16 nejlepších zdravotních účinků hroznového vína

 

 

 

 

 

 

Hroznové víno

- Pixabay

Barbora Nová

Lidé pěstují hroznové víno již tisíce let, včetně několika starověkých civilizací, které je uctívaly pro jejich využití při výrobě vína. Hrozny jsou také rychlým a chutným jídlem, které si můžete vychutnat doma nebo na cestách.

Můžete je najít v různých barvách, včetně zelené, červené, černé, žluté a růžové. Zpracovává se také v různých formách, od rozinek přes želé až po džus. Existují také odrůdy bez semínek a se semínky.

Hroznové víno je zdraví prospěšné především díky vysokému obsahu živin a antioxidantů.

Následuje 16 hlavních zdravotních přínosů hroznového vína.

1. Je plné živin

Hrozny mají vysoký obsah několika důležitých živin. Pouhý 1 šálek (150 g) červených nebo zelených hroznů poskytuje (1):

 • Kalorie: 104
 • Sacharidy: 27 gramů
 • Bílkoviny: 1 gram
 • Tuk: 0,2 gramu
 • Vláknina: 1,4 gramu
 • Měď: 21% denní doporučené dávky (DDD)
 • Vitamin K: 18% DDD
 • Thiamin (vitamin B1): 9% DDD
 • Riboflavin (vitamin B2): 8% DDD
 • Vitamín B6: 8% DDD
 • Draslík: 6% DDD
 • Vitamín C: 5% DDD
 • Mangan: 5% DDD
 • Vitamín E: 2% DDD

Jak vidíte, hrozny jsou bohatým zdrojem mědi a vitaminu K. Měď je nezbytný minerál podílející se na tvorbě energie, zatímco vitamin K je důležitý pro srážlivost krve a zdravé kosti (2, 3).

Hrozny také poskytují dobré množství vitaminů skupiny B, jako je thiamin, riboflavin a B6. Tiamin i riboflavin jsou potřebné pro růst a vývoj, zatímco B6 je potřebný hlavně pro metabolismus bílkovin (4, 5, 6).

Shrnutí:

 • Hrozny obsahují mnoho důležitých vitaminů a minerálních látek, včetně mědi a vitaminů B a K.

2. Napomáhá zdraví srdce

Hrozny mohou podpořit zdraví srdce několika způsoby.

Mohou pomáhat snižovat krevní tlak

Jeden šálek (150 gramů) hroznů obsahuje 6% draslíku. Tento minerál je nezbytný pro udržení zdravé hladiny krevního tlaku (1, 7).

Důkazy ukazují, že draslík pomáhá snižovat krevní tlak především tím, že pomáhá rozšiřovat tepny a žíly. Může také pomáhat vylučovat sodík a zabraňovat zužování tepen a žil, které by jinak krevní tlak zvyšovalo (8).

Přehled 32 studií však určil, že příliš nízký i příliš vysoký příjem draslíku může vést k vysokému krevnímu tlaku. Vědci doporučili držet se současného doporučení pro denní příjem 4,7 gramu (9).

Může pomáhat snižovat hladinu cholesterolu

Sloučeniny obsažené v hroznech mohou pomáhat chránit před vysokou hladinou cholesterolu tím, že snižují jeho vstřebávání (10).

V osmitýdenní studii u 69 osob s vysokou hladinou cholesterolu pomohla konzumace 500 gramů červených hroznů denně snížit hladinu celkového a LDL cholesterolu. Bílé hrozny však stejný účinek neměly (11).

Kromě toho bylo prokázáno, že strava s vysokým obsahem resveratrolu - antioxidantu obsaženého v hroznech - jako je středomořská strava, snižuje hladinu cholesterolu (12).

Shrnutí:

 • Sloučeniny v hroznech chrání před srdečními chorobami tím, že snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu.

3. Vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty jsou sloučeniny, které pomáhají napravovat poškození buněk způsobené volnými radikály - škodlivými molekulami, které způsobují oxidační stres. Oxidační stres je spojován s několika chronickými zdravotními potížemi, včetně cukrovky, rakoviny a srdečních onemocnění (13).

Hrozny jsou bohaté na několik silných antioxidantů. Nejvyšší koncentrace antioxidantů se nachází ve slupce a semenech. Jejich koncentraci však může ovlivnit více faktorů, včetně odrůdy hroznů, zralosti, skladování po sklizni a faktorů prostředí (14).

Zajímavé je, že tyto prospěšné látky zůstávají přítomny i po fermentaci, a proto je víno také zdrojem antioxidantů (14, 15).

Některé odrůdy hroznů obsahují vyšší obsah antokyanů, což je třída flavonoidů, které dávají těmto plodům oranžovou, červenou, modrou, růžovou a fialovou barvu. Studie na lidech a zvířatech ukazují, že antokyany mohou pomáhat při prevenci nebo léčbě mozkových a srdečních onemocnění (14, 15).

Dalšími důležitými antioxidanty v tomto ovoci jsou resveratrol a quercetin, které mohou chránit před srdečními chorobami, vysokou hladinou cukru v krvi a rakovinou (14, 16).

Hrozny obsahují také vitamin C, betakaroten, lutein a kyselinu ellagovou, které jsou rovněž silnými antioxidanty ( 14 ).

Shrnutí:

 • Hrozny jsou bohaté na antioxidanty, což jsou prospěšné rostlinné sloučeniny, které mohou chránit před chronickými zdravotními potížemi.

4. Má protirakovinné účinky

Antioxidanty v hroznech mohou chránit před některými typy rakoviny (14).

Resveratrol, antioxidant obsažený v tomto ovoci, může pomoci tím, že snižuje zánět, působí jako antioxidant a blokuje růst a šíření rakovinných buněk v těle. Ve skutečnosti byly zkoumány jeho účinky proti mnoha druhům rakoviny (17, 18, 19, 20).

Hrozny obsahují také antioxidanty quercetin, antokyanin a katechin - všechny mohou mít protirakovinné účinky (21).

Studie v laboratoři a na zvířatech ukazují, že výtažky z hroznů mohou blokovat růst a šíření lidských buněk rakoviny tlustého střeva a prsu (22, 23, 24).

Dvoutýdenní studie na 30 lidech navíc zjistila, že u osob starších 50 let, které denně snědly 150-450 gramů hroznů, došlo ke snížení markerů rizika rakoviny tlustého střeva (25).

I když je třeba provést další studie na lidech, strava bohatá na potraviny bohaté na antioxidanty, jako jsou hrozny, je spojována s nižším rizikem rakoviny (26).

Shrnutí:

 • Antioxidanty obsažené v hroznech mohou bránit růstu a šíření různých typů rakoviny, i když výzkum na lidech zatím chybí.

5. Chránií před cukrovkou a snižují hladinu cukru v krvi

Hrozny obsahují 23 gramů cukru v jednom šálku (150 gramů), což může vést k zamyšlení, zda jsou vhodnou volbou pro lidi s cukrovkou (1).

Pokud se podíváte na jejich glykemický index (GI) - měřítko toho, jak rychle potravina zvyšuje hladinu cukru v krvi - zjistíte, že se pohybuje v rozmezí 49-59 v závislosti na odrůdě hroznů (27, 28).

Stejně tak definice nízkého GI se liší v závislosti na zdroji - někteří lidé považují za nízký GI hodnotu pod 55, jiní pod 50 (27, 28).

To znamená, že GI hroznů se může pohybovat v rozmezí od nízkého po střední, v takovém případě mohou zvyšovat hladinu cukru v krvi pomalým nebo mírným tempem, ale nemusí ji nutně zvyšovat.

Mějte však na paměti, že konzumace příliš velkého množství potravin s nízkým GI bude mít na hladinu cukru v krvi stejný vliv jako konzumace potravin s vysokým GI. Nejlepší je tedy jíst hrozny s mírou.

Sloučeniny obsažené v hroznech navíc mohou pomoci zlepšit markery inzulínové odpovědi. V přehledu 29 studií na 1297 dospělých osobách hrozny a doplňky stravy z hroznů významně snížily tzv. homeostatický model hodnocení inzulinové rezistence (HOMA-IR), což je ukazatel inzulinové rezistence (29).

Zejména sloučenina resveratrol může zlepšit schopnost vašeho těla využívat inzulin tím, že (30, 31, 32):

 • snižuje inzulinovou rezistenci
 • zvyšuje citlivost na inzulín
 • chrání beta buňky slinivky břišní, které produkují inzulín.
 • zlepšení produkce inzulínu
 • zvýšení počtu glukózových receptorů na buněčných membránách.

Dlouhodobá kontrola hladiny cukru v krvi je důležitá pro snížení rizika cukrovky a prevenci komplikací souvisejících s cukrovkou.

Shrnutí:

 • Ačkoli hrozny obsahují hodně cukru, díky nízkému až střednímu GI je lze při cukrovce jíst s mírou. Kromě toho mohou sloučeniny v hroznech chránit před vysokou hladinou cukru v krvi.

6. Prospívá zdraví očí

Rostlinné sloučeniny v hroznech mohou chránit před běžnými očními chorobami.

Například ve studii na myších, které dostávaly hrozny, se u nich projevilo méně známek poškození sítnice a měly lepší funkci sítnice než myši, které toto ovoce nedostávaly (33).

Kromě toho bylo ve studii v laboratoři zjištěno, že resveratrol chrání buňky sítnice lidského oka před ultrafialovým zářením A (UVA). To může snížit riziko vzniku věkem podmíněné makulární degenerace (AMD), což je časté oční onemocnění (34).

Podle jednoho přehledu může resveratrol chránit také před glaukomem, šedým zákalem a diabetickým onemocněním očí (35).

Hrozny navíc obsahují antioxidanty lutein a zeaxantin, které prokazatelně pomáhají udržovat zdraví očí, zlepšovat zrakovou výkonnost a předcházet běžným očním chorobám souvisejícím s věkem (36, 37).

Shrnutí:

 • Hrozny obsahují několik látek - například resveratrol, lutein a zeaxantin - které mohou pomáhat předcházet běžným očním onemocněním.

7. Zlepšuje paměť, pozornost a náladu

Konzumace hroznového vína zlepšuje paměť a zdraví mozku.

Ve dvanáctitýdenní studii na 111 zdravých seniorech se při užívání 250 mg doplňku stravy z hroznů denně výrazně zlepšily výsledky v testu měřícím pozornost, paměť a řeč ve srovnání s výchozími hodnotami (38).

Jiná studie na zdravých adolescentech ukázala, že vypití 230 ml hroznové šťávy zlepšilo 20 minut po konzumaci náladu i rychlost dovedností souvisejících s pamětí (39).

A co víc, ve studii na potkanech se po 4 týdnech užívání resveratrolu zlepšilo učení, paměť i nálada. Mozek potkanů navíc vykazoval známky zvýšeného růstu a průtoku krve (40).

A konečně, resveratrol může chránit před Alzheimerovou chorobou tím, že snižuje zánět mozku a odstraňuje peptid amyloid-beta, jehož hromadění je s tímto onemocněním spojováno (41, 42).

Shrnutí:

 • Hrozny obsahují sloučeniny, které mohou zlepšovat paměť, pozornost a náladu a také chránit před Alzheimerovou chorobou.

8. Podporuje zdravé kosti

Hrozny obsahují mnoho minerálních látek nezbytných pro zdraví kostí - včetně draslíku, manganu a vitaminů B, C a K, které pomáhají předcházet osteoporóze, stavu, který vede ke křehnutí kostí (1, 43).

Studie na zvířatech a lidech navíc ukazují, že resveratrol může zlepšovat hustotu kostí (44, 45, 46).

Například v osmitýdenní studii měli potkani, kterým byl podáván lyofilizovaný hroznový prášek, lepší vstřebávání a zadržování vápníku v kostech než potkani, kteří prášek nedostávali (44).

Dvouletá studie u žen po menopauze navíc ukázala, že užívání 75 mg resveratrolu dvakrát denně zlepšilo hustotu kostních minerálů a zpomalilo úbytek kostní hmoty, čímž se snížilo riziko velkých zlomenin a zlomenin kyčle (46).

Shrnutí:

 • Hrozny obsahují vitaminy a minerální látky důležité pro zdraví kostí.

9. Chrání před bakteriemi a plísněmi

Několik sloučenin v hroznech může chránit před škodlivými mikroorganismy (4, 7, 47).

Například resveratrol má antimikrobiální vlastnosti, které brání růstu bakterií a plísní, jako je Campylobacter jejuni a Candida albicans (48).

Může také chránit před nemocemi z potravin. Po přidání do různých druhů potravin resveratrol pomáhá zabránit růstu škodlivých bakterií, jako je E. coli (48, 49).

Mezi další sloučeniny v hroznech s antimikrobiální aktivitou patří antokyany, které mohou ničit buněčné stěny bakterií (50).

A konečně, hrozny jsou dobrým zdrojem vitaminu C, který je známý svými účinky na imunitní systém (1, 51).

Shrnutí:

 • Hrozny obsahují několik sloučenin, které mohou mít příznivé účinky proti škodlivým bakteriím a plísním.

10. Zpomaluje příznaky stárnutí a podporuje dlouhověkost

Rostlinné sloučeniny v hroznovém víně mohou ovlivňovat stárnutí a délku života.

Výzkum ukazuje, že resveratrol může zpomalit příznaky stárnutí tím, že napodobuje příznivé účinky omezení příjmu kalorií, jako je snížení oxidačního stresu, zvýšení odolnosti vůči stresu a zlepšení zánětlivé reakce (52, 53).

Resveratrol navíc aktivuje gen SirT1, který se aktivuje při nízkokalorické stravě a je spojován s delší délkou života (54, 55).

Resveratrol také aktivuje sirtuin, protein, který reguluje buněčné procesy, jako je stárnutí a buněčná smrt (56).

Shrnutí:

 • Bylo prokázáno, že resveratrol, který se nachází v hroznech, aktivuje geny spojené se zpomalením projevů stárnutí a prodloužením života.

11. Snižuje zánětlivost

Zatímco nízká úroveň zánětu je typickou reakcí organismu, chronický zánět hraje klíčovou roli při vzniku dlouhodobých zdravotních potíží, jako jsou rakovina, srdeční choroby, cukrovka, artritida a autoimunitní poruchy (57).

Pozoruhodné je, že sloučeniny antokyaninu a resveratrolu v hroznech jsou spojovány se silnými protizánětlivými účinky (50, 58).

Výzkum ukazuje, že obě sloučeniny mohou potlačovat expresi zánětlivých markerů, jako je tumor nekrotizující faktor alfa (TNF-alfa) a interleukin-6 (IL-6) (59, 60).

Shrnutí:

 • Hrozny obsahují sloučeniny s protizánětlivými účinky, které mohou následně chránit před chronickými onemocněními.

12. Prospívá zdraví pokožky a vlasů

Resveratrol může mít četné ochranné účinky na pokožku a vlasy. Tato sloučenina si totiž získala oblibu v kosmetických přípravcích, protože proniká kožní bariérou a zvyšuje koncentraci kolagenu a také chrání před poškozením UV zářením při vystavení slunci (61, 62).

Studie na zvířatech ukazují, že vliv resveratrolu na tvorbu kolagenu může podporovat rychlejší hojení ran (62).

Protože oxidační stres a zánět hrají roli při vypadávání vlasů, výzkum ukazuje, že resveratrol může také podporovat růst vlasů (63).

Na začátku resveratrol chrání vlasové folikuly před poškozením vlivem životního prostředí a potom podporuje rychlý nárůst důležitých folikulárních buněk, které podporují růst vlasů (63).

Shrnutí:

 • Antioxidant resveratrol obsažený v hroznech může chránit pokožku před poškozením a podporovat růst vlasů.

13. Má pozitivní účinky proti obezitě

Obezita může zvyšovat riziko výskytu mnoha zdravotních potíží, včetně cukrovky, srdečních onemocnění a rakoviny (64).

Pozoruhodné je, že antokyany v hroznech mohou mít účinky proti obezitě. Studie na potkanech krmených dietou s vysokým obsahem tuku ukazují, že antokyany mohou potlačovat nárůst tělesné hmotnosti a snižovat obsah tuku v játrech (59).

Výzkum na zvířatech navíc zjistil, že proanthokyanidinový extrakt ze semen hroznů může zvyšovat hladinu hormonu plnosti GLP-1, který může snižovat chuť k jídlu a snižovat příjem potravy (64).

Shrnutí:

 • Antioxidanty v hroznech mohou bojovat proti obezitě tím, že potlačují chuť k jídlu a zabraňují přibývání na váze.

14. Zmírňuje zácpu

Zácpa zahrnuje odchod stolice méně často než obvykle a pocity neúplného vyprázdnění (65, 66).

Pro léčbu jsou zásadní změny stravy, jako je zvýšení příjmu vlákniny a tekutin, protože častou sekundární příčinou zácpy je dehydratace (66).

Vláknina obsažená v celém ovoci, jako je například hroznové víno, může ve srovnání s ovocnými šťávami výrazně zlepšit příznaky zácpy tím, že zkracuje dobu potřebnou k pohybu stolice tlustým střevem a také zvyšuje hmotnost stolice a denní vyprazdňování (67).

Hrozny navíc obsahují 81% vody, takže vám mohou pomoci dosáhnout vašich hydratačních cílů (1).

Shrnutí:

 • Hrozny jako dobrý zdroj vody a vlákniny mohou pomoci zmírnit zácpu.

15. Může podpořit spánek

Důkazy naznačují přímou souvislost mezi stravou a spánkem (68).

Studie totiž zjistily, že hrozny jsou přirozeným zdrojem melatoninu, hormonu podporujícího spánek, který reguluje cyklus spánku a bdění (68, 69, 70).

Zajímavé je, že melatonin se nachází hlavně ve slupkách hroznů, proto je také přítomen v produktech, jako je hroznová šťáva a víno (68).

Vzhledem k tomu, že melatonin pracuje ruku v ruce s vašimi vnitřními hodinami, je načasování příjmu zásadním faktorem, který je třeba zvážit. Pokud jíte hrozny, které vám mají pomoci usnout, snažte se je konzumovat brzy večer.

Shrnutí:

 • Hrozny jsou přirozeným zdrojem melatoninu, hormonu, který může zlepšit kvalitu vašeho spánku.

16. Snadno se přidávají do vašeho jídelníčku

Hrozny jsou chutné, všestranné a snadno se zařazují do zdravého jídelníčku. Zde je několik způsobů, jak si je vychutnat:

 • Hrozny můžete jíst samotné.
 • Smíchejte je se špenátem, okurkou, banánem, kapustou a mátou a připravte si smoothie bohaté na živiny.
 • Podávejte na oblíbeném jogurtu s drcenými ořechy a kapkou medu.
 • Mražené hrozny si můžete vychutnat jako osvěžující letní pochoutku.
 • Nakrájené hrozny si můžete přidat na vybraný salát.
 • Sladký, ale zdravý dezert si připravte s nakrájenými jablky, jahodami a hořkou čokoládou.
 • Pijte 100% hroznovou šťávu.
 • Červené víno si vychutnávejte s mírou.

Shrnutí:

 • Hrozny se dají snadno sníst nebo přidat do jídla. Hroznová šťáva a červené víno - s mírou - mohou být také prospěšné.

Čerstvé hrozny vs. hroznová šťáva

Hroznové víno i hroznová šťáva mají řadu zdraví prospěšných účinků, ale celé ovoce je obecně zdravější. Je to částečně proto, že výrobní proces hroznové šťávy - který zahrnuje zahřívání šťávy, aby se zabránilo kvašení - může snížit obsah antioxidantů o 44% (71, 72).

Kromě toho ovocné šťávy poskytují ve srovnání s celým ovocem jen málo vlákniny nebo vůbec žádnou, stejně jako vyšší obsah cukru.

Důkazy ukazují, že diety, které místo džusů obsahují celé ovoce, jsou pro regulaci hmotnosti účinnější z následujících důvodů (67):

 • pomalejší vzestup hladiny cukru v krvi, což zabraňuje prudkému nárůstu hladiny cukru a inzulínu v krvi a jejímu prudkému poklesu.
 • zpožděné vyprazdňování žaludku, které zvyšuje pocit sytosti a snižuje příjem potravy.

Kromě toho existují důkazy, že jen asi 5% Američanů splňuje doporučený příjem vlákniny, který činí 38, resp. 25 gramů denně pro muže a ženy (73).

Proto byste se měli snažit jíst spíše čerstvé hrozny než pít hroznový džus, kdykoli je to možné.

Shrnutí:

 • Zatímco celé hrozny a hroznová šťáva poskytují více živin, konzumace čerstvého ovoce zajišťuje vyšší příjem vlákniny a antioxidantů a navíc nižší příjem cukru.

Přináší víno zdravotní výhody?

Stejně jako celé hrozny a hroznová šťáva je víno dobrým zdrojem antioxidantů a nabízí řadu zdravotních výhod (74).

Výzkumy totiž ukazují, že mírná konzumace vína může chránit před srdečními chorobami, cukrovkou a dokonce i rakovinou (74, 75, 76).

Mějte však na paměti, že nadměrné pití alkoholu - definované jako více než čtyři nápoje denně - je spojeno se zvýšeným rizikem úmrtí a srdečních onemocnění (77, 78).

Současná americká výživová doporučení doporučují omezit příjem alkoholu na 1 nápoj denně pro ženy a 2 nápoje denně pro muže. Pro srovnání, každých 150 ml vína se rovná 1 nápoji (78).

Nicméně i když mírná konzumace vína může mít pozitivní vliv na vaše zdraví, stejně jako hroznovému džusu mu chybí obsah vlákniny v celých hroznech.

Shrnutí:

 • Stejně jako celé hrozny je víno dobrým zdrojem antioxidantů a nabízí řadu zdravotních výhod. Nadměrná konzumace však může vést ke škodlivým zdravotním účinkům.

Závěr

Hroznové víno nabízí několik důležitých živin a účinných rostlinných sloučenin, které prospívají vašemu zdraví. Ačkoli obsahují cukr, nezdá se, že by při umírněné konzumaci měly negativní vliv na kontrolu hladiny cukru v krvi.

Antioxidanty, jako je resveratrol, zajišťují většinu prospěšných účinků hroznů, včetně jejich protizánětlivých, protidiabetických a protirakovinných vlastností.

Jsou také poměrně chutné a snadno je zařadíte do svého jídelníčku. Chcete-li získat co nejvíce výhod, volte raději čerstvé hrozny než hroznovou šťávu nebo víno.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života