16 potravin, které mají vysoký obsah cholinu

 

 

 

 

 

 

houba Shiitake

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Cholin je živina potřebná pro mnoho tělesných procesů, včetně metabolismu, syntézy neurotransmiterů, vývoje mozku a dalších. I když vaše tělo přirozeně vyrábí malé množství této živiny, nestačí to k uspokojení vašich potřeb, takže si musíte něco vzít ze své stravy.

Dospělí muži a ženy potřebují 550 mg cholinu denně, respektive 425 mg cholinu, ale 90% populace USA tento doporučený příjem nesplňuje (1, 2).

Protože je cholin důležitý pro růst a vývoj plodu, zvyšuje se potřeba této živiny během těhotenství a kojení. Těhotné jako takové potřebují 450 mg cholinu denně, zatímco kojící ženy potřebují 550 mg (1).

Navzdory tomu mnoho prenatálních doplňků obsahuje málo, pokud vůbec, cholinu. Proto je zásadní, aby se těhotné nebo kojící osoby rozhodly pro vysoce kvalitní prenatální doplňky a do své stravy přidávaly potraviny bohaté na cholin (1, 2).

Naštěstí se tato živina nachází v mnoha živočišných a rostlinných potravinách.

Následuje 16 potravin s vysokým obsahem cholinu.

1. Celá vejce

Vejce jsou jedním z nejlepších zdrojů cholinu, přičemž 1 vejce poskytuje průměrně 147 mg. To znamená, že konzumace pouze 2 vajec denně pokrývá 54% doporučené denní dávky (DDD) (3).

Obsah cholinu ve vejci je téměř úplně koncentrován ve žloutku. Ve skutečnosti je 680 mg živiny na 100 gramů vaječného žloutku oproti 1 mg na 100 gramů vaječného bílku, takže je důležité sníst celé vejce, abyste získali co nejvíce cholinu (4).

Studie ukazují, že přírodní cholin ve vejcích může být lépe absorbován než formy živin, které se nacházejí v doplňcích stravy.

Je to proto, že cholin ve vejcích je vázán na typ tuku, který se nazývá fosfolipidy. Patří mezi ně hydrofilní (s afinitou k vodě) a hydrofobní (s averzí k vodě) složky, které jim umožňují přímé vstřebávání trávicím traktem (5).

2. Vnitřnosti

Organické maso, jako jsou játra a ledviny, jsou jedním z nejlepších zdrojů cholinu.

Ve skutečnosti pouhých 85 gramů vařených hovězích jater poskytuje 240 mg cholinu neboli 65% DDD pro tuto živinu (6).

Navíc je orgánové maso bohaté na řadu dalších vitamínů a minerálů, včetně železa, B12, kyseliny listové, vitaminu A, mědi a selenu. Pokud do své stravy přidáte jen malé množství masa z orgánů, pomůže vám to překlenout nutriční mezery důležitých živin, jako je cholin (6).

3. Kaviár

Rybí jikra neboli kaviár je vynikajícím zdrojem cholinu. Pouhé 85 gramů kaviáru smíšeného druhu ho obsahuje 285 mg, což je 52% DDD (7).

Kaviár je také nabitý omega-3 mastnými kyselinami, kyselinou eikosapentaenovou (EPA) a kyselinou dokosahexaenovou (DHA), které mají protizánětlivé vlastnosti (8, 9).

Zkuste si užít kaviár na krekrech nebo ho spárovat s vajíčky natvrdo a dát si tím svačinu nabitou cholinem.

4. Ryby

Mořské plody, včetně ryb, jako je losos, tuňák a treska, jsou dobrým zdrojem cholinu. Například 85 gramů lososa poskytuje 187 mg neboli 34% DDD (10).

Proto nemusí být překvapivé, že některé studie spojovaly nízký příjem ryb s nižší hladinou cholinu v krvi u určitých populací.

Například studie na 222 těhotných ženách zjistila, že u těch, které konzumovaly 75 gramů nebo méně ryb týdně, byl nižší příjem cholinu, DHA a vitaminu D plus nižší hladina těchto živin v krvi než u žen, které konzumovaly 150 gramů nebo více ryb týdně (11).

5. Shiitake houby

Houby shiitake obsahují působivou škálu živin a jsou skvělým zdrojem rostlinného cholinu. Jeden šálek (145 gramů) vařených hub shiitake poskytuje 116 mg  cholinu neboli 21% DDD (12).

Kromě toho jsou houby shiitake bohaté na živiny, jako je vitamin B5, selen a měď, a výzkum naznačuje, že jejich konzumace může prospět vašemu imunitnímu zdraví.

Například studie provedená na 52 zdravých seniorech zjistila, že konzumace 5 nebo 10 gramů hub shiitake denně po dobu 4 týdnů snížila zánětlivé markery, jako je C-reaktivní protein (CRP) (13).

Ve stejné studii vědci také pozorovali zvýšenou produkci důležitých imunitních buněk a sekrečního imunoglobulinu A (sIgA), protilátky, která je důležitá pro zdraví a imunitu střev (13).

6. Sójové boby

Sójové boby jsou dalším bohatým zdrojem rostlinného cholinu. Jeden šálek (93 gramů) pražených sójových bobů obsahuje 214 mg neboli 39% DDD (1).

Sójové boby jsou také dobrým zdrojem rostlinných bílkovin, vlákniny, manganu, hořčíku, zinku a kyseliny listové (14).

Zkuste žvýkat pražené sójové boby nebo si dejte svačinu s edamame, nezralou verzí sójových bobů, abyste zvýšili příjem cholinu.

7. Hovězí maso

Hovězí maso je bohaté na mnoho živin, včetně cholinu. 85 gramová porce vařeného hovězího masa ho obsahuje 115 mg, což splňuje 21% DDD pro tuto živinu (15).

Hovězí maso je také zdrojem vysoce biologicky dostupného proteinu a železa. U anemických lidí, což znamená, že mají příliš málo nebo špatně fungujících červených krvinek, může konzumace hovězího masa pomoci zvýšit hladinu železa v krvi a udržet zdravé zásoby železa v těle (16).

8. Pšeničné klíčky

Pšeničné klíčky jsou nejlépe známé jako koncentrovaný zdroj vlákniny. Jsou také nabity důležitými živinami, jako je vitamin E, mangan, hořčík, zinek a cholin (3).

Pouhých 84 gramů toastovaných pšeničných klíčků obsahuje 153 mg cholinu, neboli 28% doporučené denní dávky (3).

Přidejte pšeničné klíčky do ovesných vloček, jogurtu nebo smoothies, aby vaše jídla a občerstvení posílily cholin a sytící vlákninu.

9. Kuře a krůta

Přidávání potravin bohatých na bílkoviny, jako je kuřecí a krůtí maso do vaší stravy, je důležité pro vaše celkové zdraví.

Potraviny bohaté na bílkoviny vám mohou pomoci cítit se mezi jídly plně, podporovat lepší řízení hladiny cukru v krvi a poskytovat důležité živiny (17).

Kuře a krůta jsou navíc dobrým zdrojem cholinu, přičemž oba druhy masa poskytují 72 mg cholinu na 85 gramů, neboli 13% RDI (3, 18).

10. Křupavá zelenina

Některá křupavá zelenina, jako je květák, brokolice a růžičková kapusta, obsahují cholin.

Jeden šálek (160 gramů) vařeného květáku obsahuje 72 mg, neboli 13% vaší denní potřeby cholinu, zatímco stejné množství vařené růžičkové kapusty a brokolice poskytuje asi 30 mg neboli 5% vaší denní potřeby (19, 20, 21).

Servírování křupavé zeleniny s jinými potravinami bohatými na cholin, jako je losos, vejce, kuřecí, hovězí nebo krůtí maso, je vynikající způsob, jak uspokojit své každodenní potřeby této živiny.

Například 1 šálek (160 gramů) praženého květáku spolu se 112 gramy lososa pokryje téměř 60% vaší denní potřeby cholinu. Přidejte 2 celá vejce na snídani nebo svačinu bohatou na bílkoviny, jako je tvaroh, a vaše cholinové potřeby budou pro tento den splněny.

11. Mandle

Mandle jsou oblíbené ořechy spojené s řadou zdravotních výhod. Výzkum například prokázal, že jejich konzumace může zvýšit hladinu HDL cholesterolu chránícího srdce a podpořit zdravé fungování těla (22, 23).

Jsou také bohaté na mnoho živin, včetně vitamínu E, bílkovin, vlákniny a hořčíku.

Navíc byly mandle identifikovány jako rostlinný zdroj cholinu. Konzumace 28 gramů mandlí dodá tělu asi 15 mg živiny, což pokryje 2,5% vaší denní potřeby (24).

I když obsahují menší množství cholinu než jiné potraviny na tomto seznamu, pravidelné jídlo s mandlemi pomáhá zvyšovat příjem cholinu.

12. Lima fazole

Je zajímavé, že studie naznačují, že nezralé fazole lima jsou jedním z nejlepších zdrojů cholinu pro ty, kteří dodržují veganskou stravu (25, 26).

1 šálek (170 gramů) porce vařených nezralých fazolí lima obsahuje 75 mg cholinu, což pokrývá 14% vaší denní potřeby (27).

Pro jídlo plné cholinu vyzkoušejte tento recept na dušené houby a fazole - jen se ujistěte, že místo kuřecího vývaru použijete zeleninový vývar, aby byl veganský.

13. Červené brambory

Červené brambory jsou vynikajícím zdrojem sacharidů a dalších důležitých živin, jako je vitamin C, draslík a cholin (28).

Ve skutečnosti 1 velký (300 gramů) červený brambor obsahuje 57 mg cholinu, což splňuje 10% vaší denní potřeby této živiny (1).

Spojte červené brambory s kuřecím masem, rybami nebo vejci pro jídlo plné cholinu.

14. Fazole

Fazole jsou výživné luštěniny, které jsou také dobrým zdrojem cholinu. Jeden šálek (177 gramů) vařených fazolí poskytuje 54 mg živiny, což odpovídá 10% DDD (29).

15. Quinoa

Quinoa je populární bezlepková pseudocereálie, což znamená, že botanicky není obilovinou, ale běžně se používá jako jedna z nich. Je dobrým zdrojem mnoha živin, včetně cholinu. Její jeden šálek (185 gramů) vařené quinoy obsahuje 43 mg živiny neboli 8% DDD (30).

Quinoa je všestranná a lze ji kombinovat s jinými potravinami a vytvořit tak chutné jídlo.

Například zkuste připravit snídani s vejci, brokolicí a červenými bramborami a servírujte ji s vařenou quinoou pro chutnou snídani bohatou na cholin.

16. Tvaroh

Mnoho mléčných výrobků je dobrým výběrem. To zahrnuje tvaroh, výživné a bílkovinné jídlo. Jeden šálek (210 gramů) měkkého tvarohu obsahuje 39 mg cholinu, neboli 7% doporučené denní dávky pro cholin (31).

Tvaroh je také vynikajícím zdrojem vápníku, selenu, riboflavinu a vitaminu B12. Na snídani nebo při svačině s vysokým obsahem cholinu si můžete pochutnat na porci tvarohu s nasekanými mandlemi a bobulemi (31).

Závěr

Je důležité dostat ze své stravy dostatek cholinu, protože tato živina se podílí na důležitých tělesných procesech, včetně syntézy a metabolismu neurotransmiterů.

Bohužel většina lidí, včetně těhotných a kojících žen, nedostává ve své stravě dostatek cholinu, což může způsobit nízký stav cholinu.

Naštěstí mnoho živočišných a rostlinných potravin obsahuje dobré množství cholinu. Jako příklady lze uvést vejce, kuřecí maso, vnitřnosti, brukvovitou zeleninu a houby shiitake.

Abyste zajistili, že ve své stravě dostáváte dostatek cholinu, snažte se denně konzumovat různé potraviny bohaté na cholin, jako jsou například potraviny uvedené v tomto seznamu.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života