8 působivých zdravotních výhod cibule

- Pixabay

Barbora Nová

Cibule je vysoce výživná a je spojována s několika výhodami, včetně zlepšení zdraví srdce, lepší kontroly hladiny cukru v krvi a zvýšené hustoty kostí.

I když všechna zelenina je důležitá pro zdraví, některé druhy nabízejí jedinečné výhody.

Cibule je členem rodu Allium z kvetoucích rostlin, který zahrnuje také česnek, šalotku, pórek a pažitku.

Tato zelenina obsahuje různé vitamíny, minerály a silné rostlinné sloučeniny, které prokazatelně podporují zdraví v mnoha ohledech.

Léčivé vlastnosti cibule jsou uznávány již od dávných dob, kdy se používala k léčbě nemocí, jako jsou bolesti hlavy, srdeční choroby a boláky v ústech (1).

Následuje 8 působivých zdravotních výhod cibule.

1. Cibule je plná živin

Cibule je bohatá na živiny, což znamená, že má nízký obsah kalorií, ale vysoký obsah vitamínů a minerálů.

Jedna střední cibule má pouhých 44 kalorií, ale přináší značnou dávku vitamínů, minerálů a vlákniny (2).

Tato zelenina má vysoký obsah vitamínu C, což je živina, která  se podílí na regulaci imunitního zdraví, produkci kolagenu, obnově tkání a vstřebávání železa .

Vitamín C působí také jako silný antioxidant ve vašem těle, který chrání vaše buňky před poškozením způsobeným nestabilními molekulami zvanými volné radikály (3).

Cibule je také bohatá na vitamíny skupiny B, včetně kyseliny listové a vitamínu B6 – ty hrají klíčovou roli v metabolismu, produkci červených krvinek a funkci nervů (4).

A konečně je dobrým zdrojem draslíku, minerálu, který mnoha lidem chybí.

Ve skutečnosti je průměrný příjem draslíku většiny lidí méně než polovina referenční hodnoty  příjmu (RHP) 4 700 miligramů (5).

Normální buněčná funkce, bilance tekutin, přenos nervů, funkce ledvin a kontrakce svalů, to vše vyžaduje draslík (6).

Shrnutí:

 • Cibule má nízký obsah kalorií, ale má vysoký obsah živin, včetně vitamínu C, vitamínů B a draslíku.

2. Cibule prospívá zdraví srdce

Cibule obsahují antioxidanty a sloučeniny, které bojují proti zánětům, snižují triglyceridy a snižují hladinu cholesterolu – to vše může snižovat riziko srdečních onemocnění.

Její silné protizánětlivé vlastnosti mohou také pomoci snížit vysoký krevní tlak a chránit před krevními sraženinami.

Quercetin je flavonoidní antioxidant, který je vysoce koncentrovaný v cibuli. Vzhledem k tomu, že je silné protizánětlivý, může pomoci snížit rizikové faktory srdečních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak (7).

Studie na 70 lidech s nadváhou a vysokým krevním tlakem zjistila, že dávka 162 mg cibulového extraktu bohatého na quercetin denně výrazně snižuje systolický krevní tlak o 3-6 milimetrů rtuti (mmHg) ve srovnání s placebem (8).

Bylo také prokázáno, že cibule snižuje hladinu cholesterolu.

Studie z roku 2014 u 54 žen se syndromem polycystických ovárií (PCOS) zjistila, že konzumace velkého množství syrové červené cibule (80-120 gramů denně) po dobu 8 týdnů snížila celkový a LDL (špatný) cholesterol ve srovnání s kontrolní skupinou (9).

Důkazy ze studií na zvířatech navíc potvrzují, že konzumace cibule může snížit rizikové faktory srdečních onemocnění, včetně zánětů, vysokých hladin triglyceridů a tvorby krevních sraženin (10, 11, 12).

Shrnutí:

 • Výzkum ukazuje, že konzumace cibule může pomoci snížit rizikové faktory srdečních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, zvýšené hladiny triglyceridů a záněty.

3. Cibule je naložena antioxidanty

Antioxidanty jsou sloučeniny, které inhibují oxidaci, proces, který vede k poškození buněk a přispívá k onemocněním, jako je rakovina, cukrovka a srdeční choroby (13).

Cibule je vynikajícím zdrojem antioxidantů. Ve skutečnosti obsahuje nejméně 17 různých druhů flavonoidních antioxidantů (14).

Zejména červená cibule obsahuje antokyany, což jsou rostlinné pigmenty z čeledi flavonoidů, které dávají červené cibuli jejich sytou barvu.

Mnohonásobné populační studie zjistily, že lidé, kteří konzumují více potravin bohatých na antokyany, mají snížené riziko srdečních chorob.

Například studie na 43 880 mužích ukázala, že obvyklý příjem antokyanů až 613 mg denně koreloval s o 14% nižším rizikem nefatálních infarktů (15).

Podobně hodnocení z roku 2018 dospělo k závěru, že konzumace většího množství potravin bohatých na antokyany byla spojena s nižším rizikem srdečních chorob a úmrtnosti na srdeční choroby (16).

Navíc bylo zjištěno, že antokyany chrání před určitými typy rakoviny a cukrovky (17, 18).

Shrnutí:

 • Zvláště červená cibule je bohatá na antokyany, což jsou silné rostlinné pigmenty, které mohou chránit před srdečními chorobami, určitými typy rakoviny a cukrovkou.

4. Cibule obsahuje protinádorové sloučeniny

Konzumace zeleniny rodu Allium, jako je česnek a cibule, je spojena s nižším rizikem určitých typů rakoviny, včetně rakoviny žaludku a tlustého střeva a konečníku.

Přehled 26 studií ukázal, že u lidí, kteří konzumovali nejvyšší množství zeleniny Allium, byla o 22 % nižší pravděpodobnost diagnózy rakoviny žaludku než u lidí, kteří konzumovali nejnižší množství (19).

Přehled 16 studií z roku 2014 u 13 333 lidí navíc prokázal, že ti s nejvyšším příjmem cibule měli o 15 % nižší riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku ve srovnání s těmi s nejnižším příjmem (20).

Tyto vlastnosti bojující s rakovinou jsou spojeny se sloučeninami síry a antioxidanty flavonoidů, které se nacházejí v zelenině allium.

Například cibule poskytuje onionin A, sloučeninu obsahující síru, u které bylo ve studiích prokázáno, že snižuje vývoj nádorů a zpomaluje šíření rakoviny vaječníků a plic (21, 22).

Cibule také obsahují fisetin a quercetin, což jsou antioxidanty flavonoidů, které mohou inhibovat růst nádoru (23, 24).

Shrnutí:

 • Strava bohatá na zeleninu allium, jako je cibule, může mít ochranný účinek proti některým nádorům.

5. Cibule poskytuje pomoc při kontrole hladiny cukru v krvi

Konzumace cibule může pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi, která je zvláště významná u osob s diabetem nebo prediabetem.

Studie u 42 osob s diabetem 2. typu prokázala, že konzumace 100 gramů surové červené cibule, výrazně snížila hladinu cukru v krvi nalačno po 4 hodinách (25).

Kromě toho vícenásobné studie na zvířatech prokázaly, že konzumace cibule může prospět kontrole hladiny cukru v krvi.

Studie ukázala, že potkani s diabetem krmení potravou obsahující 5% sušené cibule v prášku po dobu 8 týdnů měli sníženou hladinu krevního cukru nalačno a měli nižší hladinu triglyceridů a cholesterolu v porovnání s kontrolní skupinou (26).

Specifické sloučeniny nalezené v cibuli, jako je quercetin a sloučeniny síry, mají také antidiabetické účinky.

Například bylo prokázáno, že quercetin interaguje s buňkami tenkého střeva, slinivky břišní, kosterního svalstva, tukové tkáně a jater a kontroluje regulaci krevního cukru celého těla (27).

Shrnutí:

 • Vzhledem k mnoha prospěšným sloučeninám nalezeným v cibuli může jejich konzumace pomoci snížit vysokou hladinu krevního cukru.

6. Cibule může zvýšit hustotu kostí

Ačkoli mléko má velkou zásluhu na posílení zdraví kostí, mnoho dalších potravin, včetně cibule, může pomoci podpořit silné kosti.

Studie u 24 žen středního věku a postmenopauzálních žen ukázala, že ty, které konzumovali 100 mililitrů cibulové šťávy denně po dobu 8 týdnů, měli lepší hustotu kostních minerálů a antioxidační aktivitu ve srovnání s kontrolní skupinou (28).

Další studie u 507 perimenopauzálních a postmenopauzálních žen zjistila, že ty, které jedly cibuli alespoň jednou denně, měli o 5% větší celkovou hustotu kostí než ženy, kteří jedli cibuli jednou za měsíc nebo méně (29).

Navíc studie prokázala, že starší jedinci, kteří jedli cibuli nejčastěji, snížili své riziko zlomeniny kyčle o více než 20% ve srovnání s těmi, kteří ji jedli zřídkavě (29).

Předpokládá se, že cibule pomáhá snížit oxidační stres, zvýšit hladinu antioxidantů a snížit úbytek kostní hmoty, což může zabránit osteoporóze a zvýšit hustotu kostí (30).

Shrnutí:

 • Studie ukazují, že konzumace cibule je spojena se zlepšenou hustotou kostí.

7. Cibule má antibakteriální vlastnosti

Cibule může bojovat s potenciálně nebezpečnými bakteriemi, jako jsou Escherichia coli (E. coli), Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus (S. aureus) a Bacillus cereus (31).

Dále bylo prokázáno, že cibulový extrakt inhibuje růst Vibrio cholerae, bakterie, která je hlavním problémem v oblasti veřejného zdraví v některých částech světa (32).

Quercetin extrahovaný z cibule se zdá být obzvláště silným způsobem, jak snížit růst bakterií.

Některé studie v laboratoři ukazují, že quercetin by mohl inhibovat růst několika kmenů bakterií, včetně Helicobactera pylori (H. pylori), typu bakterie spojené s žaludečními vředy a některými druhy rakoviny v trávicím systému (33, 34).

Jiná studie zjistila, že quercetin poškozuje buněčné stěny a membrány E. coli a S. aureus (35).

Shrnutí:

 • Bylo prokázáno, že cibule inhibuje růst potenciálně škodlivých bakterií, jako jsou E. coli a S. aureus.

8. Cibule podporuje trávení

Cibule je bohatým zdrojem vlákniny a prebiotik, které jsou nezbytné pro optimální zdraví střev.

Prebiotika jsou nestravitelné druhy vlákniny, které jsou odbourávány prospěšnými střevními bakteriemi.

Střevní bakterie se živí prebiotiky a vytvářejí mastné kyseliny s krátkým řetězcem – včetně acetátu, propionátu a butyrátu.

Výzkum ukázal, že tyto mastné kyseliny s krátkým řetězcem posilují zdraví střev, posilují imunitu, snižují zánět a zlepšují trávení (36, 37).

Konzumace potravin bohatých na prebiotika navíc pomáhá zvyšovat probiotika, jako jsou kmeny Lactobacillus a bifidobacteria, které prospívají trávení (38).

Strava bohatá na prebiotika může pomoci zlepšit vstřebávání důležitých minerálů, jako je vápník, což může zlepšit zdraví kostí (39).

Cibule je obzvláště bohatá na prebiotika inulin a fruktooligosaccharidy. Ty pomáhají zvýšit počet přátelských bakterií ve střevech a tím zlepšit imunitní funkce (40).

Shrnutí:

 • Cibule je bohatým zdrojem prebiotik, které pomáhají posílit trávení, zlepšit bakteriální rovnováhu ve střevech a tím prospívá vašemu imunitnímu systému.

Snadné přidání cibule do jídelníčku

Cibule je základem v kuchyních po celém světě, přičemž dodává chuť pikantním pokrmům a lze si ji vychutnat buď syrovou, nebo tepelně upravenou.

Nemluvě o tom, že může zvýšit příjem vlákniny, vitamínů a minerálů.

Následuje několik tipů, jak přidat cibuli do svého jídelníčku:

 • Použijte syrovou cibuli pro přidání chuti do receptu na guacamole.
 • Přidejte karamelizovanou cibuli do pikantního pečiva.
 • Kombinujte vařenou cibuli s jinou zeleninou jako zdravou přílohu.
 • Zkuste přidat vařenou cibuli do vaječných pokrmů, jako jsou omelety, frittaty nebo quiche.
 • Uvařte špikované maso, kuře nebo tofu s restovanou cibulí.
 • Přidejte tence nakrájenou červenou cibuli do vašeho oblíbeného salátu.
 • Udělejte si salát bohatý na vlákninu s cizrnou, nasekanou cibulí a červenou paprikou.
 • Použijte cibuli a česnek jako základ pro vývary a polévky.
 • Hoďte cibuli do míchaných smažených pokrmů.
 • Nejlepší tacos, fajitas a další mexické pokrmy s nasekanou syrovou cibulí.
 • Připravte si domácí salsu s cibulí, rajčaty a čerstvým koriandrem.
 • Připravte si vydatnou cibulovou a zeleninovou polévku.
 • Přidejte cibuli do receptů s chilli pro povzbuzení chuti.
 • Syrovou cibuli smíchejte s čerstvými bylinkami, octem a olivovým olejem pro chutný domácí salátový dresink.

Shrnutí:

 • Cibuli lze snadno přidat do pikantních pokrmů, včetně vajec, guacamole, masových pokrmů, polévek a pečiva.

Závěr

Zdravotní přínosy spojené s cibulí jsou docela působivé.

Tato zelenina balená na živiny obsahuje silné sloučeniny, které mohou snížit riziko srdečních onemocnění a některých druhů rakoviny.

Cibule má antibakteriální vlastnosti a podporuje trávení, což může zlepšit funkci imunity.

A co víc, je všestranná a může být použita ke zvýšení chuti jakéhokoliv pikantního pokrmu.

Přidání více cibule do vašeho jídelníčku je snadný způsob, jak prospět vašemu celkovému zdraví.

Stále platné nutriční doporučení od expertů z Harvardu - 50 % zeleniny a ovoce denně ve stravě

Odborníci z Harvard School of Public Health uveřejnili v roce 2011 nové nutriční doporučení ve formě tzv. talíře zdravého stravování, který byl určen americkému ministerstvu zemědělství a dalším odborníkům. Univerzita touto novou směrnicí nahradila překonanou a zavádějící potravinovou pyramidu, protože ta byla ovlivněna finančními zájmy, mj. "mléčnou" lobby. V této souvislosti konstatovali:

Američané jsou dnes nejbohatším národem na světě, ale zároveň nejtlustším a nejnemocnějším

Tato nová "pyramida" shrnuje nejlepší dietní informace, které jsou dnes k dispozici a nejsou vytesané do kamene, protože vědci nepochybně objeví v následujících letech nové informace pro zdravé stravování.

Doporučení:

 • 50% zelenina a ovoce (nepočítat do toho brambory), omezeně brambory, protože mají negativní dopad na hladinu cukru v krvi (mají vysoký glykemický index)
 • 25% celozrná strava, nižší vliv na hladinu krevního cukru a inzulínu oproti rafinovaným obilovinám
 • 25% protein - bílé maso, fazole a ořechy, přičemž omezte červené maso a vyhněte se zpracovanému jako je například slanina a klobásy

Používejte zdravé rostlinné oleje a vyhýbejte se částečně hydrogenovaným olejům, které obsahují nezdravé trans-tuky. Pijte vodu, kávu nebo čaj. Vyhýbejte se sladkým nápojům, vyřaďte - omezte mléko a mléčné výrobky - jedna až dvě porce denně jen pokud si to přejete a omezte džusy - maximálně malá sklenice denně.

S nízkým obsahem tuku neznamená zdravé

Experti z Harvardu doporučují vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky s tím, že k získávání vápníku pro lidský organismus je mnohem vhodnější například zelenina jako je kapusta, brokolice nebo květák, případně ze sojového mléka nebo luštěnin a ořechů.

Zdroj: Harvard - Healthy Eating Plate

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života