12 doporučených potravin, které je vhodné jíst před konzumací alkoholu. Ochrana jater - Enterosgel a Ostropestřec

- Pixabay

Barbora Nová

Před pitím alkoholu si můžete dát potraviny s vysokým obsahem bílkovin, elektrolytů a dalších klíčových živin, protože to, co sníte před pitím alkoholu, může mít velký vliv na to, jak se budete cítit na konci noci - a následující ráno.

Výběr správných potravin předtím, než si dopřejete jeden nebo dva alkoholické nápoje, případně více může pomoci kontrolovat hlad, vyrovnat elektrolyty a snížit některé nepříznivé účinky spojené s alkoholem.

Naopak výběr jiných potravin může ve výsledku způsobit nadýmání, dehydrataci, pálení žáhy a zažívací potíže.

Následuje 12 nejlepších potravin, které je vhodné sníst před konzumací alkoholu.

1. Vejce

Vejce jsou vysoce výživná a sytá, obsahují 6 gramů bílkovin na jedno vejce (1).

Svačina v podobě potravin bohatých na bílkoviny, jako jsou vejce, před pitím alkoholu může pomoci zpomalit vyprazdňování žaludku a oddálit vstřebávání alkoholu (2, 3).

Bílkoviny jsou navíc nejsytější makronutrient, díky němuž se budete cítit déle sytí, což může snížit riziko, že se později v noci přejíte (4).

Jelikož alkohol snižuje zábrany a prokazatelně zvyšuje chuť k jídlu, může být výběr sytého jídla před večerním popíjením chytrým způsobem, jak minimalizovat pozdější chutě (5).

2. Ovesné vločky

Oves je dvojnásobným zdrojem vlákniny a bílkovin, které podporují pocit sytosti a zmírňují účinky alkoholu (6, 7).

Jedna porce 1/2 šálku (40 g) nevařeného ovsa dodá téměř 5 g bílkovin a 4 g vlákniny a navíc slušné množství hořčíku, selenu a železa (7).

Kromě hvězdné výživové hodnoty oves podle jedné studie prospívá zdraví jater, protože zlepšuje jejich funkci. Ve studiích na zvířatech bylo také prokázáno, že chrání před poškozením jater způsobeným alkoholem (8, 9, 10).

3. Banány

Banány, které obsahují 4 g vlákniny v jednom velkém plodu, jsou vynikající přenosnou svačinou, kterou můžete mít po ruce před pitím a která pomáhá zpomalit vstřebávání alkoholu do krve (11).

Navíc mají vysoký obsah draslíku, který může zabránit elektrolytové nerovnováze spojené s pitím alkoholu (11, 12).

Protože se banány skládají téměř ze 75 % z vody, mohou vám také pomoci udržet hydrataci (11).

4. Losos

Losos je jedním z nejlepších zdrojů omega-3 mastných kyselin, což jsou esenciální mastné kyseliny, které jsou spojovány s řadou zdraví prospěšných účinků (12, 13).

Některé výzkumy potvrzují, že omega-3 mastné kyseliny mohou pomoci snížit některé škodlivé účinky alkoholu, včetně zánětu v mozku způsobeného pitím alkoholu (14).

Losos má také vysoký obsah bílkovin, kterých je v každé 85g vařené porci neuvěřitelných 22 g, což může pomoci zpomalit vstřebávání alkoholu (15).

5. Řecký jogurt

Neslazený řecký jogurt, který nabízí dobrou rovnováhu bílkovin, tuků a sacharidů, je jednou z nejlepších potravin, které můžete sníst před večerem plným alkoholu (16).

Klíčové jsou zejména bílkoviny, které se tráví pomalu a mohou minimalizovat účinky alkoholu na vaše tělo tím, že zpomalují jeho vstřebávání (2).

Může vám také pomoci udržet se sytí po celou noc, abyste předešli hladu a chutím podpořeným alkoholem (17, 18).

6. Chia pudink

Chia semínka jsou skvělým zdrojem vlákniny a bílkovin a také důležitých mikroživin, jako je mangan, hořčík, fosfor a vápník (19).

Zejména vláknina může pomoci oddálit vyprazdňování žaludku a zpomalit vstřebávání alkoholu do krevního oběhu (3, 20).

Navíc jsou chia semínka bohatá na antioxidanty, jako je kyselina rozmarýnová, kyselina gallová a kyselina kávová, které podle některých studií  mohou pomáhat předcházet poškození buněk a chránit vaše játra (21, 22, 23, 24).

Příprava chia pudinku je snadná. Stačí smíchat 3 polévkové lžíce (42 g) chia semínek s 1 šálkem nebo 237 mililitry mléčného nebo nemléčného mléka spolu s vybraným ovocem, ořechy, kořením a přírodními sladidly.

7. Bobuloviny

Bobulovité ovoce, jako jsou jahody, ostružiny a borůvky, je plné základních živin, včetně vlákniny, manganu a vitaminů C a K (25).

Jsou také bohaté na vodu, takže vám pomohou udržet hydrataci, která minimalizuje účinky alkoholu a zabraňuje dehydrataci (26).

Navíc konzumace potravin bohatých na antioxidanty, jako jsou bobule, může chránit vaše buňky před poškozením způsobeným alkoholem.

Jedna studie z roku 2010 zjistila, že borůvky účinně zvyšují hladinu několika antioxidantů v játrech, což by mohlo pomoci chránit před oxidačním stresem způsobeným konzumací alkoholu (27).

Jiná studie na 12 osobách zjistila, že konzumace 500 g jahod denně zlepšila antioxidační stav během 16 dnů (28).

8. Chřest

Kromě toho, že chřest dodává řadu důležitých vitamínů a minerálů, je také dobře prozkoumán pro svou schopnost podporovat zdraví jater.

Jedna studie z roku 2009 totiž zjistila, že extrakt z chřestu zvyšuje aktivitu dvou enzymů, které metabolizují alkohol, a chrání jaterní buňky před poškozením (29).

Starší studie navíc ukazují, že chřest je skvělým zdrojem antioxidantů, jako je kyselina ferulová, kaempferol, kvercetin, rutin a isorhamnetin, které zabraňují poškození buněk způsobenému nadměrnou konzumací alkoholu (30, 31).

9. Grapefruit

Grapefruit je chutný citrusový plod, který v každé porci přináší vydatnou dávku vlákniny, vitaminu C a vitaminu A (32).

Obsahuje také naringenin a naringin, dvě antioxidační sloučeniny, u kterých bylo v některých starších studiích prokázáno, že zabraňují poškození jater a pomáhají optimalizovat jejich zdraví (33).

Navíc jedna studie na zvířatech zjistila, že naringin může snižovat hromadění tuku a poškození jater způsobené alkoholem (34).

Mějte však na paměti, že grapefruit může působit na některé léky, proto se v případě nejasnosti poraďte s odborníkem (35).

10. Avokádo

Avokádo, bohaté na srdci prospěšné mononenasycené tuky, je jednou z nejlepších potravin, které můžete sníst před pitím alkoholu.

Je to proto, že tuky se tráví mnohem déle než bílkoviny nebo sacharidy, což může pomoci zpomalit vstřebávání alkoholu do krevního oběhu (3, 36).

Avokádo má navíc vysoký obsah draslíku, který pomáhá vyrovnávat elektrolyty - pouhá polovina avokáda poskytuje 8 % denní hodnoty (37).

11. Quinoa

Quinoa je celozrnná obilovina s vysokým obsahem bílkovin, vlákniny a řady důležitých mikroživin (38).

Má obzvláště vysoký obsah hořčíku a draslíku, dvou minerálů, které mohou pomoci minimalizovat nerovnováhu elektrolytů způsobenou pitím alkoholu (38).

Je také skvělým zdrojem antioxidantů, jako jsou quercetin, kyselina ferulová, katechin a kaempferol, které mohou chránit před hromaděním škodlivých molekul známých jako volné radikály způsobené nadměrnou konzumací alkoholu (39, 40).

12. Červená řepa

Červená řepa vyniká jako superhvězdná ingredience, a to jak díky své zářivé barvě, tak díky působivému obsahu antioxidantů (41).

Jedna starší studie prokázala, že šťáva z červené řepy vykazuje ochranný účinek na jaterní buňky a snižuje jejich poškození (42).

Další výzkum zjistil, že šťáva z červené řepy snižuje markery jaterního poškození u potkanů (43).

Potraviny, kterým se vyhnout před konzumací alkoholu

Dbát na to, jakým potravinám se před pitím alkoholu vyhnout, je stejně důležité jako výběr výživných potravin před večerní zábavou.

V některých případech může alkohol vyvolat příznaky gastroezofageální refluxní choroby (GERD), která se vyznačuje pálením žáhy, nevolností a říháním. Pokud máte GERD nebo jste náchylní k zažívacím potížím, možná byste se před pitím měli vyhnout i dalším spouštěčům, jako jsou kořeněná jídla, čokoláda, sycené nápoje a kofein (44).

Navíc slané potraviny, jako jsou bramborové lupínky, preclíky a krekry, mohou zhoršit nadýmání a hromadění tekutin způsobené alkoholem (45, 46).

V neposlední řadě nezapomeňte vynechat rafinované sacharidy a sladké potraviny a nápoje, jako je bílé pečivo, těstoviny, sladkosti a limonády. Tyto potraviny a nápoje se nejen rychleji tráví, ale mohou také způsobit kolísání hladiny cukru v krvi, což zvyšuje riziko přejídání později v noci (47).

Kromě toho se ujistěte, že zůstáváte hydratovaní a po celou noc popíjíte čistou vodu, abyste snížili pravděpodobnost ranních příznaků kocoviny (48).

Shrnutí:

  • Před konzumací alkoholu se raději vyhněte slaným jídlům, rafinovaným sacharidům a potravinám, které vyvolávají GERD.

Závěr

Výběr správných potravin před pitím alkoholu je nesmírně důležitý.

Některé potraviny mohou vyvolat zažívací potíže, nadýmání a pálení žáhy a zároveň zvyšují riziko zvýšené chuti k jídlu a hladu.

Jiné potraviny naopak mohou nejen zmírnit některé negativní účinky alkoholu, ale mohou také ovlivnit, jak se budete cítit následující ráno, a zároveň chránit vaše dlouhodobé zdraví.

Enterosgel a prevence kocoviny

Pro prevenci kocoviny je nejlepší užít 3 polévkové lžíce Enterosgelu před konzumací alkoholu a pak také po ránu. Množství doporučeného gelu je ovšem různé podle váhy konzumenta a množství vypitého alkoholu.

Enterosgel nelze předávkovat, protože se vůbec nevstřebává a jen sorbuje produkty rozpadu alkoholu (acetaldehyd), takže lze množství Enterosgelu bez obav zvýšit.

Enterosgel je preparát na bázi organického křemíku, který je určen k odvádění toxických látek z organizmu, k úpravě mikrobiocenózy, k regeneraci epitelu sliznic a ostatních tkání v organizmu. Vyznačuje se vysokou biokompatibilitou.

Více:

Ochrana jater - Silybin Phytosome® Power Complex

Vysoce vstřebatelná a výzkumy podložená forma výtažku z ostropestřce mariánského pro podporu jater. Jde o kombinací flavonoidového extraktu z ostropestřce mariánského – silibynu a fosfolipidů.

Silybin je za normálních okolností ve vodě rozpustný flavonoid, který se díky fytosomální technologii zabuduje do fosfolipidové mřížky a vytváří tak komplex s fosfatidylcholinem. Díky tomu Silybin účiněji proniká do buněčných membrán jaterní tkáně. Fosfatidylcholin není v tomto případě pouze pasivním nosičem silibynu, ale přispívá též k regeneraci jater.

Silybin Phytosome® je 5x účinnější než standardní extrakty z ostropestřce mariánského.

Silybin Phytosome®

italský patent

5násobná biologická využitelnost

Více:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života