Může vám omezení jídla způsobit závratě?

-  Pixabay

Barbora Nová

Závrať je pocit, který většina z nás někdy zažila. I když tento pocit pravděpodobně znáte, není vždy snadné určit jeho přesnou příčinu. Ve skutečnosti může závratě způsobovat mnoho věcí.

Jednou z příčin závratí může být nedostatečné jídlo, ale ne vždy je to tak.

Následuje vysvětlení, proč může nedostatek jídla způsobovat závratě, jaké další problémy mohou závratě způsobovat a jaké kroky můžete podniknout, když je pociťujete.

Proč může vynechávání jídla způsobovat závratě

Hypoglykémie nastává, když množství glukózy - často označované jednoduše jako "cukr" - v krvi klesne pod hodnotu 70 mg/dl (1).

Tento stav se častěji nazývá "nízká hladina cukru v krvi" a můžete ho zažívat pravidelně, pokud žijete s cukrovkou a máte problémy s regulací hladiny cukru v krvi.

Nízkou hladinu cukru v krvi můžete zažít také náhle v důsledku takových faktorů, jako je (1):

 • extrémní počasí
 • konzumace alkoholu
 • změny nadmořské výšky
 • vynechání jídla nebo obecně nedostatečné stravování
 • nedostatečně vyvážená strava, která poskytuje dostatek živin

Krevní cukr pochází z trávení sacharidů (uhlohydrátů) a je hlavním zdrojem energie pro mozek. Vynechávání jídla nebo vyhýbání se sacharidům tak může způsobit pokles hladiny cukru v krvi, což může mít za následek náhlý záchvat závratí (2, 3, 4).

Pokud po vynechání jídla pociťujete závrať a přemýšlíte, zda vám klesla hladina cukru v krvi, tak mezi další varovné příznaky, které můžete pociťovat, patří hlad, zmatenost, pocení a třes (1, 5, 6, 7).

Tato kombinace příznaků je pravděpodobně znamením, že potřebujete něco sníst.

Shrnutí:

 • Jídlo, které jíme, dodává našemu tělu energii, která ho pohání po celý den, a to ve formě krevního cukru. Zejména sacharidy jsou potřebné k dodání energie mozku. Když tělo pociťuje nedostatek paliva, může dojít k poklesu hladiny cukru v krvi, což způsobí, že se vám zatočí hlava.

Další důvody, proč se vám může točit hlava

Závrať je složitý pocit, který můžete pociťovat různými způsoby a může být způsoben mnoha různými věcmi (8, 9).

Když někdo řekne, že se mu točí hlava, většinou se pravděpodobně snaží popsat pocit nestability. Mohou mít pocit, že se točí, vznášejí se nebo jsou nějak mimo rovnováhu. Závrať však může znamenat také pocit na omdlení, malátnosti, slabosti nebo závratě.

Když má někdo pocit závratě, neznamená to automaticky, že je to proto, že se nedostatečně najedl.

Spíše je lepší podívat se na celý soubor příznaků a okolností, abychom lépe pochopili, co závratě způsobuje.

Následuje několik dalších příčin závratí - a několik tipů, které vám pomohou určit, zda se mohou týkat i vás.

Mrtvice

V některých případech může být rychle přicházející závrať varovným příznakem něčeho závažnějšího, například mrtvice (10, 11).

V jedné malé studii uvedlo téměř 40% pacientů s cévní mozkovou příhodou náhlé závratě v době, kdy prodělali mrtvici, zatímco samostatná studie odhaduje, že 4-15% pacientů, kteří uvádějí náhlé závratě, může ve skutečnosti prodělat mrtvici (12, 13).

Pokud pociťujete závrať a začnete pozorovat další závažné varovné příznaky mrtvice - včetně znecitlivění jedné strany těla, potíží s mluvením nebo viděním nebo silné bolesti hlavy - okamžitě zavolejte záchrannou službu.

Dehydratace

Stejně jako nedostatečné jídlo může způsobit závratě, může je způsobit i nedostatečný pitný režim.

Ve skutečnosti lze dehydrataci snadno zaměnit s nízkou hladinou cukru v krvi, protože mnoho příznaků je podobných - pocit závratě, mdloby a malátnosti (14).

Mezi další příznaky, které mohou pomoci odlišit dehydrataci od nízké hladiny cukru v krvi, patří produkce moči tmavé barvy a produkce menšího množství moči než obvykle (15, 16, 17).

Ušní infekce

Pocit závratě je častým příznakem infekce vnitřního ucha (11).

V tomto případě existuje možnost, že se u vás vyskytne specifičtější typ závratí známý jako vertigo (9, 18).

Při závrati se můžete cítit jen mírně malátní nebo mimo rovnováhu. Závrať je však specifičtější pocit, který zahrnuje pocit, že se pohybujete buď vy, nebo vaše okolí.

Můžete mít pocit, že se točíte nebo jste převráceni - i když stojíte naprosto klidně a vzpřímeně.

Závratě u vás častěji vyvolávají pocit nevolnosti než jiné typy závratí a mohou být příznakem toho, že máte problém s vnitřním uchem.

Více informací o rozdílu mezi závratí a vertigem naleznete zde.

Další příčiny

Závratě jsou často uváděným příznakem mnoha onemocnění.

Zde je několik dalších možných příčin pocitu závratě, které mohou mít jen málo společného s tím, kolik jste toho snědli (19, 20, 21):

Pokud se vám točí hlava delší dobu, závratě ustupují, ale často se vracejí, nebo jste znepokojeni svými příznaky, je dobré poradit se s lékařem.

Shrnutí:

 • Nedostatečné stravování je jen jednou z možných příčin závratí. Může také souviset s ušní infekcí, dehydratací, léky, anémií, alergickou reakcí, poraněním hlavy, mrtvicí a dalšími příčinami.

Co dělat, když se vám točí hlava

Pokud se vám točí hlava, jednou z prvních věcí, kterou byste měli udělat, je posadit se nebo si lehnout. Nepokoušejte se řídit nebo obsluhovat jakýkoli typ zařízení.

Závrať způsobuje ztrátu rovnováhy, což může snadno vést k pádům a zraněním - zejména u starších osob. Proto je nejlepší vyhnout se stání nebo chůzi, dokud pocit nepřejde (22).

Pokud máte podezření, že závrať mohla být způsobena nedostatečným jídlem nebo příliš dlouhou dobou bez jídla, snažte se co nejdříve sníst nebo vypít něco kalorického.

Lidské tělo rozkládá a vstřebává sacharidy pro získání energie rychleji než jiné živiny, takže pokud najdete dobrý zdroj jednoduchých sacharidů - například ovocnou šťávu, chléb, šálek mléka nebo trochu medu - pomůže vám konzumace některého z nich rychle obnovit hladinu cukru v krvi.

V krajním případě může pomoci i kousek bonbonu nebo něco jiného sladkého, ale mějte na paměti, že spoléhat se na sladké pochoutky k udržení hladiny cukru v krvi a odvrácení závratí není dlouhodobě zdravá volba.

Jakmile první záchvat závratí pomine, zkuste si dát jinou svačinu, která bude obsahovat komplexní sacharidy bohaté na vlákninu a libové bílkoviny. Kombinace živin by měla pomoci udržet hladinu cukru v krvi před náhlým poklesem.

Příklady kombinací svačin, které kombinují komplexní sacharidy s libovými bílkovinami, jsou následující:

 • jogurt s ovocem
 • celozrnné krekry se sýrem
 • toast s arašídovým máslem
 • nakrájená zelenina s humusem

Léčba dalších příčin závratí

Pokud si myslíte, že závratě způsobuje něco jiného než nedostatečné stravování, určitě se poraďte s odborníkem, abyste zjistili přesnou příčinu.

Pokud začnete pociťovat další výrazné příznaky, jako je necitlivost, bolesti na hrudi, náhlé změny vidění nebo horečka, okamžitě vyhledejte pomoc.

Mezitím se můžete pokusit zmírnit tento pocit tím, že:

 • pitím vody
 • lehnutím si na chladné, tmavé a klidné místo
 • vyhýbání se alkoholu, kofeinu a tabáku

Shrnutí:

 • Pokud máte podezření, že vám pocit závratě způsobilo nepřijímání potravy, najděte si rychlý zdroj sacharidů, který vám pomůže obnovit hladinu cukru v krvi. Možná si budete muset sednout na chladné a klidné místo, dokud pocit neustoupí. Zůstaňte u pití vody a vyhněte se povzbuzujícím látkám.

Závěr

Závrať je nepříjemný pocit, který může zahrnovat mdloby, slabost nebo závrať.

Může se také projevit intenzivnějším pocitem v podobě závratě, kdy se vám může zdát, že se vy nebo vaše okolí točíte.

Jednou z příčin závratí je nedostatečná konzumace kalorií do té míry, že vám začne klesat hladina cukru v krvi, ale tento pocit může souviset i s mnoha dalšími problémy.

Pokud se vám točí hlava, je dobré se pokusit něco sníst a vypít. Pokud to pomůže, je pravděpodobné, že příčinou byla nízká hladina cukru v krvi nebo dehydratace.

Pokud však pociťujete závratě pravidelně, je nejlepší navštívit odborníka, který vám pomůže situaci vyhodnotit - a to i v případě, že se vám zdá, že jídlo nebo pití pocit zmírňuje.

Soustavné nedojídání nebo vynechávání jídla až do bodu, kdy se vám začne točit hlava, může být známkou poruchy příjmu potravy nebo poruchy příjmu potravy.

Pokud máte pocit, že by vám zlepšení vztahu k jídlu prospělo, zvažte možnost obrátit se na terapeuta nebo dietologa, který se poruchami příjmu potravy zabývá.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života