Kreatin pro zvýšení síly i pro seniory pro podporu mozku a kvality života

- Pixabay

Barbora Nová

Kreatin pomáhá svalům produkovat energii při zvedání těžkých břemen nebo při cvičení s vysokou intenzitou. Sportovci a kulturisté často užívají kreatin jako doplněk stravy pro zvýšení síly a zlepšení výkonu, zatímco starší lidé a vegetariáni jej mohou užívat pro podporu zdraví mozku a kvality života.

Kreatin je nejlepším doplňkem pro zlepšení výkonu v posilovně. Studie ukazují, že dokáže zvýšit svalovou hmotu, sílu a výkon při cvičení (1).

Kromě toho může pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi a zlepšovat mozkové funkce (2, 3, 4, 5).

Někteří lidé se domnívají, že kreatin není bezpečný a má mnoho vedlejších účinků. Vědecké důkazy však tato tvrzení nepotvrzují (1, 6).

Ve skutečnosti je kreatin jedním z nejvíce testovaných doplňků stravy na světě a má vynikající bezpečnostní profil (1).

Následuje vše, co potřebujete vědět o kreatinu.

Co je to kreatin?

Kreatin je látka, která se přirozeně nachází ve svalových buňkách. Pomáhá svalům produkovat energii při zvedání těžkých břemen nebo při cvičení s vysokou intenzitou.

Proč používat kreatin?

Užívání kreatinu jako doplňku stravy je mezi sportovci a kulturisty velmi oblíbené. Ti ho používají k nabrání svalové hmoty, zvýšení síly a zlepšení výkonnosti při cvičení (1).

Z chemického hlediska má kreatin mnoho společného s aminokyselinami, důležitými sloučeninami v těle, které pomáhají vytvářet bílkoviny. Vaše tělo může kreatin vyrábět z aminokyselin glycinu a argininu (1).

Přibližně polovina zásob kreatinu ve vašem těle pochází z potravy, kterou jíte - zejména z červeného masa a mořských plodů - a zbytek se vytváří v játrech a ledvinách z aminokyselin (1).

Kde se kreatinfosfát v těle nachází?

Přibližně 95 % kreatinu v těle je uloženo ve svalech, především ve formě fosfokreatinu. Zbývajících 5 % se nachází v mozku a varlatech (1).

Při suplementaci zvyšujete zásoby fosfokreatinu. Jedná se o formu energie uloženou v buňkách. Pomáhá vašemu tělu produkovat více vysoce energetické molekuly zvané ATP.

ATP se často nazývá energetickou měnou těla. Když máte více ATP, může vaše tělo podávat lepší výkony během cvičení (7).

Kreatin také mění několik buněčných procesů, které vedou ke zvýšení svalové hmoty, síly a regenerace (1).

Shrnutí:

 • Kreatin je látka, která se přirozeně nachází ve vašem těle - zejména ve svalových buňkách. Sportovci jej běžně užívají jako doplněk stravy.

Jak kreatin funguje?

Kreatin může zlepšit zdraví a sportovní výkon několika způsoby.

Při cvičení s vysokou intenzitou je jeho hlavní úlohou zvýšit zásoby fosfokreatinu ve svalech.

Dodatečné zásoby pak mohou být využity k produkci většího množství ATP, což je klíčový zdroj energie pro zvedání těžkých břemen a cvičení s vysokou intenzitou (8, 9).

Kreatin vám také pomáhá nabírat svaly následujícími způsoby:

 • Zvýšení zátěže. Umožňuje větší celkovou práci nebo objem v jednom tréninku, což je klíčový faktor pro dlouhodobý růst svalů (10).
 • Zlepšení buněčné signalizace. Může zvýšit signalizaci satelitních buněk, což napomáhá obnově svalů a růstu nových (11).
 • Zvýšené množství anabolických hormonů. Studie zaznamenávají po užívání kreatinu zvýšení hormonů, jako je IGF-1 (12, 13, 14).
 • Zvýšená hydratace buněk. Kreatin zvedá obsah vody ve svalových buňkách, což způsobuje efekt zvětšení objemu buněk, který může hrát roli při růstu svalů (15, 16).
 • Snížené odbourávání bílkovin. Může zvyšovat celkovou svalovou hmotu tím, že snižuje odbourávání svalové hmoty (17).
 • Nižší hladina myostatinu. Zvýšená hladina bílkoviny myostatinu může zpomalovat nebo brzdit růst nových svalů. Doplňování kreatinu může tyto hladiny snížit a zvýšit tak růstový potenciál (18).

Doplňky stravy s kreatinem také zvyšují zásoby fosfokreatinu v mozku, což může podpořit zdraví mozku a zlepšit příznaky neurologických onemocnění (2, 19, 20, 21, 22).

Shrnutí:

 • Kreatin dodává svalům více energie a vede ke změnám ve funkci buněk, které zvyšují růst svalů.

Jak kreatin ovlivňuje růst svalů?

Kreatin je účinný pro krátkodobý i dlouhodobý růst svalů (23).

Pomáhá mnoha lidem, včetně jedinců s minimálním pohybem, seniorů a vrcholových sportovců (15, 23, 24, 25).

Jedna čtrnáctitýdenní studie u seniorů zjistila, že přidáním kreatinu do silového tréninkového programu se významně zvýšila síla nohou a svalová hmota (25).

Ve 12týdenní studii u vzpěračů kreatin zvýšil růst svalových vláken 2-3krát více než samotný trénink. Zvýšení celkové tělesné hmotnosti se také zdvojnásobilo, a to spolu s maximem jednoho opakování u bench pressu, což je běžný silový cvik (26).

Velký přehled nejoblíbenějších doplňků stravy vybral kreatin jako jediný nejúčinnější doplněk stravy pro nárůst svalové hmoty (1).

Shrnutí:

 • Doplňování kreatinu může vést k výraznému nárůstu svalové hmoty. To platí jak pro netrénované jedince, tak pro vrcholové sportovce.

Účinky kreatinu na sílu a výkon při cvičení

Kreatin může také zlepšit sílu, výkon a výkon při cvičení s vysokou intenzitou.

V jednom přehledu zvýšilo přidání kreatinu do tréninkového programu sílu o 8 %, výkon ve vzpírání o 14 % a maximální výkon v bench pressu v jednom opakování až o 43 % ve srovnání se samotným tréninkem (27).

U dobře trénovaných silových sportovců se po 28 dnech doplňování zvýšil výkon ve sprintu na kole o 15 % a výkon v bench pressu o 6 % (28).

Kreatin také pomáhá udržet silový a tréninkový výkon a zároveň zvyšuje svalovou hmotu při intenzivním přetrénování (29).

Tato znatelná zlepšení jsou způsobena především zvýšenou schopností vašeho těla produkovat ATP.

Za normálních okolností se ATP vyčerpá až po 10 sekundách vysoce intenzivní aktivity. Protože vám však kreatinové doplňky pomáhají produkovat více ATP, můžete si udržet optimální výkon o několik sekund déle (30).

Shrnutí:

 • Kreatin je jedním z nejlepších doplňků stravy pro zlepšení síly a výkonnosti při cvičení s vysokou intenzitou. Funguje tak, že zvyšuje vaši schopnost produkovat energii ATP.

Účinky kreatinu na mozek

Stejně jako vaše svaly i mozek ukládá fosfokreatin a pro optimální funkci vyžaduje dostatek ATP (19, 20).

Doplnění kreatinu může zlepšit následující stavy (2, 22, 31, 32, 33, 34, 35, 36):

 • Alzheimerova choroba
 • Parkinsonova choroba
 • Huntingtonova choroba
 • Ischemická cévní mozková příhoda
 • Epilepsie
 • Poranění mozku nebo míchy
 • Onemocnění motorického neuronu
 • Paměť a funkce mozku u seniorů

Navzdory potenciálnímu přínosu kreatinu pro léčbu neurologických onemocnění byla většina současného výzkumu prováděna na zvířatech.

Nicméně šestiměsíční studie u dětí s traumatickým poškozením mozku zaznamenala 70% snížení únavy a 50% snížení závratí (37).

Výzkum u lidí naznačuje, že kreatin může pomoci také seniorům, vegetariánům a osobám ohroženým neurologickými onemocněními (38, 39, 40).

Vegetariáni mají obvykle nízké zásoby kreatinu, protože nejedí maso, které je jeho hlavním přirozeným zdrojem ve stravě (41).

V jedné studii u vegetariánů způsobilo doplňování kreatinu 50% zlepšení v testu paměti a 20% zlepšení výsledků v testu inteligence (19).

I u zdravých dospělých může suplementace kreatinem zlepšit krátkodobou paměť a inteligenci (42).

Shrnutí:

 • Kreatin může zmírnit příznaky a zpomalit progresi některých neurologických onemocnění.

Další přínosy kreatinu pro zdraví

Výzkum také potvrzuje, že kreatin může (4, 25, 43, 44, 45, 46):

 • snižovat hladinu cukru v krvi
 • zlepšovat svalové funkce a kvalitu života u seniorů
 • pomáhá léčit nealkoholické ztukovatění jater

Shrnutí:

 • Kreatin může působit proti vysoké hladině cukru v krvi a ztukovatění jater a zlepšovat funkci svalů u seniorů.

Různé typy doplňků stravy s kreatinem

Nejběžnější a nejlépe prozkoumaná forma doplňku se nazývá kreatin monohydrát.

K dispozici je mnoho dalších forem, z nichž některé jsou propagovány jako lepší, i když důkazy o tomto účinku chybí (1, 6, 47).

Kreatin monohydrát je velmi levný a je podložen stovkami studií. Dokud nové výzkumy nebudou tvrdit něco jiného, zdá se, že je nejlepší volbou.

Shrnutí:

 • Nejlepší forma kreatinu, kterou můžete užívat, se nazývá kreatin monohydrát, který se používá a studuje již desítky let.

Pokyny pro dávkování kreatinu

Mnoho lidí, kteří suplementují, začíná se zátěžovou fází, která vede k rychlému zvýšení svalových zásob kreatinu.

Chcete-li se kreatinem zatížit, užívejte 20 g denně po dobu 5-7 dnů. Tuto dávku rozdělte do čtyř 5gramových dávek v průběhu dne (1).

Konzumace jídla založeného na sacharidech nebo bílkovinách může tělu pomoci kreatin vstřebat, a to díky souvisejícímu uvolňování inzulínu (48).

Po období nakládání užívejte 3-5 gramů denně, abyste si udrželi vysokou hladinu ve svalech. Jelikož cyklické užívání kreatinu nepřináší žádné výhody, můžete se tohoto dávkování držet dlouhodobě.

Pokud se rozhodnete neprovádět fázi nakládání, můžete jednoduše konzumovat 3-5 gramů denně. Může však trvat 3-4 týdny, než maximalizujete své zásoby (1).

Protože kreatin vtahuje vodu do svalových buněk, doporučuje se užívat ho se sklenicí vody a zůstat dobře hydratovaný po celý den.

Shrnutí:

 • Pro zatížení kreatinem užívejte 5 g čtyřikrát denně po dobu 5-7 dnů. Poté užívejte 3-5 gramů denně pro udržení hladiny.

Bezpečnost kreatinu a jeho vedlejší účinky

Kreatin je jedním z nejlépe prozkoumaných doplňků stravy a studie trvající až 4 roky neodhalují žádné negativní účinky (1, 7, 49).

Jedna z nejkomplexnějších studií měřila 52 krevních markerů a po 21 měsících užívání suplementů nepozorovala žádné nežádoucí účinky (7).

Neexistují ani žádné důkazy o tom, že by kreatin poškozoval játra a ledviny u zdravých lidí, kteří užívají standardní dávky. Přesto by se lidé s již existujícími problémy s játry nebo ledvinami měli před doplňováním poradit s odborníkem (6, 7, 49, 50).

Přestože si lidé kreatin spojují s dehydratací a křečemi, výzkum tuto souvislost nepotvrzuje. Studie naznačují, že může snižovat křeče a dehydrataci během vytrvalostního cvičení ve vysokém horku (51, 52).

Jedna studie z roku 2009 zjistila, že suplementace kreatinem je spojena se zvýšením hormonu zvaného DHT, který může přispívat k vypadávání vlasů. Je zapotřebí dalšího výzkumu, ale lidé, kteří jsou náchylní k vypadávání vlasů, se možná budou chtít tomuto doplňku stravy vyhnout (53, 54).

Shrnutí:

 • Kreatin nevykazuje žádné škodlivé vedlejší účinky. Ačkoli se obecně věří, že způsobuje dehydrataci a křeče, studie to nepotvrzují.

Závěr

Kreatin je jedním z nejlevnějších, nejúčinnějších a nejbezpečnějších doplňků stravy, které můžete užívat.

Podporuje kvalitu života seniorů, zdraví mozku a výkonnost při cvičení. Zvláště užitečné může být doplňování kreatinu pro vegetariány - kteří nemusí získávat dostatek kreatinu ze stravy - a seniory.

Kreatin monohydrát je pravděpodobně nejlepší formou, pokud máte zájem vyzkoušet kreatin a zjistit, zda vám vyhovuje.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života