7 zdravotních přínosů avokáda

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Avokádo je výživné, všestranné a chutné a stalo se základem kuchyně v mnoha domácnostech po celém světě.

Zatímco někteří lidé avokádo označují za ovoce a někteří za zeleninu, avokádo (Persea americana) je ve skutečnosti považováno za bobulovité ovoce. Patří do čeledi rostlin Lauraceae, kam patří také skořicovník (1).

Avokádo pochází z Mexika a Střední Ameriky, ale pěstuje se v mnoha oblastech světa včetně Severní Ameriky.

Ve Spojených státech je největším producentem avokáda Kalifornie, kde se nachází více než 5 000 avokádových farem, které každoročně vyprodukují přes 400 milionů kilogramů avokáda (2).

Tyto plody jsou důležitou součástí tradiční mexické, středoamerické a jihoamerické kuchyně a používají se v pokrmech, jako je guacamole, saláty, tacos a další.

Avokádo je ve světě zdraví a wellness velmi populární, protože je vysoce výživné a je spojováno s řadou zdraví prospěšných látek.

Následuje 7 výhod konzumace avokáda, včetně dalších informací o výživě, hubnutí a způsobu, jak si je vychutnat.

1. Avokádo je vynikajícím zdrojem živin

Avokádo má vysoký obsah řady důležitých živin, z nichž mnohé v moderní stravě chybí.

200 gramů avokáda obsahuje (3):

 • Kalorie: 322
 • Tuk: 30 gramů
 • Bílkoviny: 4 gramy
 • Sacharidy: 17 gramů
 • Vláknina: 14 gramů
 • Vitamin C: 22% referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vitamin E: 28% RHP
 • Vitamín K: 35% RHP
 • Riboflavin (B2): 20% RHP
 • Niacin (B3): 22% RHP
 • Kyselina pantotenová (B5): 56% RHP
 • Pyridoxin (B6): 30% RHP
 • Folát: 41% RHP
 • Hořčík: 14% RHP
 • Draslík: 21% RHP
 • Měď: 42% RHP
 • Mangan: 12% RHP

Avokádo je mimořádně výživné ovoce a je koncentrovaným zdrojem zdravých tuků a vlákniny a řady vitaminů a minerálních látek, přičemž je bohaté na živiny, které mnohým lidem ve stravě často chybí, včetně hořčíku, B6, vitaminu C, vitaminu E a kyseliny listové (4).

Například polovina avokáda obsahuje 10% draslíku.

Americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí považuje draslík za "živinu veřejného zájmu". Jedná se totiž o minerál, který Američané běžně nepřijímají v dostatečném množství (5).

Studie, která zahrnovala údaje o 4730 dospělých Američanech, totiž zjistila, že méně než 3% z nich má příjem draslíku vyšší, než je stanovený přiměřený příjem draslíku 4700 mg denně (6).

Draslík je potřebný pro několik důležitých tělesných funkcí, včetně regulace krevního tlaku a funkce nervového systému. Denní příjem doporučeného množství draslíku může pomoci chránit před hypertenzí a mrtvicí (7, 8).

Avokádo také poskytuje živiny, které jsou nezbytné pro zdraví imunitního systému, včetně vitaminu C, B6 a E (9, 10).

200 gramů avokáda zajišťuje 30% denní potřeby B6, živiny, která pomáhá potlačovat záněty a chránit před oxidačním poškozením. Nedostatečný příjem B6 může negativně ovlivnit funkci imunitního systému a zvýšit náchylnost k nemocem (9, 11, 12).

Zatímco závažný nedostatek B6 je vzácný, jeho suboptimální nebo mírně deficitní hladina je běžnější, a to i ve Spojených státech a Kanadě (13).

Avokádo obsahuje velké množství živin, které jsou nezbytné pro optimální zdraví, a pravidelná konzumace avokáda by mohla pomoci zlepšit celkovou kvalitu stravy.

Shrnutí:

 • Avokádo je bohaté na mnoho živin, včetně vlákniny, zdravých tuků, vitaminu C, vitaminu E, vitaminu B6, draslíku, hořčíku a kyseliny listové. Jeho pravidelná konzumace přispívá ke zlepšení celkové kvality stravy.

2. Avokádo příznivě působí na zdraví střev

Avokádo má vysoký obsah vlákniny, která v každém avokádu poskytuje přibližně 14 gramů. To je téměř polovina současného RHP pro tuto důležitou živinu (3).

Dostatek vlákniny ve stravě je nezbytný pro zdraví trávicího systému, protože pomáhá podporovat růst zdravých bakterií a má pozitivní vliv na jejich rozmanitost.

Studie se 163 dospělými osobami považovanými za osoby s nadváhou zjistila, že lidé, kteří konzumovali 175 g (muži) nebo 140 g (ženy) avokáda denně po dobu 12 týdnů, měli nižší koncentraci žlučových kyselin ve stolici a zvýšenou bakteriální rozmanitost ve srovnání s kontrolní skupinou (14).

Vyšší koncentrace žlučových kyselin vyvolává střevní záněty a souvisí s růstem mikrobů spojených s negativními zdravotními důsledky, jako je rakovina tlustého střeva (15).

Ve skupině s avokádem bylo navíc více bakterií Faecalibacterium, Lachnospira a Alistipes, které produkují mastné kyseliny s krátkým řetězcem (SCFA), včetně butyrátu.

SFCA pomáhají zásobovat buňky tlustého střeva a chrání před nemocemi, jako je rakovina tlustého střeva a zánětlivé onemocnění střev (16, 17, 18).

I když jsou tato zjištění slibná, tato studie byla částečně financována společností Hass Avocado Board, což mohlo ovlivnit výsledky studie.

Mějte také na paměti, že pro zdraví střev jsou důležité všechny potraviny obsahující vlákninu, včetně ovoce, zeleniny, ořechů a semen. Nejdůležitějším faktorem pro podporu zdraví trávicího traktu je konzumace různých potravin obsahujících vlákninu, nejen avokáda.

Shrnutí:

 • Avokádo je bohaté na vlákninu, která je pro zdravý trávicí systém nezbytná. Některé důkazy potvrzují, že konzumace avokáda může prospívat zdraví střev tím, že zlepšuje bakteriální rozmanitost a snižuje koncentraci žlučových kyselin ve stolici.

3. Avokádo přispívá ke snížení rizikových faktorů srdečních onemocnění

Pravidelná konzumace potravin bohatých na živiny, jako je avokádo, by mohla pomoci chránit před srdečními chorobami, přičemž vitamíny, minerální látky, zdravé tuky a vláknina obsažené v avokádu se podílejí na udržování zdravého kardiovaskulárního systému.

Výsledky studií ukazují, že strava bohatá na avokádo může přispět ke zlepšení rizikových faktorů srdečních onemocnění, což může pomoci předcházet vzniku srdečních onemocnění.

Mnoho studií zkoumajících vliv avokáda na zdraví srdce bylo financováno společností Hass Avocado Board. I když to výsledky studií neznehodnocuje, někteří odborníci naznačují, že zapojení průmyslu do recenzovaného výzkumu by mohlo výsledky zkreslit (19).

Nicméně avokádo může přispět ke zvýšení hladiny HDL cholesterolu, který chrání srdce, a ke snížení hladiny oxidovaného LDL cholesterolu, což je typ cholesterolu, který je významně spojen s aterosklerózou neboli hromaděním plaku podél stěn tepen (20, 21).

Vysoký obsah draslíku a hořčíku v avokádu je navíc prospěšný pro regulaci krevního tlaku. Udržování krevního tlaku na zdravé úrovni má zásadní význam pro prevenci srdečních onemocnění (22).

Shrnutí:

 • Avokádo může přispět ke zvýšení hladiny cholesterolu HDL, který chrání srdce, a ke snížení hladiny oxidovaného cholesterolu LDL, což je typ cholesterolu, který je významně spojen s aterosklerózou neboli hromaděním plaku podél stěn tepen.

4. Avokádo je bohatý zdroj antioxidačních a protizánětlivých látek

Kromě vitamínů, minerálů, zdravých tuků a vlákniny je avokádo plné bioaktivních látek včetně karotenoidů, vitamínu C, vitamínu E a fenolových sloučenin (23).

Bylo prokázáno, že tyto látky mají významné antioxidační, neuroprotektivní a kardioprotektivní účinky.

Například karotenoidy obsažené v avokádu včetně luteinu, α-karotenu a β-karotenu mají silné antioxidační účinky a chrání před oxidačním poškozením, které je spojeno s progresí mnoha chronických onemocnění (24).

Protože avokádo má vysoký obsah antioxidantů, může pravidelná konzumace avokáda pomoci zvýšit antioxidační obranyschopnost organismu.

Malá studie, které se zúčastnilo 45 lidí, zjistila, že konzumace avokáda denně zvýšila hladinu karotenoidu luteinu v krvi ve srovnání s typickou západní stravou bez avokáda (20).

A co víc, větší příjem a vyšší hladina antioxidantů obsažených v avokádu, jako je vitamin C a karotenoidy, v krvi je spojena s lepšími kognitivními funkcemi, lepším zdravím srdce a dalšími faktory (25, 26, 27, 28, 29).

Shrnutí:

 • Avokádo je vynikajícím zdrojem antioxidačních a protizánětlivých látek, jako je vitamin C, vitamin E a karotenoid lutein.

5. Avokádo přispívá k podpoře zdravé tělesné hmotnosti

Ačkoli hmotnost ovlivňuje více faktorů, dodržování výživné a vyvážené stravy je zřejmě nejdůležitější, pokud jde o dosažení a udržení zdravé tělesné hmotnosti, která je rozhodující pro prevenci nemocí.

Ačkoli avokádo obsahuje hodně kalorií, je plné živin a díky vysokému obsahu vlákniny a zdravých tuků pomáhá podporovat pocit sytosti.

Výzkumy potvrzují, že dodržování stravovacího režimu bohatého na vláknité potraviny, jako je ovoce a zelenina, může podpořit hubnutí. Navíc lidé, kteří jedí více vlákniny, mají tendenci udržovat si zdravější tělesnou hmotnost ve srovnání s těmi, kteří se stravují s nižším obsahem vlákniny (30, 31).

Ve studii, které se zúčastnilo 345 osob, bylo zjištěno, že příjem vlákniny je nejvlivnějším prediktorem tělesné hmotnosti, a to nezávisle na příjmu kalorií a makronutrientů (32).

Navíc řada studií spojuje příjem avokáda s úbytkem hmotnosti, zlepšením pocitu sytosti a snížením množství břišního tuku (33, 34, 35).

Je zřejmé, že zvýšení množství potravin bohatých na vlákninu pravděpodobně podporuje hubnutí tím, že podporuje pocit sytosti. Konzumace většího množství potravin s vysokým obsahem vlákniny, jako je avokádo, tak může být dobrou volbou pro ty, kteří chtějí podpořit hubnutí nebo si udržet tělesnou hmotnost.

Shrnutí:

 • Dodržování stravy s vysokým obsahem vlákniny je spojeno s udržováním tělesné hmotnosti. Některé studie potvrzují, že avokádo může přispívat ke zlepšení pocitu sytosti, zvýšit úbytek hmotnosti a snížit množství břišního tuku.

6. Avokádo je chytrá volba během těhotenství a kojení

Během těhotenství a kojení se nároky na živiny výrazně zvyšují.

Například během těhotenství (36):

 • Potřeba folátů se zvyšuje ze 400 mg na 600 mg.
 • Potřeba draslíku se zvyšuje z 2 600 mg na 2 900 mg.
 • Potřeba vitaminu C se zvyšuje ze 75 na 85 mg.

Potřeba folátů se během těhotenství výrazně zvyšuje. Bohužel mnoho těhotných lidí na celém světě nedosahuje doporučeného příjmu folátů, což může zvýšit riziko komplikací v těhotenství (37, 38, 39).

Jedno avokádo dodává 27% doporučené dávky folátů během těhotenství (3).

Konzumace avokáda vám také pomůže dosáhnout doporučeného příjmu živin, které jsou během těhotenství a kojení potřebné ve větším množství, jako je vitamin C, draslík a B6.

Vysoký obsah vlákniny v avokádu navíc může pomoci předcházet zácpě, která je v těhotenství velmi častá (40).

Chcete-li si dopřát syté jídlo nebo svačinu vhodnou pro těhotenství a kojení, zkuste naplnit polovinu avokáda lososovým nebo kuřecím salátem.

Shrnutí:

 • Během těhotenství a kojení se výrazně zvyšuje potřeba mnoha živin. Pochutnávání si na avokádu je chytrý způsob, jak získat dostatek některých vitamínů a minerálů, jako jsou foláty, draslík, vitamín C a vitamín B6.

7. Avokádo je všestranná a chutná ingredience

Kromě toho, že je avokádo vysoce výživné, lze ho použít v řadě receptů, a to jak sladkých, tak slaných. Díky tomu je chytrá surovina, kterou je dobré mít po ruce.

Nápady, jak zařadit více avokáda do svého jídelníčku:

 • V salátech z kuřecího masa, lososa, vajec a tuňáka použijte avokádo místo majonézy s řeckým jogurtem.
 • Připravte si klasické guacamole z ingrediencí, jako je avokádo, cibule, limetka a koriandr.
 • Kuřecí prsa obložte salátem z rajčat a kostiček avokáda.
 • Mražené kousky avokáda přidávejte do koktejlů a získejte tak zdroj zdravých tuků.
 • Chilli a polévky doplňte plátky avokáda.
 • Zařaďte avokádo do salátů a obilných mís.
 • Udělejte si avokádovou čokoládovou pěnu bez mléka.
 • Avokádo rozmixujte a zapečte, aby bylo křupavé.
 • Půlku avokáda můžete spojit s vejci a lesními plody a připravit si tak sytou snídani.
 • Rozmačkejte avokádo na toastu nebo na půlce opečeného sladkého bramboru.
 • Avokádem naplňte kuřecí nebo fazolový salát.
 • Avokádo použijte do tacos a burritos.
 • Smíchejte avokádo s olivovým olejem, citronovou šťávou a kořením a připravte si rychlý a snadný krémový dresink.
 • Oblíbený hamburger ozdobte plátky avokáda.
 • Půlku avokáda posypte trochou hrubé soli a pepře a vychutnejte si ji přímo ze slupky.

Avokádo se dá využít mnoha způsoby, takže se nebojte experimentovat.

Pokud hledáte způsob, jak uchovat avokádo co nejčerstvější, uložte zralé avokádo do chladničky, dokud si na něm nebudete chtít pochutnat.

Pokud je vaše avokádo ještě tvrdé a zelené, nechte ho několik dní ležet na kuchyňské lince, aby dozrálo.

Zralé avokádo je na dotek mírně měkké a obvykle má sytě zelenou barvu. Pokud je vaše avokádo velmi kašovité a při píchnutí se promáčkne, je pravděpodobné, že už není v nejlepší kondici.

I přezrálé avokádo však lze použít do receptů, jako je pečivo a dresinky, takže ho nevyhazujte, pokud nemá kyselou chuť nebo zápach, není plesnivé nebo pokud není extrémně zbarvené.

Shrnutí:

 • Avokádo lze použít do sladkých i slaných receptů, jako jsou koktejly, dezerty, polévky, saláty a burrito. Lze si je také vychutnat samotné s posypáním solí a pepřem.

Závěr

Avokádo obsahuje úctyhodné množství živin a je obzvláště bohaté na vlákninu, vitaminy B6 a C, draslík, vitamin E, foláty a měď.

Pravidelná konzumace avokáda je zdraví prospěšná v několika ohledech, včetně ochrany před srdečními chorobami, zlepšení celkové kvality stravy, zlepšení pocitu sytosti a podpory zdraví střev.

Navíc je všestranně využitelné a chutné.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života