7 vědecky podložených zdravotních přínosů kokosové vody

Ing. Zdeněk Rozehnal

Kokosová voda se v posledních letech stala módním nápojem. Kromě toho, že je kokosová voda přirozeně sladká a hydratuje, obsahuje několik důležitých živin, včetně minerálů, kterých mnoho lidí nemá dostatek.

Následuje 7 zdravotních přínosů kokosové vody.

1. Dobrý zdroj několika živin

Kokosové ořechy rostou v tropickém podnebí na stromech s vědeckým názvem Cocos nucifera a z botanického hlediska jsou považovány za ovoce.

Kokosová voda je tekutina, která se nachází ve středu mladého zeleného kokosového ořechu. Pomáhá vyživovat plody. Když kokosový ořech dozraje, což trvá přibližně 10-12 měsíců, část tekutiny zůstává, zatímco zbytek dozrává v pevnou bílou dužinu známou jako kokosové maso (1).

Kokosová voda obvykle pochází z mladých kokosových ořechů starých asi 6-7 měsíců, i když se nachází i ve zralých plodech. Průměrný zelený kokosový ořech poskytuje asi 1/2-1 šálek kokosové vody.

Kokosová voda obsahuje 94 % vody a velmi málo tuku. Neměla by se zaměňovat s kokosovým mlékem, které se vyrábí přidáním vody do strouhaného kokosového masa. Kokosové mléko obsahuje asi 50 % vody a má poměrně vysoký obsah tuku (1).

Jeden její šálek (240 ml – 60 kalorií) obsahuje (2):

 • Sacharidy: 15 gramů
 • Cukr: 8 gramů
 • Vápník: 4% doporučené denní dávky (DDD)
 • Hořčík: 4% DDD
 • Fosfor: 2% DDD
 • Draslík: 15% DDD

Shrnutí:

 • Kokosová voda je tekutina, která se nachází v mladých kokosových ořeších a je přirozeným zdrojem několika důležitých minerálů.

2. Má antioxidační účinky

Volné radikály jsou nestabilní molekuly vznikající v buňkách během metabolismu. Jejich produkce se zvyšuje v reakci na stres nebo zranění.

Když je volných radikálů příliš mnoho, vaše tělo se dostává do stavu oxidačního stresu, který může poškodit vaše buňky, urychlit stárnutí a zvýšit riziko onemocnění (3).

Výzkum na zvířatech ukázal, že kokosová voda obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci upravit volné radikály tak, aby již neškodily (4,  5 , 6, 7).

V jedné studii z roku 2012 byla potkanům s inzulinovou rezistencí na dietě s vysokým obsahem fruktózy podávána kokosová voda. Aktivita volných radikálů se snížila, stejně jako krevní tlak, triglyceridy a hladina inzulínu (5).

Jiná studie z roku 2014 zjistila, že poškozená játra potkanů vykazovala významné zlepšení oxidačního stresu při léčbě kokosovou vodou ve srovnání s játry, která nebyla léčena (6).

Třetí studie z roku 2016 zdůraznila přínosy extraktu z kokosové vody na potkanech krmených dietou s vysokým obsahem tuku. Nejenže kokosová voda pomohla snížit markery cholesterolu, ale vykázala také "antioxidační účinnost" (4).

I když jsou tyto studie zajímavé, je důležité poznamenat, že dosud nebyly provedeny žádné studie zahrnující lidi a antioxidační sílu kokosové vody a každá ze studií na zvířatech používala jiné dávky a parametry.

Shrnutí:

 • Kokosová voda obsahuje antioxidanty, které se ve výzkumu na potkanech a myších ukázaly jako prospěšné, ale studie na lidech chybí.

3. Může pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi u lidí s cukrovkou

Výzkum prokázal, že kokosová voda může snížit hladinu cukru v krvi a zlepšit další zdravotní ukazatele u zvířat s cukrovkou (8, 9, 10).

Ve studii z roku 2015 si potkani s cukrovkou, kterým byla podávána kokosová voda, udržovali lepší hladinu cukru v krvi než kontrolní skupina. Stejná studie také zjistila, že potkani, kterým byla podávána kokosová voda, měli nižší hladinu hemoglobinu A1c, což svědčí o lepší dlouhodobé kontrole hladiny cukru v krvi (9).

Novější studie z roku 2021 zahrnující potkany s cukrovkou také zjistila, že kokosová voda snižuje hladinu glukózy v krvi (10).

Dalším přínosem kokosové vody pro hladinu cukru v krvi je však i to, že je dobrým zdrojem hořčíku, který může zvyšovat citlivost na inzulin a snižovat hladinu cukru v krvi u lidí s diabetem 2. typu a prediabetem (11, 12).

Vzhledem k tomu všemu je důležité si uvědomit, že kokosová voda obsahuje sacharidy (které se v těle štěpí na cukry), takže pokud žijete s cukrovkou nebo prediabetem, poraďte se před jejím zařazením do jídelníčku s lékařem naturopatem nebo dietologem.

Shrnutí:

 • Studie na zvířatech s cukrovkou ukazují, že kokosová voda může zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi.

4. Může pomoci předcházet vzniku ledvinových kamenů

Pití dostatečného množství tekutin je důležité pro prevenci ledvinových kamenů.

I když je obyčejná voda dobrou volbou, dvě malé studie ukazují, že kokosová voda může být ještě lepší.

Ledvinové kameny vznikají, když se vápník, šťavelany a další sloučeniny spojí a vytvoří v moči krystaly. Tyto krystaly pak mohou tvořit drobné kameny. I když jsou někteří lidé náchylnější než jiní, ledvinové kameny postihují asi 12 % světové populace (13).

Ve studii provedené v roce 2013 na potkanech s ledvinovými kameny zabránila kokosová voda ulpívání krystalů v ledvinách a dalších částech močových cest. Snížila také počet krystalů vytvořených v moči (14).

Ve studii z roku 2018, které se zúčastnilo osm lidí, vědci zjistili, že kokosová voda zvyšuje vylučování draslíku, chloridů a citrátů u jedinců bez ledvinových kamenů, což znamená, že kokosová voda může pomáhat proplachovat systém a udržovat nízkou pravděpodobnost vzniku kamenů (15).

Vzhledem k tomu, že jedna studie zahrnovala zvířata a druhá je tak malá, je třeba provést mnohem více výzkumů týkajících se přínosu kokosové vody pro snížení možnosti vzniku ledvinových kamenů.

Shrnutí:

 • První výzkumy ukazují, že voda z kokosových ořechů může pomáhat předcházet vzniku ledvinových kamenů tím, že snižuje tvorbu krystalů a kamenů.

5. Může podporovat zdraví srdce

Pití vody z kokosových ořechů může přispět ke snížení rizika srdečních onemocnění (16).

Ve starší studii z roku 2008 vědci krmili krysy stravou bohatou na tuky a cholesterol. Jedné skupině navíc podávali vysoké dávky kokosové vody (4 ml na 100 g tělesné hmotnosti). Po 45 dnech došlo u skupiny s kokosovou vodou ke snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů podobně jako u léku statin používaného ke snížení cholesterolu (17).

Mějte na paměti, že se jednalo o velmi vysokou dávku. V lidském měřítku by to odpovídalo tomu, kdyby 68 kg člověk denně zkonzumoval 2,72 litru kokosové vody.

Studie z roku 2005 ukazuje, že kokosová voda může být také prospěšná pro snížení krevního tlaku u osob žijících s vysokým krevním tlakem, ale v této oblasti je třeba provést další výzkum (18).

Jedním z důvodů, proč kokosová voda může souviset se snížením krevního tlaku, je její působivý obsah draslíku. Bylo prokázáno, že draslík snižuje krevní tlak u lidí s vysokým i normálním krevním tlakem (19, 20).

Shrnutí:

 • I když existují určité důkazy o tom, že kokosová voda může být prospěšná pro zdraví srdce, je třeba provést další výzkum zaměřený na lidi.

6. Příznivě působí po dlouhodobém cvičení

Kokosová voda může být ideálním nápojem pro obnovení hydratace a doplnění elektrolytů ztracených během cvičení.

Elektrolyty jsou minerály, které hrají v těle několik důležitých rolí, včetně udržování správné rovnováhy tekutin. Mezi několik životně důležitých elektrolytů patří draslík, hořčík, sodík a vápník (21).

Protože kokosová voda obsahuje elektrolyty, jako je draslík a hořčík, několik studií zjistilo, že může být pro rehydrataci po cvičení prospěšnější než čistá voda (22, 23, 24).

Jedna malá studie z Brazílie z roku 2014 dokonce zjistila, že kokosová voda zlepšuje výkonnost při cvičení lépe než voda nebo sportovní nápoj během velmi horkého dne (22).

Shrnutí:

 • Kokosová voda je účinná při doplňování tekutin a elektrolytů po cvičení. Je srovnatelná s jinými sportovními nápoji.

7. Lahodný zdroj hydratace

Přírodní kokosová voda je mírně sladká s jemnou oříškovou chutí. Má také poměrně nízký obsah kalorií a sacharidů.

Nejčerstvější je přímo z plodů, ale pokud nemáte možnost naplnit svou ledničku čerstvými kokosovými ořechy, na pultech je dnes k dostání mnoho značek kokosové vody.

Jen si nezapomeňte přečíst složení, abyste si ověřili, že dostáváte 100% kokosovou vodu. Některé balené značky mohou obsahovat přidaný cukr nebo ochucovadla.

Tuto tropickou tekutinu můžete použít jako základ pro koktejly, pudink z chia semínek, zálivku nebo jí nahradit obyčejnou vodu, kdykoli si chcete dopřát trochu přírodní sladkosti.

Shrnutí:

 • Kokosovou vodu můžete pít přímo ze zelených kokosových ořechů nebo si ji koupit v lahvích. Vyhněte se značkám s přidaným cukrem, sladidly nebo příchutěmi.

Závěr

Kokosová voda je lahodný přírodní nápoj plný elektrolytů, který může prospět vašemu srdci, upravit hladinu cukru v krvi, pomoci zlepšit zdraví ledvin a udržet vás svěží a hydratované po tréninku.

Ačkoli k potvrzení mnoha těchto vlastností je zapotřebí více kontrolovaných studií na lidech, dosavadní výzkumy jsou povzbudivé.

Pokud chcete začít popíjet tento tropický nápoj, na pultech místních obchodů s potravinami by měla být řada značek - jen se určitě vyhněte výrobkům s přidaným cukrem.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života