8 působivých výhod pití mrkvové šťávy

- Pixabay

Barbora Nová

Mrkvová šťáva se získává z celé mrkve a je mimořádně výživná, přičemž poskytuje nejen draslík a vitamin C, ale je také velmi bohatá na provitamin A. Předpokládá se, že pití mrkvové šťávy mimo jiné posiluje imunitu a zlepšuje zdraví očí a pokožky (1).

Následuje osm působivých účinků mrkvové šťávy.

1. Mrkvová šťáva je vysoce výživná

Mrkvová šťáva má nízký obsah kalorií a sacharidů a zároveň obsahuje řadu živin. Jeden šálek (236 gramů) obsahuje (1):

 • Kalorie: 94
 • Bílkoviny: 2 gramy
 • Tuk: méně než 1 gram
 • Sacharidy: 22 gramů
 • Cukry: 9 gramů
 • Vláknina: 2 gramy
 • Vitamín A (jako provitamín A): 251% referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vitamin C: 22% RHP
 • Vitamin K: 31% RHP
 • Vápník: 15% RHP

Mrkvová šťáva obsahuje také karotenoidní pigmenty lutein a zeaxantin, které v těle působí jako antioxidanty. Antioxidanty bojují proti nestabilním molekulám zvaným volné radikály (1, 2).

Hlavním karotenoidem v mrkvové šťávě je beta karoten, který je zodpovědný za oranžovou barvu mrkve. Vaše tělo ho přeměňuje na antioxidant vitamin A.

Shrnutí:

 • Mrkvová šťáva je plná vitaminu A a má vysoký obsah vitaminů C a K. Obsahuje také rostlinné sloučeniny zvané karotenoidy, které působí jako antioxidanty.

2. Mrkvová šťáva může zlepšit zdraví očí

Mrkvová šťáva obsahuje vysoké množství živin, které prospívají vašim očím.

Konkrétně 1 šálek (236 g) mrkvové šťávy obsahuje více než 250% RHP vitaminu A, většinou ve formě provitaminu A karotenoidů, jako je beta karoten (1).

Vitamin A je životně důležitý pro zdraví očí. Několik studií spojuje příjem ovoce a zeleniny, které obsahují provitamin A, se sníženým rizikem slepoty a očních chorob souvisejících s věkem (3, 4).

Mrkvová šťáva je navíc vynikajícím zdrojem luteinu a zeaxanthinu, dvou dalších karotenoidů, které se hromadí v očích a chrání je před škodlivým světlem (1, 2).

Vysoký příjem luteinu a zeaxanthinu ve stravě může snížit riziko vzniku očních problémů, jako je například věkem podmíněná makulární degenerace (AMD). Jedna starší analýza šesti studií spojuje vysoký příjem těchto látek ve stravě s o 26% nižším rizikem pozdní AMD ve srovnání s nízkým příjmem (5, 6).

Shrnutí:

 • Mrkvová šťáva je skvělým zdrojem karotenoidů, včetně beta-karotenu, luteinu a zeaxanthinu, které jsou důležité pro zdraví očí a mohou chránit před AMD.

3. Mrkvová šťáva posiluje imunitu

Mrkvová šťáva podporuje váš imunitní systém, protože oba vitaminy A a C obsažené v mrkvové šťávě působí jako antioxidanty a chrání imunitní buňky před poškozením volnými radikály (7, 8).

Kromě toho je tato šťáva bohatým zdrojem vitaminu B6, který v 1 šálku (236 g) představuje 30% RHP. Vitamin B6 je nejen nezbytný pro optimální imunitní reakce, ale jeho nedostatek je spojen i s oslabením imunity (1, 9).

V jedné studii se při nedostatku vitaminu B6 u starších osob snížila produkce signální molekuly známé jako interleukin 2, která reguluje aktivitu imunitních buněk (9).

A jedna studie na hlodavcích zjistila, že nedostatečný příjem vitaminu B6 ve stravě brání růstu imunitních buněk zvaných lymfocyty (9).

Shrnutí:

 • Mrkvová šťáva jako bohatý zdroj vitaminů A, B6 a C může pomoci posílit váš imunitní systém.

4. Mrkvová šťáva má protinádorové účinky

Studie v laboratoři naznačují, že některé sloučeniny v mrkvové šťávě mohou chránit před rakovinou.

Konkrétně polyacetyleny, beta karoten a lutein z extraktu mrkvové šťávy mohou být účinné proti lidským rakovinným buňkám (10, 11, 12).

Jedna studie na zkumavkách zjistila, že ošetření buněk leukémie a rakoviny tlustého střeva beta karotenem vedlo k odumření rakovinných buněk a zastavení jejich růstového cyklu (11).

V jiné studii na zvířatech polyacetyleny z mrkve snížily počet a rychlost růstu nádorů tlustého střeva u potkanů. Důležité je, že množství polyacetylenů podávaných potkanům je podobné množství, které můžete zkonzumovat při běžném denním příjmu mrkve (10).

Shrnutí:

 • Ve studiích v laboratoři a na zvířatech bylo prokázáno, že sloučeniny obsažené v mrkvové šťávě vyvolávají smrt rakovinných buněk.

5. Mrkvová šťáva může zlepšit hospodaření s cukrem v krvi

Pravidelné pití malého množství mrkvové šťávy může pomoci snížit hladinu cukru v krvi.

Zejména studie na potkanech s cukrovkou 2. typu ukazují, že fermentovaná mrkvová šťáva snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje další související ukazatele. Je to proto, že fermentovaná šťáva obsahuje probiotika, což jsou prospěšné bakterie, které ovlivňují střevní bakterie spojené s cukrovkou (13, 14).

Jiná starší studie na hlodavcích zjistila, že fialová mrkvová šťáva zvyšuje hladinu cukru v krvi díky protizánětlivému účinku antokyanových barviv (15).

Jedná se však o velmi specifické druhy mrkvové šťávy. Není známo, zda má podobné účinky i běžná mrkvová šťáva.

I tak má ale mrkvová šťáva nízký glykemický index (GI) - měřítko toho, jak moc určitá potravina zvyšuje hladinu cukru v krvi. Konzumace potravin a nápojů s nízkým glykemickým indexem může u lidí s cukrovkou pomoci zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi (16, 17).

Mrkvová šťáva tak může být vhodnou náhradou ovocných šťáv s vysokým GI. Je však důležité kontrolovat velikost porcí, protože příliš velké množství může zvýšit hladinu cukru v krvi. Obecně platí, že bezpečnou velikostí porce je 110 g denně.

Shrnutí:

 • Omezené studie na zvířatech naznačují, že fermentovaná a fialová mrkvová šťáva zlepšuje hladinu cukru v krvi. Běžná mrkvová šťáva má sice také nízký GI, ale její příjem, pokud máte cukrovku, byste měli omezit na mírné množství.

6. Mrkvová šťáva zlepšuje zdraví pokožky

Živiny obsažené v mrkvové šťávě mohou být zvláště prospěšné pro zdraví pokožky.

Jeden šálek (236 g) mrkvové šťávy poskytuje více než 20% RHP vitaminu C, živiny rozpustné ve vodě, která je nezbytná pro tvorbu kolagenu. Tato sloučenina je nejhojněji zastoupenou vláknitou bílkovinou v těle, která zajišťuje pružnost a pevnost pokožky (1, 18).

Kromě toho vitamin C působí jako antioxidant a chrání vaši pokožku před poškozením volnými radikály (18).

Vaší pleti může pomoci také betakaroten obsažený v mrkvové šťávě. Jeden přehled studií zjistil, že strava bohatá na karotenoidy může chránit pokožku před poškozením ultrafialovým zářením (UV) a zlepšovat její vzhled (19).

Shrnutí:

 • Mrkvová šťáva poskytuje vitamin C a beta karoten, dva antioxidanty, které mohou chránit vaši pokožku před poškozením. Vitamin C je také nezbytný pro tvorbu kolagenu, který posiluje pokožku.

7. Mrkvová šťáva posiluje zdraví srdce

Mrkvová šťáva může pomoci snížit rizikové faktory srdečních onemocnění.

Zaprvé, mrkvová šťáva je dobrým zdrojem draslíku, minerálu, který hraje důležitou roli při správné regulaci krevního tlaku. Bylo prokázáno, že strava s vysokým obsahem draslíku chrání před vysokým krevním tlakem a mrtvicí (1, 20, 21, 22).

Antioxidační sloučeniny obsažené v mrkvové šťávě mohou také prospívat vašemu srdci.

Starší tříměsíční studie na 17 dospělých osobách s vysokou hladinou cholesterolu a triglyceridů zjistila, že pití 2 šálků (480 ml) mrkvové šťávy denně významně zvýšilo obsah antioxidantů v krvi a snížilo oxidaci krevních lipidů, která může vést k srdečním onemocněním (23).

Shrnutí:

 • Draslík a antioxidanty obsažené v mrkvové šťávě mohou pomáhat snižovat krevní tlak a snižovat rizikové faktory srdečních onemocnění.

8. Mrkvová šťáva může chránit vaše játra

Předpokládá se, že karotenoidy v mrkvové šťávě podporují zdraví jater, protože několik studií naznačuje, že protizánětlivé a antioxidační účinky karotenoidů chrání před nealkoholickým ztukovatěním jater (NAFLD) (24, 25).

K NAFLD dochází, když se na játrech hromadí tuk, obvykle v důsledku nezdravé výživy, nadváhy nebo obezity. Nakonec může dojít k jizvení jater a jejich trvalému poškození.

Osmitýdenní studie na potkanech zjistila, že mrkvová šťáva snižuje některé markery NAFLD. Jiná studie na hlodavcích přinesla podobné výsledky a odhalila, že mrkvová šťáva sice nesnížila množství tuku na játrech, ale snížila zánětlivé krevní markery (26, 27).

Shrnutí:

 • Díky vysokému množství protizánětlivých karotenoidů může mrkvová šťáva chránit játra před stavy, jako je NAFLD.

Bezpečnostní opatření pro mrkvovou šťávu

Přestože je mrkvová šťáva pro většinu lidí naprosto bezpečná, je třeba mít na paměti několik bezpečnostních opatření.

Některé mrkvové šťávy, zejména čerstvě připravené druhy, nemusí být pasterizovány, aby se zničily škodlivé bakterie. Těhotné ženy, senioři, malé děti a osoby s oslabeným imunitním systémem by se měly nepasterizované mrkvové šťávě vyhnout, pokud si ji nepřipraví sami.

Navíc pití velmi velkého množství mrkvové šťávy může vést ke karotenemii, což je stav, kdy se vaše kůže zbarví do žlutooranžova v důsledku vysoké hladiny beta karotenu v krvi (28).

Není sice škodlivý, ale může být znepokojující. Dočasné vyřazení (omezení) zdrojů beta karotenu ze stravy obvykle problém vyřeší.

A konečně, mrkvová šťáva má méně vlákniny než celá mrkev a obsahuje přírodní cukry. Nižší obsah vlákniny znamená, že se její cukry rychleji vstřebávají, takže pití příliš velkého množství mrkvové šťávy může zvýšit hladinu cukru v krvi.

Nízký GI mrkvové šťávy sice znamená, že nezvyšuje hladinu cukru v krvi tolik jako jiné šťávy, ale i tak byste měli být opatrní a omezit její příjem, pokud máte cukrovku - zejména pokud ji pijete samostatně (16).

Shrnutí:

 • Některé kupované druhy mrkvové šťávy nemusí být pasterizované a měly by se jim vyhýbat některé skupiny obyvatel, včetně těhotných žen. Přílišné pití může také dočasně změnit barvu vaší pleti.

Závěr

Mrkvová šťáva je neuvěřitelně výživná, poskytuje draslík, několik karotenoidů a vitaminy A, C a K.

Pití této zeleninové šťávy může pomoci zlepšit zdraví očí, posílit imunitní systém a posílit pokožku. 

Vzhledem k tomu, že obsahuje přírodní cukry, je vhodné pít mrkvovou šťávu s mírou.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života