Které potraviny vám mohou dodat tu správnou energii?

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Vedle cvičení, hydratace a dostatku spánku hrají zásadní roli při udržování vysoké hladiny energie také potraviny, které jíte. Proto vás možná zajímá, které potraviny vám mohou pomoci udržet bdělost a soustředění po celý den.

Následuje vysvětlení, zda některé potraviny mohou zvýšit vaši energetickou hladinu.

Jak některé potraviny ovlivňují hladinu vaší energie?

V první řadě je třeba vědět, že všechny potraviny vám dodávají energii ve formě kalorií, které jsou mírou energie, přičemž jedna kalorie měří množství energie potřebné ke zvýšení teploty 1 gramu vody o 1 stupeň Celsia (1).

Přesto ne všechny potraviny ovlivňují hladinu energie stejně.

Ze tří makronutrientů poskytují sacharidy rychlejší zdroj energie ve srovnání s bílkovinami a tuky, protože jsou pro vaše tělo preferovaným zdrojem energie (2).

Nicméně sacharidy se dělí na jednoduché a složené a také na ty, které mají vysoký nebo nízký glykemický index (GI). A opět mají na hladinu vaší energie různý vliv.

Jednoduché vs. komplexní sacharidy

Jednoduché sacharidy se skládají buď z jedné, nebo ze dvou molekul cukru a označují se buď jako monosacharidy, nebo disacharidy. Protože mají malou strukturu, jsou snadněji stravitelné, a tudíž snadno využitelné pro získání energie.

Jejich rychlé trávení však znamená, že způsobují rychlý vzestup hladiny cukru v krvi a tím i energie, po kterém obvykle následuje pád, který může způsobit, že se budete cítit ospalí (2).

Mezi příklady jednoduchých sacharidů, které byste měli omezit, abyste se vyhnuli takovému efektu, patří bílé pečivo, snídaňové cereálie, sladkosti, ovocné šťávy a zpracované nebo rafinované obiloviny s přidanými cukry.

Naopak komplexní sacharidy se skládají ze tří a více molekul cukru a jsou známé jako oligosacharidy a polysacharidy (2).

Protože jejich struktura je složitější a obvykle jsou bohaté na vlákninu, jejich trávení trvá déle, a tak zajišťují postupné zvyšování hladiny cukru v krvi (2).

To znamená, že komplexní sacharidy vám poskytují stálý přísun energie po celý den.

Mezi příklady zdrojů komplexních sacharidů, které byste se mohli pokusit zařadit do svého jídelníčku, patří nerafinované celozrnné obiloviny, oves, luštěniny a škroby.

Glykemický index

Dalším způsobem, jak zjistit, jak mohou sacharidy ovlivnit hladinu vaší energie, je jejich glykemický index, který říká, jak může potravina obsahující sacharidy ovlivnit hladinu cukru v krvi (3).

Potraviny s vysokým glykemickým indexem mají tendenci zvyšovat a následně snižovat hladinu cukru v krvi, podobně jako jednoduché sacharidy. Naopak potraviny s nízkým GI - jako jsou komplexní sacharidy - nezpůsobují prudké změny hladiny cukru v krvi (3).

Výzkumy ukazují, že strava s vysokým GI, která obsahuje hodně cukrů a málo vlákniny, je spojena se sníženou bdělostí a zvýšenou ospalostí (4).

GI potravin může být důležitý zejména v případě celého ovoce a mléčných výrobků.

Strukturálně jsou sacharidy v ovoci a mléčných výrobcích - fruktóza, respektive laktóza - jednoduché. Přesto se v obou případech jedná o potraviny bohaté na živiny a s nízkým GI, které vám mohou poskytnout rychlý zdroj energie, aniž by to bylo na úkor kvality stravy (2, 5).

Nicméně mějte na paměti, že ovocné šťávy a ochucené mléčné výrobky mají tendenci obsahovat přidané cukry, a tedy vysoký GI.

Shrnutí:

  • Sacharidy představují rychlejší zdroj energie ve srovnání s bílkovinami a tuky. Jednoduché sacharidy nebo sacharidy s vysokým glykemickým indexem mají tendenci zvýšit a následně snížit hladinu energie. Složené sacharidy nebo sacharidy s nízkým glykemickým indexem zajišťují stálý přísun energie po celý den.

A co potraviny obsahující kofein?

Kofein je nejrozšířenějším stimulantem na světě. Ačkoli má mnoho výhod a využití, je vyhledáván především jako pomoc proti únavě a ospalosti (6).

Potraviny a nápoje obsahující kofein, jako je káva, čaj, limonády s obsahem kofeinu, energetické nápoje, matcha, čokoláda, guarana a yerba maté, mohou také pomoci snížit příznaky únavy a zlepšit bdělost a ostražitost (7).

Tento účinek je způsoben především účinkem kofeinu na mozek, který působí tak, že blokuje receptory adenosinu, což vede ke zvýšenému uvolňování dopaminu a noradrenalinu (8, 9).

Adenosin je sloučenina s účinky podporujícími spánek, zatímco dopamin a noradrenalin jsou dvě chemické látky, které stimulují vaše srdce a centrální nervovou soustavu, čímž zvyšují bdělost a soustředění (8, 9).

Přesto si dávejte pozor na to, jaký typ kofeinových výrobků si vybíráte. Některé z nich, například energetické nápoje a limonády s kofeinem, mají obvykle vysoký obsah přidaných cukrů, které mohou zvyšovat riziko obezity, cukrovky 2. typu a srdečních onemocnění (10).

Přestože je příjem kofeinu obecně považován za bezpečný, u některých lidí se mohou při jeho konzumaci vyskytnout nežádoucí účinky, a to od mírných až po závažné. Příznaky mohou zahrnovat úzkost, neklid, nespavost, nepravidelný srdeční tep a třes (6).

Shrnutí:

  • Potraviny a nápoje obsahující kofein mohou také pomáhat snižovat únavu a zlepšovat bdělost. Ačkoli je však kofein obecně považován za bezpečný, u některých lidí se mohou vyskytnout mírné až závažné nežádoucí účinky.

Nezapomínejte na cvičení, hydrataci a spánek

Klíčem ke zvýšení hladiny energie je také cvičení, hydratace a dostatek spánku.

Snažte se dodržovat doporučení týkající se fyzické aktivity

Výzkumy ukazují, že dodržování doporučení pro fyzickou aktivitu je spojeno se zlepšením energie a snížením únavy, a to i při jinak sedavém způsobu života (11, 12).

Cvičení je totiž často doporučováno jako součást léčby chronického únavového syndromu - stavu, který se vyznačuje dlouhotrvající únavou, bolestmi kloubů, bolestmi hlavy, problémy se spánkem, špatnou koncentrací a krátkodobými problémy s pamětí (13).

Současná doporučení pro fyzickou aktivitu doporučují dospělým 150-500 minut (2,5-5 hodin) aerobní fyzické aktivity střední intenzity týdně, jako je běh, tanec, plavání a jízda na kole (14).

Pokud jste v současné době fyzicky neaktivní, zvažte, zda nezačít s aktivitami nižší intenzity a postupně zvyšovat frekvenci a délku cvičení.

Snažte se zůstat správně hydratovaní

Správná hydratace během dne by vám mohla dodat energii a pomoci v boji proti pocitu únavy.

Nedostatečné pití vody může vést k dehydrataci. Mírná až střední dehydratace může mít za následek potíže se soustředěním, bolesti hlavy, podrážděnost, letargii a ospalost (15, 16).

Podle Institute of Medicine potřebují muži denně přibližně 3,7 litru vody, zatímco ženy 2,7 litru denně. Vaše potřeba se však může měnit v závislosti na podnebí a úrovni fyzické aktivity (16).

Jedním ze snadných způsobů, jak si udržet přehled o stavu hydratace, je sledování barvy moči. Čirá nebo světlá barva je dobrým ukazatelem optimální hydratace (17).

Dopřejte si dostatek spánku

Zdravý spánek si zaslouží stejnou pozornost jako cvičení a strava, pokud jde o úroveň energie a celkové zdraví (18).

Vaše tělo potřebuje spánek pro obnovu a zachování energie. Spánková deprivace způsobená nedostatečným spánkem tak vede ke snížení bdělosti, výkonnosti a celkovému zhoršení zdravotního stavu (18, 19).

Špatný zdravotní stav díky nedostatečnému spánku je bohužel v dnešní přepracované a přetížené společnosti společným jmenovatelem - zhruba třetina dospělých spí méně než doporučených 7 hodin pro dospělé ve věku 18-60 let (18, 20).

Dostatečný spánek zlepší nejen vaši energetickou hladinu, ale potenciálně i celkové zdraví a kvalitu života.

Shrnutí:

  • Dodržování úrovně fyzické aktivity, hydratace a spánku vám pomůže snížit únavu a udržet si pocit energie i během dne.

Závěr

I když všechny potraviny dodávají energii, konzumace plnohodnotné stravy bohaté na komplexní sacharidy může být nejlepším způsobem, jak se vyhnout energetickým kolapsům během dne.

Kromě toho nezapomeňte vyváženou stravu doplnit dostatečným pohybem, hydratací a dostatkem spánku, abyste zlepšili svou energetickou hladinu a snížili únavu.

Pokud přesto pociťujete závažnou nebo dlouhodobou únavu, zvažte konzultaci s odborníkem.

Potraviny, které mohou odebírat vaši energii

- Pixabay
 
Ing. Zdeněk Rozehnal
 

Je normální, že hladina energie během dne mírně stoupá a klesá. Toto přirozené kolísání může ovlivňovat celá řada faktorů. Patří mezi ně spánek a stres, úroveň fyzické aktivity a potraviny, které jíte.

Obecně platí, že konzumace jídla nabíjí vaši „baterku“ a pociťujete více energie, nicméně některé potraviny mohou skutečně naopak vaši energii vyčerpávat.

Tento článek uvádí sedm potravin, které mají potenciál odvádět energii

1. Bílý chléb, těstoviny a bílá rýže

Obiloviny jsou bohaté na sacharidy, které poskytují tělu dobrý zdroj energie. Nicméně, zpracované obiloviny, jako jsou ty, která se nacházejí v bílém chlebu, bílých těstovinách a bílé rýži, mohou ve skutečnosti způsobit více škody než užitku, pokud jde o úroveň energie.

Částečně je to proto, že vnější vrstva obilovin obsahující vlákninu, která je známá jako otruby, se během zpracování odstraní. Následně zpracované obiloviny obsahují nižší množství  vlákniny a proto jsou rychleji stráveny a absorbovány než celá zrna.

Z tohoto důvodu jídlo bohaté na zpracovaná zrna obecně vytváří rychlý vzestup hladiny cukru v krvi a inzulínu, následovaný poklesem energie.

Naproti tomu celá zrna obilovin pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi a pomáhají udržovat konstantní energii po celý den.

Zpracované obiloviny také postrádají další důležitou část zrna: klíček. Tento zárodek obsahuje mnoho důležitých živin, které mohou také hrát roli při udržování vaší energetické hladiny. A nejen to. Například pravidelná konzumace celozrnné rýže jednou týdně, částečně úspěšně pomáhá proti vzniku cukrovky typu 2.

Klíček je obzvláště bohatý na vitamíny skupiny B, které vaše tělo může také použít k vytvoření energie.

Vyvarování se zpracovaných obilovin nebo jejich nahrazení celozrnnými alternativami tak může poskytnout vašemu tělu více živin a zabránit energetickým výkyvům.

2. Snídaňové cereálie, jogurty a další potraviny s přidanými cukry

Mnoho potravin na trhu obsahuje přidané cukry, které, když jsou konzumovány příliš často, mohou vybírat daň na vaší energetické úrovni.

Například, mnoho lidí považuje snídaňové cereálie za důležitou součást zdravé a energizující snídaně. Mnohé druhy však ve skutečnosti nedokážou zajistit potřebnou energii pro vaše tělo.

To je proto, že většina snídaňových cereálií obsahuje velmi málo vlákniny, ale značné množství přidaných cukrů. Ve skutečnosti, cukry tvoří až 50% z celkových sacharidů nalezených v mnoha populárních snídaňových cereáliích.

Tato kombinace vysokého obsahu cukru a nízkého obsahu vlákniny může vyvolat rychlé zvýšení hladiny cukru v krvi a inzulínu, což vede k rychlejšímu nárůstu energie a následnému výraznějšímu poklesu.

Některé studie navíc naznačují, že konzumace potravin s vysokým obsahem přidaných cukrů může zvýšit pravděpodobnost, že budete toužit po jiných sladkých potravinách, což by mohlo vytvořit cyklus odčerpávání energie.

Aby se předešlo efektu energetických výkyvů, rozhodněte se pro výrobky bez přidaného cukru, které obsahují nejméně 4–5 gramů vlákniny na jednu porci.

Totéž se týká dalších populárních potravin s přidanými cukry - ochucené jogurty, džusy… a dokonce i některé druhy chleba.

Pokud si chcete udržet vysokou úroveň energie, budete mít prospěch z toho, že se potravinám s přidanými cukry vyhnete.

3. Nízkokalorické potraviny

Někteří lidé se rozhodnou pro nízkokalorické verze svých oblíbených pokrmů, protože věří, že je to zdravější volba. Ovšem příliš mnoho těchto potravin ve vaší stravě může vést k malému množství konzumovaných kalorií za den, což může výrazně snížit vaše energetické hladiny.

Kalorie jsou měrnou jednotkou, která se používá k odhadu, kolik energie potravina poskytne vašemu tělu, jakmile je strávena. Vaše tělo využívá tuto energii k udržení základních funkcí, jako je dýchání, myšlení a srdeční tep.

Nízkokalorické potraviny mohou vytvořit hormonální nerovnováhu a tím zpomalit váš metabolismus, takže se budete cítit unavení.

Jíst příliš málo kalorií může také zvýšit chuť k jídlu, následně vést k přejídání, takže se budete cítit přejedení a paradoxně bez energie.

4. Smažená a rychlá jídla

Smažená a rychlá jídla mohou také odčerpávat energii. Je to proto, že jsou obecně s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem vlákniny, což jsou dva faktory, které mohou zpomalit trávení.

Pomalejší trávení může snížit rychlost, s jakou živiny, které zvyšují energii, vstupují do organismu, což zpožďuje zvyšování energie, které můžete obecně očekávat po jídle.

Kromě toho, smažená a rychlá jídla mají tendenci mít málo vitamínů, minerálů a dalších základních živin. Potraviny bohaté na živiny pomáhají zvyšovat a udržovat vaši energetickou hladinu, ale konzumace smažených a rychlých jídel příliš často může tyto potraviny vytlačit z vaší stravy.

Konzumace příliš mnoho potravin s vyšším obsahem tuků najednou, může také způsobit, že se budete cítit příliš plní. V některých případech to může odčerpat vaši energii nebo touhu udělat něco v příštích pár hodinách.

5. Káva

Její přiměřená konzumace může mít pozitivní fyzické a duševní účinky. Studie například ukazují, že káva může pomoci snížit riziko vzniku neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba o 26–34%.

Přehled 18 studií dále uvádí, že pravidelné pití jednoho šálku kávy denně, může snížit riziko vzniku diabetu typu 2 až o 7%. Kofein, stimulant v kávě, také vytváří krátkodobé zvýšení energie a podporuje funkce mozku, na což se mnoho lidí spoléhá, ​​když se cítí unavení .

Každopádně pravidelné nadměrné pití kávy může způsobit, že vaše tělo si postupně vytvoří toleranci na kofein a tím se sníží síla jejího účinku. Ještě důležitější je, že pravidelné spoléhání se na kávu místo toho, aby se tělu dostalo správné výživy nebo spánku, může časem odčerpávat energii.

Příliš mnoho kofeinu může také negativně ovlivnit kvalitu vašeho spánku, což může dlouhodobě snížit hladinu energie. Ti, kdo konzumují kávu, by měli omezit její příjem na přibližně čtyři šálky denně.

6. Energetické nápoje

Není pochyb o tom, že energetické nápoje vám mohou poskytnout krátkodobou energetickou podporu. Reálně několik studií ukazuje, že energetické nápoje mohou zvýšit koncentraci a paměť o 24%, kromě snížení ospalosti.

Výrobci energetických nápojů zahrnují ve svých formulacích koktejl stimulujících složek. Nicméně, vědci připisují nejvíce energie-povzbuzující účinky na cukr a kofein, které tyto nápoje obsahují.

Pokud jde o cukr, mnoho energetických nápojů obsahuje jeho vysoká množství - někdy až 10 čajových lžiček (50 gramů) na balení.

Jak bylo zmíněno výše, konzumace velkého množství přidaných cukrů může způsobit, že vaše energie začne prudce stoupat, pak rychle poklesne, což může způsobit, že se budete cítit více unaveni, než před konzumací energetického nápoje.

Navíc tak, jako je tomu u kávy, ti, kteří pravidelně konzumují energetické nápoje, si mohou vytvořit toleranci vůči kofeinu, který obsahují. To znamená, že konzument bude muset pít stále větší jeho množství, aby získal stejné účinky na zvýšení energie.

Některé průzkumy navíc ukazují, že energetické nápoje mohou zkrátit dobu spánku a jeho kvalitu. Pokud se to stane příliš často, očekávejte, že se sníží vaše energetické hladiny.

Za zmínku stojí také to, že energetické nápoje někdy obsahují podstatně více kofeinu než stejné množství kávy. To může způsobit, že někteří konzumenti energetických nápojů překročí doporučený denní limit 400 mg kofeinu, což může vyvolat nervozitu, úzkost a bušení srdce. V extrémním případě může dojít k záchvatům paniky.

7. Alkohol

Alkohol je známý pro svůj relaxační účinek. Ve skutečnosti, mnoho lidí uvádí, že mít malé množství alkoholu s večeří nebo ve večerních hodinách má tendenci pomoci jim snadněji usnout.

Ačkoli to může znít pozitivně, nemusí to tak být.

Je to proto, že alkohol může ve skutečnosti snížit kvalitu a délku spánku, což vede k celkově méně klidnému a posilujícímu spánku.

Ačkoliv alkohol vám může pomoci cítit se uvolněněji nebo snáze usnout, v závislosti na množství, které konzumujete, si můžete ve skutečnosti odčerpat energii a příští ráno se budete cítit méně odpočatí. Nízká až střední míra konzumace alkoholu se nezdá, že by měla velký vliv na kvalitu nebo délku spánku. Zdá se, že pouze velké množství alkoholu odvádí energii tímto způsobem.

Proto, abyste se vyhnuli účinkům alkoholu na úbytek energie, ujistěte se, že se vaše konzumace alkoholu se udržuje na nízké až střední úrovni.

To je definováno jako jeden standardní nápoj denně pro ženy a dva nápoje pro muže. Jeden standardní nápoj je 0,5 l piva, 2 dcl vína nebo 0,5 dcl lihovin.

Závěr

Stravování a pití jsou obecně považovány za účinné způsoby, jak zvýšit úroveň energie.

Na tom, co jíte, však záleží. Přesněji řečeno, sedm výše uvedených potravin a nápojů bude s větší pravděpodobností celkově více odčerpávat vaši energii než ji dodávat.

Je nepravděpodobné, že by konzumace těchto potravin zřídka nebo s mírou měla dlouhodobé negativní účinky. Nicméně, pokud máte neustále nízkou hladinu energie, můžete mít prospěch z vyhýbání se těmto potravinám úplně. A třeba jen po určitou dobu.

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života