11 prokazatelných zdravotních přínosů banánů

Mgr. Barbora Nová

Banány jsou neuvěřitelně zdravé, pohodlné, chutné a jedno z nejlevnějšího čerstvého ovoce, které si můžete koupit. Díky tomu jsou vynikající volbou pro každého, kdo se zajímá o zdravé stravování.

Ačkoli jsou původem z jihovýchodní Asie, rostou všudypřítomně v mnoha teplých klimatických oblastech, takže jsou dostupné po celém světě. Odrůda Cavendish, která se nejčastěji vyskytuje v obchodech s potravinami, začíná být pevná a zelená, ale jak dozrává, stává se žlutou, měkkou a sladkou.

Banány obsahují mnoho důležitých živin a mohou prospívat hubnutí, trávení a zdraví srdce.

Následuje 11 vědecky podložených zdravotních přínosů banánů.

1. Bohaté na živiny

Banány obsahují přiměřené množství vlákniny a několik antioxidantů. Jeden banán běžné velikosti (126 gramů) se navíc může pochlubit (1):

 • kalorií:          112
 • tuk:              0 gramů
 • bílkoviny:      1 gram
 • sacharidy:   29 gramů
 • vláknina:      3 gramy
 • vitamin C:   12 % denní doporučené dávky (DDD)
 • Riboflavin:    7% DV
 • folát:            6% DV
 • niacin:          5% DV
 • měď:          11% DV
 • draslík:       10% DV
 • hořčík:         8% DV

Jeden banán obsahuje přibližně 112 kalorií a skládá se téměř výhradně z vody a sacharidů. Obsahuje jen málo bílkovin a žádný tuk.

Sacharidy v zelených, nezralých banánech jsou převážně ve formě škrobu a rezistentního škrobu - typu nestravitelné vlákniny, ke které se dostaneme níže. Jak ovoce dozrává, jeho chuť se stává sladší, zatímco obsah vlákniny klesá (2, 3).

2. Může zlepšit hladinu cukru v krvi

Banány jsou bohaté na rozpustnou vlákninu. Během trávení se rozpustná vláknina rozpouští v tekutině a vytváří gel. Díky ní mají banány také houbovitou strukturu (3).

Nezralé banány také obsahují rezistentní škrob, který tělo nestráví (2).

Tyto dva druhy vlákniny mohou společně mírnit hladinu cukru v krvi po jídle. Navíc mohou pomáhat regulovat chuť k jídlu tím, že zpomalují vyprazdňování žaludku (4).

To znamená, že navzdory vyššímu obsahu sacharidů banány u zdravých jedinců nezpůsobí výrazné zvýšení hladiny cukru v krvi. Nicméně i když si lidé s cukrovkou mohou banány dopřát, nedoporučuje se konzumovat jejich velkou porci na jedno posezení.

3. Mohou podpořit zdraví trávicího traktu

Vláknina je spojována s mnoha zdravotními přínosy, včetně lepšího trávení. Jeden středně velký banán poskytuje asi 3 gramy vlákniny (1).

Rezistentní škrob, typ vlákniny, který se nachází v nezralých banánech, je prebiotikum. Prebiotika unikají trávení a končí v tlustém střevě, kde se stávají potravou pro prospěšné bakterie ve střevech (2, 5).

Navíc pektin - vláknina, která se nachází ve zralých i nezralých banánech - může pomáhat předcházet zácpě a změkčovat stolici (3, 6).

Některé studie v laboratoři dokonce prokazují, že pektin může pomáhat chránit před rakovinou tlustého střeva, ačkoli k potvrzení tohoto přínosu je ještě zapotřebí výzkum na lidech (7, 8).

4. Může napomáhat hubnutí

Žádná studie přímo netestovala účinky banánů na hubnutí. Toto oblíbené ovoce má však několik vlastností, které by z něj mohly učinit potravinu vhodnou pro hubnutí. Za prvé, banány mají relativně málo kalorií. Průměrný banán má jen něco málo přes 100 kalorií, přesto je výživný a sytý (1).

Konzumace většího množství vlákniny ze zeleniny a ovoce byla opakovaně spojena s nižší tělesnou hmotností a hubnutím (4, 9, 10).

Nezralé banány jsou navíc plné rezistentního škrobu, takže bývají syté a snižují chuť k jídlu. Pokud chcete nezralé banány zařadit do svého jídelníčku, zkuste je používat podobně jako plantainy (2, 11).

5. Mohou podporovat zdraví srdce

Draslík je minerál, který je životně důležitý pro zdraví srdce, zejména pro regulaci krevního tlaku. Navzdory jeho důležitosti jen málo lidí přijímá ve stravě dostatek draslíku (12).

Výhodné je, že banány jsou skvělým zdrojem draslíku, přičemž jeden středně velký banán (126 g) poskytuje 10 % DDD (1).

Strava bohatá na draslík může pomoci snížit krevní tlak. Navíc podle starších výzkumů a studií na zvířatech mají lidé, kteří jedí dostatek draslíku, až o 27 % nižší riziko srdečních onemocnění (13, 14).

A co víc, banány obsahují 8 % DDD hořčíku, dalšího minerálu důležitého pro zdraví srdce (1, 15).

Nedostatek hořčíku může souviset se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění, zvýšeným krevním tlakem a vysokou hladinou tuků v krvi. Proto je důležité, abyste měli dostatek tohoto minerálu ze stravy nebo doplňků stravy (14).

6. Plný antioxidantů

Ovoce a zelenina jsou vynikajícími zdroji antioxidantů v potravě a banány nejsou výjimkou, protože obsahují několik druhů účinných antioxidantů, včetně flavonoidů (3).

Tyto antioxidanty jsou spojovány s mnoha zdraví prospěšnými účinky, například se sníženým rizikem srdečních chorob a degenerativních onemocnění. Pomáhají předcházet oxidačnímu poškození buněk způsobenému volnými radikály. Bez antioxidantů se volné radikály mohou časem hromadit a způsobit poškození, pokud jejich hladina v těle dosáhne dostatečně vysoké úrovně (16, 17).

7. Může vám pomoci cítit se plnější

Rozpustná vláknina obsažená v banánech může přispět k tomu, že se budete cítit sytí, protože dodává trávicímu systému objem a zpomaluje trávení (16).

Kromě toho mají banány na svou velikost poměrně málo kalorií (1).

V kombinaci s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem vlákniny jsou banány sytější svačinou než jiné potraviny, například zpracované nebo sladké svačiny v krabičkách (17).

Sytící jsou také bílkoviny, ale banány mají nízký obsah této makroživiny. Chcete-li tedy zahnat hlad, zkuste sníst nakrájený banán s potravinami bohatými na bílkoviny, jako je řecký jogurt, nebo si banán přimíchejte do proteinového koktejlu (16).

8. Může zlepšit citlivost na inzulín, když je nezralý

Inzulínová rezistence je významným rizikovým faktorem pro několik chronických onemocnění, včetně cukrovky 2. typu.

Několik studií odhalilo, že pravidelná konzumace rezistentního škrobu - například tím, že si pochutnáváte na nezralých banánech - může zlepšit citlivost na inzulin. Díky tomu by vaše tělo mohlo lépe reagovat na tento hormon regulující hladinu cukru v krvi (2, 4, 18).

Je však zapotřebí dalšího výzkumu, který by zkoumal, jak by rezistentní škrob v banánech mohl ovlivnit citlivost na inzulín.

9. Může zlepšit zdraví ledvin

Draslík je životně důležitý pro zdravou funkci ledvin a regulaci krevního tlaku (19).

Jako skvělý zdroj draslíku ve stravě by banány mohly být obzvláště prospěšné, pokud jde o udržení zdravých ledvin. Jedna studie zahrnující více než 5 000 lidí s chronickým onemocněním ledvin v raném stádiu dává draslík do souvislosti s nižším krevním tlakem a pomalejší progresí onemocnění ledvin (19).

Na druhou stranu někteří lidé s pozdním stádiem onemocnění ledvin nebo ti, kteří jsou na dialýze, musí příjem draslíku omezit. Pokud patříte do jedné z těchto kategorií, poraďte se před zvýšením příjmu draslíku s odborníkem (19).

10. Může podpořit regeneraci při cvičení

Banány jsou někdy označovány za ideální potravinu pro sportovce. Je to především díky jejich obsahu snadno stravitelných sacharidů a také minerálů draslíku a hořčíku, které působí jako elektrolyty (20).

Při intenzivním cvičení ztrácíte elektrolyty potem. Doplnění draslíku a hořčíku do těla po vypocení, například snědením banánu, může snížit svalové křeče a bolestivost související s cvičením. Je možno vidět například tenisty při zápase v přestávkách ukusovat banán (20).

Konkrétní výzkum vlivu banánů na výkon při cvičení, křeče a regeneraci po cvičení však chybí. Nicméně banány poskytují vynikající výživu před, během a po cvičení.

11. Snadno se přidávají do jídelníčku

Banány jsou nejen neuvěřitelně zdravé, ale také jednou z nejpohodlnějších svačinek. Skvěle se hodí do jogurtu, cereálií a koktejlů a výborně fungují i jako příloha na celozrnný toast s arašídovým máslem. Můžete je dokonce použít místo cukru při pečení a vaření.

Banány se také neuvěřitelně snadno konzumují a přepravují. Obvykle jsou dobře snášeny a snadno stravitelné. Stačí je jen oloupat a můžete začít.

Závěr

Banány jsou oblíbeným ovocem s mnoha potenciálními zdravotními přínosy.

Díky obsahu vlákniny a antioxidantů mohou podpořit vaše trávení a zdraví srdce. Navíc mohou podporovat hubnutí, protože mají relativně nízký obsah kalorií, jsou výživné a syté.

Jak zralé žluté banány, tak nezralé zelené banány mohou uspokojit vaši chuť na sladké a pomoci vám udržet zdraví.

Je snídaně s banánem zdravá?

Ing. Zdeněk Rozehnal

Banány jsou všestranné a chutné ovoce, které se často přidává do koktejlů, pečiva, omáček a dezertů. Mnoho lidí také rádo snídá banány, a to díky jejich přenosnosti i nízké ceně. Někteří si však kladou otázku, zda jsou banány vhodnou volbou pro jejich ranní jídlo.

Tento článek hodnotí, zda je konzumace banánu k snídani zdravá.

Jsou banány zdravou snídaní?

Banány jsou vysoce výživné, mohou se pochlubit dobrým množstvím draslíku, vlákniny a vitaminů B6 a C. Mají však také poměrně vysoký obsah sacharidů a přírodních cukrů (1).

To sice může pomoci dodat rychlý příval energie pro správný ranní start, ale u lidí s cukrovkou 2. typu to může zvýšit hladinu cukru v krvi a způsobit ranní kolaps (2).

Studie také ukazují, že konzumace snídaně složené převážně ze zpracovaných sacharidových potravin může zvýšit hlad a z dlouhodobého hlediska zvýšit riziko přibývání na váze (3, 4).

Naopak kombinace zdravých potravin s vyšším obsahem vlákniny a vysokým obsahem sacharidů, jako je banán, se srdci prospěšnými tuky a kvalitním zdrojem bílkovin může být pro regulaci hladiny cukru v krvi a chuti k jídlu prospěšnější (5, 6, 7).

Shrnutí:

 • Banány obsahují sacharidy a přírodní cukry, které mohou při samostatné konzumaci zvyšovat hladinu cukru v krvi.

Konzumace banánů před snídaní

Zatímco konzumace banánu samotného nemusí být jako snídaně ideální, vychutnat si banán před ranním jídlem nebo jako součást vyvážené snídaně by mohlo být prospěšné.

Jeden středně velký banán totiž obsahuje asi 3 g vlákniny, rostlinné sloučeniny, která zpomaluje vyprazdňování žaludku, čímž zvyšuje pocit sytosti a podporuje pravidelnost (1, 8).

Nezralé zelené banány také obsahují specifický typ vlákniny nazývaný rezistentní škrob, který odolává trávení v trávicím traktu a podporuje zdraví střev (9).

Banány jsou rovněž skvělým zdrojem několika klíčových živin, které vaše tělo potřebuje, včetně draslíku a vitamínu C (1).

Draslík se podílí na rovnováze tekutin a svalových kontrakcích a může pomáhat snižovat krevní tlak (10).

Vitamín C podporuje imunitní systém a může pomáhat chránit před záněty a chronickými onemocněními (11).

Shrnutí:

 • Konzumace banánů před snídaní nebo jako součást vyváženého jídla může pomoci podpořit pocit sytosti a podpořit zdraví trávicího traktu. Banány obsahují několik důležitých mikroživin, včetně draslíku a vitamínu C.

Doplňkové potraviny k snídani

Spojení banánů s dalšími potravinami s vysokým obsahem bílkovin a srdci prospěšných tuků může pomoci doplnit vaše jídlo. To může podpořit regulaci hladiny cukru v krvi, zlepšit pocit sytosti a snížit pocit hladu mezi jídly (7).

Zvýšení příjmu bílkovin navíc může podpořit hubnutí a odbourávání tuků (12, 13).

Zde je několik nápadů na zdravé snídaně, které obsahují banány:

 • mražené banánové kousky s jogurtem a ořechovým máslem
 • řecký jogurt s banány a chia semínky
 • proteinový koktejl se špenátem, bobulovitým ovocem a mraženým banánem
 • ovesné vločky s ořechy, semínky a nakrájenými banány.
 • banánové snídaňové tyčinky s ořechovým máslem, ovesnými vločkami a vlašskými ořechy

Shrnutí:

 • Spojení banánů s dalšími ingrediencemi s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny při snídani může přispět k lepšímu zasycení, snížení pocitu hladu a podpoře zdraví trávicího traktu.

Závěr

Banány mají poměrně vysoký obsah sacharidů a přírodních cukrů, ale jsou dobrým zdrojem vlákniny a důležitých vitaminů a minerálních látek, což je předčí před vysoce zpracovanými snídaňovými potravinami s vysokým obsahem sacharidů.

Proto mohou být skvělým doplňkem dobře sestaveného jídla, zejména v kombinaci s dalšími potravinami s vysokým obsahem zdravých tuků nebo bílkovin.

Chcete-li si banány snadno vychutnat k snídani, zkuste je přidat do koktejlů, jogurtových parfaitů, ovesných misek nebo snídaňových tyčinek s vysokým obsahem bílkovin.

Až si toto přečtete, můžete úspěšně využívat vnitřek banánové slupky

Banány jsou skvělé ovoce. Nedávná studie zjistila, že pouze 2 banány dokáží poskytnout dostatek energie pro 90 minutové cvičení. To je také důvod, proč jsou banány oblíbené u mnoha sportovců.

Kromě energie obsahují i mnohé důležité nutriční látky jako jsou vitamíny a minerály, hlavně draslík.

Navíc věděli jste, že vnitřek banánové slupky dokáže léčit mnohé onemocnění kůže jako jsou bradavice, vrásky, lupénka či akné? Banán funguje také jako výborné analgetikum proti bolesti.

6 úžasných využití pro vnitřní část banánové slupky

1) Bělení zubů

Chcete-li mít bělejší zuby, nemusíte vůbec kupovat drahé a potenciálně škodlivé prostředky. Doporučujeme vám použít banánovou slupku, která je na bělení zubů velmi efektivní. Stačí, když si budete její vnitřní stranou každý den potírat zuby 5 minut. Už po jednom týdnu zaznamenáte úžasné výsledky.

2) Odstraňování bradavic

Věděli jste, že s banánovou slupkou dokážete také spolehlivě odstranit bradavice?

Potřebujete udělat toto:

Odřízněte kousek banánové slupky a vnitřní stranou ho přilepte pomocí leukoplasti na bradavici. Nechte to tam působit přes noc.

Případně vyškrabte vnitřek slupky a vtírejte ji na bradavici. Pokračujte s tím tak dlouho, než bradavice odpadne.

3) Akné a vrásky

Banánové slupky jsou plné silných antioxidantů a dalších látek s účinky proti stárnutí pokožky. Navíc ji vyživují a hydratují. Také dokáží odstranit záněty způsobující akné.

Proto, pokud chcete vyhladit vrásky nebo odstranit podráždění, svědění či akné, vyškrabte vnitřní část banánové slupky a naneste ji na postižená místa.

Opakujte tento proces každou noc před spaním, dokud nedojde ke zlepšení stavu pokožky.

4) Psoriáza

Další vlastností banánové slupky je, že zmírňuje projevy lupénky.

Úplně ji zřejmě neodstraní, protože u psoriázy se často jedná o vnitřní autoimunitní onemocnění, ale alespoň uleví od jejích příznaků.

Jediné, co potřebujete udělat, je 2 krát denně si nanášet vnitřek banánové slupky na pokožku.

5) Analgetikum proti bolesti

Banánová slupka je také výborným prostředkem proti bolesti.

Pokud vás bolí některé části těla, potřete si je vnitřní stranou banánové slupky. Bolest by se měla citelně zmírnit.

6) Hubnutí

Všichni víme, že banány obsahují vysoké množství draslíku. Stejně hodně ho obsahuje i samotná slupka. Dokonce, až 40% draslíku z celkového množství banánu se nachází právě v ní.

Ze všech minerálů vaše tělo potřebuje nejvíce právě draslík. Více než vápník, hořčík či železo.

Obzvláště důležitý je dostatečný příjem draslíku tehdy, když se snažíte zhubnout. Tento minerál totiž urychluje metabolismus, kdy tělo spaluje více kalorií a zároveň svaly mají dostatek energie.

A když máte dost energie, můžete být i fyzicky aktivnější.

Je dobré vědět, že banán obsahuje i mnohé důležité živiny jako jsou antioxidanty, vláknina, vitaminy skupiny B a vitamin A.

Speciální vláknina se nachází ve větším množství ve slupce než v samotném banánu. Vláknina dokáže déle udržet pocit sytosti, čímž je velmi nápomocná při hubnutí.

Jak vidíte, banánová slupka má několik velmi zajímavých vlastností. Proto ji přestaňte vyhazovat a využijte ji pro zlepšení kvality vašeho života.

Zdroj: After You Read This, You’ll Never Throw Away This Part Of The Bananas!

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života