Je lepší ovesné nebo mandlové mléko?

  • Níže - 20ti letá švédská kohortová studie: Příjem kravského mléka, riziko úmrtí a zlomenin u žen a mužů

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Ovesné a mandlové mléko jsou dva oblíbené rostlinné nápoje, které se často objevují v bezmléčných nápojích a dezertech.

Nejenže se v poslední době začala objevovat v kavárnách a smoothie barech, ale tato mléka se také stala základem nákupního seznamu, přičemž jeden přehled uvádí, že prodej rostlinných mlék například ve Spojených státech vzrostl mezi lety 2012 a 2016 o 61% (1).

Pokud však chcete vyměnit mléko za bezmléčnou alternativu, možná vás zajímá, jak si ovesné a mandlové mléko stojí v porovnání.

Následují klíčové podrobnosti a rozdíly ovesného a mandlového mléka a které je pro vás nejlepší.

Výživné látky

Ovesné a mandlové mléko jsou si z hlediska výživových hodnot podobné a obsahují zhruba stejné množství kalorií v každé porci.

Mezi oběma nápoji však existuje několik drobných rozdílů. Například mandlové mléko má o něco vyšší obsah tuku a vápníku, zatímco ovesné mléko obsahuje více sacharidů a železa.

Následuje pohled na nutriční hodnoty 1 šálku (240 ml) neslazeného ovesného a mandlového mléka (2, 3):

Mějte na paměti, že mnohé značky jsou obohacené, takže tyto značky mohou obsahovat vyšší množství některých živin, včetně vápníku, vitaminu B12 a vitaminu D (4).

Některé druhy ovesného nebo mandlového mléka jsou navíc ochucené nebo obsahují přidaný cukr. I to může změnit chuťové a výživové profily.

Shrnutí:

  • Mandlové mléko obsahuje o něco více tuku a vápníku v jedné porci, zatímco ovesné mléko má vyšší obsah sacharidů a vlákniny. Výživová hodnota se však může lišit u výrobků, které jsou slazené, ochucené nebo obohacené.

Zdravotní výhody ovesného a mandlového mléka

Ovesné i mandlové mléko neobsahují mléčné výrobky a mohou být vynikajícím doplňkem veganské stravy.

Ovesné mléko však neobsahuje ani ořechy, což může být důležitý faktor, který je třeba zvážit pro osoby s alergií na stromové ořechy.

Na druhou stranu mandlové mléko obvykle obsahuje méně sacharidů, což z něj může činit vhodnější volbu pro lidi s nízkým obsahem sacharidů nebo ketogenní dietou (3).

Na rozdíl od ovesného mléka lze navíc některé druhy mandlového mléka zařadit i do paleo diety.

Oba druhy rostlinného mléka jsou také obvykle obohaceny o důležité mikroživiny, jako je vitamin D, vápník a vitamin B12 (4).

Ačkoli tyto živiny v některých rostlinných nebo veganských dietních plánech často chybí, hrají klíčovou roli v mnoha aspektech vašeho zdraví (5).

Například vitamin D a vápník společně podporují zdraví vašich kostí, zvyšují hustotu kostních minerálů a tím snižují riziko zlomenin (6, 7, 8, 9).

Mezitím je vitamin B12 základní živinou, která se přirozeně vyskytuje v živočišných produktech a kterou vaše tělo potřebuje pro syntézu DNA, funkci nervů a tvorbu zdravých červených krvinek (10, 11).

Shrnutí:

  • Mandlové a ovesné mléko jsou bezmléčné a veganské. Ovesné mléko neobsahuje ani ořechy. Některé druhy mandlového mléka můžete pít při keto nebo paleo dietě. Obě jsou také často obohacena o důležité živiny, jako je vápník a vitaminy B12 a D.

Nevýhody ovesného a mandlového mléka

Ovesné i mandlové mléko lze zařadit do zdravé a vyvážené stravy, ale každé z nich má i několik nevýhod.

Výživová hodnota

Oba druhy rostlinného mléka mají nižší obsah bílkovin než kravské mléko, které obsahuje přibližně 8 gramů bílkovin na šálek (240 ml) (12).

Bílkoviny jsou důležité pro mnoho aspektů zdraví, včetně růstu vašich svalů, obnovy tkání a funkce imunitního systému (13).

Neobohacené značky rostlinných mlék mohou také postrádat další vitamíny a minerály, které kravské mléko poskytuje přirozeně, například vápník (12).

Některé druhy roslinných mlék mohou také obsahovat přidaný cukr. Konzumace vysokého množství přidaného cukru může být spojena s chronickými zdravotními potížemi, jako jsou srdeční choroby, obezita a cukrovka 2. typu. Pokud si přejete udržet nízký příjem cukru, nezapomeňte pečlivě číst etiketu (14).

Udržitelnost

Oba druhy rostlinného mléka jsou sice ekologičtější než kravské mléko, ale mandlové mléko vyžaduje k výrobě více přírodních zdrojů než ovesné mléko (15).

Je to proto, že mandle potřebují ke svému růstu ve srovnání s ovsem výrazně více vody.

Ve skutečnosti se odhaduje, že průměrná vodní stopa - což je množství vody spotřebované na výrobu potravinářského výrobku - jen pro jednu kalifornskou mandloň činí asi 12 litrů (16).

Podle jednoho přehledu se navíc přibližně 80% světové produkce mandlí produkuje v Kalifornii, která v posledním desetiletí zažila tři období velkého sucha (17).

To může být důležitým faktorem pro ekologicky smýšlející spotřebitele, kteří mají zájem minimalizovat svůj dopad na životní prostředí.

Bezpečnostní hlediska

Ovesné mléko má obvykle přirozeně bohatou a krémovou strukturu a - na rozdíl od mandlového mléka - obvykle neobsahuje přídatné látky ani zahušťovadla, jako je například karagenan.

Ačkoli je karagenan obecně považován za bezpečný v umírněném množství, některé studie v laboratoři naznačují, že může narušovat zdraví trávicího traktu a podporovat střevní záněty, pokud je konzumován ve velkém množství (18, 19, 20, 21).

Navíc, ačkoli jsou mandlové i ovesné mléko pro děti bezpečné, ani jedno z nich by se nemělo používat jako náhrada mateřského nebo kravského mléka pro děti do dvou let, pokud to nedoporučí odborník (22, 23).

Shrnutí:

  • Ovesné i mandlové mléko mají nižší obsah bílkovin než kravské mléko a v neobohacených variantách mohou chybět důležité živiny. V některých druzích se také může skrývat přidaný cukr a mandlové mléko často obsahuje přídatné látky.

Použití

Ovesné mléko má přirozeně krémovou konzistenci, která se obzvláště dobře hodí k napěnění, takže je skvělým doplňkem bezmléčných kávových nápojů, jako je latté.

Díky obsahu sacharidů a přirozené sladkosti se ovesné mléko často používá místo kravského mléka při pečení, protože může zlepšit chuť, strukturu a barvu některých druhů pečiva.

Na druhou stranu neslazené mandlové mléko prokazuje nižší obsah sacharidů, což může být vhodnější pro ty, kteří dodržují nízkosacharidovou nebo ketogenní dietu.

Mandlové mléko má také jemnou oříškovou chuť a řidší, vodnatější konzistenci. Mandlové mléko se dobře hodí do koktejlů, cereálií a slaných receptů.

Shrnutí:

  • Ovesné mléko má sladší chuť, vyšší obsah sacharidů a krémovou konzistenci, která se dobře hodí do pěnivých nápojů a pečiva. Mandlové mléko má oříškovou chuť a řidší konzistenci, která je ideální do koktejlů, cereálií a slaných receptů.

Jak si vybrat

Jak ovesné, tak mandlové mléko mohou být skvělým doplňkem zdravé a vyvážené stravy. Vyberte si ten který výrobek podle svých osobních preferencí a podle toho, jak jej plánujete používat.

Bez ohledu na to, pro který typ rostlinného mléka se rozhodnete, však nezapomeňte zkontrolovat etiketu se složením a hledejte pokud možno neslazené a obohacené druhy.

Kromě toho se vyhněte ovesnému mléku nebo mandlovému mléku, které obsahují velké množství přídatných látek, plnidel nebo jiných umělých přísad.

Přestože mnoho značek začalo karagenan ze svých výrobků odstraňovat, v některých druzích mandlového a ovesného mléka ho stále najdete.

O možných zdravotních účincích konzumace karagenanu je třeba provést další studie na lidech. Pokud chcete omezit příjem karagenanu, můžete si zatím vybrat rostlinná mléka bez karagenanu.

Shrnutí:

  • Ovesné i mandlové mléko mohou být výživným doplňkem rostlinné stravy. V ideálním případě byste měli kupovat druhy, které neobsahují přidaný cukr a aditiva, plnidla ani jiné umělé přísady.

Závěr

Ovesné a mandlové mléko jsou dva oblíbené rostlinné nápoje, které mají několik společných rysů, pokud jde o jejich výživové hodnoty a potenciální zdravotní přínosy.

Mandlové mléko však vyžaduje k výrobě větší množství vody a někdy obsahuje přídatné látky, například karagenan. Na druhou stranu ovesné mléko prokazuje o něco vyšší obsah sacharidů a nemusí se hodit do některých dietních režimů, jako je keto nebo paleo dieta.

Kromě toho může být každé z nich vhodnější pro určité typy receptů kvůli rozdílům v chuti a struktuře.

Bez ohledu na to mohou být oba druhy skvělým doplňkem zdravé stravy, záleží na vašich osobních potřebách a preferencích.

Výzkum: Příjem kravského mléka, riziko úmrtí a zlomenin u žen a mužů: 20ti letá švédská kohortová studie (studie odhalující rizika)

Ing. Zdeněk Rozehnal

Většina lidí věří, že je tato potravina zdravá. Celá desetiletí je konzumace mléka doporučována jako prevence velkého množství onemocnění. Jeho konzumace je doporučována především dětem a ženám. Po pravdě je mléko nutričně velmi bohaté, protože obsahuje mnoho vitamínů a minerálů.

Z tohoto důvodu nebyl problém přesvědčit lidi, aby mléko trvale zařadili do jídelníčku a experti pějí chválu nad zvyšováním jeho spotřeby.

Jaké jsou nové poznatky o přínosu mléka?

Realita je taková, že všechny přínosy konzumace mléka byly zpochybněné, když se na to podívali vědeckým okem experti.

Švédská studie zkoumala vztah mezi pitím mléka a úmrtími a zlomeninami

Této studie se zúčastnilo 61 433 žen (39-74 let na počátku 1987-90)  a 45 339 mužů (45-79 let na počátku roku 1997). Ženy vyplňovaly druhý dotazník o konzumaci vybraných potravin ještě v roce 1997. Všchni zúčastnění měli za úkol vyplňovat dotazníky s odpovědí, jak často a kolik porcí mléka a mléčných výrobků zkonzumovali v průběhu dne a za jeden týden.

Jedna porce mléka představovala 200 ml, což je cca jedna sklenice. Délka studie byla 20 let u žen a 11 roků u mužů.

Výsledky

U žen byla zaznamenaná souvislost mezi příjmem mléka a úmrtností. Z pozorování vyplynulo, že čím víc mléka pily, tím se zvyšovala pravděpodonost předčasného úmrtí. Stejně tak se odhalila spojitost se zlomeninami, především v oblasti kyčelních kloubů.

Během sledování, což bylo průměrně 20,1 roku zemřelo 15 541 žen a 17 252 žen mělo zlomeniny, z nichž 4259 mělo zlomeninu kyčle. U mužů s průměrným sledováním 11,2 let 10 112 mužů zemřelo a 5066 mělo zlomeninu s 1166 případy zlomeniny kyčle. U žen, které pily 3 a více sklenic mléka denně ve srovnání s ženami, které pily méně než jednu sklenici denně byla míra úmrtnosti 1,93, tedy skoro dvojnásobná.

Jaké množství mléka představuje problém?

U žen, které pily 3 a více sklenic denně, byla dvojnásobně vyšší pravděpodonost úmrtí (po dobu studie), oproti ženám, které pily jenom jednu sklenici denně.

Nicméně i ta jedna sklenice denně výrazně zvýšila riziko rozvoje rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění.

 

Výsledky mužů se zásadně neodlišovaly. U mužů se zvyšovalo procento úmrtnosti v případě, že pili větší množství mléka. Nutno poznamenat, že u žen byly poznatky o mnoho horší.

Autoři studie došli k závěru, že u obou pohlaví vzniká vyšší pravděpodobnost vzniku zlomenin a i vyšší riziko předčasného úmrtí v případě většího příjmu mléka.

Tyto výsledky zpochybňují téměř všechny doporučení, týkajících se pití kravského mléka.

Které složky v mléku jsou nejproblemovější?

Vysoké koncentrace laktózy a galaktózy mohou vysvětlovat, proč má mléko nepříznivý vliv na lidské tělo. Tyto dvě látky totiž způsobují oxidační stres a chronické záněty, které jsou ve skutečnosti patogenní mechanismy spouštějící kardiovaskulární onemocnění a rakovinu.

U zvířat má konzumace galaktózy efekt podobný stárnutí - neurodegeneraci, pokles funkčnosti imunitního systému a změny v procesech genové transkripce.

Existují mléčné výrobky s pozitivním vlivem na zdraví?

Když švédští vědci porovnali vliv mléka s ostatními mléčnými výrobky, neshledali žádné negativní spojitosti.

Naopak příjem fermentovaných (kvašených) mléčných výrobků, jako jsou jogurty, zkysané mléko a kefíry se spojují se snížením rizika zlomenin, rizika předčasného úmrtí, snižují riziko srdečního infarktu a podporují snížení inzulínové rezistence.

Závěr studie

Vysoký příjem kravského mléka u obou pohlaví je spojen s vyšší úmrtností a zlomeninami a s vyššími úrovněmi oxidačního stresu a zánětlivých biomarkerů. Tento vzorec nebyl pozorován s vysokým příjmem fermentovaných mléčných výrobků.

Zdroj: https://www.bmj.com/content/349/bmj.g6015

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života