Jak udržovat zdravý energetický metabolismus

- Pixabay

Barbora Nová

Život vyžaduje, abyste si udržovali solidní hladinu energie. Všichni se chceme cítit dobře a svěží, abychom mohli zvládat své dny.

Hektický životní styl a stresové situace však mohou způsobit, že je těžké udržet si stálou hladinu energie po celý den.

Jezte stravu bohatou na živiny

Dr. Oladimeji Oki, odborný asistent na katedře rodinného a sociálního lékařství na Albert Einstein College of Medicine, doporučuje pestrou stravu s vysokým obsahem ovoce a zeleniny. "Tím zajistíte, že budete mít k dispozici mnoho různých živin," říká.

Dodává, že byste si měli vybírat potraviny bohaté na živiny, jako je losos, fazole, kapusta, špenát a borůvky. Pokud se snažíte udržet hladinu energie, může být dobré vyhnout se potravinám s vysokým obsahem kalorií a nízkým obsahem živin - mohou způsobit, že se budete cítit malátní.

"Konzumace mononenasycených a polynenasycených tuků, jako je avokádo, slunečnicová semínka a lněná semínka, může přirozeně zvýšit hladinu energie," vysvětluje Dr. Odelia Lewisová, praktická lékařka z Brooklynu v New Yorku.

Zelená listová zelenina, jako je špenát, zelený salát, kapusta a mangold, je navíc plná živin včetně chlorofylu, který může dodat tolik potřebnou energii.

A strava bohatá na zdravé tuky a bílkoviny vám může zajistit pocit sytosti a zlepšit hladinu energie po celý den.

Získávejte dostatek vitaminu D

Dr. Odelia Lewisová říká, že "ačkoli se o optimální hladině vitaminu D diskutuje již léta, obecně se uznává, že hladina vitaminu D v krvi by měla být alespoň 30 nanogramů." Česká norma doporučuje 30-60 ng.

Studie spojují nízkou hladinu vitaminu D se zdravotními problémy, jako je inzulínová rezistence, která může mít vliv na hladinu energie (1).

Mezi zdroje vitaminu D patří např:

 • losos
 • tuňák
 • obohacený pomerančový džus
 • obohacené mléko
 • hovězí játra
 • vaječný žloutek
 • obohacené obiloviny

Doplnění vitaminu D může pomoci zlepšit únavu u lidí, kteří ho mají nedostatek, což může představovat více než 50 % lidí na celém světě (2).

Pokud se navíc cítíte energičtější poté, co jste byli venku na slunci, může to být proto, že dýcháte čerstvý vzduch a jste aktivní.

Začněte den šálkem čaje

"Hydratace je pro hladinu energie velmi důležitá. Dehydratace způsobuje, že se cítíte pomalí a unavení a může zhoršit duševní i fyzickou výkonnost," říká dr. Oladimeji Oki.

Pití čaje je jedním z mnoha způsobů, jak podpořit hydrataci během dne. Také kofein obsažený v čajích s obsahem kofeinu může poskytnout dočasnou vzpruhu.

Čaj Yerba maté přirozeně obsahuje 78 mg kofeinu, což je velmi blízko šálku černé kávy, která má zhruba 85 mg kofeinu na 240 ml.

Další čaje, které jsou skvělé pro zvýšení hladiny energie, jsou:

 • zelený
 • černý
 • bílý
 • mátový
 • oolong
 • matcha
 • pu-erh

Dr. Oki doporučuje omezit kofein v pozdním odpoledni nebo večer, protože jeho konzumace před spaním může narušit spánek a ovlivnit hladinu energie následující den.

Omezte každodenní stres

Vyhýbání se stresu a jeho snižování je důležitou součástí zdravého životního stylu. Dr. Lewisová vysvětluje, že dlouhodobý stres může způsobit poruchy spánku, což vede ke snížení hladiny energie následující den.

Mezi činnosti, které mohou pomoci při každodenním zvládání stresu, patří např:

 • každodenní meditace
 • jóga
 • smích
 • cvičení
 • hluboké dýchání
 • progresivní svalová relaxace

"I když stres může být normální reakcí organismu, často v sobě stres přenášíme po dlouhou dobu, což nám pak může škodit," vysvětluje dr. Oki.

Abyste se stresu na konci dne zbavili, doporučuje dr. Oki provádět cvičení, při kterém stres "pověsíte" (jako kabát) mimo domov, abyste mu zabránili vstoupit s vámi.

Poté zkuste dělat něco, co vás přirozeně zbavuje stresu, například číst si, jít na procházku, protáhnout se nebo si popovídat s přáteli či rodinou.

Dopřejte si dostatek odpočinku

Žádný vitamín, cvičení ani doplněk stravy nemůže nahradit potřebu spánku vašeho těla. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje, abyste spali alespoň 7 hodin nebo více za noc (3).

Mnoho lidí si myslí, že mohou dobře fungovat i s menším počtem hodin spánku, ale je pravděpodobnější, že si zvykli na chronickou únavu.

Odelia Lewisová vysvětluje, že plnohodnotný noční odpočinek v délce 7 až 8 hodin spánku umožňuje tělu vstoupit do hlubokého spánku, který může výrazně obnovit hladinu energie. Deseti až dvacetiminutové zdřímnutí může také poskytnout rychlou dávku energie během dne.

Dr. Oki doporučuje nastavit telefony na noc do režimu "nerušit", s výjimkou vícenásobných hovorů ze stejného čísla (pokud to váš mobilní telefon umožňuje).

Je také dobré vyhnout se používání zařízení, která vyzařují modré světlo, alespoň 3 hodiny před spaním. Světlo mobilního telefonu, pc, televize může oklamat váš mozek, aby si myslel, že je ještě den, což ztěžuje odpočinek a usínání.

Pomoci může také vytvoření konzistentního spánkového rozvrhu. Zkuste chodit spát každý den přibližně ve stejnou dobu a vytvořte si spánkový režim. Provádění stejného nočního rituálu připraví vaše tělo na kvalitní noční odpočinek.

Závěr

Vaše tělo je velmi složitý stroj, který vyžaduje pravidelnou údržbu. Aby mohlo pracovat s maximální účinností, potřebuje správné palivo, hydrataci a odpočinek. Čím lépe se k němu budete chovat, tím lépe se bude chovat ono k vám.

Pokud se vám i po provedení všech těchto úkonů zdá, že jste pravidelně unavení, možná by bylo dobré probrat své příznaky s odborníkem.

9 způsobů podložených vědeckými poznatky, jak zrychlit metabolismus

- Pixabay

Barbora Nová

Existuje několik snadných a účinných způsobů, jak zrychlit metabolismus, z nichž mnohé zahrnují jednoduché změny ve stravě a životním stylu.

Jak metabolismus ovlivňuje vaše zdraví?

Metabolismus je pojem, který popisuje všechny chemické reakce ve vašem těle, které udržují vaše tělo při životě a v chodu.

Váš metabolismus je také zodpovědný za přeměnu živin z potravin, které jíte, na energii, kterou potřebuje k dýchání, pohybu, trávení potravy, krevnímu oběhu a opravě poškozených tkání a buněk (1).

Slovo "metabolismus" se však často používá pro popis vaší bazální metabolické rychlosti neboli počtu kalorií, které spálíte v klidu.

Čím vyšší je rychlost metabolismu, tím více kalorií v klidu spálíte. Váš metabolismus může ovlivnit mnoho faktorů, včetně věku, stravy, pohlaví, tělesné velikosti a zdravotního stavu (1).

Existuje několik strategií založených na důkazech, které mohou pomoci zvýšit váš metabolismus a podpořit tak regulaci hmotnosti a celkové zdraví.

Následuje poměrně 9 snadných způsobů, jak zvýšit svůj metabolismus.

1. Jezte dostatek bílkovin při každém jídle

Konzumace jídla může dočasně na několik hodin zvýšit váš metabolismus. Tomuto jevu se říká termický efekt jídla (TEF). Je způsoben dodatečnými kaloriemi potřebnými k trávení, vstřebávání a zpracování živin v jídle.

Největší zvýšení TEF způsobují bílkoviny. Bílkoviny ve stravě vyžadují 20 až 30% využitelné energie, která se spotřebuje na metabolismus, zatímco u sacharidů je to 5 až 10% a u tuků až 0 až 3% (2).

Bylo také prokázáno, že konzumace bílkovin vám dává větší pocit sytosti a zabraňuje přejídání (3, 4, 5).

Konzumace většího množství bílkovin může také snížit pokles metabolismu, který je často spojen s úbytkem tuku. Bílkoviny totiž pomáhají předcházet úbytku svalové hmoty, což je častý vedlejší účinek diety (2, 5).

Shrnutí:

 • Konzumace většího množství bílkovin může podpořit váš metabolismus, takže spálíte více kalorií. Může vám také pomoci zajistit větší pocit sytosti a zabránit přejídání.

2. Pijte více vody

Lidé, kteří pijí vodu místo sladkých nápojů, jsou často úspěšnější při hubnutí a udržování hmotnosti (6, 7, 8).

Je to proto, že sladké nápoje obsahují kalorie, takže jejich nahrazení vodou automaticky snižuje příjem kalorií.

Pití vody však může také dočasně zrychlit váš metabolismus (8).

Podle jednoho přehledu z roku 2013 malá studie ukázala, že pití půl litru vody zvyšuje klidový metabolismus o 30% po dobu přibližně jedné hodiny (9).

Již studie z roku 2015 naznačuje, že pití vody nemusí nutně zvyšovat metabolismus po jejím vypití (10).

Voda vás také může pomoci zasytit, pokud se snažíte zhubnout. Studie ukazují, že pití vody půl hodiny před jídlem vám může pomoci sníst méně (11, 12).

Zajímavé je, že jedna malá studie zjistila, že lidé, kteří pili půl litru vody 30 minut před jídlem po dobu 12 týdnů, zhubli téměř o 1,3 kg více než ti, kteří vodu nepili (13).

Shrnutí:

 • Voda vám může pomoci zhubnout a váhu si následně udržet. Voda dočasně zvyšuje váš metabolismus a pomáhá vás před jídlem zasytit.

3. Provádějte vysoce intenzivní trénink

Vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) zahrnuje rychlé a velmi intenzivní záběry aktivity. Pokud je pro vás tento typ cvičení bezpečný, může vám pomoci spálit více tuku tím, že zvýší rychlost metabolismu, a to i po skončení tréninku (14, 15, 16).

Předpokládá se, že tento účinek je u HIIT větší než u jiných typů cvičení. Navíc bylo prokázáno, že HIIT také pomáhá spalovat tuky (17, 18).

Chcete-li začít, vyberte si takový způsob, který je vám  blízký, jako je třeba jízda na kole, plavání nebo běh.

Shrnutí:

 • Kombinace cvičebního režimu a zařazení několika vysoce intenzivních tréninků může podpořit váš metabolismus a pomoci vám více spalovat tuky.

4. Zvedejte činky

Svaly jsou metabolicky aktivnější než tuk. Budování svalů může pomoci zvýšit váš metabolismus, který vám pomůže spálit více kalorií každý den, a to i v klidu (19).

Zvedání činek vám také může pomoci udržet si svaly a působit proti poklesu metabolismu, ke kterému může dojít během hubnutí (20, 21, 22).

Navíc podle jednoho přehledu 58 studií byl odporový trénink výrazně účinnější při snižování procenta tělesného tuku, celkové hmotnosti tělesného tuku a břišního tuku ve srovnání s kontrolní skupinou (23).

Shrnutí:

 • Zvedání závaží může pomoci budovat a udržovat svaly a zároveň snižovat množství tělesného tuku. Vyšší množství svalů má za následek vyšší metabolismus.

5. Méně seďte

Příliš dlouhé sezení může mít negativní účinky na vaše zdraví (24, 25).

Je to částečně proto, že při dlouhém sezení se spaluje méně kalorií a může to vést k přibývání na váze (26).

V jednom přehledu z roku 2018 bylo zjištěno, že stání nebo pohyb při práci je spojeno se snížením skóre kardiometabolického rizika (CMR), hmotnosti, tělesného tuku, obvodu pasu, systolického a diastolického krevního tlaku a triglyceridů nalačno, celkového/HDL cholesterolu a inzulinu. Avšak spíše pohyb než stání vedlo k většímu zlepšení snížení systolického krevního tlaku a inzulínové rezistence (27).

Pokud máte práci za stolem, zkuste si alespoň na krátkou dobu stoupnout, abyste přerušili dobu, kterou trávíte vsedě. Můžete také zkusit chodit během dne na procházky nebo investovat do stolu pro práci ve stoje.

Shrnutí:

 • Při dlouhém sezení se spaluje málo kalorií a může to mít negativní vliv na vaše zdraví. Zkuste se pravidelně postavit nebo chodit na procházky, případně investujte do stolu pro práci ve stoje.

6. Pijte pravidelně zelený čaj nebo čaj oolong

Bylo prokázáno, že zelený čaj a čaj oolong zvyšují metabolismus a spalování tuků (27, 28).

Tyto čaje pomáhají přeměnit část tuku uloženého v těle na volné mastné kyseliny, což může v kombinaci s cvičením zvýšit spalování tuků (29).

Protože mají nízký obsah kalorií, může být pití těchto čajů vhodné jak pro hubnutí, tak pro udržení hmotnosti (30).

Předpokládá se, že jejich vlastnosti podporující metabolismus mohou u lidí, kteří hubnou, pomoci zabránit vzniku jojo efektu, k němuž dochází v důsledku poklesu metabolismu (30).

Některé starší studie však zjistily, že tyto čaje metabolismus ovlivňují málo. Jejich účinek proto může být malý nebo se může týkat jen některých lidí (31, 32).

Shrnutí:

 • Pití zeleného čaje nebo čaje oolong může zvýšit váš metabolismus. Tyto čaje vám také mohou pomoci zhubnout a udržet si váhu, pokud je to vaším cílem.

7. Jezte kořeněná jídla

Papriky obsahují kapsaicin, sloučeninu, která může zvýšit váš metabolismus (33, 34, 35).

Mnoho lidí však toto koření nesnáší v dávkách potřebných k výraznému účinku.

Například jedna ze studií, o nichž pojednává přehled z roku 2016, hodnotila účinky kapsaicinu v přijatelných dávkách. Předpokládala, že při konzumaci papriček se spálí asi 10 kalorií navíc na jedno jídlo. Za 6,5 roku by to u muže s průměrnou hmotností mohlo představovat úbytek hmotnosti o 0,5 kg (36).

Samotné účinky přidávání koření do jídla mohou být poměrně malé. V kombinaci s dalšími strategiemi podporujícími metabolismus však může vést k mírné výhodě.

Shrnutí:

 • Konzumace kořeněných jídel by mohla být prospěšná pro podporu metabolismu a pomoci vám udržet si mírnou hmotnost. Účinek kořeněných jídel na zvýšení metabolismu je však poměrně malý.

8. Dobře se vyspěte

Nedostatek spánku je spojen s výrazným zvýšením rizika obezity (37).

Částečně to může být způsobeno negativními účinky nedostatku spánku na metabolismus (38).

Nedostatek spánku je také spojován se zvýšenou hladinou cukru v krvi a inzulínovou rezistencí, což obojí souvisí s vyšším rizikem vzniku cukrovky 2. typu (38, 39, 40).

Bylo také prokázáno, že ovlivňuje hladinu ghrelinu, hormonu hladu, a leptinu, hormonu, který řídí pocit plnosti (sytosti) (41, 42).

To by mohlo vysvětlovat, proč mnozí lidé, kteří jsou nevyspalí, často pociťují hlad a mohou mít potíže s hubnutím, když je jejich cílem zhubnout.

Shrnutí:

 • Nedostatek spánku může snížit počet spálených kalorií, změnit způsob zpracování cukru a narušit hormony regulující chuť k jídlu.

9. Pijte kávu

Studie prokázaly, že kofein obsažený v kávě může pomoci dočasně zvýšit metabolismus. Stejně jako zelený čaj může také podporovat spalování tuků (43, 44).

Pokud je vaším cílem hubnutí, několik studií zjistilo, že účinky kávy na metabolismus a spalování tuků mohou přispět k úspěšnému snížení a udržení hmotnosti (45, 46).

Účinky kofeinu se však mohou lišit v závislosti na několika faktorech. Jedna studie například zjistila, že kofein byl účinnější při zvyšování spalování tuků během cvičení u osob s méně aktivním (sedavým) způsobem života ve srovnání s trénovanými sportovci (44).

Shrnutí:

 • Pití kávy může výrazně zvýšit váš metabolismus a může vám pomoci zhubnout, pokud je to vaším cílem.

Často kladené otázky

Má dieta vliv na metabolismus?

Mírné hubnutí může snížit váš metabolismus a snížit počet kalorií, které spálíte v klidu (47).

Odporový trénink a konzumace dostatečného množství bílkovin mohou během hubnutí přispět k zachování libové tělesné hmoty, což může být prospěšné pro udržení metabolismu (2, 21).

Jak dlouho trvá zrychlení metabolismu?

Doba potřebná ke zrychlení metabolismu se může lišit v závislosti na mnoha různých faktorech, včetně vaší:

 • stravy
 • úrovně aktivity
 • zdravotního stavu

Zatímco některé z výše uvedených tipů vám mohou pomoci zrychlit metabolismus rychle, jiné mohou trvat déle. Navíc by tyto strategie neměly být považovány za rychlé řešení, ale spíše by měly být začleněny do plánu s přínosem pro zdraví, který zahrnuje stravu bohatou na živiny v kombinaci s fyzickou aktivitou a optimálním spánkem, aby bylo dosaženo dlouhodobých výsledků.

Jak obnovit svůj metabolismus?

Ačkoli není možné "resetovat" metabolismus, existuje spousta způsobů, jak přirozeně zvýšit rychlost metabolismu, včetně změn ve stravovacím plánu, cvičení a spánku.

Jaký je nejpřirozenější způsob zrychlení metabolismu?

Dodržování výživného, dobře sestaveného stravovacího plánu a dostatek fyzické aktivity je nejlepší způsob, jak podpořit metabolismus s příznivými účinky na zdraví. Přínosné mohou být i další výše uvedené tipy, například dobrá hydratace, umírněné pití kávy nebo čaje a dostatek spánku.

Závěr

Provedení drobných změn životního stylu a začlenění výše uvedených tipů do vaší každodenní praxe může pomoci zvýšit váš metabolismus.

Vyšší metabolismus vám může pomoci zhubnout a udržet si váhu, pokud je to vaším cílem, a zároveň vám dodá více energie.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života