8 vědecky podložených výhod oleje z tresčích jater

- Pixabay

Barbora Nová

Olej z tresčích jater je typem doplňku stravy s rybím olejem s četnými zdravotními výhodami, přičemž je bohatý na zdravé tuky, vitamíny a antioxidanty.

Stejně jako běžný rybí olej má olej z tresčích jater vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které jsou spojeny s mnoha zdravotními výhodami, včetně snížení zánětu a snížení hladiny cholesterolu (1, 2).

Obsahuje také vitamíny A a D, které oba poskytují mnoho dalších zdravotních výhod.

Následuje 8 vědecky podložených výhod oleje z tresčích jater.

1. Olej z tresčích jater má vysoký obsah vitamínů A a D

Většina oleje z tresčích jater se získává z jater tresky obecné, který se používá po staletí k úlevě od bolesti kloubů a k léčbě křivice, což je onemocnění, které způsobuje křehké kosti u dětí (3).

Ačkoli je olej z tresčích jater doplňkem stravy s rybím olejem, je zcela odlišný od běžného rybího oleje.

Běžný rybí olej se získává z tkáně tučných ryb, jako je tuňák, sleď, ančovičky a makrela, zatímco olej z tresčích jater se získává z jater tresky.

Játra jsou bohatá na vitamíny rozpustné v tucích, jako jsou vitamíny A a D, které jim dodávají impozantní nutriční profil.

Jedna čajová lžička (5 ml) oleje z tresčích jater poskytuje následující (4, 5, 6):

 • Kalorie: 41
 • Tuk: 4,5 gramu
 • Omega-3 mastné kyseliny: 890 mg
 • Monounsaturovaný tuk: 2,1 gramu
 • Nasycený tuk: 1 gram
 • Polynenasycený tuk: 1 gram
 • Vitamín A: 195% referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vitamín D: 75% RHP

Olej z tresčích jater je neuvěřitelně výživný, jedna čajová lžička poskytuje 195% vašich denních požadavků na vitamín A a 75% vašich denních požadavků na vitamín D.

Vitamín A má v těle mnoho rolí, včetně zachování zdravých očí, mozkových funkcí a kůže (7, 8).

Při vysokých hladinách vitamínu A v oleji z tresčích jater mějte na paměti, že horní tolerovatelné hladiny vitamínu A pro dospělé muže a ženy starší 19 let jsou 3000 μg. Čajová lžička oleje z tresčích jater obsahuje 1350 μg.

Olej z tresčích jater je také jedním z nejlepších zdrojů potravy vitaminu D, který má důležitou roli při udržování zdravých kostí díky regulaci vstřebávání vápníku (9).

Shrnutí:

 • Olej z tresčích jater je velmi výživný a poskytuje téměř všechny vaše denní potřeby pro vitaminy A a D.

2. Olej z tresčích jater může snižovat zánět

Zánět je přirozený proces, který pomáhá tělu bojovat s infekcemi a léčit zranění.

Bohužel v některých případech může zánět pokračovat na nízké úrovni po dlouhou dobu.

Ten je známý jako chronický zánět, který je škodlivý a může zvyšovat riziko vysokého krevního tlaku a několika onemocnění, jako je srdeční onemocnění (10, 11).

Omega 3-mastné kyseliny v oleji z tresčích jater mohou snižovat chronický zánět potlačením bílkovin, které ho podporují. Patří mezi ně TNF-α, IL-1 a IL-6 (1).

Olej z tresčích jater obsahuje také vitaminy A a D, které jsou silnými antioxidanty. Mohou snižovat zánět vazbou a neutralizací škodlivých volných radikálů (12, 13).

Zajímavé je, že studie také ukazují, že lidé, kteří mají nedostatek vitamínů A a D, jsou vystaveni většímu riziku chronického zánětu (14, 15, 16).

Shrnutí:

 • Omega-3 mastné kyseliny v oleji z tresčích jater mohou pomoci potlačit bílkoviny, které podporují chronický zánět. Olej z tresčích jater je také skvělým zdrojem vitamínů A a D, přičemž oba vitaminy mají antioxidační vlastnosti.

3. Olej z tresčích jater může zlepšit zdraví kostí

Je neuvěřitelně důležité udržovat zdravé kosti s věkem.

Je to proto, že po 30. roce života začnete ztrácet kostní hmotu. To může vést ke zlomeninám v pozdějším věku, zejména u žen po menopauze (17, 18).

Olej z tresčích jater je skvělým potravinovým zdrojem vitamínu D a může snižovat úbytek kostní hmoty související s věkem. Je to proto, že pomáhá vašemu tělu vstřebávat vápník, který je nezbytným minerálem pro silné kosti, ze střeva (9).

Studie ve skutečnosti ukazují, že pokud je doplňování vitaminu D doprovázeno stravou s vysokým obsahem vápníku, jako je olej z tresčích jater, může snižovat úbytek kostní hmoty u dospělých (19, 20).

Pro lepší pochopení účinků vitaminu D na hustotu kostní hmoty u zdravých dětí jsou zapotřebí další klinické studie (21, 22).

Dostatek vitaminu D z potravin a doplňků stravy, jako je olej z tresčích jater, je důležitý zejména pro lidi, kteří žijí daleko od rovníku, jejich kůže nemá dostatek slunečního záření k syntéze vitaminu D až po dobu šesti měsíců v roce (23).

Shrnutí:

 • Olej z tresčích jater je bohatý na vitamin D, který pomáhá udržovat silné a zdravé kosti. Je důležitý zejména pro lidi, kteří žijí daleko od rovníku.

4. Olej z tresčích jater může snižovat bolesti kloubů a zlepšovat příznaky revmatoidní artritidy

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění, které se vyznačuje poškozením kloubů.

V současné době neexistuje lék na revmatoidní artritidu, ale starší studie potvrzují, že olej z tresčích jater může snížit bolest kloubů a zlepšit příznaky revmatoidní artritidy, jako je ztuhlost a otoky kloubů (24, 25).

V jedné studii užívalo 43 lidí 1 gramovou kapsli oleje z tresčích jater denně po dobu tří měsíců. Díky tomu se snížily příznaky revmatoidní artritidy, jako je ranní ztuhlost, bolest a otoky (24).

V jiné dřívější studii na 58 jedincích zkoumali vědci, zda užívání oleje z tresčích jater snižuje bolest z revmatoidní artritidy natolik, aby pomohlo pacientům snížit užívání protizánětlivých léků. Na konci studie 39% lidí, kteří užívali olej z tresčích jater, pohodlně snížilo užívání protizánětlivých léků o více než 30% (25).

Předpokládá se, že omega-3 mastné kyseliny v oleji z tresčích jater mohou pomoci snížit zánět kloubů a chránit před poškozením (24).

Shrnutí:

 • Díky schopnosti oleje z tresčích jater snížit zánět může pomoci snížit bolesti kloubů u těch, kteří trpí revmatoidní artritidou.

5. Olej z tresčích jater může podpořit zdraví očí

Poškození zraku je obrovský zdravotní problém, který postihuje přes 2,2 miliardy lidí po celém světě (26).

Existuje mnoho důvodů, proč lidé ztrácejí zrak, ale dvě z hlavních příčin jsou glaukom a věkem podmíněná makulární degenerace (AMD).

Obě tato onemocnění mohou být důsledkem chronického zánětu.

Studie na zvířatech zjistily, že omega-3 mastné kyseliny snižují rizikové faktory glaukomu, jako je oční tlak a poškození nervů (27, 28).

Kromě toho diety s vysokým obsahem vitaminu A mohou snížit riziko glaukomu a AMD, ve srovnání s dietami s nižším obsahem vitaminu A (29, 30).

Ačkoli je vitamin A skvělý pro zdraví očí, nedoporučuje se užívat jeho vysoké dávky, protože může způsobit toxicitu vitaminu A (31).

Shrnutí:

 • Olej z tresčích jater je skvělým zdrojem omega-3 a vitaminu A, které mohou chránit před ztrátou zraku při zánětlivých očních onemocněních, jako je glaukom a věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD).

6. Olej z tresčích jater může snížit riziko srdečních onemocnění

Onemocnění srdce je hlavní příčinou úmrtí na celém světě, ročně postihne více než 17,9 milionu lidí (32).

Studie ukázaly, že lidé, kteří pravidelně jedí ryby, mají mnohem nižší riziko srdečních onemocnění. Tento účinek lze přičíst obsahu omega-3 mastných kyselin (33, 34).

Bylo prokázáno, že omega-3 má mnoho výhod pro vaše srdce, včetně:

 • Snížení triglyceridů: Omega-3 mastné kyseliny v oleji z tresčích jater mohou snížit krevní triglyceridy o 15-30% (2).
 • Zvýšení HDL cholesterolu: Omega-3 mastné kyseliny v oleji z tresčích jater mohou zvýšit dobrý HDL cholesterol, což souvisí s nižším rizikem srdečních onemocnění (35).

Užívání doplňků stravy s rybím olejem, jako je olej z tresčích jater, může snížit rizikové faktory srdečních onemocnění (36).

Bohužel jen málo studií specificky zkoumalo souvislost oleje z tresčích jater a srdečních onemocnění, protože mnoho studií klasifikuje olej z tresčích jater jako běžný rybí olej.

Proto je zapotřebí konkrétnější výzkum o oleji z tresčích jater a rizikových faktorech srdečních onemocnění, aby byla jasná souvislost mezi těmito dvěma faktory.

Shrnutí:

 • Olej z tresčích jater může pomoci snížit rizikové faktory srdečních onemocnění. Jsou zapotřebí studie zaměřené specificky na olej z tresčích jater a rizikové faktory srdečních onemocnění, protože většina studií spojuje olej z tresčích jater s běžným rybím olejem.

7. Olej z tresčích jater může zlepšit příznaky úzkosti a deprese

Úzkost a deprese jsou běžná onemocnění, která dohromady postihují více než 615 milionů lidí na celém světě (37).

Zajímavé je, že studie ukazují, že může existovat souvislost mezi chronickým zánětem a úzkostí a depresí (38, 39) .

Mnoho studií zjistilo, že omega-3 mastné kyseliny v oleji z tresčích jater mohou snižovat zánět a zmírňovat příznaky úzkosti a deprese (40, 41).

Rozsáhlá studie zahrnující 21 835 jedinců zjistila, že lidé, kteří pravidelně užívali olej z tresčích jater, měli méně příznaků deprese samotné nebo v kombinaci s úzkostí (42).

Nicméně, i když omega-3 mastné kyseliny pomáhají zmírňovat příznaky úzkosti a deprese, jejich celkový účinek se zdá malý.

V analýze 26 studií zahrnujících 1 478 jedinců byly omega-3 doplňky stravy pouze o něco účinnější než placebo při zmírňování příznaků deprese a úzkosti (43).

Navíc mnoho studií také zjistilo souvislost mezi zvýšenou hladinou vitaminu D v krvi a snížením příznaků deprese, ale důkazy zatím nejsou příliš silné (44).

Jak snižuje příznaky deprese, je stále nejasné, ale některé studie naznačují, že vitamín D se může vázat na receptory v mozku a stimulovat uvolňování hormonů zlepšujících náladu, jako je serotonin (45, 46).

Shrnutí:

 • Omega-3 mastné kyseliny a vitamín D v oleji z tresčích jater mohou pomoci snížit příznaky úzkosti a deprese.

8. Olej z tresčích jater může pomoci při hojení žaludečních a střevních vředů

Vředy se mohou vyskytnout také v žaludeční nebo střevní sliznici, přečemž způsobují příznaky nevolnosti, bolesti v nadbřišku a nepříjemné pocity.

Často jsou způsobeny bakteriálními infekcemi, kouřením, nadměrným užíváním protizánětlivých léků nebo příliš velkým množstvím kyseliny v žaludku (47).

Studie na zvířatech ukazují, že olej z tresčích jater může pomoci při léčbě vředů, zejména v žaludku a střevech.

V jedné studii na zvířatech vědci zjistili, že vysoké dávky oleje z tresčích jater pomáhají při hojení vředů v žaludku i ve střevech (48).

Zatímco použití oleje z tresčích jater na pomoc při léčení vředů se zdá slibné, je zapotřebí více studií na lidech, aby byla jasná doporučení.

Shrnutí:

 • Olej z tresčích jater může pomoci léčit vředy v žaludku a ve střevech.

Olej z tresčích jater se snadno přidává do stravy

Olej z tresčích jater je neuvěřitelně snadné přidat do své stravy. Dodává se v mnoha formách, ale nejčastější jsou tekuté a kapslové formy.

Neexistují žádné stanovené pokyny pro příjem oleje z tresčích jater, takže většina doporučení je založena na bezpečných hladinách příjmu omega-3 mastných kyselin, vitaminu A a D.

Běžná dávka je často 1-2 čajové lžičky, ale užívání až jedné lžičky denně je obvykle bezpečné. Vyšší dávky se nedoporučují, protože by vedly k nadměrnému příjmu vitaminu A (49).

Přestože je olej z tresčích jater extrémně zdravý, někteří lidé musí být opatrní ohledně svého příjmu, protože olej z tresčích jater ředí krev.

Proto se před užíváním oleje z tresčích jater poraďte se svým lékařem, zda užíváte léky na krevní tlak nebo ředění krve.

Těhotné ženy by se také měly před jeho užíváním poradit se svým lékařem, protože vysoké hladiny vitaminu A mohou dítěti uškodit.

Shrnutí:

 • Olej z tresčích jater je snadné přidat do svého jídelníčku. Držte se doporučeného množství, protože nadbytečný příjem oleje z tresčích jater může být škodlivý.

Závěr

Olej z tresčích jater je neuvěřitelně výživný typ doplňku rybího oleje, protože obsahuje skvělou kombinaci omega-3 mastných kyselin, vitaminu A a vitaminu D.

Olej z tresčích jater vám může poskytnout zdravotní výhody, jako jsou silnější kosti, snížený zánět a menší bolesti kloubů pro ty, kteří trpí revmatoidní artritidou.

Pokud chcete vyzkoušet jeho doplňování, běžná dávka je 1-2 čajové lžičky tekutého oleje z tresčích jater denně. Můžete také vyzkoušet formu tobolek.

Pokud bojujete s rybí chutí některého z nich, zkuste ho užít nalačno před prvním jídlem nebo s několika doušky vody.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života