5 nejlepších nutrientů v případě onemocnění COVID-19

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- Pixabay
 

Ing. Zdeněk Rozehnal

 • máme květen 2022 a maistream po více než 10 letech utajování významu vitamínu D lehce v rámci COVIDu-19 připouští jeho význam. Možná za dalších 10 let přizná, že tento vitamin snižuje úmrtnost ze všech příčin, jak prohlásili nezkorumpovaní vědci před více než 10 lety
 • nicméně maistream stále dlouhodobě varuje před slunečním zářením, doporučuje používat mnohdy karcinogenní opalovací přípravky s nesmyslně vysokými faktory, a výsledek? Nedostatek vitaminu D u většiny lidí a následně nedokonalá imunita a zbytečná úmrtí... a to i na rakovinu

Mezi stavem vaší výživy, stavem vaší imunity, rizikem infekce a schopností zotavit se z nemoci existuje důležitý vztah (1, 2, 3).

Špatná výživa a nedostatek mikronutrientů je spojen se zánětem a oxidačním stresem, které ohrožují zdraví imunity. Zánět i oxidační stres jsou zvýšené, pokud máte COVID-19 (1, 2).

Světová zdravotnická organizace vyhlásila nový koronavirus za pandemii v březnu 2020. Plný název viru je koronavirus těžkého akutního respiračního syndromu (SARS-CoV-2) a onemocnění, které způsobuje, se nazývá COVID-19 (4).

COVID-19 negativně ovlivňuje stav výživy, protože snižuje chuť k jídlu a může omezit váš přístup k výživným potravinám v době omezení, ale zároveň zvyšuje potřebu živin, jako je vitamin D, pro vaše tělo (3, 5, 6).

Strava a výživa mohou pomoci podpořit vaše imunitní zdraví, pokud máte COVID-19, zejména pokud konzumujete potraviny s antioxidačními a protizánětlivými účinky (1, 2, 5, 6, 7).

Následují klíčové živiny, potraviny a stravovací postupy, které jsou prospěšné pro osoby, které onemocněly COVID-19 nebo se z něj zotavují.

1. Vitamin D

Vitamin D je mezi odborníky na výživu nejčastěji diskutovanou mikroživinou pro léčbu a prevenci COVID-19 (5).

Tento v tucích rozpustný vitamin a hormon působí podle novějších i starších výzkumů protizánětlivě tím, že potlačuje nadměrnou aktivitu imunitního systému (1, 5, 8, 9).

V těle vitamin D působí na angiotenzin konvertující enzym 2 (ACE2), bílkovinný receptor, který se nachází v plicích a tukové tkáni (1, 7).

Nový koronavirus se na počátku infekce váže na ACE2, což může vést k syndromu akutní respirační tísně a závažnému onemocnění u lidí s COVID-19 (10).

Vitamin D však interaguje s receptory ACE2, čímž potenciálně zabraňuje vazbě viru na ně a snižuje komplikace spojené s COVID-19 (1, 10, 11).

Vitamin D může také hrát ochrannou roli a podporovat hojení poškozených tkání, především v plicích (10).

Potraviny, které je vhodné konzumovat

V průměru si lidé vytvářejí přibližně 80% vitaminu D při vystavení kůže slunečnímu záření (ultrafialovému světlu) a zbylých 20% získávají ze stravy (8).

V důsledku toho může být denní užívání vitaminu D dobrým nápadem, pokud jste izolováni kvůli COVID-19 a málo se vystavujete slunečnímu záření (5).

Některé léky však mohou s doplňky vitaminu D interagovat - včetně léků na ředění krve, které jsou u osob s COVID-19 často aplikované v důsledku zvýšeného rizika srážení krve.

Proto je nejlepší poradit se se zdravotníkem, než začnete pravidelně užívat doplňky vitaminu D.

Zvýšení příjmu potravin bohatých na vitamin D v době, kdy máte onemocnění COVID-19 nebo se z něj zotavujete, je skvělým způsobem, jak snížit riziko nedostatku vitaminu D a potenciálně zlepšit vaši imunitní reakci.

Doporučená hladina vitamínu D v krvi je 30-60 ng/ml nebo 75-150 mmol/l. Pokud neznáte svoji hodnotu je dobré pravidelné užívání vitamínu D3 od září do dubna (D2 je rostlinného původu a má menší vstřebatelnost). Dávka: denně 70 jednotek na kg hmotnosti. Příklad: hmotnost 70 kg, doporučená denní dávka 70x70, což je 4 900 IU vitaminu D3 denně.

Následuje sedm potravin bohatých na vitamin D spolu s množstvím vitaminu, které každá z nich obsahuje (12, 13, 14, 15, 16, 17, 18):

 • Olej z tresčích jater: 170% referenční hodnoty příjmu (RHP) v 1 polévkové lžíci (13,6 g)
 • Sleď: 27% RHP na 100 gramů
 • Vaječný žloutek: 27% RHP na 100 gramů
 • Sardinky: 24% RHP na 100 gramů
 • Konzervovaný lehký tuňák: 34% RHP na 100 gramů
 • Losos, ulovený ve volné přírodě nebo z farmového chovu: 66% RHP na 100 gramů
 • Obohacený pomerančový džus: 25% RHP na 100 gramů

Divoké houby jsou vegetariánským zdrojem vitaminu D. Podle starších výzkumů se jejich obsah liší v závislosti na typu světla, kterému byly vystaveny při růstu (19).

Shrnutí:

 • Vitamin D pomáhá chránit nejen vaše plíce během nové infekce koronavirem tím, že narušuje vazbu viru v těle. Na vitamin D je bohatých několik potravin, včetně oleje z tresčích jater, lososa, sledě a některých divokých hub. Prioritou je přiměřený pobyt na sluníčku.

2. Zinek

Nedostatek zinku je spojen se zvýšeným rizikem infekcí a horšími výsledky u osob s COVID-19 (1, 20).

Zinek je považován za jeden z nejdůležitějších minerálů. Výzkum ukázal, že jeho antioxidační a protizánětlivé vlastnosti mohou snižovat riziko srdečních onemocnění, mohou podporovat zdraví očí a jsou nezbytné pro zdraví imunitního systému (21, 22, 23, 24).

U COVID-19 zabraňuje replikaci viru v buňkách a současně může snižovat riziko onemocnění bakteriální infekcí a snižovat aktivitu receptorů ACE2, které jsou cílem koronaviru (25).

Chrání také zdraví plicní tkáně a může být účinným terapeutickým doplňkem léčby COVID-19 (26, 27, 28, 29).

Pokud vám byl diagnostikován nedostatek zinku, váš lékař vám možná doporučí užívat doplňky stravy se zinkem. Dávejte však pozor, abyste jich neužívali příliš mnoho, protože zinek je v nadměrném množství toxický. Dodržujte dávku, kterou vám lékař doporučil (30).

Potraviny, které můžete jíst

Následuje sedm potravin bohatých na zinek spolu s množstvím na 100 gramů každé z nich (31, 32, 33, 34, 35, 36, 37):

 • Mleté hovězí maso: 41% RHP
 • Hořká čokoláda (70-85% kakaa): 30% RHP
 • Mořské plody ústřice, konzervované: 73% RHP
 • Kešu ořechy: 53% RHP
 • Konopná semínka: 90% RHP
 • Dýňová semínka: 71% RHP
 • Čočka, naklíčená, syrová: 14% RHP

Shrnutí:

 • Zinek je esenciální minerál s protizánětlivými účinky, které jsou prospěšné pro osoby s onemocněním COVID-19. Mezi bohaté zdroje patří mleté hovězí maso, kešu ořechy a konopná semínka. Zinek zabraňuje replikaci COVID-19 v buňkách.

3. Karotenoidy a vitamin A

Karotenoidy jsou antioxidanty a také pigmenty (červené, zelené, žluté a oranžové). V přírodě se vyskytují v některých barevných řasách, bakteriích, houbách, rostlinách, ovoci a zelenině, z nichž některé můžete zařadit do svého jídelníčku (38, 39).

Ze 700 karotenoidů identifikovaných v přírodě jich bylo v lidském těle nalezeno pouze asi 30. Jedním z nich je vitamin A a jeho prekurzor beta karoten (38, 40, 41).

Vitamin A je antioxidační karotenoid rozpustný v tucích. Má protizánětlivé účinky a výzkum ukázal, že může být prospěšný při zvládání zápalu plic a infekcí dýchacích cest (1, 42, 43, 44).

V případě COVID-19 studie ukazují, že vitamin A snižuje zánět a oxidační stres, zvyšuje imunitní odpověď a může snížit závažnost onemocnění (42, 43).

Vědci se domnívají, že podobně jako vitamin D chrání receptory ACE2 a může působit na několik dalších molekulárních cílů v boji proti COVID-19 (42, 43).

U některých lidí může během infekcí, jako je COVID-19, dojít k nedostatku vitaminu A, což může skutečně zvýšit závažnost onemocnění. Pokud k tomu dojde, může být nutné užívat doplňky stravy s vitaminem A (43).

Pokud však užíváte doplňky vitaminu A, jsou možné i lékové interakce, proto se před jejich užíváním poraďte se zdravotníkem.

Potraviny, které můžete jíst

Bohatým zdrojem vitaminu A je tmavě zelená listová zelenina a vnitřnosti, zejména játra.

Následuje osm potravin bohatých na vitamin A společně s množstvím na 100 gramů každé z nich (45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52):

 • Hovězí játra: 552% RHP
 • Kuřecí játra: 327% RHP
 • Makrela královská: 24% RHP
 • Kozí sýr: 54% RHP
 • Sladké brambory, vařené: 87% RHP
 • Zelený řepík: 28% RHP
 • Mrkev: 93% RHP
 • Špenát: 31% RHP

Shrnutí:

 • Vitamin A je karotenoid, který může přispívat k účinné ochraně před infekcemi, včetně COVID-19. Zdrojem vitaminu jsou játra, tmavě zelená listová zelenina a pigmentovaná zelenina, např. sladké brambory a mrkev.

4. Omega-3 mastné kyseliny

Polynenasycené mastné kyseliny omega-3 jsou kategorií mastných kyselin, u kterých byl prokázán protizánětlivý přínos pro zdraví, včetně zdraví mozku, srdečních onemocnění a revmatoidní artritidy (1, 9, 53, 54).

Tyto omega-3 tuky, konkrétně kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA), zlepšují rekonvalescenci u lidí s COVID-19 (55).

Omega-3 tuky snižují zánět a možnost vzniku "cytokinové bouře" u COVID-19, což je hyperaktivita imunitního systému, která způsobuje negativní příznaky. Předpokládá se, že toho dosahují tím, že se stávají součástí buněčných membrán různých tkání v celém těle a zabraňují produkci prozánětlivých sloučenin (56).

Dalším potenciálním přínosem omega-3 tuků při léčbě osob s COVID-19 nebo při zotavování se z něj je jejich role při zlepšování nálady, úzkosti a deprese - všechny tyto faktory mohou být zhoršeny pandemií koronaviru (57, 58).

V současné době probíhá výzkum, jehož cílem je určit terapeutickou roli tuků omega-3 při léčbě COVID-19.

Potraviny, které je vhodné konzumovat

Následuje osm potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny spolu s množstvím omega-3, které se v každé z nich nachází (12, 15, 17, 29, 59, 60, 61, 62):

 • Chia semínka: 6 gramů na 100 gramů
 • Sójové boby pražené nasucho: 1,4 gramu na 100 gramů
 • Sardinky, konzervované: 498 mg na 100 gramů
 • Olej z tresčích jater: 935 mg na polévkovou lžíci
 • Makrela královská: 159 mg na 100 gramů
 • Lněné semínko: 23 gramů na 100 gramů
 • Vlašské ořechy: 9 gramů na 100 gramů
 • Losos: 113 mg na 100 gramů

Mnoho potravin bohatých na omega-3 tuky je také bohatým zdrojem vitaminu D.

Shrnutí:

 • Polynenasycené tuky omega-3 jsou známé svými protizánětlivými účinky na zdraví a mohou pomáhat při léčbě COVID-19. Mezi potraviny bohaté na omega-3 tuky patří losos, sardinky a chia semínka.

5. Vitamin C

Vitamin C je antioxidační vitamin, který podporuje zdraví imunitního systému u lidí všech věkových kategorií (63).

Studie na zvířatech i lidech zjistily, že vitamín C snižuje oxidační stres, zlepšuje funkci endotelu, který chrání před srdečními chorobami, a podporuje zotavení z nachlazení (64, 65, 66).

Nové výzkumy ukazují, že podávání vitaminu C lidem s COVID-19 může podpořit zotavení a zlepšení v průběhu onemocnění (44, 66, 67).

Vitamin C má potenciální roli v prevenci a léčbě zápalu plic a bakteriálních infekcí, jako je sepse (66, 67).

Důkazy potvrzují, že užívání vitaminu C může pomoci osobám s COVID-19 (68).

Potraviny, které je vhodné jíst

Následuje osm potravin s přirozeným vysokým obsahem vitaminu C spolu s množstvím na 100 gramů každé z nich (69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76):

 • Guava, syrová: 253% RHP
 • Acerola: 1867% RHP
 • Kiwi: 103% RHP
 • Květák, syrový: 54% RHP
 • Konzervovaná rajčata: 14% RHP
 • Brambory, se slupkou: 13% RHP
 • Sladká paprika, červená: papriky: 142% RHP
 • Papája, syrová: 68% RHP

Shrnutí:

 • Vitamin C je antioxidační vitamin, který podporuje imunitní systém a snižuje riziko zápalu plic. Tato živina se jeví jako slibná léčba COVID-19.

Závěr

COVID-19 může negativně ovlivňovat stav výživy a zdraví, přičemž funkční imunitní systém je pro snížení rizika infekce a podporu zotavení nejdůležitější.

Vědci se s velkým zájmem zabývají vitamínem D, karotenoidy, vitamínem A, zinkem, omega-3 mastnými kyselinami a vitamínem C, aby zjistili jejich potenciální přínos pro zdraví jako doplňkové léčby COVID-19, včetně prevence.

Tuto studii z dubna 2020 mainstream doposud nezveřejnil

Jak ukazuje níže uvedená tabulka, lidé s doporučenými hladinami vitamínu D v krvi mají vysokou pravděpodobnost "prožít" Covid-19 bez nebo s minimálními zdravotními obtížemi, zatímco lidé s nízkými hodnotami vitamínu D se dostávají i do život ohrožujícího stavu.

Výsledek klinické studie

COVID-19, závažnost podle hladiny vitamínu D v krvi

doporučená hodnota: 30-60 ng/ml (75-150 mmol/l)

Levý sloupec ukazuje strukturu pacientů s velmi závažnými příznaky (život ohrožující) nemoci spojené s COVID-19. Naprosto převažují pacienti s nízkými hladinami vitamínu D v krvi (červená a oranžová barva - 52 a 44%), podíl pacientů v tomto sloupci s optimálním množstvím vitamínu D (zelená barva) jsou pouze 4%.

Sloupec druhý zleva - závažné projevy s hospitalizací - 55, 41 a 4%. Také zde je podíl pacientů v tomto sloupci s optimálním množstvím vitamínu D (zelená barva) jsou pouze 4%.

Sloupec třetí zleva - běžné projevy nevyžadující hospitalizaci - 34, 59 a 7% (min. 21 ng/ml).

Pravý sloupec ukazuje strukturu pacientů s velmi mírnými až mizivými příznaky spojené s Covid-19. Naprosto převažují - 98% - pacienti s optimálním množstvím vitamínu D v krvi (min. 30 ng/ml). Zbývá 1 a 1%.

 

Podle klinické studie Marka Alipia, kterou financoval dr. Joseph Mercola, by se hospitalizace v souvislosti s Covidem-19 snížila cca na 4% oproti stávajícímu stavu a bylo by po pandemii!

Výše uvedený graf vychází ze studie, zveřejněné 9. dubna 2020 a dr. Joseph Mercola k tomu uvedl:

Jsem nadšený, že mohu oznámit novou průkopnickou studii organizace, kterou podporujeme již 13 let, GrassRootsHealth.

Mnoho z vás si v minulosti objednalo test na vitamín D a získané finanční prostředky z jeho prodeje byly použity k provedení této (první na světě) klinické studie, která by

MOHLA ZMĚNIT CELOU STRATEGII LÉČBY COVID-19.

Informace o této proběhlé klinické studii zkoumající účinnost vitamínu D proti COVID-19 byla zveřejněna 3. dubna 2020. O 2 dny později Mark Alipio - který na svou práci nedostal žádné finanční prostředky - zveřejnil v předstihu dokument, ve kterém uvedl údaje z analýzy 212 lidí s laboratorně potvrzeným COVID-19 a pro které byly k dispozici hladiny 25(OH)D v séru.

Kompletní studii Marka Alipia ze dne 9. dubna 2020 si můžete přečíst zde.

Pomocí klasifikace příznaků na základě předchozího výzkumu použil statistickou analýzu k porovnání rozdílů v klinických výsledcích s hladinami vitamínu D. Z 212 lidí mělo 49 mírné onemocnění; 59 mělo obyčejnou nemoc; 56 mělo těžký průběh a 48 bylo v kritickém stavu.

Očividně to vyvolává otázky o příčinné souvislosti, ale nazývat vitamín D "léčbou" nelze, ale dobrou prevencí, protože údaje zhlediska prevence ukazují na velký potenciál vitamínu D, řekli byste si, že rozumná vláda bude rozdávat vitamín D. Ve skutečnosti bychom očekávali, že by byla vyžadována konzumace vitamínu D spolu s respirátory a společenskou distancí.

Vitamín D by mohl skoncovat s covidem, jen kdyby o tom média mluvila

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Ethan Huff 13.10.2021

Jedním z nejzdravějších států v USA, co se týče "případů" coronaviru Wuhan (Covid-19), je v současnosti Florida, která je shodou okolností slunečná a teplá. V mnoha severních státech, které se mezitím chýlí k podzimu, dochází k odpovídajícímu nárůstu nových případů.

Mnohé z těchto severních států jsou mnohem více "proočkované" než Florida a další jižní státy, a přesto jejich obyvatelé onemocní a zaplaví nemocnice v rekordním počtu? Jak je to možné? Jednou z odpovědí by mohl být nadbytek vitaminu D, který Floriďané dostávají díky své blízkosti k rovníku.

Ukázalo se, že čínský virus nemá rád vitamin D. A jižní státy, které jsou nasyceny větším množstvím vitaminu D z přirozeného slunečního záření - patří k nim také Alabama, Arkansas, Georgia a Texas - zaznamenávají odpovídající nižší nemocnost.

Ve stejné době severní státy, jako je Vermont, který je v současnosti "nejlépe proočkovaným" státem v zemi, zaznamenávají masivní nárůst hospitalizací. Důvodem je nejen nedostatečná expozice a příjem vitaminu D, ale také skutečnost, že očkování decimuje imunitní systém lidí a vytváří protilátkově závislé posílení (ADE).

Zatímco ve státě Mississippi, který je dalším příkladem z jihu, došlo k prudkému poklesu nových případů Fauciho chřipky, ve Vermontu počet případů kovidů prudce vzrostl.

"Počet hospitalizací v souvislosti s COVID-19 ve státě, který byl jedním z nejhůře postižených v zemi, klesl z 1 667 případů 19. srpna na 403 ve čtvrtek," informoval o Mississippi deník The Epoch Times.

"Ve Vermontu ... došlo k nárůstu z jednoho případu 5. července na 286 případů 1. října a z osmi hospitalizací v měsíci červnu na 160 v měsíci září, ačkoli v posledních dnech tyto ukazatele klesají."

Vláda a média jsou buď hloupí, nebo lháři - nebo možná obojí

Severní Dakota jde podobnou cestou jako Vermont, i když není tak "plně proočkovaná". Severní Dakota je však jedním z nejseverněji položených států v zemi, což opět poukazuje na nedostatek vitaminu D jako na rizikový faktor.

"V Severní Dakotě se počet aktivních případů zvýšil ze 143 případů 5. července na 4 485 případů 7. října, zatímco počet hospitalizací vzrostl z 9 na 184," dodává The Epoch Times.

K popukání je, že se vláda a mainstreamová média snaží zamlžit pravdu o vitaminu D. Ani jedno mainstreamové zpravodajství se o vitaminu D ani jen nezmínilo, zatímco vládní úředníci, jako například Scott Atlas jmenovaný Donaldem Trumpem, to jednoduše označují za "sezónní" anomálii.

"Zaznamenali jsme určitý druh sezónnosti nebo skutečně cyklů, kdy jsme pozorovali tyto nárůsty," dodal Adnan Munkarah, výkonný viceprezident a hlavní klinický pracovník zdravotnického systému Henry Ford v Michiganu.

Tito a další "odborníci" říkají, že prostě nemohou přijít na to, proč se zdá, že lidé na severu jsou s blížící se zimou vždy nemocnější, zatímco lidé na jihu, kteří jsou méně ovlivněni změnami úhlu dopadu slunečního záření, jsou na tom mnohem lépe.

Danyelle McNeillová, referentka pro informování veřejnosti z arkansaského ministerstva zdravotnictví, sdělila v e-mailu deníku The Epoch Times, že se domnívá, že "je to pravděpodobně způsobeno poklesem šíření delta varianty v důsledku kombinace rostoucího podílu očkované populace a rostoucího podílu populace, která získala dočasnou imunitu, protože byla nakažena a přežila COVID-19".

"Moje rutina zahrnuje až 10 000 m.j. D a 30 mg zinku, kapsle z černého bezu, K2, extra Vit C a E a 1 nebo 2 koktejly s vysokým obsahem bílkovin (s vysokým obsahem doplňků)," napsal jeden muž v The Epoch Times o tom, co užívá, aby zůstal zdravý během střídání ročních období.

Nejnovější zprávy o čínském viru najdete na stránkách Pandemic.news.

Zdroje:

Originál: Medicine.news

CHRAŇTE SI HEMATOENCEFALICKOU BARIÉRU

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze