snažíte zdravě stravovat, je lepší držet se dál od zpracovaného cukru. Je to potravina způsobující překyselení těla, což vyvolává chronické nemoci - více. Občas je však nemožné nepodlehnout pokušení.

Rozhodující chybu děláme, když konzumujeme sladkosti jako svačinu. Tímto způsobem vám stoupají hladiny krevního cukru, dochází k jejich výkyvům, následkem čehož můžete být unavení. Maximálně 3 jídla denně jsou správným životním stylem. Více

Pokud nedokážete odolat pokušení, odměňte se nějakým zákuskem nejlépe hned po obědě. Takto vám nebudou tak dramaticky stoupat hladiny krevního cukru a tělo bude mít delší čas na regeneraci.

5. Mléko

Někteří lidé jsou už od dětství naučeni začínat den sklenicí mléka. Tento zvyk však u dospělých velmi nefunguje. Naopak, mléko je pro dospělé lidi škodlivé, což dokládá švédská studie.

Například byla porovnána skupina žen, která denně pila do 2 dcl mléka se skupinou konzumující 6 dcl denně. Výsledek? Skoro dvojnásobná (1,93) úmrtnost u žen, které pily zvýšené množství mléka. Nicméně i ta jedna sklenice mléka denně výrazně zvýšila u žen riziko rozvoje rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Nutno dodat, že u zpracovaných mléčných výrobků toto zjištěno nebylo. Této studie se zúčastnilo 61 433 žen a 45 339 mužů, délka studie 20 let, respektive u mužů 11 let. Švédská studie

Mléko se těžko tráví, proto jeho pití při snídani a případné kombinování s jinými potravinami může způsobovat problémy se žaludkem. Navíc pasterizované mléko od krav z velkochovů se v dnešní podobě, na rozdíl od minulosti, již nemůže považovat za zdravou potravinu.

Pokud si ho však přesto nedokážete odepřít, nejlepší čas na sklenici teplého mléka je večer. Pomáhá uklidnit tělo a napomáhá dobrému nočnímu spánku. Pochopitelně se jedná o mléko bez prodloužené trvanlivost a nejlépe nepasterizované.

6. Maso

Maso je skvělý zdroj bílkovin a vitamínů řady B, může však nadměrně zatěžovat trávicí systém. Proto je lepší vyhnout se konzumaci steaku těsně před spaním.

Relativně dobrou volbou je konzumace libového masa nejpozději 3 hodiny před spaním, protože zasytí a neobsahuje nadměrné množství kalorií, které by se v těle mohly ukládat.

Maso můžete pro získání dostatku bílkovin konzumovat během celého dne. Buďte však opatrní při jeho konzumaci při snídani, protože jeho trávení může být pro vaše tělo náročné.

Nicméně maso je potřeba, ale je jej nutné konzumovat přiměřeně - do 30 kg syrového masa/rok.

7. Ořechy

Ořechy jsou skvělým zdrojem zdravých tuků a kalorií, ale dát si je jako noční občerstvení není nejlepší volbou.

Dát si pár je vlastně dobré, ale pokud si je dáte příliš, může jejich trávení trvat příliš dlouho a způsobit tak problém s usínáním.

Chcete-li plně využít všech jejich přínosů k podpoře zdraví vašeho srdce, úpravě hladin cholesterolu, podpoře hubnutí a kráse vaší pleti a vlasů, dejte si ořechy pravidelněna snídani.

8. Sýr s vysokým obsahem tuku

Dát si sýr před spaním může být lákavé, je však lepší se tomuto produktu v této době vyhnout.

Sýr s vysokým obsahem tuku může být hůře stravitelný, z čehož vyplývá, že když ho konzumujete krátce před spaním, může váš spánek narušovat.

Naopak, když si dáte sýr ke snídani, poskytnete svému tělu vápník, prospívající růstu svalů a kostnímu zdraví. Nicméně za pevnost kostí je zodpovědný především hořčík, kterého je v těle zpravidla nedostatek.

9. Citrusové plody

Citrusy jsou velmi kyselé a dát si je k hlavnímu jídlu nebo hned po něm zvyšuje tvorbu kyseliny, která může způsobovat některé nepříjemné zažívací problémy jako je pálení žáhy, pocit tlaku v žaludku a zpomalení vstřebávání živin.

S vychutnáním si svého poháru ovocné šťávy po jídle raději trochu počkejte. Nicméně nejlepší je pít čistou pramenitou vodu při jídle, případně přiměřené množství piva nebo vína.

10. Fazole

Fazole obsahuje hodně vlákniny a tak její konzumace večer může některým lidem způsobovat nadýmání a snížení kvality spánku. Při této potravině je lepší být opatrný.

Fazole jsou skvělé jídlo na oběd nebo brzkou večeři. Takto se stráví všechny její užitečné ingredience a bude méně pravděpodobné, že se budete cítit nafouknutí a příliš plní.

11. Jablka

Jablka obsahují hodně vlákniny a přírodních kyselin, což zlepšuje trávení a funkci tlustého střeva. Když ale jíte jablka večer, může se kyselina z nich v žaludku hromadit a způsobovat jistou nepohodu.

Konzumace jablek večer může také vést k nadýmání a následně problémům se stolicí. Dochází k tomu proto, že v noci se trávení zpomaluje a trávení jakéhokoliv jídla trvá déle.

Nejlepší čas na jablka je ráno. Můžete tak po spánku stimulovat peristaltiku. Obzvláště užitečné budou, pokud jste snědli příliš mnoho nezdravého jídla.

12. Jogurt

Je lepší se vyhnout konzumaci jogurtu před hlavním jídlem. Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, která může snižovat kyselost žaludku. Následně při hlavním jídle zpomalí trávení.

Nejvhodnější je jíst jogurt na snídani společně se lněným, sezamovým (á 30 gramů) a slunečnicovým semínkem jako hlavní chod. Je možno přidat lžičku skořice, brusinky a ořechy.

Malé množství jogurtu po večeři se zdá být dobrou volbou, protože naplní vaše tělo proteinem, což přispívá k růstu svalů.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-health/12-foods-that-can-harm-you-if-you-eat-them-at-the-wrong-time-771660/

Více:

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze